Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » Candy Candy

Candy Candy Manga Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  
Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 04 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 2744
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη





















Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Νοέ 03, 2006 11:50 am
Τίτλος: Candy Candy Manga
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Logw ellipsis metaglwtismenwn/ypotitlismenwn episodiwn tou anime Candy Candy (ite sta ellinika ite sta agglika) kai meta apo parakalia filwn, vrika sto net ola ta manga tou Candy Candy!

Vevaia den itan kai i kaliteri poiotita (kapoies selides paraminan ametafrastes, an kai poli liges) kai to megethos tis ikonas mikro, alla me ligo photoshop i katastasi diorthwnetai!

To link inai http://mariamus.dk/candy/ gia opoion theli na mathi tin istoria tis Candy Candy!

Anigw ayto to topic gia sizitisi epi tou thematos!
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα Διεύθυνση AIM Yahoo Messenger MSN Messenger


Ένταξη: 24 Μάι 2006
Δημοσιεύσεις: 875
Τοποθεσία: Athens







Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Νοέ 04, 2006 3:02 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Έχω δοκιμάσει να διαβάσω πολλά manga στο pc αλλά πάντα ξενερώνω σε κάποια φάση.. Αν δεν έχεις το περιοδικό να το ξεφυλλίσεις, να το χαζέψεις, να βλέπεις τα original χρώματα... Άσε που όταν τα βλέπω στο pc δεν μπορώ να το "ζήσω"!
Υ.Γ. Θα το κατεβάσω βέβαια γιατί ειμαι πολυυύ περίεργος να μάθω τι γίνεται τελικά στο τέλος!! Crying or Very sad
_________________
My Blog | Blood Berets Athens Paintball Team @ Facebook
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 22 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 611





Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Νοέ 04, 2006 4:16 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Cougar έγραψε:
να βλέπεις τα original χρώματα...


Όλα τα manga ασπρόμαυρα είναι HaHa

Προσπάθησε πάντως να τα διαβάσεις με ένα πρόγραμμα σαν το CDisplay http://cdisplay.techknight.com/setup.zip . Βοηθάει πολύ στην ανάγνωση
_________________

ΤΟ ADN είναι ένα σύστημα προώθησης των anime στην Ελλάδα.Ορισμένες αλυσίδες:
AnimeClipse Releases//Saint Seiya Collection//High Definition Movies
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 09 Νοέ 2006
Δημοσιεύσεις: 10
Τοποθεσία: England

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 09, 2006 5:41 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Cougar έγραψε:
Έχω δοκιμάσει να διαβάσω πολλά manga στο pc αλλά πάντα ξενερώνω σε κάποια φάση.. Αν δεν έχεις το περιοδικό να το ξεφυλλίσεις, να το χαζέψεις, να βλέπεις τα original χρώματα... Άσε που όταν τα βλέπω στο pc δεν μπορώ να το "ζήσω"!
Υ.Γ. Θα το κατεβάσω βέβαια γιατί ειμαι πολυυύ περίεργος να μάθω τι γίνεται τελικά στο τέλος!! Crying or Very sad


odos eine arketo kseneroma na ta diavazeis sto pc alla apo to tpt kalo eine k afto...ta katevasa xthes vradi alla dn ta diavasa akoma mias ke thelo na ta ektiposo prota.... Thumb 2 Up
_________________


Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 24 Μάι 2006
Δημοσιεύσεις: 875
Τοποθεσία: Athens







Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 09, 2006 5:44 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

amalitsa έγραψε:
Cougar έγραψε:
Έχω δοκιμάσει να διαβάσω πολλά manga στο pc αλλά πάντα ξενερώνω σε κάποια φάση.. Αν δεν έχεις το περιοδικό να το ξεφυλλίσεις, να το χαζέψεις, να βλέπεις τα original χρώματα... Άσε που όταν τα βλέπω στο pc δεν μπορώ να το "ζήσω"!
Υ.Γ. Θα το κατεβάσω βέβαια γιατί ειμαι πολυυύ περίεργος να μάθω τι γίνεται τελικά στο τέλος!! Crying or Very sad


odos eine arketo kseneroma na ta diavazeis sto pc alla apo to tpt kalo eine k afto...ta katevasa xthes vradi alla dn ta diavasa akoma mias ke thelo na ta ektiposo prota.... Thumb 2 Up

Όντως, καλή ιδέα! ..αλλά σε βλέπω να γεμίζεις τα μελανοδοχεία κάθε 2 μέρες! Razz
_________________
My Blog | Blood Berets Athens Paintball Team @ Facebook
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 09 Νοέ 2006
Δημοσιεύσεις: 10
Τοποθεσία: England

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 09, 2006 9:01 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Cougar έγραψε:

Όντως, καλή ιδέα! ..αλλά σε βλέπω να γεμίζεις τα μελανοδοχεία κάθε 2 μέρες! Razz


xaxaxaxaxaxaxa δεν έχεις άδικο!!! για την candy candy χαλάλι!! Razz
_________________


Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 04 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 2744
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη





















Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Νοέ 10, 2006 9:36 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Gia opoion theli na ta typwsi tha sinistousa na ta kani resize alla kai na ayksisi ligo ta dpi gia kaliteri apikonisi!

Ayta!
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα Διεύθυνση AIM Yahoo Messenger MSN Messenger


Ένταξη: 05 Ιούλ 2006
Δημοσιεύσεις: 2


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Νοέ 15, 2006 3:24 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εισαι Νο1 ! Σ'ευχαριστω! Θα τα τυπωσω, και θα τα φυλαξω να τα διαβασουν και τα παιδάκια μου! ...αν κανω ποτε!... Θα κανουν και εξασκηση τα αγγλικα τους ετσι!!! Εισαι απίθανος!!!! Ευχαριστώ!
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email


Ένταξη: 07 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 23
Τοποθεσία: Greece

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Φεβ 03, 2007 11:10 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Η αδερφή μου μικρή τα είχε αγοράσει όλα τα τεύχη που κυκλοφόρησαν στην Ελλάδα.Τα έχει ακόμα σε άψογη κατάσταση
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 27 Νοέ 2006
Δημοσιεύσεις: 286
Τοποθεσία: Thessaloniki




Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Φεβ 08, 2007 2:29 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Valkyrie_XB70 έγραψε:
Η αδερφή μου μικρή τα είχε αγοράσει όλα τα τεύχη που κυκλοφόρησαν στην Ελλάδα.Τα έχει ακόμα σε άψογη κατάσταση


ποσο μικρή είναι η αδερφή σου δηλαδή? anyway εγώ όταν ήμουν μικρή κυκλοφορούσε η candy candy σε comics και όχι μάγκα δηλαδή όλα ήταν έγχρωμα μέσα δεν ήταν όπως στο κλασικό μάγκα ασπρόμαυρο
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 04 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 2744
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη





















Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Μάρ 06, 2007 1:44 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδιά για ρίξτε μια ματιά κι εδώ, μπορεί να σας ενδιαφέρει :

http://www.animeclipse.com/phpbb2/viewtopic.php?t=1976
_________________
Διαβάστε τους Κανόνες του Forum! Τα greeklish απαγορεύονται!
Διαβάστε το Playback FAQ
Feeling... nauseous already? Wait to see my anime list first...

And remember, fansubbing is NOT serious business...
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα Διεύθυνση AIM Yahoo Messenger MSN Messenger


Ένταξη: 25 Φεβ 2007
Δημοσιεύσεις: 3
Τοποθεσία: GREECE

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 14, 2007 6:40 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

polly kalh douleia!! Thumb 2 Up Thumb 2 Up
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 04 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 2744
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη





















Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 14, 2007 10:45 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου σχόλια! big smile

Θα προτιμούσα όμως από εδώ και πέρα να σχολιάζετε στο thread που αναφέρω και παραπάνω για να είναι όλα μαζεμένα!

Και πάλι ευχαριστώ, υπομονή έρχεται και το δεύτερο...
_________________
Διαβάστε τους Κανόνες του Forum! Τα greeklish απαγορεύονται!
Διαβάστε το Playback FAQ
Feeling... nauseous already? Wait to see my anime list first...

And remember, fansubbing is NOT serious business...
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα Διεύθυνση AIM Yahoo Messenger MSN Messenger


Ένταξη: 24 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 2


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Σεπ 06, 2007 11:13 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τώρα, ήρθε η σειρά μου να μοιραστώ μαζί σας μια προσωπική μου εμπειρια σχετικά με το έργο Candy-Candy και ειδικά με το μάνγκα, που λόγω διάφορων συγκυριών (γνωστών), ελάχιστοι ευρωπαίοι είχαν την τύχη να "αγγιξουν".

Το Σεπτέμβριο του 2006 επισκέπτηκα την Ιαπωνία, παρέα με τον kabamaroudi. Κατά τη διάρκεια παραμονής μας στο Kyoto, βρεθήκαμε στο πανεπιστήμιο Keika, το οποίο υπάρχει τμήμα για σχεδιαστές μάνγκα και animation και ο kaba θέλησε να λάβει μερικές πληροφορίες. Εκεί συναντήσαμε και μιλήσαμε με τον μοναδικό ξένο (αμερικάνο) καθηγητή σχεδίου-μάνγκα, τον Matt (δε θυμάμαι επώνυμο)-sensei. Παρατηρώντας, στο γραφείο του, την τεράστια συλλογή μάνγκα (ο ίδιος, λάτρης και συλλέκτης, ειδικά των shoujo-manga) αντίκρισα μέσα σ' όλα τ' άλλα, ΚΑΙ τους 2 τόμους του Candy-Candy shoujo manga. Τους αυθεντικούς, από την εποχή που κυκλοφορούσε ακόμα επίσημα!!!
Ο Matt-sensei μου έδειξε, επίσης, ένα αυθεντικό αυτόγραφο μιας από τις δημιουργούς του μανγκα και μου επιβεβαίωσε όλους τους γνωστούς μας πλέον γόγους, για τους οποίους anime & manga αποσύρθηκαν από την κυκλοφορία και γιατί το έργο είναι πια τόσο δυσεύρετο, συλλεκτικό, πανάκριβο για να το αποκτήσει κανείς...

Και ακριβώς εδώ, μοιράζομαι μαζί σας αυτές τις φωτογραφίες:







Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 07 Ιούλ 2008
Δημοσιεύσεις: 2


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιούλ 07, 2008 10:57 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Paidia to link auto den douleuei pleon- yparxei pouthena allou to manga tis candy candy?

Prospathw na vrw tin istoria meta tin apokalypsi tis tautotitas tou albert, mia kopela sto FB group "Candy" leei oti eixe palia to elliniko manga opou synexizotan i istoria k parapera k xanasynantietai i candy me ton terry.

exei kaneis kamia idea sxetika? euxaristw poly!
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέου Θέματος     Απάντηση στο Θέμα     AnimeClipse Αρχική σελίδα » Candy Candy Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
Σελίδα 1 από 2

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.01504 seconds with 5 queries