Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » Τεχνική Υποστήριξη

Σχετικά με BT clients (linux) / Πρόβλημα με ΚTorrent
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  
Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 23 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 6
Τοποθεσία: Κάπου μεταξυ Madison και Θεσσαλονίκης

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Οκτ 24, 2006 12:23 am
Τίτλος: Σχετικά με BT clients (linux) / Πρόβλημα με ΚTorrent
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κατέβαζα σήμερα το Sanshiro 30 και είχα παρατηρήσει ότι ενώ κατέβαζε πολύ γρήγορα, στο seed χώλαινε... όταν μάλιστα ολοκληρώθηκε το κατέβασμα, το seed πήγε και αυτό στο μηδέν και δεν έβρισκε ούτε άλλους seeders ούτε και leechers. Όταν λέω δεν έβρισκε εννοώ ότι δεν έβλεπε κανέναν όχι απλά δεν συνδέονταν. Έκανα 2-3 φορές manual update στον tracker και πήρε μπροστά αλλά μετά από λίγο πάλι σταματούσε.

Για να μπορέσω να κάνω ένα seed της προκοπής αναγκάστηκα και χρησιμοποιήσα το official ΒΤ client... Αυτό λέτε να είναι πρόβλημα του KTorrent? Σε άλλους trackers (private και μη) δεν είχα πρόβλημα. Συνέβει και σε κανεναν άλλο? Τι προγραμμα χρησιμοποιείτε στο linux?
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα Αριθμός ICQ


Ένταξη: 24 Μάι 2006
Δημοσιεύσεις: 875
Τοποθεσία: Athens







Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Οκτ 24, 2006 12:41 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Απ'ότι ξέρω ένας φίλος μου, εγκατέστησε το μtorrent στα linux του και δουλεψαν μια χαρά! Έχεις φτιάξει σίγουρα όλα τα settings σωστά;
_________________
My Blog | Blood Berets Athens Paintball Team @ Facebook
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 04 Ιαν 2006
Δημοσιεύσεις: 568
Τοποθεσία: The Weird




Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Οκτ 24, 2006 12:53 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μπορεις να δοκιμασεις να βαλεις και το BitTornado στα linux.
Δεν εχεις να χασεις τιποτα.
_________________

.:: Gungrave Released By AC ::.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 23 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 6
Τοποθεσία: Κάπου μεταξυ Madison και Θεσσαλονίκης

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Οκτ 24, 2006 2:00 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Cougar έγραψε:
Απ'ότι ξέρω ένας φίλος μου, εγκατέστησε το μtorrent στα linux του και δουλεψαν μια χαρά! Έχεις φτιάξει σίγουρα όλα τα settings σωστά;


Φίλε Cougar, το mtorrent το έχω δουλέψει σε linux αλλά προτιμώ να δουλεύω με native applications και όχι με "παραθυρικά" υποκατάστατα Wink Αυτό που με παραξένεψε είναι ότι όσο κατέβαζε έκανε και (έστω λίγο) share. Μετά κόπηκε τελείως.
Υπάρχουν συγκεκριμένες ρυθμίσεις που πρέπει να κάνω; Δεν έχω βρει τίποτα σχετικό στο φόρουμ.

Θα ρίξω μια ματιά στο BitTornado που προτείνει και ο sokollatos να δω τι θα γίνει...
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα Αριθμός ICQ


Ένταξη: 24 Μάι 2006
Δημοσιεύσεις: 875
Τοποθεσία: Athens







Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Οκτ 24, 2006 2:11 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ναι, συγκεκριμένες ρυθμίσεις αναλόγως το dl/up σου! ...εγώ θα έλεγα και αναλόγως το Modem/Router σου! Whistling Υπάρχουν 1-2 thread στο forum με αυτές τις πληροφορίες! Αν πάντως δεν τα βρεις πες μου να σου τις δώσω εγώ!
Όσον αφορά τα linux δυστυχώς δεν ξέρω κάποιο torrent client σαν linux native application, ότι ξέρω είναι "παραθυρικό" (god bless microsoft Evil or Very Mad ) υποκατάστατο!
_________________
My Blog | Blood Berets Athens Paintball Team @ Facebook
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέου Θέματος     Απάντηση στο Θέμα     AnimeClipse Αρχική σελίδα » Τεχνική Υποστήριξη Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.01601 seconds with 5 queries