Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » Τεχνική Υποστήριξη

Ratio problem...
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  
Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 22 Σεπ 2006
Δημοσιεύσεις: 1


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Σεπ 25, 2006 11:54 am
Τίτλος: Ratio problem...
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπέρα!
Απλά θέλω να ρωτήσω αν τα download που βλέπω είναι λάθος...
γιατί ενώ έχω κατεβάσει μόνο ένα torrent 750mb βλέπω οτι έχω κατεβάσει 2,63GB...και κατά συνέπεια όταν πάω να κατεβάσω κατί ακόμα μου βγαίνει ενα μύνημα που λέει οτι το ratio είναι πολύ μικρο...
Αν μπορείτε να το κοιτάξετε...

Ευχαριστώ...
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 01 Ιούν 2005
Δημοσιεύσεις: 89




Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Σεπ 25, 2006 2:56 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλά πόσες φορές κατέβασες την Candy Candy; Razz

Πρόσεχε μην κάνεις share στο internet μέσω προγραμμάτων τα αρχεία .torrent που κατεβάζεις, γιατί αυτά περιέχουν ένα προσωπικό αριθμό για να σε αναγνωρίζει ο tracker.

Πάντως είτε έχεις κατεβάσει 750Mb είτε έχεις κατεβάσει 2.63GB πάλι το ratio σου είναι χαμηλό. Καλό είναι όσο κατεβάζεις τόσο να ανεβάζεις ώστε να είναι όλοι χαρούμενοι.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 22 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 611





Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Σεπ 25, 2006 5:41 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Έχω και εγώ ένα παρόμοιο πρόβλημα. Χωρίς να έχω κατεβάσει τίποτα από τον Tracker, μου έλεγε ότι έχω κατεβάσει 250 Kb. Ούτε μισό Mb δηλαδή, αλλά μου έλεγε ότι έχω χαμηλό Ratio και θα μπω σε Shitlist

Μετά κατέβασα το Grave Of The Fireflies που είναι 740 Mb και στο Site μέσα, μου έδειχνε πως έχω κατεβάσει 866 Mb. Βέβαια για να είμαι σίγουρος έκανα Seed 900 Mb. Το περίεργο ήταν πως όταν μπήκα στο Site μου έλεγε πως ανέβασα 1 Gb What..?

Περιληπτικά για όσους βαριούνται να διαβάσουν τα παραπάνω Razz
στον Azureus μου δείχνει πως κατέβασα 740 Mb, και ανέβασα 900 Mb
στο Site μου δείχνει πως κατέβασα 866 Mb, και ανέβασα 1 Gb
_________________

ΤΟ ADN είναι ένα σύστημα προώθησης των anime στην Ελλάδα.Ορισμένες αλυσίδες:
AnimeClipse Releases//Saint Seiya Collection//High Definition Movies
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 13 Μάι 2006
Δημοσιεύσεις: 65
Τοποθεσία: U.O.C (Pi.Tsi.Kei.)

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Σεπ 25, 2006 8:15 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Phantom Duck έγραψε:
Έχω και εγώ ένα παρόμοιο πρόβλημα. Χωρίς να έχω κατεβάσει τίποτα από τον Tracker, μου έλεγε ότι έχω κατεβάσει 250 Kb. Ούτε μισό Mb δηλαδή, αλλά μου έλεγε ότι έχω χαμηλό Ratio και θα μπω σε Shitlist

Μετά κατέβασα το Grave Of The Fireflies που είναι 740 Mb και στο Site μέσα, μου έδειχνε πως έχω κατεβάσει 866 Mb. Βέβαια για να είμαι σίγουρος έκανα Seed 900 Mb. Το περίεργο ήταν πως όταν μπήκα στο Site μου έλεγε πως ανέβασα 1 Gb What..?

Περιληπτικά για όσους βαριούνται να διαβάσουν τα παραπάνω Razz
στον Azureus μου δείχνει πως κατέβασα 740 Mb, και ανέβασα 900 Mb
στο Site μου δείχνει πως κατέβασα 866 Mb, και ανέβασα 1 Gb

Παντως βλεπω οτι εχεις μια επικοινωνια, μια συνεννοηση με το pc σου αλλο πραμα!! Razz Razz Razz
_________________
--------------------------------------------------------------------------------
The Brain: Pinky, are you pondering what I'm pondering?
Pinky: I think so, Brain, but then it'd be Snow White and the Seven Samurai...

--------------------------------------------------------------------------------

Give Me Your Blood...
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger


Ένταξη: 24 Μάι 2006
Δημοσιεύσεις: 875
Τοποθεσία: Athens







Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Σεπ 25, 2006 11:20 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδιά αυτό είναι λογικο... Ίσως τα προγράμματα μέσα στα DL'S προσθέτουν και τα hash fails... Whistling
_________________
My Blog | Blood Berets Athens Paintball Team @ Facebook
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 25 Σεπ 2006
Δημοσιεύσεις: 5


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Σεπ 27, 2006 1:59 pm
Τίτλος: ratio 0.00
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Paideia prospathw na katebasw ta episodeia to Shanshiro, apo ta epeisodia 16-27, (akoma den exei katebasei kanena olokliromeno), fainome na exw katebasei 72 mb, pou den isxuei (exw katebasei 180mb), alla exw steilei kai alla 200mb (emfanizomai sto site na mhn exw sthlei apolitws tipota)! Epishs enw exw katebasei se episodia peripou 0.2%.....mexri to poli 3% to ratio dipla apo ta arxeia einai 0.00 (sto utorrent)! Mono 2 epeisodeia mou emfanizoun ratio, afta pou mou exoun katebei peripou sto 25%-40%, twn opoiwn to ratio sto kathena einai 1,6 kai 0,8 antoisthxa! Parakalw as rixei kapoios mia matia na mou pei kai emena ti sumbainei:)
Thanks in advance
_________________
Kostas
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 02 Ιαν 2006
Δημοσιεύσεις: 304
Τοποθεσία: Αθήνα


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Σεπ 27, 2006 2:05 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ρε συ Gus5001 κάνε ένα stop το torrent του plawres και ξανάρχισέ το. Τα στατιστικά σου θα ανανεωθούν. Το ratio ανανεώνεται μόνο όταν σταματάς το torrent, γι' αυτό προσοχή. Μην κλείνεις το torrent client χωρίς να έχεις κάνει stop πρώτα το torrent γιατί τα στατιστικά σου θα χαθούν. Το ίδιο ισχύει και σε περίπτωση που κάνεις shut down χωρίς να σταματήσεις το torrent.
_________________

Loyalty comes at a price!
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger


Ένταξη: 25 Σεπ 2006
Δημοσιεύσεις: 5


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Σεπ 27, 2006 2:17 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Wre file, dhladh xathikan ta stoixeia afta pou lene ti exw steilei kai ti exw dextei mexri twra, para fenonte mono ta shmerina??
Auto sumbainei mono sto animeclipse, giati to klinw panta to torrent dixws na kanw stop, kai to ratio mou swzetei se alla sites....
Auta pou den exoun emfanisei ratio, einai se katastsh anamonhs, opote stop na kanw kai meta play, den xampariazoun!
Pantws opws kai na exei fenetai logiko kai exeis dikio!
efxaristw polu file mou gia thn grhgorh apantish Thumb 2 Up
_________________
Kostas
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 25 Σεπ 2006
Δημοσιεύσεις: 5


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Σεπ 27, 2006 2:24 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Basika akoma to ratio mou emfanizete 0.00 kai auta pou exw stilei 0.00, enw auth thn stigmh stelnw (kai shmera prepei na exw stilei kamia 50mb!!! Akoma exei kolisei sta 73mb, pou exw katebase, enw shmera exw katebasei panw apo 100mb mexri twra sto plawers...............
_________________
Kostas
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 31 Αύγ 2006
Δημοσιεύσεις: 406
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Σεπ 27, 2006 6:18 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλώς όρισες στην κοινότητα!

Τις απορίες που έχεις τις είχαν και άλλοι χρήστες, έτσι αν κάνεις αναζήτηση μέσα στην ιστοσελίδα θα βρείς το γιατί και το πως!

Αλλά για να μην γίνεται εξαίρεση και να μην είμαι κακός θα σου απαντήσω! Όταν κατεβάζεις κάτι σαν συνδεμένος χρήστης για να βλέπει ο Tracker ποιος είσαι (για να μην είσαι επισκέπτης - γιατί τότε υπάρχει μια άλλη διαδικασία-) και κατεβάζεις θα πρέπει να σταματήσεις το Project που κατεβάζεις για να ενημερωθεί ο Tracker! όπως επίσης και όταν στέλνεις ένα αρχείο τότε θα πρέπει να σταματήσεις το αρχείο που στέλνεις για να ενημερωθεί ο Tracker και να σου δίχνει το πραγματικό ποσοστό σου!

Αν έχεις και άλλες απορίες κάνε θέμα, ή μπορείς να μου στείλεις πμ και αν μπορώ να σε βοηθήσω!
Και μην γράφεις το ένα μήνυμα πίσω από το άλλο υπάρχει το Edit... Embarassed

Καλό θα ήταν να πας να δεις του κανόνες Wink

εδώ

Μιας και είσαι νέος χρήστης στην κοινότητα!

Υ.Σ: Phantom Duck μας έχεις πρίξει με αυτό το θέμα! Σε συμπάθησε ο Tracker και σου έδωσε 250Kb έλεος πια Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Διεύθυνση AIM Yahoo Messenger MSN Messenger Αριθμός ICQ


Ένταξη: 25 Σεπ 2006
Δημοσιεύσεις: 5


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Σεπ 29, 2006 10:17 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Φίλε μου σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες και sorry που αθέτησα τον κανόνα με τα greeklish
Ok κατάλαβα τι έκανα, και μάλλον επειδή κατέβασα επεισόδια ως guest να μην φαίνετε ακριβώς τι έχω κατεβάσει και τι εχω ανεβάσει.

Ευχαριστώ για την άμεση ανταπόκριση big smile
_________________
Kostas
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 02 Ιαν 2006
Δημοσιεύσεις: 304
Τοποθεσία: Αθήνα


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Σεπ 29, 2006 10:25 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Gus5001 έγραψε:
μάλλον επειδή κατέβασα επεισόδια ως guest να μην φαίνετε ακριβώς τι έχω κατεβάσει και τι εχω ανεβάσει.

big smile Όχι μάλλον, σίγουρα! Πες το απ' την αρχή ότι τα κατέβασες ως guest. Τα στατιστικά από τους guest δεν κρατιούνται.
_________________

Loyalty comes at a price!
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger


Ένταξη: 31 Αύγ 2006
Δημοσιεύσεις: 406
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Σεπ 29, 2006 10:35 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Kakashi έγραψε:
Gus5001 έγραψε:
μάλλον επειδή κατέβασα επεισόδια ως guest να μην φαίνετε ακριβώς τι έχω κατεβάσει και τι εχω ανεβάσει.

big smile Όχι μάλλον, σίγουρα! Πες το απ' την αρχή ότι τα κατέβασες ως guest. Τα στατιστικά από τους guest δεν κρατιούνται.

Ναι αλλά αν το έλεγε από την αρχή δεν θα είχαμε κάνει ανάλυση το θέμα και δεν θα ήξερε πως θα διορθώσει το λάθος που έκανε Wink και τι θα πρέπει να ξέρει για να μην το ξανακάνει! w00t
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Διεύθυνση AIM Yahoo Messenger MSN Messenger Αριθμός ICQ


Ένταξη: 10 Νοέ 2006
Δημοσιεύσεις: 3


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 16, 2006 6:50 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

thankxx αυτο το topic ηταν κατατοπιστικο αντιπετωπειζα και εγω το ιδιο προβλημα Thumb 2 Up
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέου Θέματος     Απάντηση στο Θέμα     AnimeClipse Αρχική σελίδα » Τεχνική Υποστήριξη Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.01756 seconds with 5 queries