Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » Anime

Getter Robot Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3  Επόμενη
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  
Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 11 Ιούν 2005
Δημοσιεύσεις: 165
Τοποθεσία: ʼνω Γλυφάδα - Αθήνα

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Σεπ 24, 2006 6:15 am
Τίτλος: Getter Robot
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μόλις είδα το 1ο επ. ακόμα νιώθω την ανατριχίλα στο σώμα από την μελωδία του Χαγιάτο που βγαίνει με λιγμούς από την φυσαρμόνικα του ... είχε σιγήσει μέσα μου για 16 χρόνια μιας και το 1990 ήταν η τελευταία φορά που την είχα ακούσει ...

Πώς τα φέρνει όμως έτσι η ζωή ... αν κάτι το αγαπάς τόσο πολύ κάποια στιγμή θα σου έρθει μπορεί να αργήσει αλλά θα έρθει ... 100%.

Όπως είπε και ο ποιητής ... "Σαν πας το πηγεμό για την Ιθάκη να εύχεσαι ο δρόμος να είναι μακρύς ..." ... Wink
_________________
"P.M.P. Fight Hey, Juohmaru, you are a fighter of hope, P.M.P. Fight Put your love into machines ..." - Plawres SanShiro
Some people are so ungrateful to be alive, but not you ... NOT ANY MORE ... - Saw
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 21 Σεπ 2006
Δημοσιεύσεις: 37


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Σεπ 24, 2006 7:18 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το θυμάμαι το anime που το έπαιζε παλιά εδώ, αλλα δεν μπορούσα παρα να σκάσω στα γέλια κοντεύοντας να πέσω κάτω μαζί με τον αδερφό μου όταν είδα την εισαγωγή του στο youtube!! :laughing out loud:

πραγματικά τα παλιά mecha anime (mazinger,gundam,getter κλπ) έχουν τις pio ελεινές εισαγωγές ever HaHa HaHa ROTFL

βεβαια αυτό δεν σημαίνει ότι τα anime αυτά δεν είναι respect Cool
ακόμα θυμάμαι όταν 5 χρονων έβλεπα getter robo Crying or Very sad
_________________
レイ規則! , レイはすべてを所有する!

"The fate of destruction is also the joy of rebirth"
- Kheel Lorenz
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger


Ένταξη: 11 Ιούν 2005
Δημοσιεύσεις: 165
Τοποθεσία: ʼνω Γλυφάδα - Αθήνα

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Σεπ 24, 2006 10:41 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Προσωπικά, πάντως μια χαρά μου φαίνεται η εισαγωγή ... και δεν μου δημιουργεί κανένα γέλιο παρόλα τα χρόνια! Wink
_________________
"P.M.P. Fight Hey, Juohmaru, you are a fighter of hope, P.M.P. Fight Put your love into machines ..." - Plawres SanShiro
Some people are so ungrateful to be alive, but not you ... NOT ANY MORE ... - Saw
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 04 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 8


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Οκτ 05, 2006 1:40 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

KALHSPERA EIDA AYTO TO TOPIC K THELW NA RWTHSW AN KAPOIA STIGMH YPARXEI KAMIA PERIPTWSH NA METAFRASTOYN TA GHETTER ROBO EGW EXW TA DEKATRIA PRWTA EPEISODIA APO TA 51 POY YPARXOYN.XEREI KANENAS POY MPOROYME NA VROYME TA YPOLOIPA.XILIA EYXARISTW
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email


Ένταξη: 18 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 268
Τοποθεσία: in limbo



Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Οκτ 06, 2006 11:28 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

uerofighter έγραψε:
KALHSPERA EIDA AYTO TO TOPIC K THELW NA RWTHSW AN KAPOIA STIGMH YPARXEI KAMIA PERIPTWSH NA METAFRASTOYN TA GHETTER ROBO EGW EXW TA DEKATRIA PRWTA EPEISODIA APO TA 51 POY YPARXOYN.XEREI KANENAS POY MPOROYME NA VROYME TA YPOLOIPA.XILIA EYXARISTW



ΚΑΝΟΝΕΣ
1) Μην γράφετε ΚΕΦΑΛΑΙΑ, ούτε τον τίτλο του μηνύματος αλλά ούτε και το περιεχόμενό του. Όταν θέλετε να τονίσετε κάτι χρησιμοποιήστε bold χαρακτήρες. Eκτός του ότι είναι κουραστικό για αυτόν που διαβάζει το μήνυμα με τους κεφαλαίους χαρακτήρες, γενικότερα ο συγκεκριμένος τρόπος γραφής στον χώρο του Internet σημαίνει ότι "φωνάζετε", οπότε η άσκοπη και συνεχή χρήση τους είναι δυνατόν να προκαλέσει παρεξηγήσεις.

RTFM


...Τη βρίσκω να κράζω τους νέους....
_________________

Pleace Donate for a PC for Arvendui
Κατανταω κουραστικος μονο οταν καταντατε γραφικοι~ Azalin
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 11 Ιούν 2005
Δημοσιεύσεις: 165
Τοποθεσία: ʼνω Γλυφάδα - Αθήνα

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Οκτ 07, 2006 4:28 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλή ιδέα ... εγώ έχω βρει στο νετ σε torrents τα 2 πρώτα 2 dvd δεν ξέρω πόσα επεισόδια περιλαμβάνουν ... γιατί κατεβαίνουν με ταχύτητα χελώνας!!!
_________________
"P.M.P. Fight Hey, Juohmaru, you are a fighter of hope, P.M.P. Fight Put your love into machines ..." - Plawres SanShiro
Some people are so ungrateful to be alive, but not you ... NOT ANY MORE ... - Saw
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 04 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 8


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Οκτ 12, 2006 10:23 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

telika ta prwta getter robo poy einai paragwgh 1974,apoteloynati apo 51 synolika epeisodia.se ligo kairo 8a exw kai ta 51 apo ayta se poiohthta dvd.twra an endiaferatai kanenas na kanei isws thn metafrash...
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email


Ένταξη: 11 Ιούν 2005
Δημοσιεύσεις: 165
Τοποθεσία: ʼνω Γλυφάδα - Αθήνα

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Οκτ 13, 2006 2:10 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

uerofighter έγραψε:
telika ta prwta getter robo poy einai paragwgh 1974,apoteloynati apo 51 synolika epeisodia.se ligo kairo 8a exw kai ta 51 apo ayta se poiohthta dvd.twra an endiaferatai kanenas na kanei isws thn metafrash...

Μπορούμε να το προτείνουμε στο AnimeClipse!!!! Thumb 2 Up Και όποτε τα παιδιά μπορέσουν ... θα είναι ένα καλό υποκατάστατο του Plawres Sanshiro και εδώ έχουμε πολύ ψωμί ...51 επ. ...
_________________
"P.M.P. Fight Hey, Juohmaru, you are a fighter of hope, P.M.P. Fight Put your love into machines ..." - Plawres SanShiro
Some people are so ungrateful to be alive, but not you ... NOT ANY MORE ... - Saw
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 01 Μάι 2006
Δημοσιεύσεις: 16


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Οκτ 17, 2006 2:59 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Έχω όλα τα επεισόδια του Getter Robo (από το 5-21 δεν είναι σε High Quality όμως). Το θέμα είναι ότι δεν ξέρω ούτε Γιαπωνέζικα,ούτε και Ιταλικά (dual-audio είναι τα αρχεία) και δεν μπορώ να φτιάξω μετάφραση. Στο net (συγκεκριμένα στο μουλάρι) βγαίνουν σιγά σιγά τα DVD's του Getter Robot ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ SUBS. Έχουν japanese/italian voices (ακριβώς δηλαδή όπως και τα HQ divx που μπορείτε να βρείτε πάλι από το μουλάρι) και τίποτα περισσότερο. Πάντως κι εγώ θα ήθελα να δω Project Getter Robot από το AnimeClipse Thumb 2 Up
_________________
May The Trance Be With You
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 04 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 8


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Οκτ 25, 2006 4:23 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ti na pw porolo poy exoyme epanaleimena milasei gia to 8ema kanenas apo toys op den exei asxolhasei to 8ema.na dwsei mia apanthsh tlsp.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email


Ένταξη: 05 Ιαν 2006
Δημοσιεύσεις: 271
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη




Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Οκτ 25, 2006 5:10 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδιά το θέμα δεν είναι να ασχοληθεί κάποιος op από animeclipse αλλά απλοί χρήστες σαν εμάς. Κι εγώ απλός χρήστης (fan) είμαι κι όταν συζητήθηκε να γίνει κάτι για το Gungrave δήλωσα πως θέλω να συμμετέχω. Αν έχετε τα dvd και θέλετε οργανωθείτε κι αναλάβετε το. Απ' όσο ξέρω κυκλοφορούν και dvd με αγγλικούς υπότιτλους οπότε γίνεται πιο εύκολη η δουλειά. Εξάλλου το fansubbing γίνεται από fans, δεν γίνεται από εταιρία για να ζητάμε.

Φιλικά πάντα. Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 24 Ιούν 2006
Δημοσιεύσεις: 321
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Οκτ 25, 2006 5:29 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

oraia ola auta re paidia kali i idea alla den 8a itan akoma kalitera na diname oli tin seira? diladi Getter Robo (original) Getter Robo G, Getta Robo Go ,Shin Getta Robo Getta Robo Armagedon New Getter Robo (Oni World) klp klp? Thumb 2 Up vevea to 8ema einai pios ta exei auta.. Whistling Sad
_________________
X---Kage Bushin No Jutsu---X

Μολις παρατηρησα οτι εγινα Forum Adict (xaxax)
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger


Ένταξη: 22 Ιούλ 2005
Δημοσιεύσεις: 19
Τοποθεσία: HELLAS

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Οκτ 25, 2006 7:59 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Opios Endiaferete gia to Getta Robot exoun anebei ston Greektracker ta Tria Prota Episodia
Leptomeries Episodion
Year.....................1974
Resolution.............640x424
Audio....................MPEG Layer-3 ,95kbps
Bitrate...................154kbps
Folder size.............664MB
Video Codec...........Xvid
Duration................25.05min Each Episode
Audio Channels......2

Me agglikous Ypotitlous happy
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 02 Απρ 2006
Δημοσιεύσεις: 580
Τοποθεσία: Ηράκλειο











Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Οκτ 25, 2006 8:24 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

SaDoW έγραψε:
oraia ola auta re paidia kali i idea alla den 8a itan akoma kalitera na diname oli tin seira? diladi Getter Robo (original) Getter Robo G, Getta Robo Go ,Shin Getta Robo Getta Robo Armagedon New Getter Robo (Oni World) klp klp? Thumb 2 Up vevea to 8ema einai pios ta exei auta.. Whistling Sad

Το μόνο fangroup που βρήκα να έχει πίασει το getta robot είναι το mundomazinger ( http://www.mundomazinger.com/ )
Όποιος θέλει ας το τσεκάρει,αλλα φοβάμαι ότι το sub θα είναι στα ισπανικά (ή κάτι τέτοιο)
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 11 Ιούν 2005
Δημοσιεύσεις: 165
Τοποθεσία: ʼνω Γλυφάδα - Αθήνα

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Οκτ 25, 2006 10:06 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αγγλικά;;; Δεν θα έχει επιλογή ... όπως το animeclipse?
_________________
"P.M.P. Fight Hey, Juohmaru, you are a fighter of hope, P.M.P. Fight Put your love into machines ..." - Plawres SanShiro
Some people are so ungrateful to be alive, but not you ... NOT ANY MORE ... - Saw
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέου Θέματος     Απάντηση στο Θέμα     AnimeClipse Αρχική σελίδα » Anime Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3  Επόμενη
Σελίδα 1 από 3

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.01574 seconds with 5 queries