Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » Off-Topic

Βοήθεια με e-bay
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  
Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 25 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 147


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Οκτ 23, 2007 4:29 am
Τίτλος: Βοήθεια με e-bay
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λοιπον βασικα αυτο που θελω να ξερω ειναι αν υπαρχουν εταιριες που αναλαμβανουν να κανουν το καλο σαμαριτη μετα πληρωμης ωστε να παραλαβω κατι που θελω να αγορασω μεσω e-bay χωρις κοπο και αγχος. Οταν λεω ομως χωρις αγχος εννοω οτι θα τους πω θελω να μου βρεις ενα πραμα κι αυτοι θα ψαξουν να βρουν τη ποιο φτηνη λυση θα βεβαιωθουν οτι ειναι γνησιο θα το αγορασουν θα το παραλαβουν θα παρουν τα λεφτα τους και εγω θα παρω αυτο που θελω και γενικα θα κανονισουν ολη τη δυσκολη δουλεια για μενα :P
_________________

Steel is my body, and fire is my blood
I have created over a thousand blades
Unknown to death, nor known to life
Tear a mountain apart, the sword divides water in two
Have withstood pain to create many weapons
Yet those hands will never hold anything
So as I pray,
Unlimited Blade Works
~*~Archer: Fate/Stay Night~*~

Οταν γραφω με greeklish το κανω απο κεκτημενη ταχυτητα και βαριεμαι να κανω Edit Lolz :P
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger


Ένταξη: 18 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 775











Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Οκτ 23, 2007 8:49 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

για να καταλαβω,ζητας μια εταιρεια η οποια να σου παραγγελνει οικονομικα αυτα τα πραγματα που θελεις μεσω ebay η αλλων τετοιων εταιρειων?
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 02 Απρ 2006
Δημοσιεύσεις: 580
Τοποθεσία: Ηράκλειο











Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Οκτ 23, 2007 11:18 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Και έστω ότι υπάρχει αυτό, αναλόγιζεσαι ότι ακόμη και τη φθηνότερη λύση να σου βρουν σ' αυτό που ζητάς, θα πρέπει να πληρώσεις και την εταιρεία για το ψάξιμο, οπότε πάλι δε γλιτώνεις χρήματα, ή θα γλιτώσεις, αλλά λιγότερα από το αν το έψαχνες μόνος σου; Imho, δε νομίζω ότι συμφέρει μια τέτοια κίνηση, αν υπάρχει φυσικά.
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 30 Νοέ 2006
Δημοσιεύσεις: 98
Τοποθεσία: Warwickshire...

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Οκτ 23, 2007 1:24 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Για να πω την αλήθεια δεν έτυχε ποτέ να πάρει το αυτί μου κάτι τέτοιο και δεν νομίζω να υπάρχει για να είμαι ειλικρινής.

Πάντως υπάρχουν τρόποι να γλυτώσεις λίγο άγχος στις αγορές σου μέσω ebay. Καταρχήν κοιτάς το positive feedback του πωλητή. Αν δεν είναι κοντά στο 100% δες τι πρόβλημα αντιμετώπισαν αυτοί που τον "έθαψαν" και ενέργησε ανάλογα. Επικοινώνησε πριν απο την αγορά με τον ίδιο και ίσως καταλάβεις τις προθέσεις του. Wink

Όσον αφορά την πληρωμή, μια προπληρωμένη πιστωτική και ένας λογαριασμός μέσω paypal είναι η καλύτερη λύση. Έχε υπόψην οτι για πιστοποιημένους πωλητές η ίδια η paypal σε καλύπτει με ασφάλεια 200$-2.000$+ σε περίπτωση που έχεις πρόβλημα με τον συγκεκριμένο πωλητή. Εγώ ακολουθώντας αυτά δεν αντιμετώπισα ποτέ πρόβλημα είναι η αλήθεια....
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 31 Αύγ 2006
Δημοσιεύσεις: 1178
Τοποθεσία: ------



Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Οκτ 23, 2007 1:40 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Συμφωνώ με τον Ulver.
Οπωσδήποτε προπληρωμένη κάρτα, ώστε να έχεις όριο ασφαλείας και φυσικά να κοιτάς πάντα το feedback του πωλητή όπως και να είναι paypal secured οι αγορές σου με τον συγκεκριμένο, ώστε να αποζημιωθείς.
Να προσθέσω επίσης ότι σε περίπτωση που κάνεις αγορά μεγάλου κόστους να παραγγείλεις τα προϊόντα να έρθουν με insurance ship και να σου δώσει το shipping code ο πωλητής, ώστε να παρακολουθείς κάθε φορά που βρίσκεται το αντικείμενο.
Αυτά!!!!
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 03 Ιαν 2007
Δημοσιεύσεις: 238
Τοποθεσία: never, never, land




Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Οκτ 23, 2007 2:43 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

πάντως υπάρχουν αυτοί εδώ http://www.celga.com/ που αναλαμβάνουν να σου ψωνίσουν από το yahoo japan. βέβαια δεν έχω ιδέα αν έχουν αποστολή εκτός ΗΠΑ κα δεν ξέρω κανέναν που να το έχει χρησιμοποιήσει.. happy
_________________
srs bzns -->
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger


Ένταξη: 25 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 147


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Οκτ 23, 2007 10:19 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Βασικα θελω ενα σπαθι :P και δε ξερω αν θα ειναι αυτο που θελω αν θα μπορεσω να το βαλω στη χωρα αν θα ειναι αξιοπιστος αυτος που θα μου το πουλησει καθως επισης υπαρχει κι αλλο ενα προβλημα. Πολλοι θελουν να ειναι verified η διευθυνση μυ απο τη paypal αλλα η paypal αναγνωριζει διευθηνσεις μονο απο ΗΠΑ UK και αλλη μια χωρα νομιζω οχι απο ελλαδα ομως >>
_________________

Steel is my body, and fire is my blood
I have created over a thousand blades
Unknown to death, nor known to life
Tear a mountain apart, the sword divides water in two
Have withstood pain to create many weapons
Yet those hands will never hold anything
So as I pray,
Unlimited Blade Works
~*~Archer: Fate/Stay Night~*~

Οταν γραφω με greeklish το κανω απο κεκτημενη ταχυτητα και βαριεμαι να κανω Edit Lolz :P
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger


Ένταξη: 17 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 367
Τοποθεσία: Eternal Crusader










Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Οκτ 23, 2007 10:51 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Θες την κλασσική ιαπωνική κατάνα (απο μη ανοξείδωτο ατσάλι), κάποιο ευρωπαικο σπαθί, ή κάποια απομίμιση (που δεν θα κόβει, δεν θα θέλει συντήρηση, δεν θα είναι ζυγισμένο, χαμηλότερη ποιότητα και πιο βαρύ)?
_________________

http://www.youtube.com/watch?v=GZfJOK_Ywmk&feature=related
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 14 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 194
Τοποθεσία: Στους δρόμους


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Οκτ 31, 2007 9:34 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λοιπόν διάβαστε να μαθαίνετε... Στο ebay πρώτα θα φροντίσεις ο πωλητής από τον οποίο θα αγοράσεις να έχει κάνει πολλές (200-300 και πάνω) πωλήσεις... έπειτα φρόντησε να κάνεις συνδρομή στην paypal (www.paypal.com) Ο μόνος τρόπος να το κάνεις είναι με πιστοτική. Αυτή είναι η κορυφαία εταιρεία στο χώρο της που σου εγγυάται ότι δε θα σου πάρουν περισσότερα χρήματα από αυτά που θα κοστίζει το αντικείμενο που θες. Διαβάζεις λίγα πράγματα για τον πωλητή από τον οποίο σκοπεύεις να αγοράσεις... πχ τις κριτικές που έχει πάρει από άλλους και αν όλα οκ.. δλδ αν έχει 98% τουλάχιστο rate τότε το παραγγέλνεις μέσω paypal. Θα δεις έχει και επιλογή για τον τρόπο πληρωμής. Απλά φρόντισε όταν θα κάνεις search για το αντικείμενο που θες να κάνεις advanced search και να ενεργοποιήσεις Items available to Greece και Pay with Paypal. Έχω κάνει πολλές αγορές από ebay και δεν είχα ποτέ πρόβλημα...

Αυτά...
_________________

Ωωωω... με φωνάζουνε τρελό,
γιατί πίνω μπάφους και παίζω Pro.
Γαμώ το διδακτορικό
Πίνω μπάφους και παίζω Pro.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 30 Νοέ 2006
Δημοσιεύσεις: 98
Τοποθεσία: Warwickshire...

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Οκτ 31, 2007 9:51 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ManiacGr sorry κιόλας αλλά σχεδόν όλα αυτά που λες, δεν έχουν αναφερθεί στα προηγούμενα posts; Τι να μάθουμε ακριβώς; unsure
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 14 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 194
Τοποθεσία: Στους δρόμους


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Νοέ 06, 2007 11:20 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Sorry ρε Ulver απλά είδα μόνο τα πρώτα 1-2 replies καθώς και το τελευταίο πριν το δικό μου που δεν αναφέρονταν σε λύσεις και πήρα φόρα... Embarassed Embarassed έχεις ένα δίκιο... και συ τα ίδια έλεγες Whistling Whistling Whistling
_________________

Ωωωω... με φωνάζουνε τρελό,
γιατί πίνω μπάφους και παίζω Pro.
Γαμώ το διδακτορικό
Πίνω μπάφους και παίζω Pro.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 16 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 0


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιούν 16, 2008 11:51 am
Τίτλος: αγορά μέσω celga
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

rezeero έγραψε:
πάντως υπάρχουν αυτοί εδώ http://www.celga.com/ που αναλαμβάνουν να σου ψωνίσουν από το yahoo japan. βέβαια δεν έχω ιδέα αν έχουν αποστολή εκτός ΗΠΑ κα δεν ξέρω κανέναν που να το έχει χρησιμοποιήσει.. happy


Καλημέρα, αγόρασα από YahooJP μεσω Celga, από τις 1-6-08, στις 14-6-08 μου ήρθε ειδοποίηση (email) ότι το δέμα είναι σε ένα αεροδρόμιο της Ιαπωνίας για να μου έρθει (μου δώσαν και κωδικό παρακολούθησης της παραγγελίας). Από θέμα επικοινωνίας είναι άψογη η εταιρία, απο θέμα κόστους δείτεSadαποστολή μέσω EMS)
77.USD έκανε το προϊον και μέχρι στιγμής έχω δωσει 139.USD (μεταφορικά-αεροπορικός x2{1 για να παει από τον πωλητη στην εταιρία και 1 απο την εταιρία σε μενα ~46.USD}, προμήθεια τράπεζας 2.USD, προμήθεια CELGA 10.USD)
1 Σημ: το δέμα έχει βάρος περιπου 750gr.
2 Σημ: Δεν έχω ιδέα τι θα παιχτει με το τελωνείο, αν θα μου κάτσουν καμιά λάμπα
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 24 Φεβ 2008
Δημοσιεύσεις: 228




Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιούν 16, 2008 5:33 pm
Τίτλος: Re: αγορά μέσω celga
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

chrste έγραψε:
rezeero έγραψε:
πάντως υπάρχουν αυτοί εδώ http://www.celga.com/ που αναλαμβάνουν να σου ψωνίσουν από το yahoo japan. βέβαια δεν έχω ιδέα αν έχουν αποστολή εκτός ΗΠΑ κα δεν ξέρω κανέναν που να το έχει χρησιμοποιήσει.. happy


Καλημέρα, αγόρασα από YahooJP μεσω Celga, από τις 1-6-08, στις 14-6-08 μου ήρθε ειδοποίηση (email) ότι το δέμα είναι σε ένα αεροδρόμιο της Ιαπωνίας για να μου έρθει (μου δώσαν και κωδικό παρακολούθησης της παραγγελίας). Από θέμα επικοινωνίας είναι άψογη η εταιρία, απο θέμα κόστους δείτεSadαποστολή μέσω EMS)
77.USD έκανε το προϊον και μέχρι στιγμής έχω δωσει 139.USD (μεταφορικά-αεροπορικός x2{1 για να παει από τον πωλητη στην εταιρία και 1 απο την εταιρία σε μενα ~46.USD}, προμήθεια τράπεζας 2.USD, προμήθεια CELGA 10.USD)
1 Σημ: το δέμα έχει βάρος περιπου 750gr.
2 Σημ: Δεν έχω ιδέα τι θα παιχτει με το τελωνείο, αν θα μου κάτσουν καμιά λάμπα


Έλεος φίλε σε έχουν ξεσκίσει ανελέϊτα οι αλήτες πια.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 09 Αύγ 2008
Δημοσιεύσεις: 30
Τοποθεσία: athens

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Αύγ 12, 2008 7:24 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

yes....
_________________




Click Here to lvl up me!Plz!!!
Get your own at Pokeplushies!
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέου Θέματος     Απάντηση στο Θέμα     AnimeClipse Αρχική σελίδα » Off-Topic Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.01266 seconds with 5 queries