Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » Anime

Κοινή Γνώμη για τα Anime
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  
Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 29 Νοέ 2008
Δημοσιεύσεις: 10


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Δεκ 21, 2008 12:08 pm
Τίτλος: Κοινή Γνώμη για τα Anime
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

θα ηθελα να χαιρετησω ολα τα μελη και administrators αυτου του site.τυγχανω λατρης των anime απο μικρος.....δυστυχως δεν ειχα τα μεσα ουτε την βοηθεια ποτε να ασχοληθω...τωρα αν και καθυστερημενα προσπαθω να κερδισω τον χρονο που εχασα.....τα μονα που καταφερα να δω ειναι οτιδηποτε εχει κυκλοφορησει στην αγορα...(κατι ειναι και αυτο)
Ανοιξα ενα new topic με θεμα την γνωμη που εχουμε για τα anime και για να εκφρασω την δικη μου..Θελω να ευχαριστησω ολους για την προσπαθεια και το ενδιαφερον που δειχνετε....και να ζητησω μια συγνωμη που δεν συμμετεχω στα διαφορα topic αλλα δεν εχω πειρα για να εκφερω γνωμη για ολο αυτο το υλικο που μοιραζομαστε.......Και παλι ευχαριστω ολους....keep up the great work!!!!!! Thumbs UP Thumbs UP Thumbs UP Thumbs UP
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger


Ένταξη: 04 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 2744
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη





















Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Δεκ 21, 2008 10:24 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλωσόρισες φίλε hydraformed στην παρέα μας! big smile
Μπορείς αν θέλεις να γράψεις στο Topic ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΑΤΕ, Πείτε μας λίγα λόγια για εσάς.
Φαντάζομαι πολλοί θα είναι αυτοί που θα γράψουν διθυραμβικά για τα anime, μιας και είμαστε σε αντίστοιχο site, αλλά ας δούμε τι γνώμες θα πέσουν!

Υ.Γ.
Το topic σου μετακινήθηκε στο κατάλληλο section για να κρατηθει η οργάνωση του forum.
_________________
Διαβάστε τους Κανόνες του Forum! Τα greeklish απαγορεύονται!
Διαβάστε το Playback FAQ
Feeling... nauseous already? Wait to see my anime list first...

And remember, fansubbing is NOT serious business...
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα Διεύθυνση AIM Yahoo Messenger MSN Messenger


Ένταξη: 06 Αύγ 2008
Δημοσιεύσεις: 234
Τοποθεσία: Πάτρα





Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Δεκ 22, 2008 3:43 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν κατάλαβα καλά σε αυτό εδώ το thread μπορούμε να πούμε την γνώμη μας γενικά για τα anime σωστά? Χμμ πολύ ωραία!!!!
Λοιπόν φίλε hydraformed δεν είσαι ο μόνος που καθυστέρησες να ασχοληθείς με τα anime, εγώ ας πούμε είμαι 23 χρονών γαϊδούρα και πριν 5 μήνες νόμιζα πως όλα τα κινούμενα σχέδια είναι παιδικά και "μπεμπέ" και απορούσα με τον αδελφό μου που ήταν κοτζάμ γάιδαρος 26 χρονών και έβλεπε την πρωινή ζώνη του Σαββατοκύριακου στο Star... και τώρα έχω καταντήσει πιο καμένη από αυτόν... τι καμένη, κατακερματισμένη θα έλεγα... σε σημείο που έχω καταστρέψει την ζωή μου αλλά για κάποιο λόγο δεν μετανιώνω ούτε στιγμή που μπήκα σε αυτό το λούκι Razz
Το anime που μου άνοιξε στην πόρτα στον μαγευτικό αυτό κόσμο ήταν η Candy Candy όταν την ανακάλυψα τυχαία στο youtube τότε ξεκίνησαν όλα, πιο πριν δεν ήξερα καν τι είναι anime, τι είναι manga, τίποτα απολύτως. Μετά έμαθα ότι υπάρχουν και anime που μόνο "παιδικά" δεν είναι, με απίστευτη βια, ψυχοπλάκωμα, anime με απίστευτους προβληματισμούς και ηθικά διδάγματα, αμέτρητες κατηγορίες που η κάθε μια έχει να σου προσφέρει πολλά.... για μένα τους τελευταίους μήνες ανοίχτηκε ένας κόσμος που δεν ήξερα καν την ύπαρξη του, μπορεί μικρή να έβλεπα anime από το πρωί ως το βράδυ στο junior TV αλλά στην ουσία τώρα ανακαλύπτω την μαγεία, θυμάμαι τα παιδικά μου χρόνια και νοσταλγώ περασμένες εποχές ταξιδεύοντας με τα anime πίσω στον χρόνο. Κάπως έτσι ανακάλυψα και τις κοινότητες των anime fans εεε εντάξει τώρα ξέρω ότι δεν υπάρχει γυρισμός, θα είμαι δέσμια των anime για πάντα, είναι κάτι που με γεμίζει πραγματικά και δεν θέλω να το αποχωριστώ ποτέ.
_________________

Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 09 Μάι 2007
Δημοσιεύσεις: 837




Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Δεκ 22, 2008 5:00 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τα σπάνε.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 06 Ιούλ 2008
Δημοσιεύσεις: 73
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Δεκ 22, 2008 9:53 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τέλεια, εξαιρετικά, μαγευτικά, διδακτικά, και γενικά η Geutella τα είπε όλα!
Συμφωνώ, συμφωνώ, συμφωνώ!
Αλλά εμένα πάντως συγγενείς, φίλοι, γνωστοί (δηλαδή η κοινή γνώμη πέρα από αυτούς που βλέπουν anime) δεν με καταλαβαίνουν. Νομίζουν πως είναι μόνο για παιδάκια και με κοροϊδεύουν! Crying or Very sad
Και πετάνε κάτι ατάκες του στυλ "Καλά 25 χρονών και βλέπεις ακόμα μίκι μάους;" Twisted Evil Evil or Very Mad Ranting Ranting wall bang
Τόσο ξέρουν τόσο λένε... Από την άλλη η κοινή γνώμη μπορεί να αλλάξει, χεχε, γνώμη... Στο χέρι μας είναι... π.χ. τώρα έβαλα σκοπό να μυήσω το big boss μου, χεχε, θα του δώσω να δει το Death Note. Πιστεύω είναι καλή αρχή!
_________________
...I'm not breaking down, I'm breaking out...
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέου Θέματος     Απάντηση στο Θέμα     AnimeClipse Αρχική σελίδα » Anime Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.01203 seconds with 5 queries