Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » Anime Reviews - Βαθμολογίες

Kurozuka
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  
Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 27 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 293
Τοποθεσία: Αθηνα


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Οκτ 24, 2008 3:57 pm
Τίτλος: Kurozuka
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος


A story of obsessive love and constant pursue told over a 1000 year period. Escaping from a brother who had just ascended the throne, Yoshitsune, along with his servant, comes across a house in the middle of a desolate mountain. Oddly enough, only a young woman lives there, who seems to possess a very dark and ominous past.

It starts out with Kurou meeting the beautiful women by the name of Kuromitsu, thus began a relationship which transcends life and memories. A journey of immortals and those who chase after it. The majority of this story takes place a few centuries into the future where Kurou is separated from Kuromitsu and is left without memories. He then begins a search for answers to as to who he is, why he is unable to die and who was the women he is so transfixed upon.

Νεα σειρα 12 επεισοδιων, και μαλλον βρηκα το καινουργιο μου "κολλημα"! Εντυπωσιακο animation, πολυ ομορφα εφε φωτισμου, χαρακτηρες σχεδιασμενοι με προσοχη και λεπτομερεια.Δειχνει να εχει ζυγισμενη ποσοτητα δρασης, φολκλορικου στοιχειου, gore αλλα και romance.
Δεν ειμαι σιγουρος γιατι(μολις παρακολουθησα το πρωτο επεισοδιο), αλλα μου αναμοχλευσε μνημες απο το Shigurui( Respekt ).
Οποιο και αν ειναι το γουστο σας στα ανιμε, αξιζει να δειτε τουλαχιστον αυτο το πρωτο επεισοδιο, και κρινετε μονοι σας για την συνεχεια.Εγω ειμαι ηδη σε αναμενα καρβουνα!
Σημαντικο ειναι, οτι το εχουν αναλαβει προς υποτιτλισμο οι Ureshii, οποτε δεν χρειαζεται να ψαξετε για το ποια εκδοση θα προτιμησετε Thumbs UP
Αξιζει να σημειωθει, οτι σε ενα συνοδευτικο pdf αρχειο, με σημειωσεις για το επεισοδιο, που μπορειτε να βρειτε στην ιστοσελιδα των Ureshii http://ureshii-fansub.org , αναφερεται το εξης: "A note from the editor: Because of the setting - and the old-fashioned Japanese phrasing
- the translator and I have decided to use a slightly more archaic and literary tone for
Kurozuka. This means that some lesser known words have been used to convey an
atmosphere befitting of the period. So, if you're too lazy to search www.dictionary.com
for the meaning of a word or too poor to actually buy a dictionary, I've decided to
provide some definitions for you here. Enjoy!".

Νομιζω οτι παρομοια τακτικη ειχε ακολουθηθει και σε καποιο αλλο φανσαμπ γκρουπ (ανιμεκλπσε νομιζω big smile ) σε μια αδιαφορη σειρα (Σειρει νο μοριμπιτο αν θυμαμαι καλα Twisted Evil ) Ενα οφ τοπικ Respekt για την ομαδα εκδοσης του Seirei no moribito.
_________________
Αν δεν ήμουν αυτός που είμαι, θα ήθελα να ήμουν εγώ. Απλά να μου έμοιαζα λίγο περισσότερο.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 04 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 2744
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη





















Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Οκτ 24, 2008 4:16 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

To Kurozuka σε anime;; Πρέπει να είναι καλή φάση! Έχω διαβάσει το manga που είναι πραγματικά φανταστικό, σκοτεινό, βίαιο, έντονο, γενικά τα έχει όλα!
Ευτυχώς που τη σειρά την έπιασαν οι Ureshi για να είμαστε κι εμείς ureshi με τα release τους! Razz
_________________
Διαβάστε τους Κανόνες του Forum! Τα greeklish απαγορεύονται!
Διαβάστε το Playback FAQ
Feeling... nauseous already? Wait to see my anime list first...

And remember, fansubbing is NOT serious business...
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα Διεύθυνση AIM Yahoo Messenger MSN Messenger


Ένταξη: 09 Ιαν 2007
Δημοσιεύσεις: 344
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Οκτ 24, 2008 5:18 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ωπ, το Kurozuka από Ureshii; Και πάνω που είχα απελπιστεί από τα fansubs που είχαν κυκλοφορήσει μέχρι τώρα. Το πρώτο επεισόδιο ήταν πολλά υποσχόμενο πάντως.
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 12 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 201
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Οκτ 25, 2008 3:36 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Moυ αρεσε παρα πολυ. Ελπιζω μην καταληξει μπαρουφα σαν το Bakumatsu.
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέου Θέματος     Απάντηση στο Θέμα     AnimeClipse Αρχική σελίδα » Anime Reviews - Βαθμολογίες Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.0134 seconds with 5 queries