Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » Νέα

Ζητούνται Distributors Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  
Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 15 Μάι 2007
Δημοσιεύσεις: 751
Τοποθεσία: Solefald, Iceland





Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούν 16, 2007 3:37 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

xHATEBREEDx έγραψε:
512 ειναι η ονομαστικη, δηλαδη τερμα ανεβαζω αποσο εχω διαθεσιμη, αλλα δεν κοβω να την ανεβαζουν κι αλλο, εκτος και αν χωσουν αλλο μισο mb κατα την αναβαθμιση σε 25 Mb download, που ανακοινωσαν για τελη Ιουλη.


μακαρι μακαρι.
νταξ δε λεω πολυ καλο οταν κατεβαζεις [και η τιμη απιστευτη σε σχεση με το κλεψιμο του ΟΤΕ] αλλα αν δεν ανεβαζεις σωστα νισαφι...
_________________
www.ookami-fansubs.com for your Fullmetal Alchemist fix...
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα
rat
Παιδί


Ένταξη: 13 Απρ 2007
Δημοσιεύσεις: 61


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούν 17, 2007 10:16 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Έχω βάλει το Gungrave να κατεβαίνει σε server, ο οποίος έχει upload (θεωρητικά) 256 KB/s για κάθε torrent. Ήδη βλέπω ότι πιάνει που και που γύρω στα 50 KB/s upload χωρίς να έχει γίνει completed το torrent. Θα το έχω ενεργό μέχρι να πάει ratio=10 για το συγκεκριμένο torrent. Το κακό είναι ότι υπάρχει περίπτωση να σταματήσει να λειτουργεί ο server σε κάποια φάση στο (κοντινό ίσως) μέλλον. Ελπίζω να βγει κάτι καλό. Εάν θέλετε να επιταχύνουμε τη διαδικασία, όσοι το έχετε βάλτε λίγο τα δυνατά σας στο seed για να το πάρει ο server όσο το δυνατόν πιο γρήγορα.
_________________
Share!


Έχει επεξεργασθεί από τον/την rat στις Κυρ Ιούν 17, 2007 10:41 pm, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 15 Μάι 2007
Δημοσιεύσεις: 751
Τοποθεσία: Solefald, Iceland





Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούν 17, 2007 10:28 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

rat έγραψε:
Έχω βάλει το Gungrave να κατεβαίνει σε server, ο οποίος έχει upload (θεωρητικά) 256 KB/s για κάθε torrent. Ήδη βλέπω ότι πιάνει που και που γύρω στα 50 KB/s χωρίς να έχει γίνει completed το torrent. Θα το έχω ενεργό μέχρι να πάει ratio=10 για το συγκεκριμένο torrent. Το κακό είναι ότι υπάρχει περίπτωση να σταματήσει να λειτουργεί ο server σε κάποια φάση στο (κοντινό ίσως) μέλλον. Ελπίζω να βγει κάτι καλό. Εάν θέλετε να επιταχύνουμε τη διαδικασία, όσοι το έχετε βάλτε λίγο τα δυνατά σας στο seed για να το πάρει ο server όσο το δυνατόν πιο γρήγορα.


το εχω να κατεβαινει σε συνδεση 1mbit απτο απογευμα χθες.
αποτι βλεπω το ratio μου εχει πεσει αρκετα οποτε καποιος το δινει γερα...
εκει που ειναι παντως ανεβαζει παραλληλα οτι εχει σε φουλ ταχυτητα [δεν εχει τιποτα αλλο φορτωμενο]
οποτε οτι μπορω κανω Wink
_________________
www.ookami-fansubs.com for your Fullmetal Alchemist fix...
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 13 Απρ 2006
Δημοσιεύσεις: 45
Τοποθεσία: Αθήνα-Μεσολόγγι

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 19, 2007 8:36 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μετά την εξεταστική θα πάω κι εγώ για 10 mbps. (Το θέμα είναι αν θα πάω προς φορθνετ ή οτενετ! ) Οπότε και το seedαρισμα θα πρέπει λογικά να φτιάξει

Είδωμεν... γιατί με την 700άρα Sad
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger


Ένταξη: 09 Φεβ 2008
Δημοσιεύσεις: 1


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Φεβ 09, 2008 3:19 pm
Τίτλος: Hmm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΟΤΕΝΕΤ ειναι το καλυτερο κατα την αποψη μου. Εχω 24αρα τωρα, μου συγχρονιζει και lock κανονικα σε 23892. Ενω με forthnet...μην το ψαχνεις.

Α, επισης μπορω να βοηθησω στο seeding.
_________________
<-Something should probably go here, but I ain't decided on it yet dudes!->
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger


Ένταξη: 04 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 2744
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη





















Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Φεβ 11, 2008 8:07 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Όλα είναι σχετικά στο εν λόγω θέμα. Παίζουμε με πολλές πιθανότητες. Ο ΟΤΕ όντας για πολλά χρόνια το μονοπώλιο στις τηλεπικοινωνίες, έχει το καλύτερο και μεγαλύτερο δίκτυο χάλκινων συρμάτων σε όλη την Ελλάδα. Επομένως δύσκολα να τον πιάσει κάποιος σε θέματα υποδομής προς το παρόν, καθώς δεν έχουν πέσει σοβαρά κονδύλια γιαυτή τη δουλειά. Από την άλλη, κάποιοι εναλλακτικοί πάροχοι σε κάποιες περιοχές έχουν δώσει βαρύτητα και οι υποδομές τους ξεπερνούν αυτές του ΟΤΕ. Οπότε σε εκείνες τις περιοχές ξεπερνούν τον ΟΤΕ. ΑΠό την άλλη, παίζει ρόλο και ο αριθμός των χρηστών στη συγκεκριμένη περιοχή. Επίσης παίζει ρόλο και η ταχύτητα σύνδεσης του παροχέα με το εξωτερικό. Εδώ πάλι προηγείται ο ΟΤΕ με την Φόρθνετ να ακολουθεί από κοντά.

Με βάση τα παραπάνω, καταλαβαίνετε ότι είναι πολύ τζόγος η επιλογή κάποιου παροχέα, καλύτερα να βρείτε κάποιον στην περιοχή σας που είναι ικανοποιημένος με τον παροχέα του και να προμηθευτείτε σύνδεση από τον ίδιο.
_________________
Διαβάστε τους Κανόνες του Forum! Τα greeklish απαγορεύονται!
Διαβάστε το Playback FAQ
Feeling... nauseous already? Wait to see my anime list first...

And remember, fansubbing is NOT serious business...
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα Διεύθυνση AIM Yahoo Messenger MSN Messenger


Ένταξη: 09 Αύγ 2008
Δημοσιεύσεις: 30
Τοποθεσία: athens

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Αύγ 12, 2008 3:00 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Pαιδιά νομίζω μπορώ να κάνω εύκολα upload και έχω πολύ ελεύθερο χρόνο άμα θέλετε μπορείτε να με δοκιμάσετε xD θα ήθελα πολύ να βοηθήσω

Y.K:άμα γίνετε επειδή έχω κάποια παλιά εμπειρία θα ήθελα κιόλας αν γίνετε να μπορούσα να βοηθήσω και να μπω στο sub team..thk Thumbs UP
_________________




Click Here to lvl up me!Plz!!!
Get your own at Pokeplushies!
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέου Θέματος     Απάντηση στο Θέμα     AnimeClipse Αρχική σελίδα » Νέα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6
Σελίδα 6 από 6

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.01846 seconds with 5 queries