Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » Γενικά

Θα δούμε ποτέ anime όπως naruto, one piece, στην Ελλάδα; Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  
Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 04 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 1339


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Μάρ 23, 2008 12:16 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

χλωμο..ειδικα παο το ΣΚΑΙ δεν περιμενω τετοια κινηση....οτ σινε+ εκτος απο το ΦΜΑ. εχει δειξει και ενα αλλο ανιμε(ταινια)..οποτε εγο προσωπικα μονο απο σινε+ περιμενω κατι....
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 12 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 892
Τοποθεσία: Αθήνα







Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Μάρ 23, 2008 12:36 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γενικά παιδιά εγώ συμφωνώ με την γενικότερη άποψη που έχει διατυπωθεί ώς τώρα. Ότι δηλαδή ώς Έλληνες βλέπουμε αυτά που αξίζουμε να βλέπουμε (δλδ κουτσομπολίστικα, βραζιλιάνικα κλπ).

Να φέρω και ένα απλό και επίκαιρο παράδειγμα πάνω σε αυτό. Τις ξένες σειρές. Prison Break, Lost, Desperate Housewifes, Heroes, CSi, 24. Από όλες αυτές τις σειρές, η μόνη που κάτι έκανε ήταν το Prison Break λόγω των κοριτσόπουλων που "έκοβαν φλέβα" για τον Scoffield. Όλες οι άλλες έπιασαν κυριολεκτικά πάτο! Το Lost, το Heroes με εκαττομύρια θεατές ανά τον κόσμο δεν ήταν αρκετά καλά για να συνεπάρουν το ελληνικό κοινό. Τρομάρα μας. πολλοί δεν ξέρουν καν τι είναι το Heroes επειδή παίζεται στο ΣΚΑΙ. Με αυτά τα μυαλά που έχουμε λοιπόν τι περιμένετε; Να επενδύσουν χρήματα τα ιδιωτικά κανάλια στα anime; Για ποιο λόγο; Επιχειρηματίες είναι οι άνθρωποι. Κάνουν τις κινήσεις που θα τους οδηγήσουν στο κέρδος.

Αν λοιπόν δεν αλλάξουμε "κουλτούρα" δεν μπορούμε να περιμένουμε από τα ιδιωτικά κανάλια να επενδύσουν στα anime, καθώς η αποτυχία ενός τέτοιου εγχειρήματος είναι μαθηματικά σίγουρη αυτή τη περίοδο. Οπότε ας είμαστε και ευχαριστημένοι με ένα-δύο σύγχρονα anime από το Cine+ και πολύ μας είναι...



Υ.Γ2: Οπότε μια είναι η λύση παιδιά!!! ΠΑΙΔΕΙΑ !!! Να ξεφύγουμε από τα στερεότυπα αυτής της χώρας. Και ένα από αυτά είναι η άποψη ότι οτιδήποτε είναι κινούμενο σχέδιο είναι "μίκυ μάους" και είναι για μωρά! Αυτά τα ολίγα...
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 11 Ιαν 2006
Δημοσιεύσεις: 886
Τοποθεσία: All my GHOSTs are HOUNDing me...








Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Μάρ 23, 2008 12:52 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

panayo έγραψε:
το ΣΚΑΙ φίλε μου έχει τα λεφτά για να αγοράσει δικαιώματα και ίσως τώρα που διανείουμε το 2008 δούμε κανα ανίμε και στην ελληνική τηλεόραση!


Ένας σταθμός έχει λεφτά όταν κάνει τηλεθέαση. Και ο ΣΚΑΙ δεν κάνει και τρελή τηλεθέαση, οπότε τα λεφτά δεν είναι δεδομένα. Από τον ισολογισμό του μέχρι στιγμής μάλλον μπαίνει μέσα απ'ότι είχα διαβάσει, όμως ο Αλαφούζος στοχεύει μακροπρόθεσμα. Και φυσικά στόχος του είναι ένα ενημερωτικό κανάλι τύπου BBC και αυτό φαίνεται σε κάθε λεπτό του προγράμματος (το μισό από το οποίο είναι δάνειο από το BBC).

Επομένως, μην περιμένεις animu σε έναν σταθμό όπως ο ΣΚΑΙ...
_________________
Brighter Death Now

エルゴ プラクシー
死の代理人
Ergo Proxy
The Agent Of Death


Quote from Mentar: "The day I release h264 in an .avi container is the day I quit encoding..."

t3h Master of Lolis ~ Now with MOAR kawai-ness ~ moé rulz ~ lol
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 31 Μάι 2005
Δημοσιεύσεις: 29



Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Μάρ 23, 2008 2:14 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Dimitris zoRo έγραψε:
ακούστε ή μάλλον διαβάστε

Οι μαθητές στην Ελλάδα είναι 1.888.746 περίπου δηλαδή τα παιδιά ηληκίας 7-12 και οι έφηβοι ηληκίας 13-18

τα κανάλια προτιμάν να βάζουνε reality κλπ και ελατώνουνε το παιδικό πρόγραμα γτ αν έχετε υπόψη σας το δημογραφικό πρόβλημα τα παιδιά είναι λίγα

τα παιδιά μικρής ηληκίας δν καταλαβαίνουνε την υπόθεση των anime.ο εξάχρονος ξαδελφός μου δν καταλάβαινε την υπόθεση του yugioh

ένας 30 + που δν έχει ξαναδεί anime θα γυρίσει το κανάλι λέγοντας α τι έχει ??μίκυ μάου

εμένα με λένε οι γονείς μου

καλά ρε ολόκληρος μαντράχαλος αυτά βλέπεις??άλλοι στην ηληκία σου γαμπρίζουνε

αυτή η γενιά δν ξεχωρίζει anime από μίκυ μάου
ίσως η επόμενη γενιά να βλέπει anime

αλλά αρκεί μία σύνδεση adsl και ένα pc .άστην την tv με τα reality


Για να δείτε πως τα πράγματα δεν ξεκίνησαν να ασχημαίνουν τώρα, αλλά μια γενιά νωρίτερα από όσο πολλοί νομίζετε:

Σκηνή τώρα από το Δημοτικό που πήγαινα. Ένας φίλος μου μου δίνει μια βιντεοκασέτα με κινούμενα (δεν έχει σημασία τι ήταν, αν θυμάμαι καλά ήταν Τσιπ & Ντέηλ υπερασπιστές του δικαίου...) στο διάλειμμα για να την πάρω σπίτι μου να τη δω. Μια φίλη μας μας βλέπει και λέει: "Καλά ρε, στην ηλικία σας ακόμα παιδικά βλέπετε;;;;" (~10 χρονών)

Το χάλι που βλέπουμε σήμερα ξεκίνησε από τότε και όχι τώρα. Αυτές τις καταστάσεις, δυστυχώς, τις συναντούσα πολύ, πάρα πολύ συχνά από εκείνη την εποχή. Αν η ίδια μας η γενιά όταν ήταν 10 χρονών πίστευε πως ήταν πολύ μεγάλη για να βλέπει κινούμενα, λογικό δεν είναι που φτάσαμε σε αυτή την κατάσταση;

Για αυτό λέω σε όσους ξέρω να ακολουθήσουν το παράδειγμά μου και να σταματήσουν να βλέπουν τηλεόραση. Έχω να ανοίξω τηλεόραση πάνω από 5 χρόνια και έχω βρει την υγειά μου. Αφού υπάρχει το Internet και τα DVD, την θεωρώ άχρηστη όπως είναι τώρα.

Χαίρομαι που η AnimeClipse έφτασε εδώ που έφτασε, ώστε να μάθει ο κόσμος επιτέλους τι θα πει ποιότητα, όπως επίσης χαίρομαι που η Anubis θα βγάλει Naruto και Rurouni Kenshin σε Manga, όπως επίσης χαίρομαι που το Σινέ+ έβαλε το FullMetal Alchemist για πρώτη φορά όπως θα έπρεπε να προβάλλονται τα Anime. Αν μη τι άλλο, όλα αυτά είναι αισιόδοξα μηνύματα, και ελπίζω να συνεχίσουν να έρχονται κι άλλα.
_________________

HOW IS IT GOING TO END?
Μ.Α.Σ.Π.Π. και άλλα... v2
Το Αισιόδοξο Blog μου...
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 20 Φεβ 2008
Δημοσιεύσεις: 17
Τοποθεσία: Arcadia of my Youth

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 24, 2008 10:15 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

GoGetaSjj4 έγραψε:
εγώ πιστεύω πως καλά Anime θα δούμε μονο από την κρατική όπως και είδαμε γιατί δεν την πολύ νοιάζουν τα έξοδα εφόσον πληρώνουμε εμείς Razz

Και τι κάνει πέον η κρατική που όλοι μας, θέλουμε δεν θέλουμε πληρώνουμε?
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 20 Φεβ 2008
Δημοσιεύσεις: 17
Τοποθεσία: Arcadia of my Youth

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 24, 2008 10:29 am
Τίτλος: Τι κάνει η κρατική για εμάς...
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

'Ισος πιο παλιά βλέπαμε κάποια ανιμ που ήταν κάτι παραπάνω από αξιόλογα!πλέον τι γίνεται με την κρατική που όλοι μας πληρώνουμε...υποχρεοτικά καθε μήνα?
Το μύνημα αυτό το συνέταξα με αφορμή την λογική απορρία ενός άλλου μέλους και της δικής μου...
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 15 Φεβ 2007
Δημοσιεύσεις: 151
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 24, 2008 12:46 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εσενα η τηλεοραση σε πειραξε τωρα εδω η Ελλαδα διαλυεται..Εχει ξαναγινει ποστ και ειπαμε οτι απλα με τα ανιμε δεν θα βγαλουν λεφτα.
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 12 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 892
Τοποθεσία: Αθήνα







Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 24, 2008 12:58 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Όντως ρε Vegeta_oozaro. Αυτό το θέμα είναι χιλιοσυζητημένο και μάλιστα πρόσφατα. Αν ψάξεις λίγο στην κατηγορία γενικά θα το βρεις...
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 20 Φεβ 2008
Δημοσιεύσεις: 17
Τοποθεσία: Arcadia of my Youth

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 24, 2008 2:59 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Συγγνώμη παιδιά...
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 18 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 6


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Μάρ 25, 2008 4:12 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

sammy έγραψε:
anime στην ελλαδα εχουν παιχτει το saber rider,area88,jumaru,voltron,astro boy(nomizo),kabamarou,manga nipon mukashi banashi(κινεζικα παραμυθια),dragonball,dragonball z,gigi la trottola,full metal alchemist,digimon,pokemon(βλακεια),slum dunk(τριποντο)aoki denjetsu shoot(γκολ),yu-gi-oh(o κολοφαρδος Razz )digimon adventure 2,digimon tamers,digimon frontier,beyblade,duel master(νομιζω οτι ειναι anime)candy-candy!

αυτα Thumbs UP αν ξεχασα καποια να τα αναφερουν!!
ρινα η ξιφομάχος ήταν στον αντένα the slayers ήταν η αγγλική επικεφαλίδα αυτου του ανίμε
(αρε αθάνατες ημέρες του τζούνιορ τβ Crying or Very sad Crying or Very sad )
_________________
CONICHIWA !!!
NADE DE BAIO !!
NANI??
NI-CHAN!!
THE ART OF JAPANESE LANGUAGE!!
IF ITS ME ITS JUST ME (SHIKAMARU)
ARRIGATO!!
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger


Ένταξη: 04 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 2744
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη





















Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Μάρ 25, 2008 12:45 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εντάξει ρε παιδιά, μην το παίρνετε με τις πέτρες το παιδί...

Όντως ένα θέμα που μας έχει προβληματίσει-απασχολήσει πολλές φορές, αν ψάξεις λίγο καλύτερα στο φόρουμ, νομίζω θα βρεις εύκολα το σχετικό θέμα και πιστεύω εκεί να διαβάσεις ενδιαφέρουσες απόψεις αλλά και γεγονότα
_________________
Διαβάστε τους Κανόνες του Forum! Τα greeklish απαγορεύονται!
Διαβάστε το Playback FAQ
Feeling... nauseous already? Wait to see my anime list first...

And remember, fansubbing is NOT serious business...
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα Διεύθυνση AIM Yahoo Messenger MSN Messenger


Ένταξη: 21 Μάρ 2008
Δημοσιεύσεις: 274
Τοποθεσία: konoha

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Απρ 14, 2008 10:58 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

παντως αναφορικα με το one piece ειχε γηνει πολυ καλη δουλεια στη μεταγλοτιση απο το alter και μπορω να πω ανετα πως τα ονοματα που ειχαμε δωσει εμεις στους χαρακτηρες ηταν πολυ καλυτερα απο τα αυθεντικα Thumbs UP
_________________
Επισκευτείτε το blog μου.

http://orthodoxy-rainbow.blogspot.com/
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 01 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 242
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη




Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Απρ 14, 2008 12:09 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ultimatesayan έγραψε:
παντως αναφορικα με το one piece ειχε γηνει πολυ καλη δουλεια στη μεταγλοτιση απο το alter και μπορω να πω ανετα πως τα ονοματα που ειχαμε δωσει εμεις στους χαρακτηρες ηταν πολυ καλυτερα απο τα αυθεντικα Thumbs UP
Κανω πως δε το διαβασα Whistling
Εγω στο alter εβλεπα το Ντρέικ και το κυνηγι του θησαυρου οχι το One Piece αφου με τις αλλαγες που καναν ηταν λες και γραφαν καινουρια ιστορια απ' την αρχη.....
Αλλα ουτως ή αλλως δε φταιει το alter αφου τη μεταφραση την πηραμε απο ισπανικο καναλι...., το οποιο ειχε δωσει αυτα τα ονοματα..... Mad
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 07 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 666
Τοποθεσία: σταδιαλα...

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Απρ 14, 2008 12:52 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Περαν του οτι ορισμενα ονοματα ειναι βασικα για την ιστορια....δεν ξερω τι το ωραιο ειχαν...και η μεταγλωττιση ηταν ερασιτεχνικη.ουτε συγχρονισμος,ουτε καν μια προσπαθεια για συγχρονισμο εικονας ηχου...εννοω τα στοματα με τα λογια...
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέου Θέματος     Απάντηση στο Θέμα     AnimeClipse Αρχική σελίδα » Γενικά Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5
Σελίδα 5 από 5

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.01696 seconds with 5 queries