Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » Manga

Naruto Shippuuden Manga 358-437 (Προσοχή SPOILERS) Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 70, 71, 72 ... 140, 141, 142  Επόμενη
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  
Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 19 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 27
Τοποθεσία: Out Of Space

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Μάρ 07, 2008 7:20 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλα ειμαι ο μονος π παει τον orochimaru??
αυτος επρεπε να ειναι ο υπερτατος κακος :P
τι ιτατσι πειν και μλκιες
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 18 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 1099
Τοποθεσία: Unknown

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Μάρ 07, 2008 8:15 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Vagp έγραψε:
καλα ειμαι ο μονος π παει τον orochimaru??


Oχι.
Πολλές φορές έχω γράψει για τον υπέρτατο Oro και την αδυναμία που του έχω αλλά αυτή τη φορά μάλλον είναι καλύτερο που πέθανε (?) οριστικά.
Φανταστείτε από τη μια να είχαμε το Naruto με τον Kyubi μέσα του να του λέει
"χρησιμοποιήσε το chakra μου Ναρουτο,ελευθέρωσε με κτλ"
και από την άλλη τον Sasuke με τον Oro μέσα του να του λέει ακριβώς τα ίδια.
Νομίζω πως όλοι το καταλαβαίνουμε ότι θα ήταν μια π@π@ριά.
Για μένα βέβαια ο Orochimaru έπρεπε να "υπάρχει" στη σειρά όπως τον ξέρουμε
μέχρι το τέλος της αλλά αυτό είναι μια άλλη ιστορία...
Από το να τον έχω μέσα στο Sasuke να λέει τις ίδιες ατάκες με του Kyubi, το προτιμώ έτσι όπως το τελείωσε ο Kishi.
Για τον Kabuto έχω να πω ότι μάλλον δεν έχει πάρει κανένα κομμάτι του Oro
αλλά θα τον βλέπουμε να χρησιμοποιεί τις τεχνικές του αφού σίγουρα τις ξέρει
όλες.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 08 Μάρ 2007
Δημοσιεύσεις: 1242
Τοποθεσία: Πουθενά



Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Μάρ 07, 2008 8:21 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κατά τη γνώμη μου, ο Susano ήταν λίγο κακοσχεδιασμένος.
Πάντως, μην ξεχνάτε: υπάρχει και Oro μέσα στον Kabuto. Δεν θα γλιτώσουμε ποτέ από αυτόν!!
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 21 Μάι 2007
Δημοσιεύσεις: 876
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη




Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Μάρ 07, 2008 8:50 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλό το Chapter, όχι εξαιρετικό. Με χαλάει το γεγονός ότι ένα Chapter πριν ο ένας ήταν ψόφιος ο άλλος βγάζει την υπέρτατη τεχνική για δύο εικόνες και μετά το όλο σκηνικό αντιστρέφεται...πολύ Dragonball μου θυμίζει... Neutral

Από την άλλη συμφωνώ με τον Hajate ότι έλεος αυτό με τον Sasuke. Δηλ θα φτιάξουμε μια δεύτερη έκδοση του Naruto (αναφέρομαι ιδιαίτερα σε ορισμένους fans του Sasuke που λέγανε πως είναι ο απόλυτος Shinobi και ο Naruto ο φλόμπας που χωρίς τον Kyubi δεν είναι τίποτα...). Και πάλι όμως βλακεία που ο Kishimoto μας αφήνει να δούμε τον συμπαθέστατο Orochimaru για 3 εικόνες μόνο....τζίζους....πριν ο Itachi δεν μπορούσε να πάρει τα πόδια του και ξαφνικά έγινε ο θεός ο ίδιος....δεν ξέρω...με απογοήτευσε λίγο ο Kishi... Sad

@Itachi

Είναι πολύ καλό το Manga κανείς δεν το αμφισβητεί...αλλά όχι και το καλύτερο όλο των εποχών. Υπάρχουν πολύ καλύτερα Manga κατά την άποψή μου... Wink
_________________
Arvendui for President
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 22 Μάι 2007
Δημοσιεύσεις: 521
Τοποθεσία: Βόρεια

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Μάρ 07, 2008 9:01 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

-=S=- έγραψε:
.::Rey::. έγραψε:
Και πως σκοπεύει να πάρει τα μάτια του Sasuke με αυτό το σπαθί αν τον κάνει seal?



Πραγματικά με έστειλες. Laughing Laughing Laughing
Αν διαβάσεις προσεκτικά θα δεις ότι το σπαθί του Susano όπως λέει ο τύπος φυτό ότι αγγίζει/μαχαιρώνει το κάνει seal.Όπως ο kyubi είναι sealed στον Ναρούτο.

Και άλλη μία απορία.
Έστω ότι ο Itachi δεν είναι τυφλός.Τουλάχιστον μπορούμε να πούμε με σιγουριά (?) ότι τώρα δεν έχει sharingan, πόσο μάλλον MS.Άρα πως έκανε το susano?Δεν απαιτείται MS?Εκτός και αν δεχτούμε την θεωρία ότι το Susano γεννήθηκε από την μύτη (και στο manga έχει μια τεράστια μυτόνγκα αν παρατηρήσατε) άρα ο Itachi έξυσε την μύτη του για να κάνει το Susano?Αν και ο Itachi λέει η ρητά ότι το Susano είναι η 3η τεχνική του MS.Αλλά που είναι το MS σου ρε Itachi?Οεο?

Τρελή μαγκιά η ατάκα του Itachi πάντως.Πετάγεται ο θεός Oro και σαν να μην τρέχει τίποτα τον σφάζει και "Τι άλλο έχεις Sasuke?" Worthy
_________________


.::My Cartoon List::.


BUGGY IS BACK!!!OP FTW!
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 22 Μάι 2007
Δημοσιεύσεις: 202


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Μάρ 08, 2008 12:53 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

παρακαλω μη το παρεξηγησετε
θα μπορουσαν να αναφερθουν ενδεικτικα καποια απο τα αλλα manga που ειναι καλυτερα?μιας και ειπωθηκε και χωρις διαθεση αμφισβητησης,θα ηταν καλη αφορμη να μαθουμε και αλλες αξιολογες δουλειες των ιαπωνων σχεδιαστων που καποια αλλα παιδια δε ξερουμε.(δε νομιζω να βγουμε πολυ off-topic)
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 18 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 1099
Τοποθεσία: Unknown

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Μάρ 08, 2008 2:24 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

anim έγραψε:
παρακαλω μη το παρεξηγησετε
θα μπορουσαν να αναφερθουν ενδεικτικα καποια απο τα αλλα manga που ειναι καλυτερα?μιας και ειπωθηκε και χωρις διαθεση αμφισβητησης,θα ηταν καλη αφορμη να μαθουμε και αλλες αξιολογες δουλειες των ιαπωνων σχεδιαστων που καποια αλλα παιδια δε ξερουμε.(δε νομιζω να βγουμε πολυ off-topic)


Γενικά δεν διαβάζω manga.Πάντως ξέρω ότι το Naruto έχει πετύχει κάτι
σπουδαίο αυτή τη στιγμή.Είναι νομίζω το manga που περιμένει ο περισσότερος
κόσμος παγκοσμίως για να το διαβάσει ανελέητα κάθε βδομάδα ακριβώς μόλις βγει.Αυτό φυσικά δεν το κάνει και το καλύτερο.
Ένα καλύτερο manga που μου έρχεται αυτή τη στιγμή είναι το berserk.
Αν και το έχω αφήσει περίπου στο 22 vol και δεν ξέρω τι γίνεται μετά είναι σίγουρα καλύτερο από το Naruto.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 22 Μάι 2007
Δημοσιεύσεις: 202


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Μάρ 08, 2008 6:44 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ευχαριστω Thumbs UP ,εχω δει τα πεντε πρωτα επεισοδια απο berseker , το Manga το ειχα απλα ξεφυλισει και μου χε κανει εντυπωση το σχεδιο,αν και απλο να ειναι μπορει να ειναι παλι καλο,ευκαιρια να αρχισω να το διαβαζω κανονικα τωρα.
βασικα ρωτησα επειδη υπαρχει βεβαια thread που προτεινονται manga ,αλλα οταν χρησημοποιειται ως σημειο αναφορας ενα manga που συγκινει πολυ κοσμο αποκτα
ξεχωριστο ενδιαφερον η αναφορα σε καποια αλλα και για να πω την αληθεια τωρα teleytaia πια διαβαζω πιο πολυ manga παρα βλεπω anime γιατι ενω νομιζα το αντιθετο και τα manga μπορει να ειναι αξιολογα
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 22 Μάι 2007
Δημοσιεύσεις: 202


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Μάρ 09, 2008 11:57 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

και για να επανελθουμε επι του προκειμενου για να βγαζει,εκτος και αν ειναι κανα kawarimi ,τον ορο απο τη μεση ετσι ευκολα,παει να πει οτι ετοιμαζεται δυνατη συνεχεια
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 18 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 775











Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Μάρ 09, 2008 3:41 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

πραγματικα σε αυτο το chapter ολα καναν στροφη 180 μοιρων!!!!

Απο κει που ο itachi φαινοταν οτι δεν εχει τπτ να μας δειξει αλλο μας σηκωνει αυτο το υπερτατο jutsu και μενει ο sasuke στα κρυα του λουτρου.Ακομα κ οροτσιμαρου χαθηκε μια για παντα πλεον και μαλιστα σε λιγες σελιδες απο τον υπερτατο itachi,γιατι για μενα ετσι οπως γυρισε το πραγμα ειναι υπερτατος πλεον!!!! Laughing

Αλλα επειδη πιστευω,αν και με -10% πλεον,οτι ο κισι αποκλειεται να αφησει τον sasuke ετσι παλι μοιραζομαι ανατροπη!!!!! Whistling
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 12 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 168


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Μάρ 09, 2008 6:37 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

devilmanson έγραψε:
πραγματικα σε αυτο το chapter ολα καναν στροφη 180 μοιρων!!!!

Απο κει που ο itachi φαινοταν οτι δεν εχει τπτ να μας δειξει αλλο μας σηκωνει αυτο το υπερτατο jutsu και μενει ο sasuke στα κρυα του λουτρου.Ακομα κ οροτσιμαρου χαθηκε μια για παντα πλεον και μαλιστα σε λιγες σελιδες απο τον υπερτατο itachi,γιατι για μενα ετσι οπως γυρισε το πραγμα ειναι υπερτατος πλεον!!!! Laughing

Αλλα επειδη πιστευω,αν και με -10% πλεον,οτι ο κισι αποκλειεται να αφησει τον sasuke ετσι παλι μοιραζομαι ανατροπη!!!!! Whistling

Νομίζω ότι ο Itachi μας αποθεωσε,οχι μονο σήκωσε το susano'o άλλα και μέσα σε κάτι σελίδες νίκησε τον Orochimaru μια για πάντα Thumb 2 Up (αν και ακόμα νομίζω οτι ο orochimaru δεν νικήθηκε άλλα τέσπα)ε καλά αμα ο kishimoto Κάνει καμία ανατροπή καλύτερα να εξαφανιστεί απο τον πλανήτη Evil or Very Mad
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 06 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 197
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Μάρ 09, 2008 7:06 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οτι ο Κισι θα μας τρελανει παλι ειναι σχεδον βεβαιο!!!Το θεμα ειναι αν θα ειναι θετικη η αρνητικη ανατροπη....Οπως το παρει κανεις...ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΖΕΙ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ Ο ΙΤΑΤΣΙ !!!!!! Respekt
_________________
Why is it drug addicts and computer afficionados are both called users?
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 30 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 100
Τοποθεσία: Στο διπλανό δωμάτιο από αυτό που είναι ο Serestrum...παίρνω μάτι xD

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Μάρ 09, 2008 7:41 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Να κάνει την μπλόφα της μπλόφας...και να σκοτώσει τον Sasuke! Α ρε Κίσι,θα μας τρελλάνεις άμα μας κοροϊδέψεις όλους και σκοτώσεις τον αγαπημένο σου χαρακτήρα ^^

Μετά,τα γνωστά. Ο Naruto το μαθαίνει,υπερτσαντίζεται,βγάζει 8 ουρές σφάζει όλον τον κοσμάκι,πάει στον Pein,βγάζει και την 9η ουρά μαζί με τον Kyubi,τον πετσοκόβει κι αυτόν και ψοφάει στο τέλος με την ικανοποίηση ότι ένα manga που θα κράταγε κανα 2 χρόνια ακόμα,το τελείωσε σε 5-6 chapter από τώρα ^^
_________________
Kenshin got owned







ORE WO,DARE DA TO OMOTTE IRU?
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger


Ένταξη: 06 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 197
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Μάρ 09, 2008 8:07 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Kenshin-dono έγραψε:
Να κάνει την μπλόφα της μπλόφας...και να σκοτώσει τον Sasuke! Α ρε Κίσι,θα μας τρελλάνεις άμα μας κοροϊδέψεις όλους και σκοτώσεις τον αγαπημένο σου χαρακτήρα ^^

Μετά,τα γνωστά. Ο Naruto το μαθαίνει,υπερτσαντίζεται,βγάζει 8 ουρές σφάζει όλον τον κοσμάκι,πάει στον Pein,βγάζει και την 9η ουρά μαζί με τον Kyubi,τον πετσοκόβει κι αυτόν και ψοφάει στο τέλος με την ικανοποίηση ότι ένα manga που θα κράταγε κανα 2 χρόνια ακόμα,το τελείωσε σε 5-6 chapter από τώρα ^^


ΚΑι μετα μεσα σε αυτον το χαμο πεταγεται ο Μανταρα και λεει:"επιτελους οι αντιπαλοι μου εξοντωθηκαν"και καταλαμβανει τον κοσμο...!!!

Ομως χωρις να υπολογιζει τον...SOGEKING>>>(!!!!)που πεταγεται απο το πειρατικο του καραβι παρεα με τον Luffy και αυτον ειναι το αποτελεσμα μιας αρκετα καλης γραμμης ΚΟΚΑΣ!!!!

ΠΑΜΕ ΛΙΓΟ ΦΕΡΤΕ ΚΟΚΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ!!!!!!!!!!! Yahooooo Yahooooo Yahooooo
_________________
Why is it drug addicts and computer afficionados are both called users?
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 18 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 775











Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 10, 2008 12:46 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παράθεση:
Να κάνει την μπλόφα της μπλόφας...και να σκοτώσει τον Sasuke! Α ρε Κίσι,θα μας τρελλάνεις άμα μας κοροϊδέψεις όλους και σκοτώσεις τον αγαπημένο σου χαρακτήρα ^^

Μετά,τα γνωστά. Ο Naruto το μαθαίνει,υπερτσαντίζεται,βγάζει 8 ουρές σφάζει όλον τον κοσμάκι,πάει στον Pein,βγάζει και την 9η ουρά μαζί με τον Kyubi,τον πετσοκόβει κι αυτόν και ψοφάει στο τέλος με την ικανοποίηση ότι ένα manga που θα κράταγε κανα 2 χρόνια ακόμα,το τελείωσε σε 5-6 chapter από τώρα ^^


Το ψιλοξεφτιλισες Razz


Παράθεση:
Νομίζω ότι ο Itachi μας αποθεωσε,οχι μονο σήκωσε το susano'o άλλα και μέσα σε κάτι σελίδες νίκησε τον Orochimaru μια για πάντα Thumb 2 Up (αν και ακόμα νομίζω οτι ο orochimaru δεν νικήθηκε άλλα τέσπα)ε καλά αμα ο kishimoto Κάνει καμία ανατροπή καλύτερα να εξαφανιστεί απο τον πλανήτη


καλα μην νομιζεις οτι επειδη ειπα υπερτατο τον itachi δεν σημαινει οτι ο sasuke για μενα δεν ειναι επισης υπερτατος!!!Κ ο σασουκε νικησε τον ορο σε κατι σελιδες μην το ξεχναμε Whistling οπως επισης η εξελιξη που ειχε ο σασουκε σε 3 χρονια!!!!

Παντως χαιρομαι που ο κισι εδωσε στον ιτατσι τον αερα που του αρμοζε γιατι ειλικρινα ειχα ψιλοξενερωσει οταν ακουγομαι για τον imba itachi κ πριν κανα 2 chapter φαινοταν οτι ο τυπος ηταν μονο 2 τεχνικες και τπτ παραπανω ευτυχως δεν εγινε ετσι.

Η ανατροπη για μενα ειναι ψιλοδεδομενη γιατι οπως ειπα και πιο πανω δεν πιστευω οτι μας εδειξε τι τραβηξε 392 chapter ο σασουκε για να χασει,

επιπλεον ειμαι σιγουρος οτι η ερωτηση που εκανε στην αρχη τις μαχης ο sasuke για τον madara δηλωνοντας οτι ειναι ο επομενος του στοχος για μενα δεν ηταν τυχαια αλλα μας προεβλεψε που τον παει τον sasuke ο κισι!!!

Ισως στο τελος μας εκπληξη ο κισι και δουμε καμια μαχη του σασουκε ναρουτο και σακουρα εναντιον του μανταρα και ονομαστουν οι επομενοι legendary sannin!!!! Razz
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέου Θέματος     Αυτό το Θέμα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε κάποια δημοσίευση σ' αυτό     AnimeClipse Αρχική σελίδα » Manga Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 70, 71, 72 ... 140, 141, 142  Επόμενη
Σελίδα 71 από 142

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.01995 seconds with 5 queries