Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » Manga

Naruto Shippuuden Manga 358-437 (Προσοχή SPOILERS) Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 55, 56, 57 ... 140, 141, 142  Επόμενη
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  
Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 09 Μάι 2006
Δημοσιεύσεις: 248
Τοποθεσία: παρέα με τις ολλανδικές πάππιες

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Φεβ 13, 2008 1:54 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

devilmanson έγραψε:
Αυτο ειναι και το ξενερωμα οτι ξερεις Razz καλα σιγουρα ολο το ναρουτο θα τελειωσει με μια μαχη sasuke vs naruto οπως και δηποτε!!!


Αυτό βασικά είναι ο ευσεβής πόθος των narutoφιλων...δηλαδή το manga να τελειώσει με μάχη μεταξύ sasouke-naruto και επιπλέον ο naruto να τον κάνει μπλέ από της σφαλιάρες τον emo-gaoula sasouke και μετά να φύγει με το άλογο του καθώς ο ήλιος δύει και να τραγουδάει "είμαι ένας φτωχός και μόνος cowboy"
...(όπα αυτό είναι από άλλο comic Razz )
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email


Ένταξη: 06 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 197
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Φεβ 13, 2008 3:07 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οτι θα γινει μαχη ειναι μαλλον βεβαιο με το αποτελεσμα να γερνει προς τον Naruto...Και μετα απο αυτην θα "σωθει" ο Sasuke και καλα απο το σκοταδι...αυτα ειναι μαλλον αναμενομενα απο πολλους εγω ομως πιστευω οτι ο Κισιμοτο θα κανει οτι μπορει ωστε να εχει πολλες αναρτοπες το Manga του... Respekt Respekt
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 04 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 2744
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη





















Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Φεβ 13, 2008 5:33 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Shocked Shocked Shocked

Μέσα σε 2 μέρες 3 σελίδες με νέα ποστ! Ουάου!

Μπακ το δε σάμπτζεκτ τώρα!

1) Προσωπικά δεν πιστεύω ότι θα καταλήξει το μάνγκα σε τελική μάχη Ναρούτο εναντίον Σάσουκε. Υπάρχουν πάαααρα πολλά ανοιχτά ζητήματα σε όλη τη σειρά και είναι λογικό να ξεχνάμε κάποια, όπως στην προκειμένη, τη δήλωση του Ναρούτο όταν έμαθε ότι έχει γουίντ μανιπιουλέσιον έλεμεντ, ότι είναι το πιο συμβατό με αυτό του Σάσουκε(φωτιά). Κοινώς, είναι σα να λέει ότι θα είναι το τέλειο δίδυμο. Άλλωστε υπάρχει η προϊστορία με τον Τζιράια (Θεός 'χωρέστον τον κακομοίρη) και τον Οροτσιμάρου, όπου ήταν δύο φίλοι που χωρίσανε οι δρόμοι τους. Αφού ο Ναρούτο σε όλη τη σειρά ουσιαστικά δείχνει ότι δε συμβιβάζεται με ότι ίσχυε μέχρι τώρα στον κόσμο των Νίντζα, παίζει να αλλάξει αυτό που λέμε ότι η ιστορία επαναλαμβάνεται. Λογικά θα επανενωθεί με τον Σάσουκε και θα αποτελέσουν μαζί με τη Σακουρίτσα το καλύτερο Νίντζα τρίο όλων των εποχών.

2) Πολύς ντόρος με το ρινένγκαν. Με βάση αυτά που έχουμε διαβάσει, το ρινένγκαν είναι το μάτι με τις μεγαλύτερες δυνατότητες. Ότι φτιάχνεις εγώ στο καταστρέω ένα πράμα. Κοινώς, μου κάνεις γκεντζούτσου; Στο διαλύω αμέσως. Μου κάνεις τζούτσου; Εγώ στο καταστρέφω με ένα αντιτζούτσου. Έχεις ΟΛΑ τα έλεμεντ μανιπιουλέσιον, βλέπεις τα πάντα, τι άλλο θέλεις;;; Πιστεύω ότι μπροστά στο ρινένγκαν, όλα τα άλλα μάτια είναι ένα τίποτα. Φυσικά, όπως αναφέρθηκε και πιο πάνω, εξαρτάται και πως θα εκμεταλλευτεί ο κάθε χρήστης τις δυνατότητές του. Άλλωστε αν όλοι ήταν το ίδιο ικανοί, τότε δε θα ξεχώριζαν από κάθε φυλή μερικοί πολεμιστές, αλλά θα ήταν όλοι Θεοί.

3) Έχει ρινένγκαν ο ξανθομπάμουρας; Καλή ερώτηση. Λογικά όχι. Όπως αναφέρθηκε και πιο πάνω, με τόσες μάχες και τόση εκπαίδευση, θα είχε εκδηλωθεί σε κάποια φάση. Αν το εμποδίζει ο Κιούμπι; Επίσης μάλλον όχι, αφού το γουίντ μανιπιουλέσιον μια χαρά το έμαθε. Φυσικά όλες οι παραπάνω απαντήσεις δίνονται με βάση τη λογική, κάτι που δεν ισχύει πάντα στον κόσμο του Ναρούτο.

4) Ο Ναρούτο βασίζεται πάντα στον Κιούμπι; Και ναι και όχι. Στην αρχή βασίζονταν 100%, αλλά στην πορεία μας είπαν ότι έχει από μόνος του αρκετό τσάκρα ώστε να μη χρειάζεται τη βοήθεια του Κιούμπι. Το "δικό" του τσάκρα το απέκτησε από τον Κιούμπι; Πιθανόν, με βάση τα τελευταία νέα από τον Τζιράια (Θεός 'χωρέστον τον κακομοίρη), αφού υποτίθεται ότι το καλό τσάκρα του Κιούμπι σφραγίστηκε μέσα στο Ναρούτο. Αλλά εφόσον το κακό τσάκρα σφραγίστηκε στον πάπυρο που έβγαλε από μέσα του ο Θεός 'χωρέστον Τζιράια, τότε γιατί ο Κιούμπι μέσα στο Ναρούτο δεν είναι σαν ένα άκακο κατοικίδιο;;; Εδώ μας τα έχει μπερδέψει πολύ ο Κισιμότος...

5) Είναι το Μπιάκουγκαν ενεργοποιημένο όλη την ώρα;;; Όχι είναι η απάντηση, αφού κάθε φορά που χρειάζονται να δουν κάτι, οι χρήστες του το ενεργοποιούν. Το ίδιο ισχύει και για το Σαρίνγκαν. Για το ρινένγκαν; Έλλειψη πληροφοριών, αφού ο Πέιν αποτελεί πολύ αινιγματικό χαρακτήρα, όπως και το ίδιο το ρινένγκαν, αφού ουσιαστικά δεν το έχουμε δει να χρησιμοποιείται. Εγώ πάντως θα το χαρακτήριζα κάτι παραπάνω από μια ματίσια τεχνική, αλλά περισσότερο σα μια γενική ικανότητα τυο νίντζα χρήστη του.

6) Θα τους "δείξει" ο Ναρούτος;;; Θα τους δείξει αυτός, θα δούνε τι θα πάθουνε!!!! Λογικά κάτι τέτοιο θα γίνει, το πως απομένει να μας το αποκαλύψει ο Κισιμότος...

Η συνέχεια σε άλλο ποστ, κουράστηκα...
_________________
Διαβάστε τους Κανόνες του Forum! Τα greeklish απαγορεύονται!
Διαβάστε το Playback FAQ
Feeling... nauseous already? Wait to see my anime list first...

And remember, fansubbing is NOT serious business...
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα Διεύθυνση AIM Yahoo Messenger MSN Messenger


Ένταξη: 27 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 217
Τοποθεσία: boreia...polu

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Φεβ 13, 2008 6:40 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

gpower2 έγραψε:

4) Ο Ναρούτο βασίζεται πάντα στον Κιούμπι; Και ναι και όχι. Στην αρχή βασίζονταν 100%, αλλά στην πορεία μας είπαν ότι έχει από μόνος του αρκετό τσάκρα ώστε να μη χρειάζεται τη βοήθεια του Κιούμπι. Το "δικό" του τσάκρα το απέκτησε από τον Κιούμπι; Πιθανόν, με βάση τα τελευταία νέα από τον Τζιράια (Θεός 'χωρέστον τον κακομοίρη), αφού υποτίθεται ότι το καλό τσάκρα του Κιούμπι σφραγίστηκε μέσα στο Ναρούτο. Αλλά εφόσον το κακό τσάκρα σφραγίστηκε στον πάπυρο που έβγαλε από μέσα του ο Θεός 'χωρέστον Τζιράια, τότε γιατί ο Κιούμπι μέσα στο Ναρούτο δεν είναι σαν ένα άκακο κατοικίδιο;;; Εδώ μας τα έχει μπερδέψει πολύ ο Κισιμότος...


Επέτρεψε μου αγαπητε gpower2 να διαφωνήσω μαζί σου.
Ο Νaruto δεν βασιζόταν απο την αρχή στο Kyuubi.Μιάς και το seal που
του είχε κάνει ο Υondaime ήταν πιο ανθεκτικό.Αλλά εκτός απο αυτό το seal,
του είχε κάνει και ένα ακόμη ο παιδόφιλος Οrochimaru.
Αν θυμάσαι του το είχε αφαιρέσει ο Jiraiya (Θεός 'χωρέστον τον κακομοίρη),
όταν του μάθαινε το summoning jutsu.Γιαυτό και δεν μπορούσε να εφαρμόσει
πολλα jutsu με άνεση.Δεν μπορούσε να κοντρολάρει το chakra του.
_________________
everything has two sides.keep the good one learn from the bad one.
http://anathemanga.forumotion.com/index.htm
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 12 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 168


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Φεβ 13, 2008 6:58 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

gpower2 έγραψε:


Τζιράια (Θεός 'χωρέστον τον κακομοίρη), Θεός 'χωρέστον Τζιράια,

OMG Crying or Very sad Crying or Very sad Δεν αντεχω να λενε θεος χωρεστον,για εμενα πιστευω οτι ο jiraiya ειναι ζωντανος(ετσι πιστευω εγω Embarassed )
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 21 Μάι 2007
Δημοσιεύσεις: 876
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη




Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Φεβ 13, 2008 7:06 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

zombitsa έγραψε:

Αλλά εκτός απο αυτό το seal,
του είχε κάνει και ένα ακόμη ο παιδόφιλος Οrochimaru.

Το μόνο που έκανε το seal του Orichimaru ήταν να μπερδεύονται μεταξύ τους τα 2 Chakra του Naruto με αποτέλεσμα να μην είναι εις θέσει ο φωνακλάς να μαζεύει σωστά το Chakra του (ήταν που ήταν χάλια σ αυτό ο Naruto το seal τον έκανε πιο άχρηστο σ αυτόν τον τομέα....)

Μετά πράγματι χρησιμοποιούσε ο Ναρούτο κ το τσάκρα του Κιούμπι. πχ στα σιπούντεν όταν πολεμάει με τον ψευτο-ιτάτσι...εκέινο το τεράστιο...λέμε τώρα...rasengan. Εκεί χρησιμοποιεί τον Κιούμπι. Καλά για την μάχη με τον Οροτσίμαρου δεν το συζητάμε...Κιούμπι βς Ορο...αποκλειστικό...

Από την άλλη βέβαια πολλές φορές δεν την χρησιμοποιεί. Πχ το ράσεν-σούρικεν γίνεται από δικό του τσάκρα μόνο....
_________________
Arvendui for President
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 04 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 2744
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη





















Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Φεβ 13, 2008 7:10 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

zombitsa έγραψε:
Επέτρεψε μου αγαπητε gpower2 να διαφωνήσω μαζί σου.
Ο Νaruto δεν βασιζόταν απο την αρχή στο Kyuubi.Μιάς και το seal που
του είχε κάνει ο Υondaime ήταν πιο ανθεκτικό.Αλλά εκτός απο αυτό το seal,
του είχε κάνει και ένα ακόμη ο παιδόφιλος Οrochimaru.
Αν θυμάσαι του το είχε αφαιρέσει ο Jiraiya (Θεός 'χωρέστον τον κακομοίρη),
όταν του μάθαινε το summoning jutsu.Γιαυτό και δεν μπορούσε να εφαρμόσει
πολλα jutsu με άνεση.Δεν μπορούσε να κοντρολάρει το chakra του.


Επέτρεψέ μου αγαπητή zombitsa να διαφωνήσω πάνω στη διαφωνία σου!Razz
Μέχρι να του κάνει τη σφραγίδα ο Οροτσιμάρου, βασιζόταν στον Κιούμπι, βλέπε μάχη με Ζάμπουζα και Χάκου, απλά κατά τη διάρκεια των εξετάσεων Τσουνίν όπου και την έπαθε από τον Οροτσιμάρου, έχασε για λίγο αυτή την ικανότητα, αλλά μετά ο Θεός-'χωρέστον-τον-κακομοίρη-Τζιράια του αφαίρεσε την παλιο-κακιά-οροτσιμαρίσια-σφραγίδα και του δίδαξε να αξιοποιεί πιο αποτελεσματικά το Κιουμπίσιο τσάκρα!
_________________
Διαβάστε τους Κανόνες του Forum! Τα greeklish απαγορεύονται!
Διαβάστε το Playback FAQ
Feeling... nauseous already? Wait to see my anime list first...

And remember, fansubbing is NOT serious business...
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα Διεύθυνση AIM Yahoo Messenger MSN Messenger


Ένταξη: 21 Μάι 2007
Δημοσιεύσεις: 876
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη




Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Φεβ 13, 2008 7:13 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Itachi έγραψε:

OMG Crying or Very sad Crying or Very sad Δεν αντεχω να λενε θεος χωρεστον,για εμενα πιστευω οτι ο jiraiya ειναι ζωντανος(ετσι πιστευω εγω Embarassed )

Ναι θα είναι για πάντα ζωντανός μέσα στις καρδιές μας... Crying or Very sad
_________________
Arvendui for President
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 27 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 217
Τοποθεσία: boreia...polu

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Φεβ 13, 2008 7:15 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

gpower2 έγραψε:
Επέτρεψέ μου αγαπητή zombitsa να διαφωνήσω πάνω στη διαφωνία σου!Razz
Μέχρι να του κάνει τη σφραγίδα ο Οροτσιμάρου, βασιζόταν στον Κιούμπι, βλέπε μάχη με Ζάμπουζα και Χάκου, απλά κατά τη διάρκεια των εξετάσεων Τσουνίν όπου και την έπαθε από τον Οροτσιμάρου, έχασε για λίγο αυτή την ικανότητα, αλλά μετά ο Θεός-'χωρέστον-τον-κακομοίρη-Τζιράια του αφαίρεσε την παλιο-κακιά-οροτσιμαρίσια-σφραγίδα και του δίδαξε να αξιοποιεί πιο αποτελεσματικά το Κιουμπίσιο τσάκρα!

Επέτρεψε μου να συμφωνήσω στην διαφωνία σου.
Είχα ξεχάσει το ξέσπασμα σε εκείνην την μάχη.
Η πρώτη εικόνα που μου ήρθε ήταν by the river with Ero-Sennin.
Δεν ήμουν αρκετά προσεκτική.
_________________
everything has two sides.keep the good one learn from the bad one.
http://anathemanga.forumotion.com/index.htm
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 16 Απρ 2006
Δημοσιεύσεις: 609
Τοποθεσία: Vlahalla




Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Φεβ 13, 2008 7:36 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

gpower2 έγραψε:

4) Ο Ναρούτο βασίζεται πάντα στον Κιούμπι; Και ναι και όχι. Στην αρχή βασίζονταν 100%, αλλά στην πορεία μας είπαν ότι έχει από μόνος του αρκετό τσάκρα ώστε να μη χρειάζεται τη βοήθεια του Κιούμπι. Το "δικό" του τσάκρα το απέκτησε από τον Κιούμπι; Πιθανόν, με βάση τα τελευταία νέα από τον Τζιράια (Θεός 'χωρέστον τον κακομοίρη), αφού υποτίθεται ότι το καλό τσάκρα του Κιούμπι σφραγίστηκε μέσα στο Ναρούτο. Αλλά εφόσον το κακό τσάκρα σφραγίστηκε στον πάπυρο που έβγαλε από μέσα του ο Θεός 'χωρέστον Τζιράια, τότε γιατί ο Κιούμπι μέσα στο Ναρούτο δεν είναι σαν ένα άκακο κατοικίδιο;;; Εδώ μας τα έχει μπερδέψει πολύ ο Κισιμότος...

Δεν νομίζω το chakra seal να επηρεάζει τον χαρακτήρα κάποιου.... απλά ο τέταρτος του άφησε τόσο τσακρα ώστε να μην μπορεί να δραπετεύσει αλλά και να είναι αρκετό για να προστατεύσει τον Ναρούτο
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 06 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 197
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Φεβ 13, 2008 8:17 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αναρωτιεμαι αν ο παπυρος που εδωσε ο ero sennin στο βατραχι εχει να κανει με τον ναρυτο να ελεγχει την ποσοτητα του Chakra του Kyuubi καθως και να περιοριζει απολυτα το αρντητικο...Ξερει κανεις???
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 18 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 775











Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Φεβ 14, 2008 1:01 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Arvendui έγραψε:
Itachi έγραψε:

OMG Crying or Very sad Crying or Very sad Δεν αντεχω να λενε θεος χωρεστον,για εμενα πιστευω οτι ο jiraiya ειναι ζωντανος(ετσι πιστευω εγω Embarassed )

Ναι θα είναι για πάντα ζωντανός μέσα στις καρδιές μας... Crying or Very sad



H θα τον ανεστησε ο pain!!!!!!!!!!!!!!!!! Twisted Evil κατι μου λεει οτι θα ξαναδουμε jiraya αλλα με rinnegan ματια!!!!Ηταν ενας απο τους θρυλικους sannin γιατι να μην τον εχει στη λιστα του!!!! Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

Παράθεση:
Λογικά θα επανενωθεί με τον Σάσουκε και θα αποτελέσουν μαζί με τη Σακουρίτσα το καλύτερο Νίντζα τρίο όλων των εποχών.


κοιτα δεν μου στεκει λογικο να επανενωθουνε χωρις να δωσουνε μαχη αλλιως μετα παμε σε ενα σεναριο οτι ο σασουκε θα σκοτωσει ιτατσι κ μανταρα κ γυρναει και ζηταει συγγνωμη κ τα ξεχναμε ολα,και ουτε πιστευω οτι αυτοι οι 2 δεν θα ξανασυναντηθουνε καποια στιγμη μεχρι να ολοκληρωσουνε τον στοχο τους,αρα για μενα μια τετοια θρυλικη μαχη την περιμενω σιγουρα!!!! Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 04 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 151
Τοποθεσία: Salonika(origin-Lefkada)

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Φεβ 14, 2008 3:56 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ο Sasuke ή θα πεθανει προς το τελος ή θα γυρισει στο χωριο,και εδω ειναι που επιτελους θα κανω γνωστη την μεγαλυτερη μου απορια:τι εννοει ο Sasuke οτι η φιλοδοξια του ειναι να ξαναζωντανεψει τη φυλη του?Για να υπαρχουν επιζωντες-εκτος απο τους τρεις αυτους που ξερουμε-δε παιζει περιπτωση,να τους αναστησει παλι καπως χλωμο το κοβω,επομενως μενει να κανει παιδακιααα... Thumb 2 Up Ποσο γελοιο ακουγεται... Thumb Down
_________________

Naruto Eledia
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger


Ένταξη: 25 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 34
Τοποθεσία: Thessalian Planes

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Φεβ 14, 2008 10:46 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

@gpower2

Ας το καθιερωσουμε λοιπον. Οταν αναφερομαστε στον Jiraya θα βαζουμε μπροστα ενα Θεος 'χωρεστον. Ο Jiraya πεθανε ο Jiraya παει.

Θα παρακαλουσα η παραπανω συσταση να εφαρμοστει και για τον ερμο τον Obito. Μεχρι να δειξει στο Anime Kakashi Gaiden ο Obito δεν υπαρχει.

Επισης gpower2 νομιζω οτι δε βασιζοταν και παρα πολυ στο chakra του Kyuubi τοτε ο Naruto που λες στη μαχη με Hacu γιατι εχω την εντυπωση οτι τοτε ηταν η πρωτη φορα που ενα μερος απο το Chakra αυτο βγηκε εξω λογο οτι θυμωσε γιατι νομιζε οτι ο Hacu σκοτωσε τον Sasuke και ο θυμος ειναι ενας κατασταλτικος παραγωντας. Αν θυμαμαι καλα ολοι ειχαν απορησει για την τοσο τρομακτικη ενεργεια αυτου του Chakra. Ακομα και ο Kakashi. Οταν επισης στο πρωτο πρωτο επισοδειο εμαθε το Kage Bunshin και εβγαλε τους κλωνους για να προστατεψει τον Iruka παλι ηταν με δικο του Chakra. Για τα αλλα που λες δε διαφωνω παντος.
Αν τωρα εσυ διαφωνεις με τη διαφωνια μου διαφωνησε και διωρθοσε με.


@devilmanson

Οντος μια τετοια εξελιξη θα ηταν "ευχαριστη". Να δουμε τον Jiraya στο πλευρο του Pein με Rinnengan.

Μια ασχετη με τα παραπανω παρατηρηση.
Η kushina σε μια φωτο που ειναι με τον Minato ειχε piercing στο προσωπο. Συμπτωση αραγε?
_________________
Fullstop(.) and comma(,) are your friends. Use them so everyone can understand your thinking.

Xun naut ori'gato dosst dro inbau tarthe. Morfeth dosst mumbaro
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 22 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 17
Τοποθεσία: Athens - Greece

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Φεβ 14, 2008 3:06 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

οεο που είναι ο orokabuto?
Εγώ πιστεύω θα παίξει μεγάλο ρόλο στην εξέλιξη της ιστορίας.
Όσο για το αν ο Naruto έχει ρινένγκαν είναι πολύ δύσκολο να πούμε λόγω έλειψης πληροφοριών. Εγώ προσωπικά δεν το αποκλείω καθώς δεν ξέρουμε αν υπάρχει διαφορετικός τρόπος ενεργοποίησης ή κάποια άλλη δέσμευση. Με τόσο δυνατούς αντιπάλους (wannabe demon) μόνο το chakra του kyuubi εμένα δεν πείθει οτι μπορεί να κερδίσει. Ειδικά απέναντι σε κάποιον με ρινένγκαν ο οποίος έφαγε για πρωινό (κατά την γνώμη μου) έναν sennin χωρίς να δούμε κάποια τρομερή τεχνική.
Το bloodline του Naruto θα παίξει μεγάλο ρόλο στην συνέχεια καθώς όπως είπαν και πιο πάνω, κανείς δεν θα τον παραδεχτεί αν κερδίσει βασιζόμενος στο kyuubi.
Με βάση αυτά που ξέρουμε μέχρι τώρα φαντάζει πολύ δύσκολο όσο δυνατός και να γίνει χώρις την βοήθεια του kyuubi δεν έχει ελπίδες απέναντι στους top εχθρούς του.
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέου Θέματος     Αυτό το Θέμα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε κάποια δημοσίευση σ' αυτό     AnimeClipse Αρχική σελίδα » Manga Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 55, 56, 57 ... 140, 141, 142  Επόμενη
Σελίδα 56 από 142

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.0138 seconds with 5 queries