Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » Manga

Έχετε τεύχη manga και ποια; Προτείνετε κάποιο; Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3, 4  Επόμενη
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  
Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 07 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 666
Τοποθεσία: σταδιαλα...

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 05, 2008 4:53 pm
Τίτλος: Έχετε τεύχη manga και ποια; Προτείνετε κάποιο;
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ειπα να κανω αυτο το topic για να δω αν κανουν και αλλοι συλλογες με tankubon(τα volumes που λεμε)που σιγουρα πολλοι θα κανετε!!

Εγω εχω: ολοκληρο το Rurouni Kenshin
τα πρωτα 8 (οσα εχουν ερθει Ελλαδα) απο Buso Renkin(ναι λατρευω τον Nobuhiro Watsuki!!)
τα πρωτα 9 One Piece(αυτη την σειρα την παω πολυ ο,τι κατσει..ΚΑΙ ΕΧΩ το διαμαντι μου το πρωτο Color walk του One Piece(το μονο στα αγγλικα σοου φαρ)
Επισης μολις αρχισα το Trigun και εχω τα 3 πρωτα Maximum!!!

αν σκεφτεις οτι αρχισα τα manga/anime μολις ενα χρονο τωρα παω καλα....εεμμ...εχετε κανα ψιλο γιατι αυτη η συλλογη με εχει κανει ζητιανο?....εθισμος.....
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email


Ένταξη: 04 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 151
Τοποθεσία: Salonika(origin-Lefkada)

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 05, 2008 8:51 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν ξερω ακριβως τι σου αρεσει,παντως σου προτεινω Ναruto και Gantz(το τελευταιο εχει παρα πολυ ωραιο σχεδιασμο,αλλανα ξερεις οτι ειναι βιαιο).Με το Naruto αν το ξεκινησεις παντως θα φας τρελο κολλημα, και μετα θα καθεσαι να περιμενεις καθε βδομαδα για το νεο chapter οπως ολοι οι narutards...Thumb 2 Up
_________________

Naruto Eledia
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger


Ένταξη: 22 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 611





Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 05, 2008 9:31 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

To Gantz δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα. Βέβαια η Dark Horse πήρε τα δικαιώματα και θα βγάλει (επιτέλους) τον πρώτο τόμο το καλοκαίρι που μας έρχεται.
http://www.darkhorse.com/news/pressrelease.php?id=1468

Όσο για το Trigun, τσέκαρε τα Trigun manga (όχι maximum). Στην Ιαπωνία κυκλοφόρησαν ως 3 τόμοι, όμως η Dark Horse το κυκλοφόρησε σε 2 πιο "φουσκωμένους" τόμους. Απ' ό,τι έχω καταλάβει είναι η ιστορία του anime, πριν το Trigun Maximum.
http://www.darkhorse.com/profile/profile.php?sku=12-867
http://www.darkhorse.com/profile/profile.php?sku=12-868
_________________

ΤΟ ADN είναι ένα σύστημα προώθησης των anime στην Ελλάδα.Ορισμένες αλυσίδες:
AnimeClipse Releases//Saint Seiya Collection//High Definition Movies
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 07 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 666
Τοποθεσία: σταδιαλα...

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 05, 2008 10:10 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ναι......ειναι δυο χοοορταστικοτατοι τομοι.....εχω ηδη δει τον πρωτο....προσεξε,εχω δει,οχι εχω!!!με λιγα λογια ....λεφτα,λεφτα,λεφτααααα


οσο για το ναρουτο(μπιχ,στα ελληνικα δεν ειναι ωραιο...)εχω διαβασει καποια volumes απο φιλο,αλλα το ανιμε δεν μου κανει κλικ οπως και το μανγκα...δεν ξερω γιατι..καποια ιωση μαλλον....
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email


Ένταξη: 22 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 611





Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 05, 2008 11:18 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ναι, το Trigun μιλάμε για περίπου 700 σελίδες σύνολο dizzy . Για να λέμε την αλήθεια, τα κόμικς (και manga) είναι ακριβή ασχολία. Βέβαια με αγορές μέσω internet οι τιμές μπορούν να πέσουν πάρα πολύ, ανάλογα από που αγοράζεις.
_________________

ΤΟ ADN είναι ένα σύστημα προώθησης των anime στην Ελλάδα.Ορισμένες αλυσίδες:
AnimeClipse Releases//Saint Seiya Collection//High Definition Movies
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 12 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 15
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιαν 06, 2008 2:19 am
Τίτλος: Re: Εχετε τευχη manga και ποια?Προτεινετε καποιο?
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

serestrum έγραψε:
....εεμμ...εχετε κανα ψιλο γιατι αυτη η συλλογη με εχει κανει ζητιανο?....εθισμος.....

Σε νιώθω απόλυτα. Άμα είσαι τόσο εθισμένος στην συλλογή manga τότε δοκίμασε το www.justmanga.com. Kάνει εκπτώσεις σ' όλα τα manga οπότε άμα θες ν' αγοράσεις πολλά manga μαζί συμφέρει.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger


Ένταξη: 07 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 666
Τοποθεσία: σταδιαλα...

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιαν 06, 2008 2:37 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τα ''πρεπει να κανω'' του 2008....

1.βγαλε χρεωστικη καρτα
2.πετα τα σκουπιδια
3.βγαλε χρεωστικη καρτα
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email


Ένταξη: 09 Ιαν 2007
Δημοσιεύσεις: 344
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιαν 06, 2008 3:05 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Η συλλογή manga όντως είναι ακριβή ασχολία και σε αυτές τις περιπτώσεις σχεδόν επιβάλλονται οι αγορές από το εξωτερικό. Π.χ. οι τίτλοι της VIZ των shonen jump comics στην Ελλάδα κοστολογούνται στα 10 ευρώ, ενώ από αγορές μέσω internet κοστίζουν μόνο 8$ περίπου, δηλαδή 5,5 ευρώ! Και μάλιστα διάφορα site έχουν προσφορές, ενώ σε αγορές μέσω amazon άνω των 25$ έχεις δωρεάν shipping.
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 07 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 666
Τοποθεσία: σταδιαλα...

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιαν 06, 2008 3:15 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγω αγοραζω απο jemma πειραια,solaris εξαρχεια,tilt καπου πιο πανω(χιχιχι)...δεν λεω εχω ενα ραφι που στεναζει απο το βαρος των 300+ περιπου ευρω που κουβαλαει αλλα μ'αρεσει...(....μαζοχιστης....)...μπορει να εχω καει πλεον αλλα εχω ακομα αντοχες και δεν χαλαω καθε φραγκο που πεφτει στις χερουκλες μου(μονο τα διγραγκα χαλαω..μπουχαχαχαχα).παντως σκεφτομαι σοβαρα καποια στιγμη φετος να βγαλω χρεωστικη καρτα για αγορες πανω στην γραμμη...(online αγορες...επρεπε να το πω αυτο...συγνωμη...)...Αληθεια γιατι κανενας δεν λεει τι εχει στη συλλογη του...λες να..;;....να ειμαι ο μονος;;;;;......(καθεται σε μια γωνια και τριβει το πατωμα με το δαχτυλο...) Embarassed
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email


Ένταξη: 22 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 611





Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιαν 06, 2008 4:17 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

serestrum έγραψε:
Αληθεια γιατι κανενας δεν λεει τι εχει στη συλλογη του...λες να..;;....να ειμαι ο μονος;;;;;......(καθεται σε μια γωνια και τριβει το πατωμα με το δαχτυλο...) Embarassed


Έχω:
_Μερικούς τόμους Hokuto No Ken/Fist Of The North Star (από τους 9 που κατάφερε και έβγαλε η εταιρία πριν χρεοκοπήσει, whatever) και ελπίζω να βρω και τους υπόλοιπους,
_Ό,τι έχει βγει από Kingdom Hearts και Chain Of Memories
_Berserk μέχρι τον τόμο 14
_Battle Royale περιμένω να κυκλοφορήσει ο 2ος τόμος της Ultimate edition (που περιλαμβάνει τους τόμους 4-6)
_Και περιμένω μερικούς τόμους Trigun και Trigun Maximum από την επόμενη εβδομάδα Whistling


Πληροφοριακά, τσέκαρε τις τιμές στο Public (Σύνταγμα). Άνοιξε πριν λίγες μέρες και οι τιμές του στα κόμικς/manga μπορώ να πω πως είναι οι καλύτερες που έχω πετύχει.
_________________

ΤΟ ADN είναι ένα σύστημα προώθησης των anime στην Ελλάδα.Ορισμένες αλυσίδες:
AnimeClipse Releases//Saint Seiya Collection//High Definition Movies
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 07 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 666
Τοποθεσία: σταδιαλα...

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιαν 06, 2008 4:24 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παράθεση:
_Και περιμένω μερικούς τόμους Trigun και Trigun Maximum από την επόμενη εβδομάδα


I will not tolerate this.....

εχω τσεκαρει μια φορα το public στη θεσσαλονικη και δεν ειχε μεγαλη διαφορα μπορω να πω....το καλοκαιρι βεβαια...και σε αγνωστους σε εμενα τιτλους...στο Συνταγμα δεν ειναι...το βαζω στη λιστα...τωρα περιμενω το 9 του Buso Renkin.......
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email


Ένταξη: 24 Μάι 2006
Δημοσιεύσεις: 875
Τοποθεσία: Athens







Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιαν 06, 2008 4:28 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Phantom Duck έγραψε:
Πληροφοριακά, τσέκαρε τις τιμές στο Public (Σύνταγμα). Άνοιξε πριν λίγες μέρες και οι τιμές του στα κόμικς/manga μπορώ να πω πως είναι οι καλύτερες που έχω πετύχει.


Πολύ καλές τιμές αλλά δυστυχώς σχεδόν τίποτα από VIZ Media και δεν υπάρχουν οι 2-3 πρώτοι τόμοι από κάθε σειρά το οποίο δεν είναι καλό... Πάντως στο public το section comic-manga μου άφησε πολύ καλή εντύπωση!

Εγώ από manga έχω όλο το Rurouni Kenshin (έχω και μερικά διπλά volumes Whistling ), ότι έχει κυκλοφορήσει μέχρι τώρα για το trinity blood (4 volumes + 3 novels), το πρώτο ultimate edition τόμο του Battle Royale και λίγα volumes από berserk. (και την σειρά Warcraft: Sunwell trilogy το οποίο δεν είναι manga αλλά μου άρεσε πολύ το σχέδιο του)

Σκέφτομαι μαζί με το trinity blood το BR και το berserk να ξεκινήσω και άλλη μία σειρά αλλά δεν ξέρω ποια, είμαι λίγο περίεργος στο τι μου αρέσει νομίζω...
_________________
My Blog | Blood Berets Athens Paintball Team @ Facebook
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 22 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 611





Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιαν 06, 2008 4:36 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Cougar έγραψε:
Σκέφτομαι μαζί με το trinity blood το BR και το berserk να ξεκινήσω και άλλη μία σειρά αλλά δεν ξέρω ποια, είμαι λίγο περίεργος στο τι μου αρέσει νομίζω...


Εγώ το έχω πάρει απόφαση. Μόλις ξεμείνω από Conan και Berserk, θα αρχίσω το Bastard (έτσι, για να παίρνω την δόση μου Rolling Eyes ).

Φυσικά είναι πολλοί ακόμα τίτλοι που θέλω να πάρω, όπως Lone wolf and cub, Blade of the immortal, Blame, κ.α. αλλά ας όψονται τα €€€.
_________________

ΤΟ ADN είναι ένα σύστημα προώθησης των anime στην Ελλάδα.Ορισμένες αλυσίδες:
AnimeClipse Releases//Saint Seiya Collection//High Definition Movies
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 24 Μάι 2006
Δημοσιεύσεις: 875
Τοποθεσία: Athens







Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιαν 06, 2008 5:13 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kgot έγραψε:
Και μάλιστα διάφορα site έχουν προσφορές, ενώ σε αγορές μέσω amazon άνω των 25$ έχεις δωρεάν shipping.


Μόνο για αποστολή σε αμερικάνικες διευθύνσεις man, για αποστολή Ελλάδα σου πιάνουν τον κώλο κανονικότατα.... big smile
_________________
My Blog | Blood Berets Athens Paintball Team @ Facebook
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 07 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 666
Τοποθεσία: σταδιαλα...

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιαν 06, 2008 5:32 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εγω μετα παω για death note ή καποιο που βρισκω ευκολα...ωπ,καποιος να με στραματησει...με κυριευει και παλι η μανια της συλλογης..οχι,οχι....ααααααααααααααααααααααααααααααααα
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέου Θέματος     Απάντηση στο Θέμα     AnimeClipse Αρχική σελίδα » Manga Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3, 4  Επόμενη
Σελίδα 1 από 4

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.01414 seconds with 5 queries