Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » Off-Topic

Emo και anime... Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4  Επόμενη
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  
Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 22 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 71
Τοποθεσία: Σέρρες - Ιεράπετρα


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Δεκ 21, 2007 11:52 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

[quote="ManiacGr"]ααα ρε Ulver πόσο δίκιο έχεις... έχει βγει το κάθε μαλακιστήρι να μου το παίξει ότι την έχει δει και καλα κάπως και πως έτσι είναι η ζωή μαύρη καιάραχνη... είμαι 27 και προσπαθούν να μου μιλήσουν για δυσκολίες τα 14χρονα και τα 16χρονα στα οποία κάνω μάθημα τα οποία παρεπιπτώντως φοράν ρούχα και αξεσουάρ πολλάκις πιο ακριβά από όλη μου την γκαρνταρόμπα...

υπήρξα και γω ροκάς και μεταλλάς και έχω φάει και ξύλλο από τους "όμοιους μου γιατί στην αρχή το έπαιζα ενώ δεν ήμουν... "τι!!! δε ξέρεις πόσους δίσκους έχουν οι Iron Maiden και το παίζεισ και μεταλλάς;;;;"... και δώστου σφαλιάρα Crying or Very sad Crying or Very sad αλλά εξακολουθώ να είμαι ροκας-μεταλλάς και αυτό θα κάνω πιθανόν μέχρι να πεθάνω... ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ!!!! και γιατί δε θα δώσω σε κανέναν να καταλάβει τι είμαι από το ντύσιμό μου... γιατί για να καταλάβει πρέπει να με γνωρίσει πρώτα!!! γιατί ΕΓΩ είμαι αυτός που ξεχωρίζει και όχι το γ!#@!#@!ο το ντύσιμό μου!!!

οι emo θέλουν να αυτοπροβληθούν ναι... αλλά όπως είναι σήμερα τα πράγματα δεν έχουν κάτι να πουν... όταν εγώ έπινα (και πίνω ακόμη) νερό στο άκουσμα του Working class hero του Bob Dylan (remake σήμερα από Green day) ή στο Wind of change των Scorpions είχα ένα λόγω που μου σηκωνόταν η τρίχα... τότε δεν ήταν θέμα αυτοπροβολής.. ήταν θέμα του γουστάρω αυτό που ακούω και που είμαι... και ναι ρε γαμώτο θα το γουστάρω μέχρι να μπω κάτω από το χώμα!!! και κυκλοφορώ με το ΣΑΚΑΚΙ μου (γιατί έτσι αρμόζει σε καθηγητή), και θα πάω και στα μπουζούκια (γιατί έτσι ταιριάζει σε μια γιορτή ή σε μια έξοδο) και θα πάω και για καφέ σε treandy μαγαζιά (και ας μη τα πολυγουστάρω - γιατί αλλού δεν έχει πολύ κόσμο) αλλά όταν θα ακούσω ροκιά σε ένα μαγαζί θα χαθώ... θα κλείσω τα μάτια και θα τραγουδώ... γιατί έτσι μου αρέσει... και θα στείλω και κάνα σφηνάκι στο Dj... και αμα λάχει θα τα γράψω και όλα (και ντύσιμο και καθηγητηλίκη και ότι να ναι) και όλους γιατί έτσι θα αισθανθώ εκείνη την ώρα... και αν θα με ρίξει η μουσική θα πάω κάπου μόνος... γιατί δε θέλω να δείχνω τη θλίψη μου... πόσο μάλλον να την προβάλω όπως οι emo...

ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ ΝΑ ΒΛΕΠΕΤΕ ΜΑ@#$$%ΕΣ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΚΑΙ ΝΑ ΑΣΧΟΛΕΙΣΤΕ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ...
ΜΠΟΡΑ ΕΙΝΑΙ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ
Whistling Whistling Whistling[/quote]


Δεν έχω τίποτα άλλο να πω παρά μόνο να δείξω:

Thumb 2 Up Thumb 2 Up Thumb 2 Up Thumb 2 Up Thumb 2 Up
Respekt Respekt Respekt Respekt Respekt
Worthy Worthy Worthy Worthy Worthy
_________________
"Διαφωτισμός είναι η έξοδος του ανθρώπου από
την ανωριμότητά του, για την οποία φταίει ο ίδιος"
(Immanuel Kant)
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 31 Αύγ 2006
Δημοσιεύσεις: 1178
Τοποθεσία: ------



Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Δεκ 22, 2007 12:12 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγώ ένα έχω να πω:
Hippies και πάλι hippies


Don't you want somebody to love, don't you need somebody to love Respekt
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 25 Νοέ 2005
Δημοσιεύσεις: 184
Τοποθεσία: Αθήνα



Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Δεκ 22, 2007 2:19 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Στην εποχή της εικόνας, του φαίνεσθαι και του φέημ στόρυ ζουν αυτά τα παιδιά, μην τα παρεξηγείτε. Σιγά τώρα, βγήκε ένα τζασμένο με τα μαλλιά κάγκελο και χεστήκαμε πάνω μας. 'Αντε κι ένα em-αγοράκι έδωσε γλωσσόφιλο σε ένα άλλο...πρώτη φορά το είδαμε? Ή μήπως περιμέναμε μια κωλοεκπομπή για να τα μάθουμε;

Κάθε γενιά έχει τα κολλήματά της. Από τους modάδες και τους καρεκλάδες στα μέταλλα, τους γκοθάδες, τα λαϊκια και τους indie (σιχαμένοι).

Αρχές 90's για να είσαι μέταλλο έπρεπε να έχεις μαλλούρα και για να είσαι χίπης να είσαι άπλυτος (LoL). Μήπως βλέπετε μια (προφανή) αναλογία;

Απάντηση: Η (απροσδιόριστη) ανάγκη να ανήκεις κάπου. Να είσαι διαφορετικός. Και πότε την περνάς αυτή τη φάση; Στην εφηβείααααααα.

Γαμώ τα κανάλια μου, γαμώ...
Πραγματικά, εδώ ο κόσμος καίγεται και το $)%# χτενίζεται

Edit: Άσε που στα χρόνια μου emo-punk λέγαμε (και) τους Fugazi (όποιος κατάλαβε, κατάλαβε ε azalin?)
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
pik
Παιδί


Ένταξη: 08 Αύγ 2006
Δημοσιεύσεις: 70
Τοποθεσία: Αθηνα

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Δεκ 22, 2007 4:21 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

POPOPOO stamatiste na milate oloi pia gia autos tous vlakes einai oloi tous dead wanna be alla oute auto den einai ikanoi na kanoun RTFM Kakashi Thumb up (h kordela mporei na einai kai fratza :P)
_________________
指定されたページがみつかりませんでした。
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger


Ένταξη: 15 Φεβ 2007
Δημοσιεύσεις: 151
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Δεκ 22, 2007 9:48 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

pik έγραψε:
POPOPOO stamatiste na milate oloi pia gia autos tous vlakes einai oloi tous dead wanna be alla oute auto den einai ikanoi na kanoun RTFM Kakashi Thumb up (h kordela mporei na einai kai fratza :P)


Παντος πολυ εχουν προσφερθει να βοηθεισουν στο <wanna be dead> Twisted Evil
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 27 Νοέ 2006
Δημοσιεύσεις: 286
Τοποθεσία: Thessaloniki




Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Δεκ 22, 2007 10:38 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

απο τη στιγμή που δεν έχω παιδιά στην ηλικία τους δεν ασχολούμε
μόδα είναι θα περάσει άδικα κάθεστε και ασχολείστε και κάνετε
το λάθος που έκαναν τόσα και τόσα φόρουμ.
και θα συμφωνήσω με τον GPanos
Αφήστε τα μίση, show me some loveeeeeeeeeeeeeeeeee
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 09 Νοέ 2005
Δημοσιεύσεις: 34
Τοποθεσία: Edge of the World

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Δεκ 24, 2007 4:44 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Emo-punk --> Fugazi --> αμαν παναγια μου. Ναι το ακουω αρκετα τωρα τελευταια αυτο.
Νομιζω ομως πως μουσικα περα απο τα κουρεματα και τα ντυσιματα αυτοι που επηρεασαν περισσοτερο την σημερινη σκηνη, ητο οι Jimmy Eat world.

Επισης βρειτε πανω απο 1 ομοιοτητες μεταξυ αιμω και γκοθ, στυλιστικα, μουσικα, κοινωνικα και σεξουαλικα (περα παντα απο την διαφορα 1.5 δεκαετιας και βαλε) και κερδιστε χριστουγεννιατικο κουλουρακι.


Α ναι. ΚΑι κατι ακομα. Το αιμω εκανε τον Sasuke η ο Sasuke ηταν απο πριν ετσι;
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 04 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 151
Τοποθεσία: Salonika(origin-Lefkada)

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Δεκ 24, 2007 5:40 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τυχαια ειχα δει και εγω το Κουτι της Πανδωρας και καποια στιγμη οπως επαιζα μπιριμπα με την κολλητη μου πιανει το αυτι μου "...επηρεασμενοι απο τα ιαπωνικα κινουμενα σχεδια..."και περιττο να σας πω οτι σαλταρα.Η αληθεια ειναι οτι ισως να μοιαζει λιγο η ολη εμφανιση,αλλα ειναι γελοιο γιατι οι περισσοτεροι emo δεν εχουν ιδεα τι ειναι ανιμε.Και επισης εχω προσεξει οτι ναι μεν αυτοι ντυνονται ετσι δηθεν,αλλα και σε εμας νομιζω οτι μας αρεσει να ασχολουμαστε και να κριτικαρουμε ολους αυτους τους δηθεν...

P.S:Α,και λιγα λογια για τον Sasuke (grrrrr...) Evil or Very Mad Mad
_________________

Naruto Eledia
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger


Ένταξη: 27 Νοέ 2006
Δημοσιεύσεις: 286
Τοποθεσία: Thessaloniki




Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Δεκ 27, 2007 10:18 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Nina έγραψε:
Τυχαια ειχα δει και εγω το Κουτι της Πανδωρας και καποια στιγμη οπως επαιζα μπιριμπα με την κολλητη μου πιανει το αυτι μου "...επηρεασμενοι απο τα ιαπωνικα κινουμενα σχεδια..."και περιττο να σας πω οτι σαλταρα.Η αληθεια ειναι οτι ισως να μοιαζει λιγο η ολη εμφανιση,αλλα ειναι γελοιο γιατι οι περισσοτεροι emo δεν εχουν ιδεα τι ειναι ανιμε.Και επισης εχω προσεξει οτι ναι μεν αυτοι ντυνονται ετσι δηθεν,αλλα και σε εμας νομιζω οτι μας αρεσει να ασχολουμαστε και να κριτικαρουμε ολους αυτους τους δηθεν...

P.S:Α,και λιγα λογια για τον Sasuke (grrrrr...) Evil or Very Mad Mad


νομίζω ότι ο gaara είναι πιο emo από όλους :P
βασικά μόδα είναι θα περάσει happy το πιο κουφό που άκουσα εγώ είναι ότι το Gothic το φέραν στην ελλάδα οι placebo.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 12 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 201
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Δεκ 29, 2007 11:56 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Aν ημουν 16 θα ημουν EMO...
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 09 Μάι 2007
Δημοσιεύσεις: 837




Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Δεκ 29, 2007 1:20 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Erisabetsu έγραψε:
το πιο κουφό που άκουσα εγώ είναι ότι το Gothic το φέραν στην ελλάδα οι placebo.

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 19 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 52
Τοποθεσία: thessaloniki

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Δεκ 29, 2007 1:42 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Η κόρη μου πάει Α' Γυμνασίου , ντύνεται σαν ΕΜΟ.
Κατα την γνώμη μου είναι μια μόδα , ίσως αντίδραση σε μιά εποχή που δεν έχει να δώσει και πολλά, ενας τρόπος να ενταχθούν σε μία ομάδα .
Βέβαια δεν βλέπω καμία σχέση με τα anime.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger


Ένταξη: 22 Μάι 2007
Δημοσιεύσεις: 202


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Δεκ 29, 2007 5:38 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

PANAYOTIS MOUTAFIDIS έγραψε:
Η κόρη μου πάει Α' Γυμνασίου , ντύνεται σαν ΕΜΟ.
Κατα την γνώμη μου είναι μια μόδα , ίσως αντίδραση σε μιά εποχή που δεν έχει να δώσει και πολλά, ενας τρόπος να ενταχθούν σε μία ομάδα .
Βέβαια δεν βλέπω καμία σχέση με τα anime.

μαλλον θα ειδαν τον captain harlock και μπερδευτηκαν,νομιζαν οτι βλεπαν τον captain emo
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 27 Νοέ 2006
Δημοσιεύσεις: 286
Τοποθεσία: Thessaloniki




Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Δεκ 29, 2007 6:32 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

digitaltracker έγραψε:
Aν ημουν 16 θα ημουν EMO...


ναι αλλά είσαι 20+ και είσαι trendy
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 04 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 151
Τοποθεσία: Salonika(origin-Lefkada)

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Δεκ 29, 2007 10:10 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

anim έγραψε:

μαλλον θα ειδαν τον captain harlock και μπερδευτηκαν,νομιζαν οτι βλεπαν τον captain emo


Laughing Πολυ καλο Laughing
_________________

Naruto Eledia
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέου Θέματος     Απάντηση στο Θέμα     AnimeClipse Αρχική σελίδα » Off-Topic Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4  Επόμενη
Σελίδα 3 από 4

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.02465 seconds with 5 queries