Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » Death Note

To Death Note στο περιοδικό MAX Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενη
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  
Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 16 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 16
Τοποθεσία: KOZANH

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Δεκ 02, 2007 4:03 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

χε χε!
τελικά ο τύπος μας έδωσε τροφή για έναν έξυπνο διάλογο!
big smile
Και για να συμπληρώσω το προηγούμενο σχόλιο μου, ναι σίγουρα (+φωνω με τον devilmanson) υπάρχουν πολλοί που παρουσιάζουν επικίνδυνη συμπεριφορά βλέποντας τηλεόραση, ακούγοντας μουσική, διαβάζοντας βιβλία, επειδή τρώνε συνεχώς απόρριψη κ.α. αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι μια τηλεοπτική εκπομπή, ένα άνιμε, ένα περιοδικό η οτιδήποτε άλλο φταίει για τη κατάληξη του εν λόγο παρανοϊκού....επίσης η διαστροφή που θα κάνει βλέποντας κάποια ταινία η ακούγοντας μουσική είναι σίγουρο ότι δεν έχουν σχέση με την ηλικία του....
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 12 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 15
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Δεκ 02, 2007 5:20 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

"Έμαθα ότι είσαι manga."
Όταν ένα άρθρο για ένα anime ή manga έχει τέτοιο τίτλο αυτό και μόνο είναι αρκετό ώστε να μην πάρετε στα σοβαρά τα όσα γράφονται.


Magnus_Richmoore έγραψε:
Καλέ μου Kenshin-dono αυτά είναι 100% για σκοπούς μάρκετινγκ όπως ακριβώς και διάφοροι μύθοι που βγαίνουν κατα καιρούς για διάφορα άλλα προϊόντα...είτε για το καλό είτε για το κακό αλλά πάντα με γνώμονα το κέρδος και την διαφήμιση...

Αυτό ξαναπέστο. Να φανταστείτε, είχε ειπωθεί ότι ο δημιουργός του manga μετά την ολοκλήρωσή της ιστορίας πέθανε και το ίδιο έγινε και με τον σκηνοθέτη της live action ταινίας. Τώρα εγώ να το πιστέψω; Thumb Down
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger


Ένταξη: 10 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 97
Τοποθεσία: Ιεράπετρα Κρήτης

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Δεκ 03, 2007 12:25 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Raziel666 έγραψε:
kyba έγραψε:
Sad Στο κάτω-κάτω οι γονείς αν παρατηρήσουν παραβατική συμπεριφορά στα παιδιά τους ας λάβουν τα μέτρα τους....τόσα άλλα πονηρά ακούν και βλέπουν τα παιδιά καθημερινά...


Αν συμβεί αυτό, τότε ίσως να είναι πολύ αργά για οτιδήποτε. Αυτό δεν σημαίνει ότι η αυτού του είδους η συμπεριφορά οφείλεται σε κάποιον εξωγενή παράγοντα (π.χ. σειρά anime, μουσική, βιβλίο, κλπ.).

Συνήθως το πρόβλημα ξεκινάει μέσα από την οικογένεια με διάφορους τρόπους, το παιδί μπορεί να επηρεαστεί από οτιδήποτε "κακό" (π.χ. από τα κουζινομάχαιρα της κυρίας Βέφας) μια και δεν έχει μάθει να έχει αντιστάσεις, να προβεί σε διάφορες σαφώς κατακριτέες ενέργειες και οι γονείς ή/και η κοινωνία να βρουν "αποκούμπι" σε έναν εύκολο στόχο, είτε αυτός είναι anime, είτε είναι μουσική, κλπ.

Just my two cents: δεν νομίζω ότι θα ήθελα το παιδί μου ή οποιοδήποτε άλλο παιδί στην ηλικία των 10 χρονών να παρακολουθεί Death Note. Μετά τα 15 που έχει σχηματιστεί ο χαρακτήρας του εντάξει, αλλά σε καμία περίπτωση πριν.

Υ.Γ.: Βέβαια είμαι σίγουρος ότι ακόμα και εδώ μέσα, υπάρχουν αρκετοί κάτω των 15 που είδαν το Death Note...


Δάνεισα τα επεισόδια σε κάτι 12χρονα γειτονάκια μου και δείτε πως έγιναν

Αυτό θα πει παραβατική συμπεριφορά…..

_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger


Ένταξη: 16 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 16
Τοποθεσία: KOZANH

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Δεκ 03, 2007 12:31 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

χαχα! κορυφαίο!
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 31 Αύγ 2006
Δημοσιεύσεις: 1178
Τοποθεσία: ------



Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Δεκ 03, 2007 12:58 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ότι οι δημοσιογράφοι είναι υπερβολικοί και γράφουν πολλές φορές πίπες με βρίσκει σύμφωνο.
Όμως αυτό δεν σημαίνει ότι ένα anime σαν το Death Note είναι κατάλληλο για παιδιά ηλικίας κάτω των 15 ετών. Πολλές σειρές που προβάλλονται σαν παιδικές πραγματικά κρύβουν μέσα τους στοιχεία που δεν είναι και ό,τι καλύτερο για παιδιά μικρής ηλικίας. (Με λίγα λόγια σε αυτό το σημείο συμφωνώ με τον Raziel---).
Τώρα ότι μερικοί προσπαθούν να χρησιμοποιήσουν την τηλεόραση και την μουσική για να περάσουν τα δικά τους διεστραμμένα μηνύματα είναι αλήθεια. Το να πούμε το αντίθετο είναι σαν να θέλουμε να κλείσουμε τα μάτια μας στην πραγματικότητα. Να αναφέρω σαν παράδειγμα κάποια δήθεν ροκ συγκροτήματα που για εμπορικούς και μη λόγους προωθούν τον σατανισμό και τα σύμβολά του όπως το 666 και το σύμβολο του Βάαλ/Σατανά με το μικρό δάχτυλο και τον δείχτη σε έκταση και τα υπόλοιπα δάχτυλα σε κάμψη.
Ε ΟΚ εκεί πρέπει κατά την γνώμη μου να αρχίσει το φιλτράρισμα.
Επίσης δεν σας κάνει εντύπωση που η κοινωνία μας έχει αρχίσει να γίνεται εξαιρετικά ανεκτική σε τέτοιου είδους καταστάσεις που περιέγραψα παραπάνω, ενώ αντίθετα όταν κάποιος μιλήσει για την πατρίδα ή τον Θεό ή έστω για τον σωστό τρόπο ζωής που μας δίδαξε ο Χριστός τον θεωρούμε στην καλύτερη "παλιομοδίτη" ή "φασίστα" "ακροδεξιό" και "εθνικιστή";
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 07 Μάι 2007
Δημοσιεύσεις: 364


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Δεκ 03, 2007 1:18 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Συμφωνω με τα οσα λες. Το να χαρακτηριζεται ομως κατι επικινδυνο μονο και μονο επειδη ειναι ακαταλληλο για ανηλικους, ειναι λαθος κατα τη γνωμη μου. Ειναι απλως ακαταλληλο. Σιγουρα το ιδιο επικινδυνες μπορει να χαρακτηριστουν και οι τσοντες που μπορουσε να παρει ο καθε πιτσιρικας το Σαββατοκυριακο αγοραζοντας μια απο τις εφημεριδες τους. Ή το κάθε λογης θριλλερ τυπου Saw κλπ, που παιζει στην TV στις 21:00 για παραδειγμα.
_________________
Drinkin' beer in the hot sun / I fought the law and I won

Justice and Liberty, you can buy - but you don't get free
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 31 Αύγ 2006
Δημοσιεύσεις: 1178
Τοποθεσία: ------



Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Δεκ 03, 2007 1:21 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ναι ΟΚ μαζί σου, αλλά έχω μια μικρή διαφωνία στις τσόντες.
Είμαι υπέρ της σεξουαλικής διαπαιδαγώγησης από σχετικά μικρή ηλικία (10 ετών).
Βέβαια εξαρτάται και για τι είδος τσόντας μιλάμε.
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 09 Μάι 2007
Δημοσιεύσεις: 837




Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Δεκ 03, 2007 1:21 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

gpanos έγραψε:
Ότι οι δημοσιογράφοι είναι υπερβολικοί και γράφουν πολλές φορές πίπες με βρίσκει σύμφωνο.
Όμως αυτό δεν σημαίνει ότι ένα anime σαν το Death Note είναι κατάλληλο για παιδιά ηλικίας κάτω των 15 ετών. Πολλές σειρές που προβάλλονται σαν παιδικές πραγματικά κρύβουν μέσα τους στοιχεία που δεν είναι και ό,τι καλύτερο για παιδιά μικρής ηλικίας. (Με λίγα λόγια σε αυτό το σημείο συμφωνώ με τον Raziel---).
Τώρα ότι μερικοί προσπαθούν να χρησιμοποιήσουν την τηλεόραση και την μουσική για να περάσουν τα δικά τους διεστραμμένα μηνύματα είναι αλήθεια. Το να πούμε το αντίθετο είναι σαν να θέλουμε να κλείσουμε τα μάτια μας στην πραγματικότητα. Να αναφέρω σαν παράδειγμα κάποια δήθεν ροκ συγκροτήματα που για εμπορικούς και μη λόγους προωθούν τον σατανισμό και τα σύμβολά του όπως το 666 και το σύμβολο του Βάαλ/Σατανά με το μικρό δάχτυλο και τον δείχτη σε έκταση και τα υπόλοιπα δάχτυλα σε κάμψη.
Ε ΟΚ εκεί πρέπει κατά την γνώμη μου να αρχίσει το φιλτράρισμα.
Επίσης δεν σας κάνει εντύπωση που η κοινωνία μας έχει αρχίσει να γίνεται εξαιρετικά ανεκτική σε τέτοιου είδους καταστάσεις που περιέγραψα παραπάνω, ενώ αντίθετα όταν κάποιος μιλήσει για την πατρίδα ή τον Θεό ή έστω για τον σωστό τρόπο ζωής που μας δίδαξε ο Χριστός τον θεωρούμε στην καλύτερη "παλιομοδίτη" ή "φασίστα" "ακροδεξιό" και "εθνικιστή";

x2 όλα όσα είπες.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 30 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 100
Τοποθεσία: Στο διπλανό δωμάτιο από αυτό που είναι ο Serestrum...παίρνω μάτι xD

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Δεκ 03, 2007 1:28 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

1ον:Εμμανουέλα,ευχαριστω για τις παιδικές αναμνήσεις.... HaHa HaHa

2ον:Βασικά,εγώ συμφωνώ σχεδόν με όλα όσα έχουν υποθεί....άμα έρθει Ελλάδα,ας έρθει με το "κατάλληλο για άνω των 15",αν και μεταξύ μας τώρα,αυτά είναι πλέον διακοσμητικά στις οθόνες μας,είναι σα να σου λέει "είσαι κάτω των 15,αλλά δεν μπορείς να με δεις! Δεν θες να μάθεις το γιατί??? Twisted Evil Whistling ".
_________________
Kenshin got owned







ORE WO,DARE DA TO OMOTTE IRU?
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger


Ένταξη: 07 Μάι 2007
Δημοσιεύσεις: 364


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Δεκ 03, 2007 1:30 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μιλαμε για σκληρες...
σιγουρα χρειαζεται η σεξουαλικη διαπαιδαγώγηση απο μικρη ηλικια...
οπως επισης σιγουρα "Ο Τζακ και η αραπινα που την περνανε φινα" δεν ειναι η καλυτερη λυση γι αυτο το σκοπο...
Οπως ειπα συμφωνω με αυτα που λες, ομως υπαρχει μια υποκρισια απο μεγαλη μεριδα των ΜΜΕ. Δηλαδη οταν δινεις το Scream σε dvd το οποιο μπορει να παρει ο καθε πιτσιρικας χωρις τη συναίνεση του πατερα του να το δει, αυτο δεν ειναι επικινδυνο;
_________________
Drinkin' beer in the hot sun / I fought the law and I won

Justice and Liberty, you can buy - but you don't get free
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 31 Αύγ 2006
Δημοσιεύσεις: 1178
Τοποθεσία: ------



Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Δεκ 03, 2007 1:35 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ε ναι βρε big smile είπαμε: Οι δημοσιογράφοι λένε και κάνουν πολλές πίπες.
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 30 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 100
Τοποθεσία: Στο διπλανό δωμάτιο από αυτό που είναι ο Serestrum...παίρνω μάτι xD

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Δεκ 03, 2007 1:36 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κοιτάχτε,και τα τσιγάρα είναι για άνω των 18,αλλά δε σου ζητάνε ταυτότητα για να πας να αγοράσεις....το οποιοδήποτε πιτσιρίκι έχει ελεύθερη πρόσβαση σε κάτι τόσο βλαβερό. Μια βόλτα σε οποιοδήποτε net cafe,θα επιβεβαιώσει αυτό που λέω. Θέλουμε να κρατάμε τα προσχήματα,αλλά στην τελική,όλοι λαμόγια είμαστε. Θα μπορούσε το κράτος να απαγόρευε την πώληση αλκοολούχων ποτών και τσιγάρων σε ανήλικους,αλλά ξέρετε τι αντίκτυπο θα είχε αυτό στον τζίρο? Απλά,above all,is money in this world....
_________________
Kenshin got owned







ORE WO,DARE DA TO OMOTTE IRU?
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger


Ένταξη: 16 Μάι 2007
Δημοσιεύσεις: 276
Τοποθεσία: Athina

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Δεκ 03, 2007 1:40 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

πάντως για αυτά τα παιδιά άμα δεν ήτανε το death note θα ήτανε κάτι άλλο όταν σε κάποιο παιδί μπορεί να επηρεαστεί τόσο έντονα η προσωπικότητα απλός και μονο από μια σειρά τότε είναι αλλου το πρόβλημα..

επίσης αυτό με τις ταινίες δεν γίνετε μονο στα video club αλλα και στους κινηματογράφους προσωπικά ενώ είμαι 15 χρόνον έχω δει αρκετές φορες ταινίες που δεν επιτρέπεται για ατομα κάτω τον 17-18 (εννοείτε χωρίς συνοδεία ενηλικου)
_________________


Έχει επεξεργασθεί από τον/την GoGetaSjj4 στις Δευ Δεκ 03, 2007 1:46 am, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger


Ένταξη: 31 Αύγ 2006
Δημοσιεύσεις: 1178
Τοποθεσία: ------



Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Δεκ 03, 2007 1:44 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

GoGeta μου φαίνεται ότι πρέπει να κάνω μια κουβέντα με τους γονείς σου Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 30 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 100
Τοποθεσία: Στο διπλανό δωμάτιο από αυτό που είναι ο Serestrum...παίρνω μάτι xD

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Δεκ 03, 2007 1:47 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παράθεση:
GoGeta μου φαίνεται ότι πρέπει να κάνω μια κουβέντα με τους γονείς σου


απλά ζηλεύεις που αυτός είναι ssj4 gogeta και εσύ είσαι σκέτος ssj vegeta Razz Razz Razz Razz Razz
_________________
Kenshin got owned







ORE WO,DARE DA TO OMOTTE IRU?
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέου Θέματος     Απάντηση στο Θέμα     AnimeClipse Αρχική σελίδα » Death Note Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενη
Σελίδα 3 από 5

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.01393 seconds with 5 queries