Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » Anime

Προτάσεις για Anime Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3 ... 15, 16, 17  Επόμενη
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  
Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 06 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 15


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Οκτ 06, 2007 9:31 pm
Τίτλος: τι anime να αρχίσω??
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

έως τώρα είδα one piece,yugioh,neon genesis evangelion

θέλω anime με δράση και ας είναι μεγάλα
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 04 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 2744
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη





















Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Οκτ 07, 2007 1:47 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σα να σ' αρέσουν τα shonen! Razz

Μπορείς να δεις τα :

Naruto / Naruto Shippuuden
Bleach
Dragonball / Dragonball Z
Hunter X Hunter
Tenjou Tenge
Kekkaishi

και λογικά θα σ' αρέσει πολύ και το Hajime No Ippo που είναι χωρίς super power, αλλά έχει πολύ καλό σχεδιασμό και είναι ακρως πορωτικό! Thumb 2 Up
_________________
Διαβάστε τους Κανόνες του Forum! Τα greeklish απαγορεύονται!
Διαβάστε το Playback FAQ
Feeling... nauseous already? Wait to see my anime list first...

And remember, fansubbing is NOT serious business...
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα Διεύθυνση AIM Yahoo Messenger MSN Messenger


Ένταξη: 06 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 15


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Οκτ 07, 2007 9:50 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

κατέβασα στο media player bleach από τον tracker σας και ότανε πάω να δω τα επεισόδεια μου λέει

Το αρχείο χρησιμοποιείται ήδη. Κλείστε άλλα προγράμματα που ενδέχεται να χρησιμοποιούν το αρχείο ή διακόψτε την αναπαραγωγή του αρχείου και προσπαθήστε ξανά.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 24 Ιούν 2007
Δημοσιεύσεις: 54


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Οκτ 07, 2007 10:46 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Για δοκιμασε ενα restart και μετα ξαναδοκιμασε να το παιξεις.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger


Ένταξη: 21 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 564



Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Οκτ 07, 2007 11:03 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Dimitris zoRo έγραψε:
κατέβασα στο media player bleach από τον tracker σας και ότανε πάω να δω τα επεισόδεια μου λέει

Το αρχείο χρησιμοποιείται ήδη. Κλείστε άλλα προγράμματα που ενδέχεται να χρησιμοποιούν το αρχείο ή διακόψτε την αναπαραγωγή του αρχείου και προσπαθήστε ξανά.


Διάβασε την ενότητα "Τεχνική Υποστήριξη", και πιο συγκεκριμένα το θέμα αναπαραγωγής των αρχείων, μπορεί να σε βοηθήσει. Αν δε βρεις αυτό που ψάχνεις κάνε εκεί ένα καινούριο θέμα.
Επίσης, σε ό,τι αφορά το τι anime να ξεκινήσεις, επισκέψου τα Reviews και διάβασε το forum γενικότερα, μιας και έχουν δημιουργηθεί πολλά θέματα για προτάσεις τελευταία και θα βρεις πολύ πράμα. Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 30 Νοέ 2006
Δημοσιεύσεις: 98
Τοποθεσία: Warwickshire...

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Οκτ 07, 2007 11:36 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Επίσης δοκίμασε και το Shijo Saikyo no Deshi Kenichi αφού σου αρέσει το είδος...Humor και ξύλο...εγώ το διασκέδασα... Razz

*(βέβαια αφού δείς τα πρωτοκλασσάτα, κάποια απο τα οποία προαναφέρθηκαν απο τον αγαπητό gpower2)
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 15 Μάι 2007
Δημοσιεύσεις: 751
Τοποθεσία: Solefald, Iceland





Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Οκτ 07, 2007 11:50 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Dimitris zoRo έγραψε:
κατέβασα στο media player bleach από τον tracker σας και ότανε πάω να δω τα επεισόδεια μου λέει

Το αρχείο χρησιμοποιείται ήδη. Κλείστε άλλα προγράμματα που ενδέχεται να χρησιμοποιούν το αρχείο ή διακόψτε την αναπαραγωγή του αρχείου και προσπαθήστε ξανά.


ενδέχεται να χρησιμοποιούνται από τον torrent client και γι' αυτό να μην μπορείς να τα μετακινήσεις/ανοίξεις κλπ. Wink
_________________
www.ookami-fansubs.com for your Fullmetal Alchemist fix...
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 06 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 15


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Οκτ 07, 2007 11:57 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

λοιπόν προσπάθισα να δω το βίντεο πριν τελειώσει ο χρόνος που απομένει μήπως αυτό φταίει??
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 27 Νοέ 2006
Δημοσιεύσεις: 311
Τοποθεσία: Athens





Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Οκτ 07, 2007 12:16 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αυτό φταίει, γιατί το πρόγραμμα που κατεβάζει ουσιαστικά τροποποιεί το αρχείο κάθε στιγμή προσθέτοντας νέα κομμάτια, άρα το χρησιμοποιεί.
Αν θες να κάνεις ένα preview, ενώ δεν έχει κατέβει όλο, κάνε stop το torrent, και τότε δοκίμασε να τρέξεις το video Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 07 Μάι 2007
Δημοσιεύσεις: 364


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Οκτ 07, 2007 12:56 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Με VLC δεν θα εχεις προβλημα σε preview, (αρκει αν έχουν κατεβει τα κομμάτια στην αρχη-μην πατήσεις repair αν σου ζητήσει κατι τετοιο.) Ο καλύτερος player για preview σε σπασμενα αρχεια είναι ο gom, ο οποιος κατα τα άλλα δε λέει και πολλα.
_________________
Drinkin' beer in the hot sun / I fought the law and I won

Justice and Liberty, you can buy - but you don't get free
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 29 Ιούν 2006
Δημοσιεύσεις: 13


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Οκτ 08, 2007 10:35 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Anime με δράση να φαν κι οι κότες, απλά δύσκολα βρίσκεις πραγματικά πρωτότυπες και ενδιαφέρουσες σειρές μετά από κάποιο σημείο. Εγώ θα σου πρότεινα αν έχεις ξεπεράσει την εφηβεία να δεις κανα Berserk ( αν δεν το έχεις δει ακόμα και δεν έχεις διαβάσει και όλο το manga τί κάθεσαι ; ), Monster, Full Metal Panic (για το ΥΠΕΡαστείο Fumoffu!), Full Metal Alchemist (όχι δεν είναι για παιδιά ...), Gungrave, Trigun, Ghost in the Shell, Serial Experiments Lain, Gantz. Τώρα κάτι Naruto, Bleach κλπ είναι καλά για να περάσεις μερικές ευχάριστες μέρες αλλά τίποτα παραπάνω. Δες τα αν σου αρέσει να βλέπεις 10'' μάχη και ενδιάμεσα 10' flashbacks.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 21 Ιαν 2007
Δημοσιεύσεις: 369
Τοποθεσία: Karlshamn






Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Οκτ 08, 2007 3:36 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

bluechild έγραψε:
Anime με δράση να φαν κι οι κότες, απλά δύσκολα βρίσκεις πραγματικά πρωτότυπες και ενδιαφέρουσες σειρές μετά από κάποιο σημείο. Εγώ θα σου πρότεινα αν έχεις ξεπεράσει την εφηβεία να δεις κανα Berserk ( αν δεν το έχεις δει ακόμα και δεν έχεις διαβάσει και όλο το manga τί κάθεσαι ; ), Monster, Full Metal Panic (για το ΥΠΕΡαστείο Fumoffu!), Full Metal Alchemist (όχι δεν είναι για παιδιά ...), Gungrave, Trigun, Ghost in the Shell, Serial Experiments Lain, Gantz. Τώρα κάτι Naruto, Bleach κλπ είναι καλά για να περάσεις μερικές ευχάριστες μέρες αλλά τίποτα παραπάνω. Δες τα αν σου αρέσει να βλέπεις 10'' μάχη και ενδιάμεσα 10' flashbacks.


Θα διαφωνίσω μαζί σου. Ο Dimitris zoRo ζήτησε σαφέστατα (γνωρίζοντας τι θέλει να παρακολουθήσει) anime με δράση. Αν θεωρείς το Monster Worthy Worthy Worthy Respekt Worthy Worthy Worthy anime με δράση τότε μάλλον είδαμε διαφορετικό Monster. Είναι από τα καλύτερα (αν όχι το καλύτερο); Ναι. Έχει full αγωνία; Ναι. Έχει απίστευτη υπόθεση; Ναι. Αλλά όχι και δράση. Όπως και το FMA. Έχει στιγμές δράσης. Ότι είναι καλό να τα δει κάποια στιγμή όταν έχει τη διάθεση και θέλει... ναι να το κάνει.

Τώρα για Naruto δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη καθώς δεν το έχω πιάσει (ακόμα?) αλλά για το Bleach να σου πω. Αν θεωρείς ότι δείχνει 10'' μάχη και 10' λεπτά flashbacks ε, τότε τι να πω; Πάλι βλέπουμε διαφορετικό bleach.

Και φυσικά κανένα ρόλο δεν παίζει η εφηβεία όταν γνωρίζεις τι θέλεις να παρακολουθήσεις. Υπάρχει λόγος που τα anime δεν θεωρούνται παιδικά, αλλά ξεχωριστή μορφή τέχνης που απευθύνονται όχι σε συγκεκριμένες ηλικίες αλλά σε συγκεκριμένους χαρακτήρες, διάθεση, φιλοσοφία και πολλά άλλα Wink
_________________

Ōkami-Fansubs
Ōkami IRC channel
_________
'Cause Wolves don't bite... They Fansub.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 29 Ιούν 2006
Δημοσιεύσεις: 13


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Οκτ 10, 2007 5:59 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Επίσης υπάρχει λόγος που υπάρχει διαχωρισμός των ανιμέ σε shonen και seinen. Για τα υπόλοιπα θα δεχτώ ότι έχεις δίκιο όσον αφορά στον ακριβή ορισμό της έννοιας "δράση". Ωστόσο, ανέφερα κάποιες σειρές που δεν πρέπει να χάσει άσχετα με το αν του αρέσει να βλέπει ξύλο και κυνηγητό σε κάθε 2 επεισόδια happy Τέλος, για το Bleach, όντως δεν έχει όσα flashbacks έχει το Naruto (αν καταφέρεις να δεις θα με θυμηθείς), όμως περιλαμβάνει πολλά επαναλαμβανόμενα και άχρηστα μοτίβα που γεμίζουν μεν επεισόδια, στερούν όμως συνοχή και κατ' επέκταση ποιότητα. Πολλές φορές ξέρω από πριν τί πρόκειται να γίνει και δεν μπορώ να πάρω στα σοβαρά μια σειρά που είναι προβλέψιμη. Για καθαρή διασκέδαση όμως είναι ό,τι πρέπει και γι αυτό το βλέπω/διαβάζω (το manga είναι σε καλύτερη μοίρα) μια φορά την εβδομάδα.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 25 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 147


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Οκτ 12, 2007 4:40 pm
Τίτλος: Προτάσεις για Anime
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το τελευταιο καιρο και αφου γεμισα καμια 70αρια γιγαμπαιτ στο σκληρο μου εχω να κανω πολλες προτασεις κυριως για οσους γουσταρουν να γελανε

Εχουμε και λεμε.

Shakugan no Shana
Zero no tsukaima
Hayate no Gotoku (τρομερη σατιρα τρομερο parody ενδικνιτε(τη σκοτωσα τη λεξη :P) σε οσους εχουν αρκετα μεγαλη εμπειρια σε ανιμε γιατι αλλιως ειναι δυσνοητα πολλα απο τα αστεια του)
Historys strongest disciple kenich
Groove Adventure Rave
Inukami!
School Rumble
Nagasharete Airantou

Επισης να πω οτι 3 μου τα προτεινε κι ο anarchicgoku για να μη λεει οτι δε του δινω τα copyrights :P
_________________

Steel is my body, and fire is my blood
I have created over a thousand blades
Unknown to death, nor known to life
Tear a mountain apart, the sword divides water in two
Have withstood pain to create many weapons
Yet those hands will never hold anything
So as I pray,
Unlimited Blade Works
~*~Archer: Fate/Stay Night~*~

Οταν γραφω με greeklish το κανω απο κεκτημενη ταχυτητα και βαριεμαι να κανω Edit Lolz :P
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger


Ένταξη: 07 Μάι 2007
Δημοσιεύσεις: 364


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Οκτ 12, 2007 5:11 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πάντως εγώ κατέβασα το Towards the Terra, που ειναι remake παλιας ταινιας. (Υπαρχουν κ τα 2 στο boxtorrents) Μεχρι στιγμης έχω δει μισο επεισόδιο. Όταν δω κάμποσα θα σας πω τη γνώμη μου. Aπ' οτι έχω διαβάσει πρέπει να λεει αρκετα. Μερικά σημεία θυμίζουν appleseed.
_________________
Drinkin' beer in the hot sun / I fought the law and I won

Justice and Liberty, you can buy - but you don't get free
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέου Θέματος     Απάντηση στο Θέμα     AnimeClipse Αρχική σελίδα » Anime Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3 ... 15, 16, 17  Επόμενη
Σελίδα 1 από 17

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.00854 seconds with 5 queries