Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » Claymore

Claymore Γενική Συζήτηση Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 15, 16, 17  Επόμενη
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  
Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 01 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 1


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Σεπ 26, 2007 4:22 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ante na doume to teleutaio simera...
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 11 Ιαν 2006
Δημοσιεύσεις: 886
Τοποθεσία: All my GHOSTs are HOUNDing me...








Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Σεπ 26, 2007 4:41 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Raws έχουν κυκλοφορήσει εδώ και αρκετές ώρες. Όσοι ανυπόμονοι προσέλθετε...

Για όσους δεν έχουν πρόσβαση στα Ιαπωνικά P2P να ένα link.
_________________
Brighter Death Now

エルゴ プラクシー
死の代理人
Ergo Proxy
The Agent Of Death


Quote from Mentar: "The day I release h264 in an .avi container is the day I quit encoding..."

t3h Master of Lolis ~ Now with MOAR kawai-ness ~ moé rulz ~ lol
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 07 Μάι 2007
Δημοσιεύσεις: 364


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Σεπ 26, 2007 5:07 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μεγάλη απογοήτευση τελικά η σειρά. Όλη η πλοκή και το μυστήριο που φάνηκε να χτίζεται σιγά σιγά σχετικά με την οργάνωση πάει στράφι. Κρίμα. Υποψιάζομαι οτι η απόκλιση από το manga ίσως να οφείλεται στο οτι το manga έχει σταματήσει να βγαίνει εδώ και καιρό (θα συνεχιστει το Νοέμβριο σε άλλο περιοδικό), οπότε πιθανόν να φοβόταν να ακολουθήσουν την πλοκη του manga μην τυχόν και βρεθούν ξεκρέμαστοι.
Πάντως η σειρά με αυτό το τέλος που της δίνουν, για μένα είναι κάτω του μετρίου. Δηλαδή νιώθεις τελείως βλάκας να κάθεσαι να βλέπεις 20 επεισόδια, όλα ωραία - όλα καλά, να ξετυλίγεται σιγά σιγά (σαν γυροπιτα) η πλοκή, και ξαφνικά... τσουπ, φέρε τον κακό να σφαχτούνε τώρα. Τελος.
_________________
Drinkin' beer in the hot sun / I fought the law and I won

Justice and Liberty, you can buy - but you don't get free
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 11 Ιαν 2006
Δημοσιεύσεις: 886
Τοποθεσία: All my GHOSTs are HOUNDing me...








Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Σεπ 26, 2007 5:13 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οι Eclipse χτύπησαν. Όσοι ανυπόμονοι... leech now!

http://eclipse.no-sekai.de/
_________________
Brighter Death Now

エルゴ プラクシー
死の代理人
Ergo Proxy
The Agent Of Death


Quote from Mentar: "The day I release h264 in an .avi container is the day I quit encoding..."

t3h Master of Lolis ~ Now with MOAR kawai-ness ~ moé rulz ~ lol
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 04 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 34


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Σεπ 26, 2007 8:19 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το τελος ηταν πραγματικα κατω του μετριου.Οι δημιουργοι, προφανως μην γνωριζοντας ακομα αν θα το συνεχισουν και ποτε, προσπαθησαν να δωσουν ενα τετοιο τελος που να ειναι μεν δυνατο συναισθηματικα,χωρις ομως να δειξουν κατι το μη αναστρεψιμο σε χαρακτηρες που θα παιξουν σημαντικο ρολο στην πλοκη,αν τελικα θα το συνεχισουν.Γνωμη μου ειναι πως αν και προσπαθησαν δεν το καταφεραν.Αν ηξεραν εστω οι ιδιοι πως η σειρα θα σταματουσε οριστικα εδω(τηλεοπτικα εννοώ) ειμαι σιγουρος πως θα εκαναν ενα πολυ πιο εντυπωσιακο τελος ,τουλαχιστον ισαξιο της σειρας γενικοτερα.Ελπιζω ειλικρινα να συνεχιστει,γιατι αυτο ουτε καν φιναλε δεν μπορει να χαρακτηριστει.Δινει τελικα τοσες λιγες απαντησεις,ενω αφηνει πολλαπλασια ερωτηματα τα οποια ,αν τελικα δεν απαντηθουν,θα ειναι (αρνητικη) εκπληξη.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email


Ένταξη: 18 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 775











Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Σεπ 26, 2007 11:04 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

το τελος του εμενα μου φανηκε πολυ καλο...οτι πρεπει για 2 σεζον.Τωρα απο κει και περα το νοημα που περασε αυτη η σειρα με αρεσε παρα πολυ,ζησε για αυτους που πεθαναν και σε αγαπουσαν και για αυτους που ζουνε και σε αγαπουνε,πολυ καλο Thumbs UP

αν παρατηρησατε δεν υπηρχε πουθενα η λεξη fin η the end οποτε αναμενεται πιστευω κατα 90% και 2 σεζον αλλα μαλλον για 2010,ελπιζω 2008 big smile

arigato hojaimas clare!!!! Razz
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 02 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 10


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Σεπ 26, 2007 11:18 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μολις το ειδα παιδια!Οντως για series finale δε μου φανηκε!Season finale θα το ελεγα..Ωραιο αλλα η μαχη ρε παιδια πολυ μικρης διαρκειας.Κριμα.Ελπιζω να συνεχιστει η σειρα για να δουμε και νεους χαρακτηρες αλλα να μαθουμε και για τους παλιους οπως και για το τι παιζεται στην οργανωση..

Καλη συνεχεια και στα παιδια που εχιυν αναλαβει αυτο το καταπληκτικο project
_________________
Juohmaru...SET UP!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 03 Ιούν 2006
Δημοσιεύσεις: 12


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Σεπ 27, 2007 10:40 am
Τίτλος: κρίμα......
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Θα συμφωνήσω και γω με τους παραπάνω και θα προσθέσω απλά ότι ενώ ξεκίνησε σαν κάτι διαφορετικό με πραγματικά ωραίο στόρυ και όμορφες ξιφομαχίες κατέληξε στο τέλος να είναι ενα παιδί του ντράγκον μπολ... όλα αυτά τα σφιξίματα και το ανέβασμα σε άλλα επίπεδα δύναμης κτλ΄. Στην αρχή της σειράς και μέχρι κάπου τη μέση τα ανεβάσματα δύναμης και όλα τα συναφή είχαν μικρό ρόλο και δεν γέμιζαν σε καμία περίπτωση το επεισόδιο απο ένα σημείο και μετά δεν έβλεπες ομως και τίποτα άλλο. Κρίμα γιατί η σειρά είχε εκπληκτικές προοπτικές... ελπίζω το μάνγκα να μας αποζημειώσει....

Υ.Γ. Το σχόλιο για το ντράγκον μπολ ίσως να μη βρει σύμφωνους αρκετούς καθώς οι φαν της σειράς είναι πολλοί. Παρόλα αυτά όμως κάποιος που είναι 28 όπως εγώ περιμένει άλλα πράγματα μέσα από μία σειρά άνιμε ( όχι σφιξίματα, τερατοποιήσεις, κτλ ) περιμένει πράγματα και πλοκή που μέχρι στιγμής μόνο 3 σειρές μου έχουν πρόσφέρει. 1ο και με διαφορά το Death Note
2o το elfen Lied και 3ο to Anger Heart
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 18 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 775











Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Σεπ 27, 2007 10:54 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν και εγω οπως ειπα με αρεσε το τελος... παρατηρω οτι τα τελευταια ανιμε που φτιαχνουν οι ιαπωνες τα ξεκιναν καλα τα συνεχιζουν γαματα αλλα απογοητευουν στο τελος!!!!! Laughing Laughing εχουν ενα κομπλεξ πανω σε αυτον τον τομεα τελικα Razz
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 25 Νοέ 2005
Δημοσιεύσεις: 184
Τοποθεσία: Αθήνα



Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Σεπ 27, 2007 11:47 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

my speculation...

Η δεύτερη σεζόν είναι σίγουρη. Λίγο κλισέ το season finale αλλά δεν μ@μιέται.
Η ιστορία θα συνεχίζεται 2-3 χρόνια μετά τα γεγονότα της πρώτης σεζόν, όπου η Clare θα είναι single digit claymore πλέον.
Θα συνεχίσει την αναζήτηση της Priscila και κατ επέκταση του Easley.

Ο raki θα έχει μεγαλώσει αρκετά και θα τις ρίχνει κι από κανένα....(ουουου σατανά, 666, έκφυλε, etchi-etchiiiiii)...φιλάκι -χοχο. Επίσης, θα προσπαθεί ακόμη να γίνει πιο δυνατός για να mamoru (προστατέψει) την Clare.

To organization θα παρακολουθεί στενά την Clare, καθώς είναι το πιο πολύτιμό του πειραματόζωο (ή μήπως πειραματοclaymore...anyway), ενώ τα τρία renegade claymores θα συνεχίσουν την έρευνά τους για το τι παίζει με το organization.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger


Ένταξη: 24 Ιούν 2007
Δημοσιεύσεις: 54


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Σεπ 27, 2007 11:54 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MatheMagician αν και δεν εχω δει ακομα το τελος γιατι το βλεπω μονο απο τα release σας οταν με το καλο φτασουμε εκει θα σας πω και εγω την αποψη μου.Ποτε με το καλο η 2τερη season?
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger


Ένταξη: 01 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 73
Τοποθεσία: Patra

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Σεπ 27, 2007 5:25 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πιστευω οτι το τελος ηταν το καλυτερο που μπορουσαν να βαλουν ωστε να μη ξεφυγουν απο το manga αλλα και για αυτους που βλεπουν μονο το ανιμε, να αναφερθουν στην prisilla.Xιλιες φορες αυτο, παρα να τελειωνε η σειρα οπως το elfen lied Thumb Down Thumb Down
Οff topic:

_________________
Ta ptixia copies ktontai


http://www.youtube.com/watch?v=AZTlF-dbSuw (only for kabamaru and plokami fans)

Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger


Ένταξη: 18 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 1099
Τοποθεσία: Unknown

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Σεπ 27, 2007 7:21 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Όντως το τέλος(?) ήταν μια μετριότητα και όλα ξεκινάνε επειδή κανένας δεν ξέρει
αν θα συνεχιστεί η σειρά.Επίσης θέλω να σας κάνω και μια αποκάλυψη:

Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 11 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 676


















Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Σεπ 27, 2007 10:35 pm
Τίτλος: Re: κρίμα......
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

poypoylenios έγραψε:
Θα συμφωνήσω και γω με τους παραπάνω και θα προσθέσω απλά ότι ενώ ξεκίνησε σαν κάτι διαφορετικό με πραγματικά ωραίο στόρυ και όμορφες ξιφομαχίες κατέληξε στο τέλος να είναι ενα παιδί του ντράγκον μπολ... όλα αυτά τα σφιξίματα και το ανέβασμα σε άλλα επίπεδα δύναμης κτλ΄. Στην αρχή της σειράς και μέχρι κάπου τη μέση τα ανεβάσματα δύναμης και όλα τα συναφή είχαν μικρό ρόλο και δεν γέμιζαν σε καμία περίπτωση το επεισόδιο απο ένα σημείο και μετά δεν έβλεπες ομως και τίποτα άλλο. Κρίμα γιατί η σειρά είχε εκπληκτικές προοπτικές... ελπίζω το μάνγκα να μας αποζημειώσει....

Υ.Γ. Το σχόλιο για το ντράγκον μπολ ίσως να μη βρει σύμφωνους αρκετούς καθώς οι φαν της σειράς είναι πολλοί. Παρόλα αυτά όμως κάποιος που είναι 28 όπως εγώ περιμένει άλλα πράγματα μέσα από μία σειρά άνιμε ( όχι σφιξίματα, τερατοποιήσεις, κτλ ) περιμένει πράγματα και πλοκή που μέχρι στιγμής μόνο 3 σειρές μου έχουν πρόσφέρει. 1ο και με διαφορά το Death Note
2o το elfen Lied και 3ο to Anger Heart


Μηπως δεν εχεις το Fullmetal Alchemist??
_________________
Επισκεφτείτε το κανάλι μας πατώντας εδώ
Για τα τελευταία releases επισκεφθείτε τον tracker μας
Για να δείτε την πρόδο των projects πηγαίνετε στο Project Status πατώντας εδώ
Ζητάτε ευγενικά χωρίς να απαιτείτε
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 07 Ιούλ 2006
Δημοσιεύσεις: 42


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Σεπ 28, 2007 1:37 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

το ειδα κι εγω το τελος. δεν με ικανοποιησε ως τελος anime. μαλλον θα συνεχιστει μιας και δεν εχουν απαντηθει πολλα ερωτηματα. Ισως αν σκοτωνε την Priscilla να τελειωνε.... παντως προσωπικα περιμενα την Clare να γινει Awakened Being μιας και ηταν το τελευταιο επισοδειο....αλλα μαλλον δεν ηταν το τελευταιο.

τεσπα, παμε γι' αλλο anime τωρα. ελπιζω καποια φαση να βγει καινουγια season. Ισως βγαλουν καποια ταινια οπως εγινε και στο Full metal Alchemist.

Παντως τεινω να συμφωνησω κι εγω οτι πολλα anime δεν εχουν αναλογο τελος με το επιπεδο της ολης σειρας.
_________________
Juohmaru, Set Up
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέου Θέματος     Απάντηση στο Θέμα     AnimeClipse Αρχική σελίδα » Claymore Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 15, 16, 17  Επόμενη
Σελίδα 12 από 17

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.0166 seconds with 5 queries