Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » Off-Topic

Αυγερινός Μπρουσάλης: Τα Ανέκδοτα anime Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  
Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 27 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 217
Τοποθεσία: boreia...polu

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Σεπ 09, 2007 10:20 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

δεν ξερω αν εχει τυχει να το δει κανεις.
αλλα εχει δειξει κανα 2-3 φορες σε επαναληψη ενα
ντοκυμαντερ στην νετ σχετικα με τους ψευτες και κυριως τους
παθητικους ψευτες.και οι ψυχολογοι ελεγαν οτι συνηθως
ενας παθητικος ψευτης εχει 2 λογους που λεει ψεμματα.

1ον.εχει μεγαλωσει σε ενα περιβαλλον εντελως ψευτικο
σε συγκριση με αυτο που φαινεται στον υπολοιπο κοσμο,
και δεν μπορει να διακρινει το σωστο απο το λαθος.

2ον.εχει κακοποιηθει με καποιον τροπο απο συγγενικο του προσωπο.
αρα μαλλον την προνοια θα επρεπε να ενημερωσουμε πρωτα παιδια.

οπως και να εχει θεωρω οτι μονο διαφημιση του κανουμε παρα τον βαζουμε σε σκεψη για αυτο που εκανε.
_________________
everything has two sides.keep the good one learn from the bad one.
http://anathemanga.forumotion.com/index.htm
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 12 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 15
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Σεπ 26, 2007 12:51 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

droonky έγραψε:
μετά καλό δεν θα ήταν να σταμάτησει εδώ το κράξιμο πάντα και αν γίνεται να μην υπαρχουν posts του τύπου "Όσο πολύ και ν'αγανάκτησα με το άρθρο στο Ποντίκι είπα "Καλά, γιατί να σκάμε; Oύτως ιάλλως, σιγά τα πολλά, σοβαρά άτομα που αγοράζουν αυτήν την εφημερίδα." Αλλά το TV Έθνος αποτελεί έντυπο μιας -έτσι νόμιζα ως τώρα- έγκυρης εφημερίδα που αγοράζει αρκετός κόσμος. ΤΩΡΑ ΚΙ ΑΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΡΑΞΙΜΟ! Δώστε μου τηλέφωνο και e-mail και τους "στολίζω" με την πρώτη! Χωρίς πλάκα τώρα! Αει σιχτήρ! για σένα είναι κεκε.Ξέρω οτι αυτά που είπα στεναχώρησαν αλλά με απείλες και μ@λ@κίες του vetus δεν θα τα καταφέρετε τπτ,με αυτή την στάση μια ζωή πιτσιρικάδες θα σας θεωρουν,και μην βάζετε ως επιχείρημα τον τονισμό του anime εγω τα λέω 'ανιμ αυτό θα πει οτι δεν ξέρω,μπορέι ναι για τους σκληροπυρινικούς.Λοιπόν θα ξαναμπώ αύριο να διαβάσω το κράξιμο που θα φάω αν υπάρχει κάτι καλό ίσως απαντήσω.
Υ.Γ 1 αν είναι τόσο πλούσιος όσο λέτε να μου τον γνωρίσετε ρε κορίτσια μπορεί να μαι ο τύπος του
Υ.Γ 2 έλα τωρα ΧΧΧhateXXX πάτα μου ενα ban,αφού το αξίζω τιμώρησε με μεγάλο αφεντικο

Αν και μόλις σήμερα διάβασα το post αυτό για ένα θέμα που 'χει πάψει να συζυτιέται εδώ και πολύ καιρό θα σου πω το εξής:

Mην νομίζεις ότι θα στενοχωρηθώ επειδή ένας άγνωστος στο internet με είπε "κεκέ". Κι άμα με τον χαρακτηρισμό "κεκές" αναφερόσουν στο γεγονός ότι ορισμένες φορές "κεκέδιζα" στην εκπομπή AnimeYakuza θα μπορούσες κάλλιστα εκείνη την περίοδο είτε να έστελνες e-mail εν ώρα εκπομπής είτε post σε σχετικό thread όπου θα έγραφες "Ξέρεις κάτι, Vetus; Σαν πολύ κεκεδίζεις. Άσε το μικρόφωνο κάτω κι άσε κάποιον άλλον που ξέρει καλύτερα την δουλειά!" Κι όχι να κάνεις τις μπιχτές σου μετά από μήνες σε θέμα άσχετο με την εκπομπή. Από 'κει φαίνεται ποιος είναι η "κατίνα" της παρέας. Όπως επίσης θεωρώ "κατινιά" το να κρέμεσαι από ένα και μόνο post όπου ξεσπάω κατ' αυτόν τον τρόπο (ναι, λες και σε πείραξαν που άλλοι έλεγαν να τον λιθοβολήσουν ή θα τον καταγγείλουν, αλλά τέλως πάντων) ενώ στα υπόλοιπα posts μιλάω σε πολύ πιο ήπιους τόνους.

Αυτά έχω να πω μόνο. Από εκεί και πέρα δεν έχω τίποτε άλλο να προσθέσω. Εξάλλου, υπάρχει και πιθανότητα να μην διαβάσεις καν το post αυτό.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger


Ένταξη: 24 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 2


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Σεπ 26, 2007 9:08 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σχετικά με τον droonky.

Είδαμε τα posts του εδώ σ΄αυτό το thread, παλιός ..γνώριμος αυτού του φόρουμ είναι, μιλήσαμε και λίγο pm. και anyhow, εγώ κρατάω τη γνώμη που σχημάτισα από τα λεγομενα του ή και για τον ίδιο ακόμα, για τον εαυτό μου.

ΟΜΩΣ,
την εποχή εκείνη, που ο droonky ποστάριζε ακόμα στο παρόν thread και έγραψε ό,τι έγραψε για 2 συγκεκριμμένα ατομα (vetus & somnius), είχα ετοιμάσει πόστ-Ξεγυρισμένο-που άμα δεν έφερνα το selfcontrol με τον κέρσορα απάνω στο submit επί 10 λεπτά, θα είχε γίνει...της εκδιδομένης επί χρήμασι...
(και μιλάμε για "δημόσιο" πόστ, όχι pm)

O droonky τους vetus & somnius δεν τους έχει δει μάλλον ποτέ στη ζωή του. Εμένα όμως, αυτοί οι 2 είναι φίλοι μου! Κι όταν "τους έπιασε στο στόμα του", τσίτωσε η πέτσα μου. Τελος πάντων, ο καιρός πέρασε πια...

Πάντως ένα, τελευταίο, πραγματάκι θα ήθελα να το πω στον droonky, και προτιμώ να του το πω δημόσια. Είναι κάτι που συμπεριλαμβανόταν "στο ποστ που ΔΕΝ έκανα τότε".

Droonky, αποκάλεσες τον vetus, κε-κε. Τον σαρκάστηκες (αυτή είναι η σωστή λέξη).
Τα μικρά παιδάκια (5-6 χρονών περίπου), όταν βλέπουν στο δρόμο κάποιον με πατερίτσες, μπορούν να του φωνάξουν "που πας, ρε κούτσαβλε?"
Αυτά όμως είναι παιδάκια, 5-6 χρονών. Δεν ξέρουν τι θα πει σαρκασμός και λένε απλώς την "παιδική τους αλήθεια". Είναι όμως 5-6 χρονών, ρε droonky! Πως θα χαρακτηρίζαμε έναν άνθρωπο 16 ετων και άνω ή εναν ενήλικο, αν έκανε ακριβώς αυτό που έκαναν τα παραπάνω παιδάκια?

Εσύ όμως, επειδή δεν είσαι πια 5-6 ετών, άλλαξε τακτική ως προς τους χαρακτηρισμούς σου. Είναι ΑΛΛΟ το να καταφέρνεις, ώντας ενήλικός πλέον, να διατηρείς "την καρδιά και την ειληκρίνεια" ενός μικρού παιδιού, και ΑΛΛΟ το να ΣΥΜΠΕΡΙΦΕΡΕΣΑΙ σαν μικρό παιδί....
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 18 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 268
Τοποθεσία: in limbo



Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Σεπ 27, 2007 8:01 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μή χρησιμοποιείτε το forum για να επιλύσετε (?) τις προσωπικές διαφορές που μπορεί να έχετε με άλλους χρήστες! Άσχετα με το ποιός έχει δίκιο ή άδικο, τα τελευταία post είναι τελείως άσχετα με το ....θέμα.... του thread. Μήν ανασταίνετε νεκρά θέματα, αφήστε τον Αυγερινό να Δύσει με την ησυχία του...!

Topic Locked

(2 δευτερόλεπτα μετά)

... @#$& ... admins ... @#$!$ ....
_________________

Pleace Donate for a PC for Arvendui
Κατανταω κουραστικος μονο οταν καταντατε γραφικοι~ Azalin
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 31 Μάι 2005
Δημοσιεύσεις: 1330
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη










Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Σεπ 30, 2007 8:54 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Να προσθεσω πως επειδη γνωρισα απο κοντα τον vetus (και ελπιζω να ξαναβρεθουμε καποια στιγμη συντομως), αποτελει ενα απο τα καλυτερα και πιο αξιοτιμα παιδια που εχω γνωρισει μεσω των AnimeClipse συναντησεων.

Ο χαρακτηρισμος που του δοθηκε μεσω του droonky, μονο ως ηλιθιος και βλακωδης μπορει να χαρακτηριστει, και δεν συμβαδιζει καθολου με την προσωπικοτητα του vetus.

Οπως ομως προειπωθηκε απο τον ελευθεριο γερουνδιο, καλο θα ηταν να σταματησουν εδω οι off-topic συζητησεις, και συναμα οι χαρακτηρισμοι προς τριτα ατομα, πλην φυσικα του Αυγερινου-senpai Razz
_________________
Διαβάστε τους Κανόνες του Forum
Διαβάστε το Playback FAQ
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέου Θέματος     Απάντηση στο Θέμα     AnimeClipse Αρχική σελίδα » Off-Topic Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Σελίδα 8 από 8

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.01457 seconds with 5 queries