Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » Γενικά

Τα Plawres στο gamato.info Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  
Συγγραφέας Μήνυμα
pik
Παιδί


Ένταξη: 08 Αύγ 2006
Δημοσιεύσεις: 70
Τοποθεσία: Αθηνα

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Απρ 22, 2007 11:53 pm
Τίτλος: Τα Plawres στο gamato.info
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ρε guyz ειδα κατι στο http://www.gamato.info/ που μου φανηκε "υποπτο" επεισοδια plawres sanshiro μαλλον greek sub (δεν εχω δει κανενα). μηπως ειναι παρμενα απο την animeclipse?? μηπως θα επρεπε να επιτρεπετε η διακινηση μονο απο την animeclipse και απο τα μελη της και οχι απο αλλα site??? λεω μηπως αν κανω λαθος sorry για την αναστατοση RTFM
_________________
指定されたページがみつかりませんでした。
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger


Ένταξη: 24 Μάι 2006
Δημοσιεύσεις: 875
Τοποθεσία: Athens







Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Απρ 23, 2007 12:57 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Απ' όσο έχουμε συζητήσει, νομίζω ότι αυτό δεν μας ενοχλεί! Απλά το μόνο που θέλουμε είναι να γίνεται αναφορά στην AnimeClipse για τα credits και να μην είναι τροποποιημένα τα αρχεία!
_________________
My Blog | Blood Berets Athens Paintball Team @ Facebook


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Cougar στις Δευ Απρ 23, 2007 3:54 pm, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 26 Μάι 2006
Δημοσιεύσεις: 127
Τοποθεσία: Ima, Sokoni Iru Boku.

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Απρ 23, 2007 1:16 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Όλα τα files έχουν την original σύνταξη, οπότε οk... Thumbs UP
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
rat
Παιδί


Ένταξη: 13 Απρ 2007
Δημοσιεύσεις: 61


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Απρ 23, 2007 9:26 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παίδες, εάν παρατηρήσετε κάποιο πρόβλημα όσον αφορά τα credits στο gamato σας παρακαλώ να μου στείλετε ένα pm ώστε να διευθετηθεί το θέμα. Είναι κρίμα να γίνεται κάποια δουλειά από ορισμένους και να μην αναγνωρίζεται... Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 30 Μάι 2005
Δημοσιεύσεις: 740
Τοποθεσία: $root_dir














Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Απρ 24, 2007 3:24 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Rat, είσαι moderator, admin, ή υπεύθυνος γενικότερα στο gamato.info;
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα
rat
Παιδί


Ένταξη: 13 Απρ 2007
Δημοσιεύσεις: 61


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Απρ 24, 2007 8:33 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Left64Vegeta έγραψε:
Rat, είσαι moderator, admin, ή υπεύθυνος γενικότερα στο gamato.info;


moderator
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 30 Μάι 2005
Δημοσιεύσεις: 740
Τοποθεσία: $root_dir














Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Απρ 25, 2007 3:31 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δε με πρόλαβες (ήμουν βιαστικός όπως πάντα Rolling Eyes )... Μίλησα με τον Uploader vaio1892 και έστειλα pm και στον admin. Ζήτησα την αναγραφή του animeclipse στα torrent αρχεία, και την αναφορά της ομάδας στα σχόλια του torrent. Σου στέλνω ένα αντίγραφο του Pm που έστειλα στον admin. Αν το έλεγες λίγο νωρίτερα (και αν ο Firefox δε μου έδειχνε την απάντησή σου μετά από 8 ώρες), θα το είχα ζητήσει από εσένα.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα
rat
Παιδί


Ένταξη: 13 Απρ 2007
Δημοσιεύσεις: 61


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Απρ 25, 2007 3:19 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ε οκ... καλή θέληση να υπάρχει και όλα γίνονται... happy
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 30 Μάι 2005
Δημοσιεύσεις: 740
Τοποθεσία: $root_dir














Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Απρ 25, 2007 8:12 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ωραία, μπήκε σε όλα τα torrents το "animeclipse.com", οπότε είμαστε όλοι χαρούμενοι Rolling Eyes . Επίσης πρόκειται για μη κερδοσκοπικό site, οπότε έχει την άδειά μας για τη διανομή των releases μας.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα
rat
Παιδί


Ένταξη: 13 Απρ 2007
Δημοσιεύσεις: 61


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Απρ 26, 2007 12:10 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αυτό πάντως φίλε Left64Vegeta με την άδεια για διανομή δεν το πολυ-καταλαβαίνω. Όταν κάνεις μια δουλειά και τη μοιράζεις στο internet πιστεύω πως αυτόματα δέχεσαι ότι μπορεί να διαμοιραστεί με οποιονδήποτε τρόπο... Δυστυχώς ή ευτυχώς υπάρχουν πάντα κάποιοι κακόβουλοι που θα εκμεταλλευτούν την προσπάθειά σου. Εξάλλου, με τη δική σου λογική δεν θα έπρεπε να διαμοιράζονται όλα τα anime διότι οι δημιουργοί τους δεν το επιτρέπουν...
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 30 Μάι 2005
Δημοσιεύσεις: 740
Τοποθεσία: $root_dir














Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Απρ 26, 2007 5:50 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Όχι. Δεν επιτρέπουμε σε καμία περίπτωση, και θα καταπολεμήσουμε με κάθε μέσο και οποιοδήποτε τρόπο έχουμε στη διάθεσή μας :

1. Την οποιουδήποτε είδους κερδοσκοπική εκμετάλλευση των releases μας. (Και ευτυχώς αυτό μπορεί να επιτευχθεί με την ενημέρωση του κόσμου, ώστε να μην πέφτει θύμα εκμετάλλευσης. Ακόμα και μέσα στα επεισόδια από κάποιες σειρές το αναφέρουμε)

2. Την υποκλοπή της δουλειάς μας. Υπήρξαν στο παρελθόν μεμονωμένες περιπτώσεις που σβήστηκαν τα Logo μας από τα επεισόδια, και διανεμήθηκαν υπό την αιγίδα κάποιου άλλου. Όπως το greek-warez είχε διανέμει κάποια επεισόδια του Plawres Sanshiro, re-encoded, με σβησμένα όλα τα animeclipse μέσα στα επεισόδια, και αναγράφοντας με μεγάλα γράμματα "Greek Warez Presents". Και τέτοια φαινόμενα μπορούν επίσης να καταπολεμηθούν με σωστή ενημέρωση, όπως και με την πάγια πολιτική μας για hardsubbed υπότιτλους (οι οποίοι είναι χρήσιμοι και για λόγους typesetting)

Τώρα, περί διαμοιρασμού από άλλους, έχει γίνει συζήτηση στο παρελθόν, και καταλήξαμε στα εξής:

1. Είναι καλό όποιος βλέπει τις δουλειές μας να μπορεί άμεσα να επικοινωνήσει μαζί μας και να σχολιάσει, να πει τη γνώμη του, τι παρατήρησε, και οτιδήποτε άλλο.

2. Η κοινότητά μας δεν έχει πόρους για direct download. Οπότε βασιζόμαστε σε έναν bittorrent διαμοιρασμό, ο οποίος με τους κανόνες περί ratio που έχουμε θέσει, προσπαθούμε να διατηρείται υγιής, για την καλύτερη εξυπηρέτηση όλων μας. Προσωπική μου άποψη είναι ότι με τη διάδοση σε πολλά άλλα site θα επιβαρυνθεί ο αρχικός διαμοιρασμός των releases μας με περισσότερους guests που δε θα κάνουν seeding, παρά θα προτιμούν να αξιοποιούν τις συνδέσεις τους σε άλλα site, που θα προσφέρουν μεγαλύτερη ποικιλία torrents, και θα πρέπει να προσέξουν περισσότερο το ratio τους εκεί.

3. Το να μας αναφέρει κάποιο site στα torrent του, δεν είναι απόλυτα απαραίτητο, μιας και στα περισσότερα anime υπάρχει το logo μας, που λέει το όνομα της ομάδας, και credits που λένε ποιοί εργάστηκαν. Αλλά επείδή ο θεατής δε θα έχει τις περισσότερες φορές το μυαλό του σε ονόματα όταν θα βλέπει το επεισόδιο, θεωρώ ότι είναι καλό να ξέρει που θα επικοινωνήσει, από τη στιγμή κιόλας που θα κατεβάσει το torrent, αν θέλει να πει, να δηλώσει, να αναφέρει ή να ρωτήσει κάτι.

4. Και όπως είπες, πρωταρχικός μας στόχος είναι η ευρύτερη διάδοση των anime. Και κάθε τρόπος που αυξάνει τη διάδοση (χωρίς εκμετάλλευση) είναι πλήρως αποδεκτός. Ωστόσο, όπως προανέφερα, αν υπάρξει μεγάλη αποκέντρωση από εδώ, προσωπικά πιστεύω ότι αυτό θα δυσχεράνει τη διάδοση, καθώς τα releases μας ξεκινάνε από εδώ.

Φιλικά πάντα.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 26 Απρ 2007
Δημοσιεύσεις: 1


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Απρ 26, 2007 6:49 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Hello παιδια!
Ειμαι καινουργιος στον tracker σας και τον ειδα απο το gamato.info απο το συγκεκριμενο release. Οποτε επιβεβαιωνω κι εγω τον rat!! Απλα διαλεξα να ερθω να το παρω απο εσας! Respekt
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
rat
Παιδί


Ένταξη: 13 Απρ 2007
Δημοσιεύσεις: 61


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Απρ 26, 2007 8:07 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Συμφωνώ με αυτά που λες Left64Vegeta εκτός ίσως από κάποια σημεία που δεν κατάλαβα τι ακριβώς τι εννοείς.

Εκεί που αρχικά στάθηκα εγώ ήταν η χρήση της λέξης "άδεια". Νομίζω η χρήση της συγκεκριμένης λέξης δεν έχει νόημα σε ένα μέσο όπως το Internet. Δηλαδή εάν ΔΕΝ δώσεις την "άδεια" σε κάποιο κερδοσκοπικό site τι θα γίνει; Πώς μπορείς να ΜΗΝ δώσεις άδεια; Το πιο πιθανό είναι να σε αγνοήσουν και να χρησιμοποιήσουν το υλικό σου. Θεωρώ πιο σημαντικά αυτά που λες περί ενημέρωσης. Εκεί μάλιστα! Όπου βλέπεις μεταποιημένο υλικό να λες ότι αυτό προέρχεται από το τάδε release group ώστε να ενημερώνεις σωστά τον κόσμο.

Θα ήθελα, τέλος να μου εξηγήσεις τι εννοείς στο παρακάτω
Left64Vegeta έγραψε:
Προσωπική μου άποψη είναι ότι με τη διάδοση σε πολλά άλλα site θα επιβαρυνθεί ο αρχικός διαμοιρασμός των releases μας με περισσότερους guests που δε θα κάνουν seeding, παρά θα προτιμούν να αξιοποιούν τις συνδέσεις τους σε άλλα site, που θα προσφέρουν μεγαλύτερη ποικιλία torrents, και θα πρέπει να προσέξουν περισσότερο το ratio τους εκεί.

Θέλεις να πεις ότι η διαμοιρασμός του υλικού σας από άλλους trackers επιβαρύνει τo διαμοιρασμό του υλικού σας από το δικό σας tracker;

Επίσης πάντα φιλικά... happy
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 02 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 90
Τοποθεσία: In a bar under the sea



Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Απρ 26, 2007 8:24 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ήδη αν δεις στα περισσότερα projects οι seeders είναι πάνω κάτω τα κλασικά ίδια άτομα. Εφόσον δεν έχουμε κανόνες για το ratio οι περισσότεροι χρήστες είναι λογικό να επιλέξουν να διαθέσουν αλλού τα 30 kb upload τους (βλέπε blue-whitegt kai gamato).
Όσο περισσότεροι κατεβάζουν ως guests με external links από άλλους trackers τόσο πιθανότερο είναι ο tracker μας να πεθάνει σε λίγο καιρό. Αν πάλι στους άλλους trackers φορτώνονται ως καινούρια torrents και δεν είναι external links, ναι μεν είναι καλή "διαφήμιση" και μας χαροποιεί αλλά πάλι το αντίκτυπο στον tracker μας θα είναι αρνητικό. Δλδ όλο και λιγότεροι θα τα κατεβάζουν και κάποιος από αυτούς θα τα φορτώνει στους άλλους trackers από όπου θα τα παίρνουν και οι περισσότεροι.
_________________
http://www.pgworks.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger
rat
Παιδί


Ένταξη: 13 Απρ 2007
Δημοσιεύσεις: 61


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Απρ 26, 2007 9:24 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καταρχάς για το θέμα των guests δεν μπορώ να προσθέσω κάτι, μια και είναι δικό σας θέμα που επιτρέπετε να κατεβάζει κάποιος χωρίς να είναι μέλος.

Όσον αφορά το Upload του υλικού της animeclipse σε άλλους trackers εκεί πρέπει να ζυγιστούν τα πράγματα. Τελικά νομίζω ότι περισσότερα θετικά έχει αυτό παρά αρνητικά. Δηλαδή, εδώ θα διαφωνήσω μαζί σας φίλοι μου. Προσωπικά δεν με νοιάζει ένα rip μου να διαμοιραστεί από μένα αλλά με ενδιαφέρει να διαμοιραστεί με όσο το δυνατόν περισσότερους τρόπους. Εντάξει, εννοείται πώς πρώτα από όλα θα το διαθέσω στον tracker τον οποίο γουστάρω... αλλά από κει και πέρα μόνο θετικό θεωρώ να ανέβει και αλλού!

Το θέμα καταλήγει τελικά νομίζω σε αυτό που είπα και παραπάνω: Όταν κάνεις μια δουλειά και τη μοιράζεις στο internet πιστεύω πως αυτόματα δέχεσαι ότι μπορεί να διαμοιραστεί με οποιονδήποτε τρόπο... Το να θέλεις να περιόορίσεις το διαμοιρασμό μόνο από το δικό σου tracker μου ακούγεται λίγο εκτός της φιλοσοφίας του "sharing".

Τέλος, να ενημερώσω ότι το gamato.info είναι ratio-free, οπότε κανείς δεν κάθεται με το μαστίγιο πάνω από το χρήστη να του λέει "κάνε seed γιατί αλλιώς έρχεται το ban".
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέου Θέματος     Απάντηση στο Θέμα     AnimeClipse Αρχική σελίδα » Γενικά Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
Σελίδα 1 από 2

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.01287 seconds with 5 queries