Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » Bleach (STALLED)

Προσωπική μου δουλειά!
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  
Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 08 Ιούν 2005
Δημοσιεύσεις: 24
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιαν 11, 2007 2:38 am
Τίτλος: Προσωπική μου δουλειά!
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μολις μεταφρασα το πρωτο chapter του bleach (manga).
To το ξεκυνισα απο βαρεμαρα νομιζοντας οτι θα τελιοσει γρηγορα, μα τελικα μου πηρε δυο γεματες μερες (απο την στιγμη που το αρχισα δεν μπορουσα να το αφισω).

Θελω να μου πητε την γνωμη σας. μα δεν ξερω πως να το φορτοσω! καθως 52 σελιδες ειναι πολες για να τις βαζω μια μια στο imageshack. Δεν τις δεχτικε ουτε zipαρισμενες!
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 24 Μάι 2006
Δημοσιεύσεις: 875
Τοποθεσία: Athens







Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιαν 11, 2007 4:10 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μπορείς να τις βάλεις σε ένα *.rar αρχείο και να τις κάνεις upload στο rapidshare ή κάτι αντίστοιχο... Καλό θα ήταν πάντως να μας δώσεις κι ένα "sample" βάζοντας 3-4 pics εδώ μέσω imageshack! Thumbs UP
_________________
My Blog | Blood Berets Athens Paintball Team @ Facebook
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 08 Ιούν 2005
Δημοσιεύσεις: 24
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιαν 11, 2007 10:15 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

http://rapidshare.com/files/11179420/Bleach_v01_c001_gr_.rar.html

Οπως πολοι γνωριζετε. ειμαι δυσλεξικος. Παρα το γεγονος οτι ελιοσα πανο απο ενα λεξικο, δεν αποκλιεται να υπαρχει καπιο ορθωγραφικο λαθως εκει περα. Τα περισοτερα ονοματα τα αφησα στα αγγλικα, μερικα κυμενα τα μετεφρασα με λιγοτερη ακριβια για να πρωσαρμοσω το νοημα στα ελληνικα δεδομενα και στο τελος υπαρχουν συμιοσεις!
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 18 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 268
Τοποθεσία: in limbo



Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιαν 11, 2007 11:24 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν και δεν έχω μεγάλη τρέλα με το bleach, κατέβασα τη δουλειά σου και την είδα.
Νομίζω ότι η δυσλεξία δε σε βοηθάει καθόλου στο εγχείρημά σου. Πολύ καλά έκανες και έλιωσες πάνω από το λεξικό, αλλά δυστυχώς στο κείμενό σου υπήρχαν πολλά ορθογραφικά, κάτι που δυσκολεύει τον αναγνώστη. Ίσως να δοκίμαζες να περάσεις το κείμενό σου από έναν ηλεκτρονικό ορθογράφο πρώτα, γιατί χάνει πολύ έτσι όπως φαίνεται. Από αισθητική άποψη, θα προτιμούσα σε κάποια σημεία το κείμενο να ήταν περισσότερο κεντραρισμένο σε σχέση με τη φούσκα, αν καταλαβαίνεις τί εννοώ.
Από εκεί και πέρα όμως, είναι εντυπωσιακό που κάθησες και παιδεύτηκες τόσο πολύ για να ετοιμάσεις το 1ο τεύχος. Ας σου πήρε δύο μέρες, μην το βάλεις κάτω!
Ελπίζω να συνεχίσεις ακόμα καλύτερα!
Thumbs UP
_________________

Pleace Donate for a PC for Arvendui
Κατανταω κουραστικος μονο οταν καταντατε γραφικοι~ Azalin
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 08 Ιούν 2005
Δημοσιεύσεις: 24
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιαν 11, 2007 11:47 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

gerund_infinitive έγραψε:
Αν και δεν έχω μεγάλη τρέλα με το bleach, κατέβασα τη δουλειά σου και την είδα.
Νομίζω ότι η δυσλεξία δε σε βοηθάει καθόλου στο εγχείρημά σου. Πολύ καλά έκανες και έλιωσες πάνω από το λεξικό, αλλά δυστυχώς στο κείμενό σου υπήρχαν πολλά ορθογραφικά, κάτι που δυσκολεύει τον αναγνώστη. Ίσως να δοκίμαζες να περάσεις το κείμενό σου από έναν ηλεκτρονικό ορθογράφο πρώτα, γιατί χάνει πολύ έτσι όπως φαίνεται. Από αισθητική άποψη, θα προτιμούσα σε κάποια σημεία το κείμενο να ήταν περισσότερο κεντραρισμένο σε σχέση με τη φούσκα, αν καταλαβαίνεις τί εννοώ.
Από εκεί και πέρα όμως, είναι εντυπωσιακό που κάθησες και παιδεύτηκες τόσο πολύ για να ετοιμάσεις το 1ο τεύχος. Ας σου πήρε δύο μέρες, μην το βάλεις κάτω!
Ελπίζω να συνεχίσεις ακόμα καλύτερα!
Thumbs UP
Να τονισω οτι το εκανα με το προγραμα της ζωγραφικης και οχι κανενα photoshop! Στην αρχη τα κυμενα δεν ειναι τοσο κεντραρισμενα στα bubles, μα απο ενα συμιο και μετα το παρατηρισα οτι δεν φενοταν καλα και το διορθοσα. Απλα δεν μπικα στον κοπο να διορθοσω τα πρωηγουμενα! σημερα θα το επεξεργαστω λιγο ακομα για να δω τι θα μπορουσα να διορθοσω. Συγουρα ομως αυτη δεν ειναι δουλια που γηνετε απο ενα ατομο! Λεω αν το φερω σε μια ηκανοποιητικη μορφη λεω να το στιλω στους anubis μπας και φερουν τπτ της προκοπης! Whistling
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 04 Αύγ 2006
Δημοσιεύσεις: 135
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιαν 11, 2007 3:07 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Kite εμένα μου άρεσε πολύ η δουλειά σου. Μπράβο σου! Thumbs UP
Έχω ξαναδεί manga Bleach αλλά πρώτη φορά παρατήρησα ότι έχει τόσο
ωραία σχέδια... Cool
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger


Ένταξη: 08 Ιούν 2005
Δημοσιεύσεις: 24
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιαν 11, 2007 5:04 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

dimitrisasp έγραψε:
Kite εμένα μου άρεσε πολύ η δουλειά σου. Μπράβο σου! Thumbs UP
Έχω ξαναδεί manga Bleach αλλά πρώτη φορά παρατήρησα ότι έχει τόσο
ωραία σχέδια... Cool
Αν με βοηθουσε καπιος λεγοντας τα ορθογραφικα μου λαθη θα τελιονα πιο γρηγορα. Η ζωγραφικη που το κανω δεν εχει ορθογραφο, και το να ξαναγραψω τα ιδια κυμενα στο world ειναι πολυ χρωνοβορο και βαρετο!
Απλα γραψτε μους τις λεξεις που εχω λαθος και θα τις ξαναβρω εγω στο κυμενο! Θα συμπεριλαβω το ονομα του και στα cradit! Razz
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 07 Νοέ 2006
Δημοσιεύσεις: 28


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιαν 12, 2007 10:31 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σεβασμος στον Kite! Υποκλινομαι...
_________________
Θελετε και Sig; ΑΑΑΑΑΗΑΗΑΗΑΗΑΗΑΗΑ!
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger


Ένταξη: 31 Αύγ 2006
Δημοσιεύσεις: 15
Τοποθεσία: Thessaloniki,Greece

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιαν 12, 2007 11:29 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Respekt στην προσπαθεια σου Kite να κατσεις να φιαξεις 57 σελιδες και μαλιστα με το προγραμμα της ζωγραφικης σε 2 μερες!
Τα λαθη ειναι αρκετα..ας πουμε απο μια ματια στην πρωτη σελιδα βρηκα οτι τα αισθανομαι,δραστηριοτητα,συνεπως και πεφτει εχουν γραφτει λαθος.
Αλλα ειμαι σιγουρος οτι στο επομενο release θα εχεις μια καταπληκτικη βελτίωση! Thumb 2 Up
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 08 Ιούν 2005
Δημοσιεύσεις: 24
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 13, 2007 7:50 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Demonas_DKS έγραψε:
Respekt στην προσπαθεια σου Kite να κατσεις να φιαξεις 57 σελιδες και μαλιστα με το προγραμμα της ζωγραφικης σε 2 μερες!
Τα λαθη ειναι αρκετα..ας πουμε απο μια ματια στην πρωτη σελιδα βρηκα οτι τα αισθανομαι,δραστηριοτητα,συνεπως και πεφτει εχουν γραφτει λαθος.
Αλλα ειμαι σιγουρος οτι στο επομενο release θα εχεις μια καταπληκτικη βελτίωση! Thumb 2 Up
Iδη εχω αρχισει την επισκεβη εχοντας το world ανιχτο δηπλα. Δηστιχος ομως αυτη η δουλια ειναι λιγοτερο ευχαριστη (να καθομαι να διορθονω τα ιδια μου τα λαθηι), και μερικες λεξεις τις εχω τοσο λαθος που ουτε το world δεν τις αναγνοριζει! Any way, τωρα ειμαι στην διορθοση της σελλιδας 10, μα σταματισα γιατι η συνκεκριμενη σελλιδα με κουρασε καθως ειχε πρωβλιμα με τις διαστασεις, και εγω χτες ανεβαλα πηρετο...

Ο ξαδερφος μου μεροταει συνεχεια πωση φαντασια μπορει να εχει ενας ανθρωπος για να κανει τοσα λαθη. Sorry guys! Αυτα εχει η δισλεξια!
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 31 Αύγ 2006
Δημοσιεύσεις: 15
Τοποθεσία: Thessaloniki,Greece

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 13, 2007 9:54 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Kite έγραψε:
Iδη εχω αρχισει την επισκεβη εχοντας το world ανιχτο δηπλα. Δηστιχος ομως αυτη η δουλια ειναι λιγοτερο ευχαριστη (να καθομαι να διορθονω τα ιδια μου τα λαθηι), και μερικες λεξεις τις εχω τοσο λαθος που ουτε το world δεν τις αναγνοριζει! Any way, τωρα ειμαι στην διορθοση της σελλιδας 10, μα σταματισα γιατι η συνκεκριμενη σελλιδα με κουρασε καθως ειχε πρωβλιμα με τις διαστασεις, και εγω χτες ανεβαλα πηρετο...

Ο ξαδερφος μου μεροταει συνεχεια πωση φαντασια μπορει να εχει ενας ανθρωπος για να κανει τοσα λαθη. Sorry guys! Αυτα εχει η δισλεξια!


Μιεχ μιεχ..ναι ξερω πως ειναι..σχεδον 2 χρονια στο δημοτικο με βαζαν να πηγαινω σε μια λογοθεραπευτρια 2-3 φορες την εβδομαδα.. Thumb Down ..το μονο καλο ηταν οτι τα ραντεβου τις περισσοτερες φορες ηταν σε ωρες σχολειου.. Razz

Περαστηκα με τον πυρετο σου Cool ,δεν χρειαζεται να βιαζεσαι τοσο με το project(εε καλα μην το παρεις τις μετρητοίς αυτο..εχεις αλλα 257 bleach να φιαξεις και οσο καθυστερεις θα αυξανετε ο αριθμος Razz )..αλλωστε το καλο πραγμα αργει να γινει Razz Thumbs UP
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 21 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 74
Τοποθεσία: Πάτρα

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Φεβ 21, 2008 10:30 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τα manga αυτά που μεταφράζετε στα ελληνικά, που τα ανεβάζετε ώστε να τα κατεβάσω?Απ'ότι βλέπω η animeclipse δεν τα έχει κάπου στο φόρουμ για να τα κατεβάσω! Respekt
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 13 Νοέ 2006
Δημοσιεύσεις: 29
Τοποθεσία: Ηρακλειο Κρητης

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Φεβ 21, 2008 11:21 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Στο τριτο post του thread εχει post-αρει ο kite url οπου το κατεβαζει απο rapid-share.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger


Ένταξη: 03 Μάρ 2008
Δημοσιεύσεις: 12


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Μάρ 16, 2008 12:08 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

φιλε kite αν θες καποια βοηθεια με το manga εγω προσφερομαι να βοηθησω..
εχω πορωθει με το bleach..
αν σε ενδιαφερει στειλε μου ενα pm..

οποιος εχει κατεβασει το manga ας το ξανα ανεβασει γιατι το διαγραψανε..
και ας το βαλε και σε code tags..
ευχαριστω..
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέου Θέματος     Απάντηση στο Θέμα     AnimeClipse Αρχική σελίδα » Bleach (STALLED) Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.01423 seconds with 5 queries