Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » Τεχνική Υποστήριξη

Μια βοήθεια σε συγχρονισμό
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  
Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 12 Ιούν 2006
Δημοσιεύσεις: 234
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Οκτ 12, 2006 2:33 pm
Τίτλος: Μια βοήθεια σε συγχρονισμό
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λοιπον εχω ενα προβλημα....Οπως ολοι οι ανθρωποι εχω και εγω Laughing
Κοιτάξτε τι γίνεται.Εχω ενα avi.Τώρα σε αυτό παίζει ο ήχος στην αρχή normal.
Αν πχ το προχωρήσω μετα(έστω 10 λεπτά) χαλάει ο συνχρονισμός του ήχου,δηλαδη ακούγονται οι φωνές αργότερα ή νωρίτερα από το κακονικό.Πως μπορώ να το λύσω αυτό?
Υποπτευομαι πως ειναι το frame per second.Δηλαδη τα frames εναλλασονται γρηγορότερα και σιγά σιγά χαλάει.
Οποιος ξέρει κατι σχετικό ή εχει καποια ιδέα plz πείτε μου.
Ισως ειναι άσχετο με anime,αλλα Lamer
_________________
God didn't send me to earth to shine.He put me here to show you how it's done...

Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger


Ένταξη: 02 Ιαν 2006
Δημοσιεύσεις: 304
Τοποθεσία: Αθήνα


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Οκτ 12, 2006 3:55 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν το πρόβλημα εμφανίζεται μόνο όταν προχωράς το βίντεο, αυτό συνήθως έχει να κάνει με το codec που έχει χρησιμοποιηθεί για το avi και το player που χρησιμοποιείς. Αν το αφήσεις να παίζει κανονικά, χάνει πάλι τον ήχο; Το πάθαινα παλιά με κάποια αρχεία xvid και με όλα τα players εκτώς από το bsplayer, μόνο όμως αν δοκίμαζα να το προχωρήσω. Αν το άφηνα να παίξει κανονικά δεν είχε πρόβλημα. Δεν ξέρω τί μπορεί να φταίει. Αν δε βαριέσαι δοκίμασε να ξανακάνεις encoding και πιθανώς όλα να φτιάξουν. Βέβαια καλού κακού, πριν κάνεις οτιδήποτε, απεγκατέστησε τα codecs σου και ξανα βάλε τα, μπας και "στρώσει".
_________________

Loyalty comes at a price!
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger


Ένταξη: 05 Ιαν 2006
Δημοσιεύσεις: 271
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη




Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Οκτ 12, 2006 7:45 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εκτός από τα πιθανά προβλήματα που αναφέρει ο Kakashi θα σου έλεγα να δοκιμάσεις (αν το avi το έχεις από αλλού και δεν το έφτιαξες εσύ) να κάνεις ένα rebuild το index του avi. Μερικές φορές που μου έχει συμβεί τέτοιου είδους ξεσυγχρονισμός με ένα rebuild του index είχε στρώσει.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 12 Ιούν 2006
Δημοσιεύσεις: 234
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Οκτ 13, 2006 10:31 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Den egine kati...Dokimasa osa eipate.Ksanasimpiesa kai to ksanaekana,afou ksana evala olous tous aparetitous kodec.Malista simpiesa kai ena ena allo,kai afto paizei kanonika.Provlima exo me to sigekrimeno mono.Pantos den einai logo tou oti to vazo na paiksei meta sto 15 lepto px,apla xanei to sinxronismo.Den peirazei.Euxaristo opos kai naxei.
_________________
God didn't send me to earth to shine.He put me here to show you how it's done...

Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger


Ένταξη: 31 Μάι 2005
Δημοσιεύσεις: 1330
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη










Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Οκτ 13, 2006 10:59 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αυτο το avi εσυ το εφτιαξες, η το βρηκες απο καπου;
_________________
Διαβάστε τους Κανόνες του Forum
Διαβάστε το Playback FAQ
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 12 Ιούν 2006
Δημοσιεύσεις: 234
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Οκτ 13, 2006 11:25 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ego to eftiaksa....Opos exo ftiaksei tosa apo dvd....
Me kodikopoisi divx 6.4 kai gia ixo besweet(den thimamai ekdosi).
Sto arxiko dvd ola paizoun roloi.Otan to riparo kai to ftiaxno(epanalamvano pos exo ftiaksei polla)xalaei.Ksero pos akougetai kapos alla simvainei.
To programma pou xrisimopoio einai to gordian gknot.

Vasika na po ena allo paremferes provlima mou pou isos naxei sxesi,giati pisteuo pos ftaiei to frame per second kai xalaei i fasi.Tespa
Exo ena avi pou exei pano ixo.Kai exo ena allo avi(to idio me to proigoumeno alla mallon diaforetiko encoding) alla o ixos tou einai xalia.Loipon ti skeftika na kano....Pairno ton ixo apo to proto kai ton vazo overlay sto allo avi.Afou ftiakso to arxiko interleaving(gia na sigxronistei apo tin arxi-dld tou leo meta apo posa sec na paiksei o ixos)leo ax oraia.To eftiaksa.Ela mou omos pou eno stin arxi fainetai mia xara,an to pao parakato(sto 15 lepto px)xalaei.
Apo tin alli anarotiemai pragmatika,giati ksesixrnonizetai...diladi einai apisteuto.Afou sto dvd paizei mia xara.
Pisteuo pos afto pou mou simvainei einai kati tetoio pali.Isos na kano lathos.Den eimai kai para ma para poli sxetikos me to athlima,alla exo asxolithei kai ksero 5 pragmata.
_________________
God didn't send me to earth to shine.He put me here to show you how it's done...

Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger


Ένταξη: 31 Μάι 2005
Δημοσιεύσεις: 1330
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη










Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Οκτ 13, 2006 12:07 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

http://www.videohelp.com/tools?tool=FairUse_Wizard
Για δες αυτο.
Οσα εχω κανει με αυτο, δουλεουν ρολοι
_________________
Διαβάστε τους Κανόνες του Forum
Διαβάστε το Playback FAQ
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 29 Αύγ 2006
Δημοσιεύσεις: 117
Τοποθεσία: Here, There & Everywhere

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Οκτ 13, 2006 8:11 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Είναι καθαρά θέμα codec. Το πάθαινα κι εγώ συχνά, με βιντεάκια που δημιουργούσα από το Pinnacle Studio και μετά έκανα τη διαδικασία να τα κάψω με το Nero. Τότε είχα μέσα όλο το πακέτο codecs για DivX το οποίο ξεφορτώθηκα και πλέον συμβουλεύομαι εδώ τα παιδιά, που ξέρουν και 2-3 πραγματάκια παραπάνω.

Καλό θα ήταν να παίξεις λίγο με τα codec που ήδη έχεις μέσα. Δες τι πραγματικά χρειάζεσαι.

Είναι η πρότασή μου, λίγο "γουρουνίστικη" να μου επιτραπεί η έκφραση, αλλά δοκίμασε: απεγκατέστησε τα codecs DivX (αν έχεις) και κάνε preview το αρχείο που θέλεις να σώσεις.
Κάποια στιγμή θα στο περάσει και θα γίνει τέλειος συγχρονισμός, απλώς βάλε σε μια τάξη τα codec σου. Ξέρω, είναι μια πικραμένη ιστορία.

Ελπίζω να βοήθησα. Καλή τύχη!
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέου Θέματος     Απάντηση στο Θέμα     AnimeClipse Αρχική σελίδα » Τεχνική Υποστήριξη Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.01408 seconds with 5 queries