Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » Τεχνική Υποστήριξη

Codec για παλιότερα επεισόδια Plawres Sanshiro
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  
Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 12 Σεπ 2006
Δημοσιεύσεις: 5


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Σεπ 12, 2006 3:41 pm
Τίτλος: Codec για παλιότερα επεισόδια Plawres Sanshiro
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλησπερα, θα ειμαι συντομος γιατι με τα ελληνικα γραμματα δεν τα παω καλα..

με τα νεα κοντεκ, πεζουν τα παλια επεισοδεια του σανσιρο? εχω κανει οοολες τισ οδηγειες του σιτε, 3-4 φορες, και δεν δουλεβουν ολα τα αρχεια. τι κακο ειναι αυτο με τα mkv????? εχω κατεβασει ολα απο το ζιπ, αλλα τα προτα 15 περιπου δεν παιζουν... καμια ιδεα???
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 01 Ιούν 2005
Δημοσιεύσεις: 89




Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Σεπ 12, 2006 5:44 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Διάβασε σχετικά εδώ.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 02 Ιαν 2006
Δημοσιεύσεις: 304
Τοποθεσία: Αθήνα


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Σεπ 12, 2006 5:47 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σιγουρέψου ότι πριν εγκαταστήσεις το codec pack έχεις απεγκαταστήσει όλα τα παλιά σου codecs, από divx, xvid, matroska filters, ogm filters,κτλ τα πάντα. Μόνο τότε εγκατέστησε το codec pack. Στη συνέχεια χρησιμοποίησε το Media Player Classic Που περιλαμβάνεται στο pack, για να είσαι σίγουρος για τη σωστή αναπαραγωγή.

edit: Ο deliopoulos postαρε την ώρα που έγραφα το post και δεν το πήρα χαμπάρι Laughing . Κοίτα τις οδηγίες του deliopoulou καθώς είναι πιο αναλυτικές
_________________

Loyalty comes at a price!
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger


Ένταξη: 07 Σεπ 2006
Δημοσιεύσεις: 1


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Σεπ 12, 2006 7:33 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλησπέρα παιδιά. κ εγώ πρόβλημα με τους υπότιτλους των πρώτων 20 plawres. κατέβασα 2 φορές τα codecs του deliopoulos αλλά δεν μου τα κάνει εγκατάσταση γιατί δεν μπορεί να δώσει license σε ένα DLL.απίστευτα πράγματα Evil or Very Mad .γνωρίζει κανείς πώς να το αντιμετωπίσω ή να συμβιβάζομαι με την ιδέα οτι θα ξεκινήσω ιαπωνικά στις σχολές καππάτου? HaHa
υγ: α και για να μην σας ταλαιπωρώ, δεν εχει μείνει παλιότερο codec στον υπολογιστή μου.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 12 Σεπ 2006
Δημοσιεύσεις: 5


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Σεπ 12, 2006 8:13 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

deliopoulos έγραψε:
Διάβασε σχετικά εδώ.


yeap. οταν λεω εχω κανει ολεσ τισ οδηγειες του σιτε ενοο αυτο το ποστ. το εχο ακολουθησει πιστα.

οποτε θεωρο οτι λυση στο προβλημα δεν υπαρχει κ οτι απλα ειμαι εγω βλακας και δε μπορω να ακολουθησω τισ οδηγειες που λεει ο δελιοπουλος.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 12 Σεπ 2006
Δημοσιεύσεις: 5


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Σεπ 18, 2006 12:16 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

σοβαρα τωρα..

εχει δοκιμασει κανεις να δει τα πρωτα 20 επεισοδεια με το νεο codek? εχω φρεσκια εγγατασταση XP, εκανα οτι λεει το σχετικο ποστ, και ο media player classic του codec pack παιζει ΜΟΝΟ τα επεισοδεια απο 21 κ μετα..

που ειναι τα παλια codek? υπαρχει καποιο αρχειο? Thumb Down
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 31 Μάι 2005
Δημοσιεύσεις: 1330
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη










Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Σεπ 18, 2006 12:29 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ε αν δεις οτι δεν μπορεις να βγαλεις ακρη, βγαλε εντελως οτι codecs εχεις (uninstall). Υστερα με το CCleaner ας πουμε (http://www.ccleaner.com/download/ ) κανε εναν καθαρισμο αχρηστων αρχειων και μητρωου. Κανε μια επανεκκινηση και βαλε το codec pack tou deliopoulos ξανα.

Αν εχεις παλι προβλημα, δοκιμασε κανα cccp ( http://www.cccp-project.net/ )
_________________
Διαβάστε τους Κανόνες του Forum
Διαβάστε το Playback FAQ
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 01 Ιούν 2005
Δημοσιεύσεις: 89




Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Σεπ 18, 2006 5:57 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τι λειτουργικό έχεις στο σύστημα σου; Το Codec Pack είναι για Windows XP και νεώτερες εκδόσεις.

Εάν θες περισσότερες οδηγίες για αντιμετώπιση του προβλήματος σου γράψε λίγα παραπάνω για το σύστημα σου!
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 12 Σεπ 2006
Δημοσιεύσεις: 5


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Σεπ 18, 2006 6:43 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

XP exo me SP2, to mixanima syxnxrono..

exo dokimasei kai to cccp, kai zoom player kai matrotska pack kai allo ena tsourmo codek kai ola exoun akrivos to idio provlima.
21-25 pezoun kanonika, to 1v2 kolaei meta apo 10 deuterolepta kai ta 2-20 den anoigoun KAN. mipos to zip torrent pou exete pou exei ola ta episodia mazi exei ginei corrupt? de vgenei noima. na doulevoun ta 5 pio teleutea me to kathe codec pou vazw kai ta 20 prota na arountai pismatika.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 01 Ιούν 2005
Δημοσιεύσεις: 89




Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Σεπ 18, 2006 9:12 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λοιπόν κάνε unistall όλα τα codec που έχεις μετά κατέβασε το CCleaner και μετά από ένα reboot κάνε ένα καθαρισμό της registry. (Από την επιλογή Issues)

Μετά κατέβασε αυτά εδώ τα utilities, κάνε τα extract σε ένα φάκελο. Τρέξε το αρχείο fixcodecs.exe. Στις επιλογές που θα σου βγάλει να επιλέξει μόνο το Fixes: Detect broken codecs & Detect broken DirectShow filters. Προσοχή σε αυτό μόνο αυτά που σου είπα. Μετά επέλεξε Next και κάνε fix.

Κάνε ξανά reboot.

Μετά κατέβασε το Codec Pack και κάνε το install.

Μετά τρέξε το Media Player Classic και φόρτωσε τα αρχεία που θέλεις.

Σε περίπτωση που σου βγάλει πάλι σφάλμα γράψε κάπου το μήνυμα λάθους, ώστε να σου πω παρακάτω άλλο ένα βήμα.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 06 Σεπ 2006
Δημοσιεύσεις: 10


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Σεπ 19, 2006 5:08 am
Τίτλος: codec pack
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

goxious έγραψε:
καλησπέρα παιδιά. κ εγώ πρόβλημα με τους υπότιτλους των πρώτων 20 plawres. κατέβασα 2 φορές τα codecs του deliopoulos αλλά δεν μου τα κάνει εγκατάσταση γιατί δεν μπορεί να δώσει license σε ένα DLL.απίστευτα πράγματα Evil or Very Mad .γνωρίζει κανείς πώς να το αντιμετωπίσω ή να συμβιβάζομαι με την ιδέα οτι θα ξεκινήσω ιαπωνικά στις σχολές καππάτου? HaHa
υγ: α και για να μην σας ταλαιπωρώ, δεν εχει μείνει παλιότερο codec στον υπολογιστή μου.


ftaiei to kainourgio pack tou deliopoulou 23.8.2006 kai egw to idio provlhma eixa m3 to dll arxeio .perasa to pio palio pack 13.8.2006 kai registaristhke kai douleuei roloi.ama den to vreis pouthena mpes sto greektracker kai katevase to
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email


Ένταξη: 01 Ιούν 2005
Δημοσιεύσεις: 89




Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Σεπ 20, 2006 2:47 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πιθανώς υπήρχε κάποιο bug με την προηγούμενη έκδοση και το VSFilter όμως τώρα έχει γίνει recompile.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέου Θέματος     Απάντηση στο Θέμα     AnimeClipse Αρχική σελίδα » Τεχνική Υποστήριξη Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.01646 seconds with 5 queries