Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » Τεχνική Υποστήριξη

Βοήθεια με seed Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4  Επόμενη
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  
Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 05 Σεπ 2006
Δημοσιεύσεις: 128
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Σεπ 05, 2006 8:43 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ευλογημενοι δημιουργοι του site γεια χαρα...μαλλον εχω προβλημα το οποιο απορρεει απο το γεγονος οτι ειμαι πρωταρης και στο site και στα torrents αλλα δυστυχως ( το κυριοτερο) στο sharing..ζητω προκαταβολικα συγγνωμη γιατι διαπιστωνω διαβαζοντας topics στο forum πως δεν χρησιμοποιουσα το upload..κι αυτο επειτα απο τη διαπιστωση οτι δεν μπορω να κατεβασω αλλα επεισοδια..σας παρακαλω κατατοπιστε με και βοηθηστε με να εξυπηρετηθω και να εξυπηρετησω.....με εκτιμηση
_________________
NAI ΣΤΟΝ ΧΑΒΑΛΕ, ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΣΟΒΑΡΟΦΑΝΕΙΑ
H Γλυκήτητα Νικά Τη Σκληρότητα

Dancing with my Loneliness
AtsouBaloi
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 31 Μάι 2005
Δημοσιεύσεις: 1330
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη










Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Σεπ 05, 2006 9:48 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Απλα αυτο που κατεβαζεις, να το αφηνεις στο προγραμμα torrent, Και να μην το σβησεις. Ετσι θα συνεισφερεις και συ στο seeding Thumbs UP
_________________
Διαβάστε τους Κανόνες του Forum
Διαβάστε το Playback FAQ
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 29 Ιούλ 2006
Δημοσιεύσεις: 226
Τοποθεσία: Noir York City...

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Σεπ 05, 2006 10:13 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δυστηχως ομως δεν γινεται να μετακηνησεις το αρχειο ετσι δεν ειναι? Crying or Very sad Π.χ οταν εκανα seeding στο naruto,οταν εβγαλα το αρχειο κ το εβαλα σε αλλο φακελο torrent client μου ειπε οτι παρουσιαστηκε σφαλμα (λειπει το αρχειο).Αν αφηνουμε τα αρχεια αλλα τροποποιουμε το ονομα τους συμβαινει το ιδιο?
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 04 Ιαν 2006
Δημοσιεύσεις: 568
Τοποθεσία: The Weird




Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Σεπ 05, 2006 10:54 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δοκιμασε να ξανατρεξεις το torrent σαν να το κατεβαζεις απο την αρχη.Και δωσε για διαδρομη τον φακελο που εχεις βαλει τα αρχεια.Και μετα θα κανει αυτοματα seed.
_________________

.:: Gungrave Released By AC ::.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 29 Ιούλ 2006
Δημοσιεύσεις: 226
Τοποθεσία: Noir York City...

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Σεπ 05, 2006 10:55 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ok θα δωκιμασω thanx big smile
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 05 Σεπ 2006
Δημοσιεύσεις: 128
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Σεπ 06, 2006 6:35 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

xHATEBREEDx ευχαριστω για τη διευκρινιση και απο δω και περα την υλοποιω.Απλα επειδη πριν εγγραφω στο site ειχα ηδη κατεβασει κοντα στα 8 επεισοδια plawres sanshiro και δυο candy candy χωρις να τα αφηνω μετα για upload ,οπως μου ειπες,ρωτω μηπως εχω κανει καποια παραβαση? γιατι βλεπω οτι δεν μπορω πλεον να κατεβασω οτιδηποτε...αν ειναι ευκολο ενημερωσε με' ευχαριστω![/u]
_________________
NAI ΣΤΟΝ ΧΑΒΑΛΕ, ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΣΟΒΑΡΟΦΑΝΕΙΑ
H Γλυκήτητα Νικά Τη Σκληρότητα

Dancing with my Loneliness
AtsouBaloi
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 31 Αύγ 2006
Δημοσιεύσεις: 406
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Σεπ 06, 2006 6:48 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Narita-L-Saru έγραψε:
xHATEBREEDx ευχαριστω για τη διευκρινιση και απο δω και περα την υλοποιω.Απλα επειδη πριν εγγραφω στο site ειχα ηδη κατεβασει κοντα στα 8 επεισοδια plawres sanshiro και δυο candy candy χωρις να τα αφηνω μετα για upload ,οπως μου ειπες,ρωτω μηπως εχω κανει καποια παραβαση? γιατι βλεπω οτι δεν μπορω πλεον να κατεβασω οτιδηποτε...αν ειναι ευκολο ενημερωσε με' ευχαριστω![/u]

Εφόσον είσαι ενεργό εγγραμένο μέλος κάνε είσοδο στην ιστοσελίδα ξανακατέβασε το αρχείο Torrent από τον Tracker (για να έχει τα στοιχεία σου σαν ενεργό μέλος) και όχι σαν Guest και κάνε προσθήκη τα αρχεία στον Torrent Client σου αλλά να τον ρυθμίσεις να τα κάνει Seeding στην τοποθεσία που τα αποθηκεύης!
Μετά από αυτήν την διαδικασία όταν θα κάνεις διαμοιρασμό τα Projects θα έχει στοιχεία και ο Tracker! Wink

Ελπίζω να απάντησα εύστοχα - αν κατάλαβα το πρόβλημα - και απλά! Embarassed
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Διεύθυνση AIM Yahoo Messenger MSN Messenger Αριθμός ICQ


Ένταξη: 05 Σεπ 2006
Δημοσιεύσεις: 128
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Σεπ 06, 2006 6:20 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

amidamaru παρα την καλη σου προθεση ( ευχαριστω Respekt ) δεν διευκολυνθηκα γιατι ισως δεν διατυπωνω εγω καλα το προβλημα.Προσπαθω πλεον να κατεβασω καποιο torrent απο το tracker και ενω μου δειχνει εκει οτι υπαρχουν seeders, στο bitcomet (αυτο χρησιμοποιω) δεν συνδεεται με καποιον και μου δειχνει 0 seeders..ενω ταυτοχρονα κατεβαζω καποια αλλα ασχετα torrents..btw γι αυτο αναρωτιεμαι αν εχω κανει κατι λαθος εγω.Συγγνωμη αν εγινα κουραστικος Crying or Very sad
_________________
NAI ΣΤΟΝ ΧΑΒΑΛΕ, ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΣΟΒΑΡΟΦΑΝΕΙΑ
H Γλυκήτητα Νικά Τη Σκληρότητα

Dancing with my Loneliness
AtsouBaloi
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 30 Μάι 2005
Δημοσιεύσεις: 445


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Σεπ 06, 2006 6:36 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ωραία ας επαναλάβω ακόμα μια φορα το "ευαγγέλιο" μου.
1) Στα peer το peer προγράμματα έχουμε το έξεις πρόβλημα. Εάν παράδειγμα είμαι εγώ seeder και εσύ δεν έχεις καλά σεταρισμένο το Bitcomet σου δεν υπάρχει πείιπτωσει να ενωθούμε διότι είμαι πίσω από firewalls.
2) Εάν έχεις καλά "σεταρισμονο" το Bitcomet σου και ακόμη δεν δουλεύει τίποτα σημαίνει κάτι δεν πάει καλά γενικά. Δεν μας ενώνει για κάποιο λόγο για παράδειγμα όσοι "χρισιμοποιανε" azureus και έχουνε "ενργοποιιμενη" την εντολή IPFILTER το azureus κάνει ban το IP μου.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 05 Σεπ 2006
Δημοσιεύσεις: 128
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Σεπ 08, 2006 1:18 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αλλάζοντας την έκδοση του bitcomet κατεβαζω πλεον κανονικα και το σημαντικότερο κανω seeding.. Laughing
Ωστόσο θελω να ζητησω συγγνωμη απο ninja,Kakashi,xHATEBREEDx,Amidamaru για ζαλισμα και πρηξιμο με PMs
thanks Respekt
_________________
NAI ΣΤΟΝ ΧΑΒΑΛΕ, ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΣΟΒΑΡΟΦΑΝΕΙΑ
H Γλυκήτητα Νικά Τη Σκληρότητα

Dancing with my Loneliness
AtsouBaloi
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 13 Μάι 2006
Δημοσιεύσεις: 65
Τοποθεσία: U.O.C (Pi.Tsi.Kei.)

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Σεπ 08, 2006 1:43 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

emena pali egine to anti8eto... molis katevasa to kainourio bit comet de mou katevaze opote to gyrisa se azureus kai vrika tin ygeia mou
_________________
--------------------------------------------------------------------------------
The Brain: Pinky, are you pondering what I'm pondering?
Pinky: I think so, Brain, but then it'd be Snow White and the Seven Samurai...

--------------------------------------------------------------------------------

Give Me Your Blood...
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger


Ένταξη: 12 Ιούν 2006
Δημοσιεύσεις: 234
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Σεπ 08, 2006 2:35 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

den ksero pos ta kataferes.Kai ego bitcomet 0.70 exo kai molis evala to 0.71 nekra teleios.Ksanavala loipon to palio.Kai genika kati prepei na paizei me tin nea ekdosi.Alla afou sou paizei esena Whistling .Den exo na po tpt. Embarassed
_________________
God didn't send me to earth to shine.He put me here to show you how it's done...

Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger


Ένταξη: 05 Σεπ 2006
Δημοσιεύσεις: 128
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Σεπ 08, 2006 5:34 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

οταν παραπανω εκανα αναφορα για προβλημα με to bitcomet εννοουσα το 0.71..μια απο τα ιδια λοιπον το αλλαξα και εγω με το 0.70 και ολα καλα.. Thumb 2 Up
_________________
NAI ΣΤΟΝ ΧΑΒΑΛΕ, ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΣΟΒΑΡΟΦΑΝΕΙΑ
H Γλυκήτητα Νικά Τη Σκληρότητα

Dancing with my Loneliness
AtsouBaloi
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 31 Αύγ 2006
Δημοσιεύσεις: 1178
Τοποθεσία: ------



Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Σεπ 12, 2006 6:53 pm
Τίτλος: Voitheia me sheed!!!!
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Paidia kalispera,
Eimai kainourios sto DSL (an kai panarxaios sto internet) (xtes energopoiithike) kai kata synepeia eimai kainourios sta torrents.
Otan kanw login sto site sas mou vgazei:
Your ratio is dangerously low! Please seed. If you do not improve your ratio you will soon be shitlisted.

Ti akirivws prepei na kanw?
Xrisimopoiw Bittorent 4.1.

Epi ti efkairia synxaritiria gia tin katapliktiki douleia?
Sas eimaste oloi evgnwmones!
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 02 Απρ 2006
Δημοσιεύσεις: 580
Τοποθεσία: Ηράκλειο











Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Σεπ 12, 2006 7:02 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Απλά όταν κατεβάζεις ένα από τα torrents της animeclipse και το ολοκληρώσεις,μη σβήνεις το torrent από το πρόγραμμα και κράτα το για να κάνουν upload άλλοι χρήστες από σένα.Αυτός είναι ο μόνος τρόπος για να ανεβεί το ratio σου.Τώρα αν από χτες που ξεκίνησες να κατεβάζεις δεν έχεις κλείσει το πρόγραμμα(πράγμα που σημαίνει ότι και κατεβάζεις αλλά και ανεβάζεις),τότε πρώτα διέκοψε τα torrents,κλείσε το πρόγραμμα και τότε τα στατιστικά σου στο site θα ανανεωθούν ανάλογα.Ελπίζω να βοήθησα κι αν κάπου έκανα λάθος,εεεεεεεεεεεεε,άνθρωπος είμαι Razz .Κι αν τα κανα εντελώς σκ@τ@,φταίει ο Η/Υ. HaHa
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέου Θέματος     Απάντηση στο Θέμα     AnimeClipse Αρχική σελίδα » Τεχνική Υποστήριξη Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4  Επόμενη
Σελίδα 2 από 4

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.01576 seconds with 5 queries