Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » Νέα

Ζητούνται Distributors Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενη
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  
Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 31 Μάι 2005
Δημοσιεύσεις: 1330
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη










Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 13, 2006 12:30 pm
Τίτλος: Ζητούνται Distributors
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Περαν του σταθερου διανομεα Ninja, παρακαλειται οποιος θελει και μπορει, να βοηθησει ως επιπλεον σταθερος seeder, σε οποια projects επιθυμει.
Απαραιτητη προυποθεση ειναι να εχετε δυνατη γραμμη για Upload, και φυσικα να μην εχετε προβλημα με firewalls και proxy servers.(για οσους εχουν προσβαση σταθερη σε πανεπιστημιακα ιδρυματα)
Ευχαριστουμε εκ των προτερων για την συμβολη σας στο εργο μας και περιμενουμε απαντησεις
_________________
Διαβάστε τους Κανόνες του Forum
Διαβάστε το Playback FAQ


Έχει επεξεργασθεί από τον/την xHATEBREEDx στις Πεμ Απρ 06, 2006 2:01 pm, 2 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 31 Μάι 2005
Δημοσιεύσεις: 1330
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη










Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 27, 2006 8:26 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Θερμη παρακληση: Οποιος εχει "δυνατη" συνδεση ας βοηθησει με το να διανεμει οσα περισσοτερα projects μπορει. Εξ'αρχης ο Ninja ηταν ο κυριος distro τηας ομαδος και παραμενει, ειχε μπει και ο Gkatzos, ομως λογω τεχνικων προβληματων δεν μπορει προς το παρον να διανεμει τα projects μαζι με τον Ninja, οποτε παρακαλω καθε βοηθεια δεκτη και ευπροσδεκτη, για το καλο ολων μας.
Προς το παρον, ολη η διανομη κρεμεται απτα χερια του Ninja κυριως, ομως δεν μπορουμε να βασιζομαστε μονο σε ενα στελεχος, λογω του οτι θεος φυλαξοι, μπορει να εμφανιστει καποιο προβλημα ακομη και στον ιδιο, και τοτε θα ειμαστε σε πολυ δυσκολη θεση.
Παιδια, καθε βοηθεια καλοδεχουμενη.
Ευχαριστω εκ των προτερων. Thumbs UP
_________________
Διαβάστε τους Κανόνες του Forum
Διαβάστε το Playback FAQ
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 05 Φεβ 2006
Δημοσιεύσεις: 49
Τοποθεσία: Whenever Dreams Come True

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 27, 2006 8:47 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ευχαριστως να βοηθησω.Εχω adsl 384k.
Περιμενω απαντηση.
_________________
There Is
No curse we can't reverse,
No spell we can't break,
No demon we can't exterminate,
The life And the death!
==================

AnimEvolution!!
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 30 Μάι 2005
Δημοσιεύσεις: 445


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 27, 2006 8:53 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Nai kalo, ean vrethoune alloi 30 san kai esena kati ginetai.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 31 Μάι 2005
Δημοσιεύσεις: 1330
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη










Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 27, 2006 9:54 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ναι οσι θελετε βοηθατε, και ειστε ολοι ευπροσδεκτοι, απλως καλο θα ητανε να βρεθουνε ατομα με μεγαλυτερη ταχυτητα, γιατι κακα τα ψεμματα, με 384(128 upload δηλαδη) δεν γινεται τιποτε, εκτος και αν υπαρχει μεγαλη ποσοτητα(οπως ειπε και ο Ninja), poy dyskolo na ginei prow to paron.
Ομως γενικα, καθε βοηθεια καλοδεχουμενη, και μενετε seeders σας παρακαλουμε οσο μπορειτε. Βοηθατε οχι μονο εμας, αλλα και ολα τα υπολοιπα νεα μελη-θεατες που θελουν να δουνε anime με ελληνικη μεταφραση Thumbs UP
_________________
Διαβάστε τους Κανόνες του Forum
Διαβάστε το Playback FAQ
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 13 Ιαν 2006
Δημοσιεύσεις: 165
Τοποθεσία: ΔΡΑΜΑ και Θεσσαλονίκη


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Απρ 06, 2006 9:03 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

den einai mono to torrent apo opou dipote mporite dinete. ego tora ta mirazo olla apo dc++.

kalo tha einai oi 384 otan den katebazoyn Embarassed na mirazoyn.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 31 Μάι 2005
Δημοσιεύσεις: 1330
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη










Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Απρ 10, 2006 10:21 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ειναι μεγαλη αναγκη να βρεθει και αλλο ατομο για distributor.

Χωρις distributor και seeders, δεν υπαρχουμε και διαδικτυακα. Μην επαναπαυεστε σε ενα μονο ατομο (Ninja δηλαδη και πριν απο λιγο καιρο Gkatzos), μιας και μπορει να συμβει το παραμικρο τεχνικο προβλημα και ετσι να μην υπαρχει βασικος seeder. Ας φιλοτιμηθει καποιος παρακαλω με δυνατη γραμμη.
Σε περιπτωση που δεν εχει τα fansub μας, του τα στελνω εγω χερι με χερι η μεσω ταχυδρομειου, τα οποια θα ειναι μαζι με τα crc, οποτε θα μπορει να τα ανεβασει κατευθειαν στον tracker.
Ευχαριστουμε και παλι, ειναι τεραστια αναγκη.
_________________
Διαβάστε τους Κανόνες του Forum
Διαβάστε το Playback FAQ
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 08 Σεπ 2005
Δημοσιεύσεις: 120
Τοποθεσία: Βυρωνας

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Απρ 10, 2006 1:03 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

δυστυχως η πλειονοτητα (μαζι και εγω) εχει 384/128. οπως ειπε και ενας αλλος φιλος αν ειναι να μαζευτουμε καμια 20αρια ατομα και να κανονισουμε μια ωρα για μαζικο uploading.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger


Ένταξη: 02 Απρ 2006
Δημοσιεύσεις: 580
Τοποθεσία: Ηράκλειο











Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Απρ 10, 2006 1:26 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

θα συμφωνίσω με τον basilisk,έχω και γω 384,αλλά πιστεύω ότι οι περισσότεροι από μας θα μπορούν να αφήνουν ανοιχτό τον υπολογιστή τους και τη σύνδεση τους για να κάνουν seeding,όταν δεν τον χρειάζονται. Thumb 2 Up θέληση για να βοηθήσει ο ένας τον άλλον να υπάρχει,κι όλα γίνονται Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 25 Νοέ 2005
Δημοσιεύσεις: 184
Τοποθεσία: Αθήνα



Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Απρ 10, 2006 3:22 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το έχω ξαναπεί και έχω κάνει κ σχετικό topic στα Προβλήματα, ενώ έχω στείλει και
πμ στο deliopoulo αλλά τίποτα...

Το Πανεπιστήμιο Αιγαίου έχει δύνατη γραμμή, T3 νομίζω
Το θέμα είναι ότι δουλεύουμε με linux κ έχω πρόβλημα με το seed μόνο στον
tracker του animeclipse

Δεν καταλαβαίνω γιατί στο blue-white ή οποιοδήποτε άλλο tracker δίνω με 50+ kbps στη χειρότερη,
ενώ εδώ 1 - 5 kbps στην καλύτερη. Το σύνηθες είναι να είναι ανοιχτό το torrent αλλά να μην συνδέεται με leechers.

Αν κάποιος μπορεί να μου λύσει αυτό το πρόβλημα, μετά χαράς θα βοηθήσω
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger


Ένταξη: 01 Ιούν 2005
Δημοσιεύσεις: 89




Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Απρ 10, 2006 8:00 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Νομίζω σου είχα απαντήσει στο ερώτημα σου για BitTorrent client στα linux ότι δεν ξέρω καθόλου από linux για να σου προτείνω κάτι.

Το πρόβλημα που έχεις είναι το ίδιο που έχει και ο Ninja. Βρίσκεσαι πίσω από firewall και μπορείς να συνδεθεί μόνο σε χρήστες που έχουν ρυθμίσει σωστά τον BitTorrent client τους.
Το κακό με τους χρήστες εδώ στο AnimeClipse είναι ότι ή δεν ασχολούνται με το να ρυθμίσουν το router τους ώστε να ανοίξουν τις πόρτες που χρησιμοποιεί ο BitTorrent client είτε δεν ξέρουν να το κάνουν και όμως έχουν επαναπαυθεί. Αντίθετα με τους private trackers όπως είναι το Blue-WhiteGT εκεί οι χρήστες τους ενδιαφέρει να έχουν κάνει τις σωστές ρυθμίσεις. Επίσης εκεί οι χρήστες που κατεβάζουν το torrent είναι πολύ περισσότεροι από εδώ και παραμένουν στο torrent αρχείο ώστε να ανεβασουν το ratio τους. Έτσι εσύ εκεί δεν παρατηρείς το παραπάνω φαινόμενο γιατί συνδέεσε σε χρήστες που έχουν κάνει της σωστές ρυθμίσεις και αυτοί στους υπόλοιπους που δεν έχουν κάνει τις σωστές ρυθμίσεις.

Στον tracker βλέπω ότι χρησιμοποιείς BitTornado 0.3.14 έναν αρκετά δημοφιλή BitTorrent client
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 02 Ιαν 2006
Δημοσιεύσεις: 304
Τοποθεσία: Αθήνα


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Απρ 11, 2006 3:51 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το πρόβλημα με τις γραμμές από τα πανεπιστήμια είναι ότι δε γίνεται να κάνεις port forwarding εκτώς κι αν έχεις κανέναν admin κολλητό να σου ανοίξει κάποιο port (πράμα σπάνιο, αν και πάλι δεν είναι σίγουροο ότι θα σου ανοίξει την port για λόγους ασφάλειας). Και το firewall που έχουν συνήθως δεν είναι τις πλάκας οπότε λοιπά κολπάκια είναι πολύ δύσκολο να πετύχουν.
_________________

Loyalty comes at a price!
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger


Ένταξη: 10 Ιούν 2005
Δημοσιεύσεις: 165
Τοποθεσία: Larisa

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Απρ 11, 2006 6:45 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

etsi paei to kiriotero provlima stin ellada pros to paron einai oti exoume xamiles grames.. gia grami gia to spiti.. asxeto oti einai panakrives oi sindesis adsl.. an eixame o kathenas 8 10mbit eki na deis oti tha to afiname sinexeia open to torrent apo animeclipse ..alla tora me 384 an afiso anixto kai thelo na katevaso apo private anime tracker ena anime pou thelo den ginete... tespa ego me 512/128 den mporo na to afiso gia poles meres... giati sinexeia katevazo animes Razz
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger


Ένταξη: 11 Απρ 2006
Δημοσιεύσεις: 1


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Απρ 12, 2006 6:03 pm
Τίτλος: Seeder
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Χαιρετώ ολόκληρο το forum σαν νέος χρήστης και μέλος της παρέας. Έω γραμμή 1024/256 και θα ήθελα πολύ να βοηθήσω στο έργο σας. Απλά πείτε μου τι να κάνω. Επίσης είμαι φανατικός με τα παλιά παιδικά και έχω στην διάθεσή μου πολλά αν ενδιαφέρεστε. Transformers,kabamaru μεταγλωττισμένο ελληνικά, Ducktales,robotech,dragonball. Περιμένω απάντηση.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 12 Ιούν 2005
Δημοσιεύσεις: 135
Τοποθεσία: Αμύνταιο

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Απρ 13, 2006 12:59 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

apla na na afineis to torrent client anoixto oste na anevazei
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέου Θέματος     Απάντηση στο Θέμα     AnimeClipse Αρχική σελίδα » Νέα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενη
Σελίδα 1 από 6

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.01883 seconds with 5 queries