Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » Απόψεις-Προτάσεις

Andromeda Stories
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  
Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 03 Απρ 2007
Δημοσιεύσεις: 35
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Σεπ 23, 2018 2:51 pm
Τίτλος: Andromeda Stories
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπέρα υπάρχει πιθανότητα να κάνετε το Andromeda Stories? ή αυτό το project το παρατήσατε και έγινε drop ή έμεινε στην μέση για κάποιο λόγο?

Γιατί πριν κάτι χρόνια είχα δώσει VHS και DVD για τον καλύτερο ήχο του στο team από την ελληνική μεταγλώτιση, ώστε κάποια μέρα να γίνει εφικτό από την ομάδα για fansub, απλώς αναρωτιόμουνα τι απέγινε? Razz
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 02 Ιούν 2007
Δημοσιεύσεις: 723
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
















Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Σεπ 23, 2018 9:55 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπέρα!

Δε γνωρίζω κάτι γι' αυτό το project και αν ήταν στα σχέδιά μας, αλλά κατά πάσα πιθανότητα θα το είχε αναλάβει κάποιο μέλος που πλέον έχει σταματήσει το fansubbing. Οπότε, για να απαντήσω και στην ερώτησή σου, πλέον είναι αρκετά απίθανο να γίνει από εμάς.
_________________
~ Κάντε Αίτηση για Seed
~ Διαβάστε τους Κανόνες του Forum
~ Επισκεφθείτε τον Tracker για τα releases μας
~ See My Anime List
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 03 Απρ 2007
Δημοσιεύσεις: 35
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Σεπ 28, 2018 2:09 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

tolias63 έγραψε:
Καλησπέρα!

Δε γνωρίζω κάτι γι' αυτό το project και αν ήταν στα σχέδιά μας, αλλά κατά πάσα πιθανότητα θα το είχε αναλάβει κάποιο μέλος που πλέον έχει σταματήσει το fansubbing. Οπότε, για να απαντήσω και στην ερώτησή σου, πλέον είναι αρκετά απίθανο να γίνει από εμάς.


Ο Λευτέρης σίγουρα ήταν ο ένας που σίγουρα έχει σταματήσει από ότι έχω καταλάβει.
Και ο 2ος πρέπει να ήταν ο Gpower ή ο gpanos, χωρίς να είμαι σίγουρος, δεν μπορώ να θυμηθώ το 2ο μέλος στο team (παίζει να ήταν Παναγιώτης στο όνομα) πάντως από Θεσσαλονίκη, anyway προφανώς μάλλον το παρατήσανε το project, οπότε δεν έχει και πολύ σημασία, κρίμα πάντως Crying or Very sad Topic Closed
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 30 Μάι 2005
Δημοσιεύσεις: 740
Τοποθεσία: $root_dir














Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Οκτ 16, 2018 6:27 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπέρα κι από μένα, και συγγνώμη για την αργοπορημένη απάντηση.

Όντως, έχω ακόμα όλο το υλικό (30GB) από το 2010 (!!!) στον δίσκο μου o.O

Το 2010 δεν το είχε μεταφράσει καμία ομάδα στα αγγλικά, και στόχος ήταν να μεταφραστεί απευθείας από τα Ιαπωνικά σε Αγγλικά και Ελληνικά. Και να βγει με αγγλικούς και ελληνικούς υπότιτλους, και ιαπωνικό και ελληνικό ήχο.

Δυστυχώς, η Ιαπωνίδα μεταφράστριά μας, η Animangel, τελικά δεν βρήκε ποτέ τον χρόνο να κάνει την μετάφραση. Και παράλληλα, όπως είπε ο tolias63, στην πάροδο των ετών πολλά άτομα που θα συμμετείχαν στο project, σταμάτησαν την ενασχόλησή τους με το fansubbing.

Παράλληλα, ο ελληνικός ήχος για να ταιριάξει στην ιαπωνικό βίντεο θέλει εκατοντάδες κοψίματα και αλλαγές ταχύτητας.

Ωστόσο, κράτησα όλα τα αρχεία με την ελπίδα ότι κάποτε θα γίνει. Παρότι πλέον λόγω εργασίας ο χρόνος μου είναι αρκετά περιορισμένος, αν υπάρχει ενδιαφέρον, είμαι μέσα.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέου Θέματος     Απάντηση στο Θέμα     AnimeClipse Αρχική σελίδα » Απόψεις-Προτάσεις Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.01377 seconds with 5 queries