Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » Off-Topic

H Google καταστρέφει ξανά το Youtube
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  
Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 01 Μάι 2010
Δημοσιεύσεις: 558
Τοποθεσία: Memoria

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Νοέ 09, 2013 3:03 am
Τίτλος: H Google καταστρέφει ξανά το Youtube
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Η Google για άλλη μια φορά βάλθηκε να καταστρέψει ξανά το youtube...
Η πρώτη φορά ήταν όταν εισέβαλλε στον λογαριασμό του youtube μας και μας "προέτρεψε" να φτιάξουμε λογαριασμό στο google+ ...
Αυτή τη φορά ξεπέρασε τα όρια,πολλοί από εσάς είμαι σίγουρος ότι θα το έχετε παρατηρήσει ήδη τις τελευταίες μέρες.
Αν χρησιμοποιείτε firefox και έχετε κάποιο addon που αποτρέπει τις διαφημίσεις τότε οι περισσότερες πιθανότητες είναι να μην μπορείτε να κάνετε πλέον comment στο youtube(όπως δεν μπορώ ούτε εγώ...)
Και κάπου εδώ θα αρχίσουν να πετάγονται οι υποστηρικτές του google chrome:"ρε φίλε Raziel γιατί δεν χρησιμοποιείς τον chrome ή κάποιον άλλον browser??" και ο λόγος είναι επειδή "πλέον" οι διαφημίσεις είναι αναπόσπαστο κομμάτι του youtube και ακόμη και να θες δεν μπορείς να τις απενεργοποιήσεις αν θέλεις να σχολιάσεις ένα βίντεο.
Έχω προσπαθήσει αρκετές ώρες να βρω λύση στο παραπάνω πρόβλημα τις τελευταίες μέρες και χάλασα τον χρόνο μου τσάμπα.
Έφτασα στο σημείο να κάνω και verify μέσω κινητού αλλά χωρίς αποτέλεσμα.
Η ειρωνεία της όλης υπόθεσης είναι πως έχω δει ελάχιστα posts διαμαρτυρίας μέχρι στιγμής και αρχίζω να αναρωτιέμαι γιατί...
Το νέο σύστημα είναι τελείως αβόλευτο και δεν προστατεύει στο ελάχιστο την ιδιωτικότητα,στο σημείο που ο οποιοσδήποτε μπορεί να δει ένα comment που έχεις κάνει share από το youtube και να μπορέσει να σε "εντοπίσει" στο google+,το οποίο έχει την κακή συνήθεια πλέον να επιμένει να θέλει να ενώσει σε κάθε login τον λογαριασμό σου με του google+(που στις περισσότερες περιπτώσεις πρόκειται για το πραγματικό σου όνομα)

Βρήκα ψάχνοντας κάποια λίγα σχετικά links,περιττό νομίζω να σχολιάσουμε ότι δεν έχει ιδιαίτερη αποδοχή όλο αυτό...

http://tech.in.gr/news/article/?aid=1231272451

Πολύ φοβάμαι πως θα βγουν αληθινά τα τελευταία λόγια σε αυτό το βίντεο...

"You don't need to choose google+,sooner or later you gonna end up using it,don't fight it"
_________________
Don't you feel the rush...??

Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 04 Μάι 2008
Δημοσιεύσεις: 497
Τοποθεσία: R'lin K'ren A'a





Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Νοέ 09, 2013 9:51 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ναι τα πήρε όλα αυτά το αυτάκι μου αλλά υπάρχει ένα μεγάλο θέμα.
τα τελευταία 7 χρόνια έχω κάνει συνολικά 1 σχόλιο στο yutube, και αυτό ήταν πολύ ειδική περίπτωση της ειδικής περίπτωσης.

οπότε, από μένα μπορούνε να πάνε να πνιγούν και άν πάρουν μαζί τους και το youtube που έχει καταντήσει μια μαλακία, ακόμα καλύτερα.
_________________
My MAL List
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέου Θέματος     Απάντηση στο Θέμα     AnimeClipse Αρχική σελίδα » Off-Topic Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.01528 seconds with 5 queries