Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » Manga

παρουσίαση του soul dreamer manga
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  
Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 27 Ιαν 2013
Δημοσιεύσεις: 2


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιαν 27, 2013 5:39 pm
Τίτλος: παρουσίαση του soul dreamer manga
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γεια σας.

Πριν μερικούς μήνες ξεκίνησα στο http://howtodrawmangas.com/ να φτιάχνω manga tutorials και το προσωπικό μου manga, το οποίο λέγεται soul dreamer. Πως σας φαίνεται;

Εσωτερικές σελίδες.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 04 Νοέ 2008
Δημοσιεύσεις: 453








Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιαν 27, 2013 8:09 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Προσωπικά το tutorial αφού δεν μπορώ να σχεδιάσω το προσπέρασα με γοργό ρυθμό. Περί τίνου δεν μπορώ να σχολιάσω ή να προσθέσω κάτι όντας άσχετος με το χώρο της ζωγραφικής. Στα του προσωπικού σου manga μπορώ να πω ότι με εξέπληξε ευχάριστα ο σχεδιασμός των χαρακτήρων. Αν και μη επίσημη δουλειά μπορώ να πω ότι ήταν εξαιρετικά σχεδιασμένο και πολύ καλό σε αρκετά σημεία. Η πλοκή προς το παρόν ειναι σχεδόν copy paste από gantz, αλλά δεν με πειράζει γτ είναι πολύ καλή προσπάθεια για τα ελληνικά τουλάχιστον δρώμενα. Συνολικά ένα 8/10 για μενα και εύχομαι ακόμα καλύτερα αποτελέσματα.

Μακάρι το παράδειγμά σου να το συνεχίσουν και άλλοι αφοσιωμένοι και ταλαντούχοι φαν και εύχομαι να αυξάνεστε και να πληθύνεστε. Αν σε ενδιαφέρει γενικά το άθλημα γτ δεν επικοινωνείς και με τα παιδιά αυτής της ομάδας ώστε να ανταλλάξετε ιδέες και απόψεις

http://www.mangatellers.gr/
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 27 Ιαν 2013
Δημοσιεύσεις: 2


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιαν 27, 2013 9:19 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια φίλε μου. Πράγματι το manga θυμίζει gantz στην αρχή. Αυτό ήθελα να πετύχω για την ακρίβεια. Μου άρεσε οταν πρωτοδιάβασα το gantz το πως ξεκίνησε, άσχετα αν το άλλαξαν τα φώτα στην πορεία και με ξενέρωσε. Η πλοκή είναι εντελώς διαφορετική πάντως όπως θα δεις στα επόμενα τεύχη.

Αρχικά ξεκίνησα το how to draw mangas για να βοηθηθεί ο κόσμος που θέλει να ασχοληθεί με τα manga. Στην πορεία αποφάσισα να βάλω εκεί και το manga μου.

Μέχρι στιγμής υπάρχει ενδιαφέρον στα άτομα που θέλουν να μάθουν να ζωγραφίζουν manga (έχω περίπου 5000 μοναδικούς επισκέπτες το μήνα).

Να σου πω την αλήθεια δεν ήξερα τους manga tellers. Θα επικοινωνήσω μαζί τους σύντομα Respekt
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 14 Ιαν 2013
Δημοσιεύσεις: 20


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιαν 29, 2013 11:53 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αρκετα καλη δουλεια, πραγματικα. Αν δεν μου ελεγε καποιος οτι το σχεδιασε ερασιτεχνης ισως να μη το καταλαβαινα. Ο χαρακτηρας με τα μαυρα μαλια μου θυμιζει λιγακι Holyland στο προσωπο happy
_________________
Squeeze me macaroni
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέου Θέματος     Απάντηση στο Θέμα     AnimeClipse Αρχική σελίδα » Manga Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.01514 seconds with 5 queries