Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » TV - Cine - Comics

Bokura Ga Ita - Live Action Movie [2012]
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  
Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 04 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 2744
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη





















Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιαν 16, 2013 1:37 pm
Τίτλος: Bokura Ga Ita - Live Action Movie [2012]
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κάποιοι ίσως να ξέρουν το anime "Bokura Ga Ita" και κάποιοι μπορεί να ξέρουν και το manga του.
Δυστυχώς στο anime μας άφησαν στη μέση, μιας και το manga τότε δεν είχε ακόμα ολοκληρωθεί.

Ωστόσο, για όσους δεν είχαν την υπομονή να διαβάσουν το manga, βγήκε πέρσι μία διλογία, που καλύπτει όλη την ιστορία του!

Η πρώτη ταινία ουσιαστικά καλύπτει όλη την υπόθεση του anime. Στη δεύτερη ταινία λοιπόν, έρχεται η συνέχεια της ιστορίας.

Έχοντας δει το anime και ψιλοδιαβάσει το manga, μπορώ να πω ότι η μεταφορά στη μεγάλη οθόνη ήταν πραγματικά εκπληκτική. Οι ηθοποιοί, η αισθητική, η μουσική, η σκηνοθεσία, όλα ήταν άψογα!

Τη συνιστώ λοιπόν ανεπιφύλακτα σε όλους τους fan του συγκεκριμένου anime, αλλά και σε όσους αρέσουν τα love dramas!
_________________
Διαβάστε τους Κανόνες του Forum! Τα greeklish απαγορεύονται!
Διαβάστε το Playback FAQ
Feeling... nauseous already? Wait to see my anime list first...

And remember, fansubbing is NOT serious business...
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα Διεύθυνση AIM Yahoo Messenger MSN Messenger


Ένταξη: 05 Σεπ 2011
Δημοσιεύσεις: 148
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 19, 2013 4:56 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Είδα κι εγώ το 1ο μέρος της ταινίας μιας και παλιότερα είχα δει το anime και ήμουν περίεργη αν έγινε καλή μεταφορά. Η αλήθεια είναι ότι το anime είναι από τ' αγαπημένα μου, έτσι όταν έμαθα ότι θα γίνει και σε live action πέταξα από τη χαρά μου. Το 1ο μέρος λοιπόν μου άρεσε πολύ αν και το anime με συγκίνησε περισσότερο λόγω των υπέροχων OST που είχε... αλλά και το ότι περιείχε κάποιους διαλόγους που εμένα με σόκαραν κάπως Crying or Very sad Οι ηθοποιοί πολύ καλοί και ταίριαζαν πολύ στους ρόλους. Στο μόνο που έχω παράπονο είναι ότι δεν μπήκαν μερικές σκηνές που εγώ θεωρούσα αρκετά σημαντικές, βέβαια δε γίνεται να μπουν και τα 26 επεισόδια του anime σε μία ταινία... Το 2ο μέρος δεν είχα πάρει χαμπάρι ότι μεταφράστηκε... Shocked, τώρα που το έμαθα θα πάω να το δω... Μετά από αυτό νομίζω ότι πρέπει να διαβάσω και το manga μιας και δεν έχω προλάβει ακόμα Embarassed
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέου Θέματος     Απάντηση στο Θέμα     AnimeClipse Αρχική σελίδα » TV - Cine - Comics Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.01671 seconds with 5 queries