Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » Off-Topic

Πολιτική Επικαιρότητα Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  
Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 18 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 775











Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 27, 2012 4:08 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

To ενα μετα το αλλο σκανε οχι τπτ εχουμε και το γ#@:%μενο το eurogroup!

http://www.newsit.gr/default.php?pname=Article&art_id=148321&catid=9

Ειναι που θα δινε και αυξησεις! Razz Razz
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 07 Ιαν 2012
Δημοσιεύσεις: 24
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 27, 2012 8:42 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Έλα μου ντε ο ένας παραιτείται μετά τον άλλον.... κάποιο λάκκο έχει η φάβα...
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 18 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 775











Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 27, 2012 9:35 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

venezouelas έγραψε:
Έλα μου ντε ο ένας παραιτείται μετά τον άλλον.... κάποιο λάκκο έχει η φάβα...


Δεν εχει κανενα λακκο η φαβα απλα τα πραγματα!

κερδισαμε βγηκαμε πρωτοι και τωρα????? Razz
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 18 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 775











Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούλ 07, 2012 2:15 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μιας και περασε καιρος και χθες εγινε η προγραμματικη δηλωση του πρωθυπουγο στην βουλη τι θα λεγατε να συνεχισουμε την συζητηση? Razz

Για πειτε αν την ακουσατε ή την διαβασατε πως σας φανηκε.

Προσωπικη μου αποψη ειδα οτι πολλα που υποσχεθηκε τα μαζεψε οπως οπως πχ αοζ,μειωση φορολογικου συντελεστη,λεγοντας οτι δεν ειμαστε ακομα ετοιμοι αφηνοντας το πολυ αοριστο.

Ο στουρναρας απο την αλλη ειπε οτι επαναδιαπραγματευση οπως ειμαστε δεν γινεται,καλα αυτο δεν ηταν νεο ηταν φως φαναρι οτι αυτο δεν θα γινοταν ποτε γιατι δεν εχουμε κανει τπτ και θα ζητησουμε και τα ρεστα.

Στα θετικα κρατησα οτι τον ειδα πολυ παθιασμενο με τις αποκρατικοποιησεις.Ενα καλο δειγμα που ελπιζω να γινει αν και σαν προσωπικη αποψη δεν θα ηθελα να φυγουν πρωτα οπαπ,ατε που η μια ειναι κερδοφορα και η αλλη κραταει σχεδον το 40% της ελληνικης γης καθως μετα θα μας μεινουν οι σαβουρες και αν δεν τις δωσουμε και γινει τπτ ανατρεπτικο τοτε τι κανουμε?

Στα ευρωπαικα νεα μετα το eurogroup οταν ακουσα για τραπεζικη ενωποιηση ειπα επιτελους ακουσα και κατι καλο και ουσιαστικο για την ευρωπη μετα απο τοσο καιρο αν και διαβαζω οτι χωρες του βορρα οπως πχ Φιλανδια αλλα και οι γερμανοι παρατρεχαμενοι τις μερκελ μιλουν για εξοδο των χωρων τους αν γινει κατι τετοιο καθως δεν θεωρουν οτι ειναι σωστο να πληρωνουν τα σπασμενα των αλλων,who can blame them?
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 12 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 892
Τοποθεσία: Αθήνα







Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούλ 07, 2012 4:07 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγώ θα συνεχίσω να προσπαθώ να είμαι αισιόδοξος. Και για να πω την αλήθεια βλέπω πολλά αισιόδοξα πράγματα. Βλέπω προσπάθειες μείωσης της δημόσιας δαπάνης και λανθασμένων προνομίων μερικών. Κάποια παραδείγματα.

1)Μείωση 30% στους μισθούς της κυβέρνησης. Νίκο θυμάσαι εδώ που συζητούσαμε αν έστω οικειοθελώς η Παπαρήγα, ο Τσίπρας και ο Καμμένος θα κάνουν την ίδια μείωση στους δικούς τους μισθούς. Και με έκραζες τότε. Εγώ προσωπικά δεν έχω ακούσει καμία τέτοια μείωση. Αν έχεις ακούσει εσύ το παίρνω πίσω.

2)Κατάργηση ειδικών γραμματειών των υπουργείων (υπήρχε τέτοιο πράγμα;; ). Από την οποία μάλιστα κατάργηση μάλιστα εξοικονομούμε αρκετά εκατομμύρια ευρώ το χρόνο!! Φανταστείτε μισθούς που έπαρναν!!!

3)Πολύ χάρηκα που έκοψε το επίδομα στα γουρούνια τους υπαλλήλους της βουλής επειδή λέει κουράζονται παραπάνω στις εκλογές... Και μάλιστα έδειξε αποφασιστικότητα λέγοντας ότι όποιος πρόλαβε και το πήρε θα του παρακρατηθεί.

4)Επίσης ανακοινώθηκε κλείσιμο οργανισμών, συγχωνεύσεις και μετατάξεις, πράγματα όμως που έχουν συζητηθεί και με την τρόικα και θα γίνουν.

Ακόμη θετικό για την ψυχολογία του κόσμου ήταν ότι το χαράτσι θα επιστραφεί σε κάποιες ευπαθείς ομάδες που το πλήρωσαν (άνεργους, χαμηλοσυνταξιούχους, πολύτεκνους).

Επίσης επανέλαβε σχεδόν όλες τις προεκλογικές δεσμεύσεις και μετεκλογικά (πράγμα που δεν το έχω ξανακούσει εγώ όσο καιρό ασχολούμαι με τα πολιτικά). Δηλαδή επίδομα ανεργίας για τους ελεύθερους επαγγελματίες, μείωση του ΦΠΑ στην εστίαση, συμψηφισμός οφειλών πολιτών και δημοσίου, μείωση δόσεων των δανείων στο maximum επίπεδο του 33% του μισθού. Το υπόλοιπο θα διακανονίζεται υποχρεωτικά. Είπε και είναι και πάλι η πρώτη φορά που το ακούω στη βουλή και όχι στα τηλεοπτικά παράθυρα, για την αλλαγή του νόμου περί ευθύνης υπουργών και σε επίπεδο συντάγματος, αλλά και σε νομοθετικό επίπεδο. Επίσης άκουσα με ευχαρίστηση τη μείωση των προτερημάτων των υπουργών. Δηλαδή τέλος στη διπλή σύνταξη, και μείωση των προνομίων στα απολύτως απαραίτητα. Δηλαδή τέρμα τα πολλά αυτοκίνητα, κινητά τα πανάκριβα γραφεία κλπ κλπ. Τουλάχιστον έτσι λέει.

Επίσης από τα πιο σημαντικά όλων! Αποκρατικοποίηση της ΔΕΗ και του ΟΣΕ!!! Αμήν και πότε Παναγία μου!!! Με τρισμέγιστο παράδειγμα το χτεσινό που είχα ένα πρόβλημα με το ρελέ στο σπίτι μου. Και πήρα τηλέφωνο στη ΔΕΗ και μου μίλησε η υπάλληλος πολύ άσχημα και μου έκλεισε και το τηλέφωνο στη μάπα λέγοντάς μου "Δεν είναι το πρόβλημα αυτό δικό μας κύριέ μου, να πάρετε ηλεκτρολόγο". Τώρα εδώ κολλάει το:"Ε ρε αποκρατικοποίηση που σας χρειάζεται αλήτες!!!" Και αυτοί και οι άλλοι οι κηφήνες του ΟΣΕ που πέρνουν πάνω από 2000, 2500 για να ξύνονται όλη μέρα!!! Άντε να τα δω να γίνονται και τι στον κόσμο!!!

Επίσης ακούω για συμφωνία της τρόικας με την κυβέρνηση για εκμετάλευση περιφερειακών αεροδρομίων και λιμανιών. Μακάρι να γίνει και αυτό. Να δοθούν σε εταιρίες τουριστικές να φτιάξουν μαρίνες, σταθμούς κρουαζιέρας και λοιπές υποδομές να αναπτυχθούν και τα αεροδρόμια και τα λιμάνια και οι τοπικές κοινωνίες.
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 18 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 775











Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούλ 07, 2012 4:33 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Deykalionas17 έγραψε:


1)Μείωση 30% στους μισθούς της κυβέρνησης. Νίκο θυμάσαι εδώ που συζητούσαμε αν έστω οικειοθελώς η Παπαρήγα, ο Τσίπρας και ο Καμμένος θα κάνουν την ίδια μείωση στους δικούς τους μισθούς. Και με έκραζες τότε. Εγώ προσωπικά δεν έχω ακούσει καμία τέτοια μείωση. Αν έχεις ακούσει εσύ το παίρνω πίσω.



Δεν σε ειχα κραξει αλλα σε ειχα πει οτι αυτο οσον αφορα την κυβερνηση που ενα μερος της κιολας σημαντικο δεν αποτελειται απο βουλευτες της ΝΔ.Οσον αφορα την μειωση του βουλευτικου μισθου δεν ακουσα τπτ οποτε γιατι κατηγορεις την αριστερα οταν και η δεξια που ειναι στην κυβερνηση απλα μειωσε τον εξτρα μισθο που θα περνουν οι βουλευτες της?

Με αυτο το σκεπτικο δεν σε ακουσα να λες κατι για χρυση αυγη που εδωσε τα αμαξια της σε πολυτεκνες οικογενειες και το επιδομα τους για αυτο,γιατι αυτο ειναι μια κινηση,εστω εικονικη καλης θελησης,sorry but thats the true!

Παράθεση:
Επίσης επανέλαβε σχεδόν όλες τις προεκλογικές δεσμεύσεις και μετεκλογικά (πράγμα που δεν το έχω ξανακούσει εγώ όσο καιρό ασχολούμαι με τα πολιτικά). Δηλαδή επίδομα ανεργίας για τους ελεύθερους επαγγελματίες, μείωση του ΦΠΑ στην εστίαση, συμψηφισμός οφειλών πολιτών και δημοσίου, μείωση δόσεων των δανείων στο maximum επίπεδο του 33% του μισθού. Το υπόλοιπο θα διακανονίζεται υποχρεωτικά. Είπε και είναι και πάλι η πρώτη φορά που το ακούω στη βουλή και όχι στα τηλεοπτικά παράθυρα, για την αλλαγή του νόμου περί ευθύνης υπουργών και σε επίπεδο συντάγματος, αλλά και σε νομοθετικό επίπεδο. Επίσης άκουσα με ευχαρίστηση τη μείωση των προτερημάτων των υπουργών. Δηλαδή τέλος στη διπλή σύνταξη, και μείωση των προνομίων στα απολύτως απαραίτητα. Δηλαδή τέρμα τα πολλά αυτοκίνητα, κινητά τα πανάκριβα γραφεία κλπ κλπ. Τουλάχιστον έτσι λέει.


Eνα αλλο γεγονος ειναι οτι η κυβερνηση παπανδρεου το πρωτο που εκανε και ειχε ταξει ηταν να προστατευσει την πρωτη κατοικια και να δωσει εξτρα επιδομα στους ανεργους τους πρωτους 2 μηνες.Ξερουμε πολυ καλα τι ακολουθησε...Λυπαμαι αλλα δεν μπορω να δω κατι που στην ελλαδα συνηθιζεται να γινεται απο τις κυβερνησεις το πρωτο καιρο οποτε αναμενω μετα σεπτεμβρη να σου πω αν ειμαι αισιοδοξος ή οχι.

Παράθεση:
Επίσης από τα πιο σημαντικά όλων! Αποκρατικοποίηση της ΔΕΗ και του ΟΣΕ!!! Αμήν και πότε Παναγία μου!!! Με τρισμέγιστο παράδειγμα το χτεσινό που είχα ένα πρόβλημα με το ρελέ στο σπίτι μου. Και πήρα τηλέφωνο στη ΔΕΗ και μου μίλησε η υπάλληλος πολύ άσχημα και μου έκλεισε και το τηλέφωνο στη μάπα λέγοντάς μου "Δεν είναι το πρόβλημα αυτό δικό μας κύριέ μου, να πάρετε ηλεκτρολόγο". Τώρα εδώ κολλάει το:"Ε ρε αποκρατικοποίηση που σας χρειάζεται αλήτες!!!" Και αυτοί και οι άλλοι οι κηφήνες του ΟΣΕ που πέρνουν πάνω από 2000, 2500 για να ξύνονται όλη μέρα!!! Άντε να τα δω να γίνονται και τι στον κόσμο!!!


Αμην και ποτε +100000000000!
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 12 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 892
Τοποθεσία: Αθήνα







Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούλ 08, 2012 11:42 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

devilmanson έγραψε:
Με αυτο το σκεπτικο δεν σε ακουσα να λες κατι για χρυση αυγη που εδωσε τα αμαξια της σε πολυτεκνες οικογενειες και το επιδομα τους για αυτο,γιατι αυτο ειναι μια κινηση,εστω εικονικη καλης θελησης,sorry but thats the true!

Κοίτα Νίκο, όπως αντιπαθώ Τσίπρα και Παπαρήγα γιατί αντιπροσωπεύουν ηλίθιες ιδεολογικές ουτοπίες και πουλάνε φούμαρα στον κόσμο, έτσι και με την Χρυσή Αυγή. Η Χρυσή Αυγή και γενικότερα ο Ναζισμός τι λέει; Εμείς είμαστε και κανείς άλλος δεν είναι. Βάζουν μέσα λέξεις όπως καθαρότητα αίματος, φυλής και τέτοιες ηλιθιότητες. Αν με ρωτήσεις θεωρητικά αν θα ήθελα να πάρουμε πίσω Κων/πολη, Μικρασιατικά παράλια, Κύπρο, και ότι άλλο μπορούμε και να γίνουμε και υπερδύναμη και δεν ξέρω εγώ τι άλλο δεν θα σου έλεγα όχι. Επίσης αν μου έλεγες ότι αύριο το πρωί θα ξύπναγα να πάω στη σχολή μου και δεν θα ήταν γκέτο από μετανάστες και δεν θα φοβόμουν να πάρω το laptop μου, μαζί μου που το χρειάζομαι πάλι δεν θα σου έλεγα όχι. Από την άλλη όχθη αν μου έλεγες ότι όλες οι υποδομές, οι εταιρίες κοινωνικών αγαθών κλπ θα είναι στο δημόσιο αλλά θα δουλεύουνε, πάλι δεν θα είχα κανένα πρόβλημα. Όμως όλα αυτά τα ακραία είτε της μίας πλευράς, είτε της άλλης είναι ανεφάρμοστες και επικίνδυνες για την εποχή μας ουτοπίες. That's my opinion anyways...

devilmanson έγραψε:
Eνα αλλο γεγονος ειναι οτι η κυβερνηση παπανδρεου το πρωτο που εκανε και ειχε ταξει ηταν να προστατευσει την πρωτη κατοικια και να δωσει εξτρα επιδομα στους ανεργους τους πρωτους 2 μηνες.Ξερουμε πολυ καλα τι ακολουθησε...Λυπαμαι αλλα δεν μπορω να δω κατι που στην ελλαδα συνηθιζεται να γινεται απο τις κυβερνησεις το πρωτο καιρο οποτε αναμενω μετα σεπτεμβρη να σου πω αν ειμαι αισιοδοξος ή οχι.

Σε αυτό θα συμφωνήσω 1000%. Όλοι περιμένουμε με αγωνία να δούμε τα λόγια να γίνονται έστω για μία φορά πράξεις. Μακάρι να γίνουν και να πάνε όλα καλά.
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 18 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 775











Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιούλ 09, 2012 12:05 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Απο που να αρχισω για τα χθεσινα

Να πιασω τον Τσιπρα που γυρισε και ειπε την παπαρια «Όσοι τολμήσουν να εκμεταλλευτούν την κατάσταση της χώρας μας για να βάλουν χέρι στη δημόσια περιουσία, θα χάσουν τα λεφτά τους».Καλα ρε εισαι αντιπολιτευση οκ το δεχομαι αλλα πας και λες τετοια πραγματα οταν η κατασταση εχει φτασει στο κοκκινο,τραγικος.

Να πιασω τον Σαμαρα που γυρισε και ειπε "Μας είπαν ότι θα τους βρούμε, λέει, απέναντι, εντός κι εκτός της Βουλής. Τι θα πει αυτό; Ότι δεν θα έχετε καμία αντίρρηση να καεί και πάλι η Αθήνα; Το μόνο που σας ενδιαφέρει είναι να διαλυθούν τα πάντα για να ’ρθετε να κυβερνήσετε. Να σας θυμίσω ότι δεν είναι δεκαπενταμελές συμβούλιο...".Συγγνωμη αλλα το κομμα σου εχει προσφατα στα χερια του βαμμενο με αιμα απο ενα παιδακι μου φαινεται οτι εχεις πολυ κοντη μνημη και θυμασαι τα περι δεκαπενταμελους να τα λες αλλα ξεχνας οτι ησουν στην κυβερνηση οταν εγινε το συμβαν.Κοιτα μην βαψεις παλι τα χερια σου με αιμα και τοτε ποιος σε σωζει.

Καλα για τους υπολοιπου τι να πω ο βενιζελος δνε μπροει να το χωνεψει οτι ειναι κατω απο τον Συριζα ο καμμενος στον κοσμο του.Κουβελης κκε και χρυση αυγη απλα ανυπαρκτοι... Thumb Down
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 18 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 775











Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Σεπ 07, 2012 2:31 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

O Σεπτεμβρης μπαινει μαζι με νεα μετρα και το καλοκαιρι εφτασε στο τελος του.Ο κοσμος μετα τις παραλιες αποφασιζει να κανει απεργιες και πορειες και με μια εκθεση που εμας τους θεσσαλονικεις θα μας κανει να στεναξουμε απο τα δρακοντεια μετρα που θα παρθουν στο κεντρο.

Σε ολα αυτα εχουμε ενα πρωθυπουργο Π@π@ρα που κανει την μια κολοτουμπα πισω απο την αλλη,Ενα πασοκ που το παιζει νταης και πουλαει τρελα μιας και τωρα δεν ειναι κυβερνηση μια δημαρ που καταρρειει ενα Τσιπρα ο οποιος ειναι στον κοσμο του ενα ΚΚΕ σταθερο και ηλιθιο και το καλυτερο απο ολα,που το αφησα για το τελος,δημοσκοπικα να βλεπουμε μια χρυση αυγη να αυξανει 100% τα ποσοστα του.

Μεσα σε ολα αυτα περιμενω η Ελλαδα να σωθει και να παει καλυτερα.... Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 17 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 367
Τοποθεσία: Eternal Crusader










Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Σεπ 07, 2012 6:33 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κάτι σχετικό-άσχετο, αύριο θα πάμε να τρυγήσουμε τα αμπέλια μαζί με τον πατέρα μου. Δε βρήκαμε ΟΥΤΕ ΕΝΑΝ ξένο να μας βοηθήσει κάνοντας μεροκάματο! Ούτε έναν σε όλο το χωριό! Οπότε θα μας βοηθήσει ένας συγγενής και ο υπάλληλος του μαγαζιού μας. Τέτοιο πράγμα δεν έχει ξαναγίνει
_________________

http://www.youtube.com/watch?v=GZfJOK_Ywmk&feature=related
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 01 Μάι 2010
Δημοσιεύσεις: 558
Τοποθεσία: Memoria

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Νοέ 16, 2012 4:18 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Laughing
http://www.youtube.com/watch?v=V0mW0_9wuP8
_________________
Don't you feel the rush...??

Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέου Θέματος     Απάντηση στο Θέμα     AnimeClipse Αρχική σελίδα » Off-Topic Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3
Σελίδα 3 από 3

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.01439 seconds with 5 queries