Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » Off-Topic

Spam Corner
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  
Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 18 Ιούλ 2012
Δημοσιεύσεις: 13


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 19, 2012 8:58 pm
Τίτλος: Spam Corner
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ας κάνουμε την προσευχή μας πρώτα για να μην έχει ανοιχτεί κάτι παρόμοιο, γιατί αυτό το topic που πάω να ανοίξω είναι λίγο big και σε άλλα forum έχει ανοιχτεί από την 1η μέρα κιόλας και έχει καθαρά τα περισσότερα post, πόσο μάλλον εδώ, αλλά αφού δεν το βρήκα κάπου τι να κάνω; :P

Σε αυτό το μέρος θα μπορούμε να γράφουμε ότι άκυρο θέλουμε χωρίς να χρειάζεται να ανοίγουμε new topics για το κάθε τι ή να περνάμε ώρες στο search προσπαθώντας να βρούμε ένα παρόμοιο topic που έχει ανοιχτεί πριν 10 χρόνια και έχει χαθεί στο άπειρο. Θα μπορούμε επίσης να ρωτάμε ερωτήσεις που μπορούν να βρουν απάντηση χωρίς πολλά πολλά, έτσι ώστε να μην ανοίγουμε για 1 ερώτηση ένα new topic. Επίσης θα μπορούμε να πούμε ότι άλλο άκυρο θέλουμε(μέσα στα όρια των κανόνων πάντα :P ), χωρίς να ανχωνόμαστε για το spam, διότι:
1. Αυτή θα είναι η άκυρη γωνιά του forum που θα "πέφτει όλο το σκουπίδι"(όπα κάπως ακούστηκε αυτό :P ), που δεν θα χρειάζεται πολύ έλεγχο από την πλευρά των Admin/ Mod, γιατί τα μέλη θα γράφουν χαλαρά ότι 'να 'νε happy
2. Δεν παίρνεις post από αυτό το thread οπότε κανείς δεν χρειάζεται να αγχώνετε για το spam και την καταμέτρηση των post Wink
3. Το λέει και το name του topic :P

Left64Vegeta έγραψε:
Είσαι σε λάθος topic. Μην διστάσεις να ανοίξεις νέο topic όταν δεν υπάρχει κάτι σχετικό με αυτό που θέλεις να πεις, ή υπάρχει και έχει σταματήσει η συζήτηση πριν πολλά χρόνια.

Διστάζω γιατί στα 9/10 new topics που βλέπω, βλέπω μια απάντηση του τύπου "μην ανοίγετε άκυρα topics που υπάρχουν ήδη"(με όλο το σεβασμό δεν το λέω ειρωνικά) και τέτοια.
Επίσης είμαι new και δεν έχω δει ούτε τα μισά topics οπότε υποθέτω πως θα υπάρχει topic για το οτιδήποτε σε ένα τόσο μεγάλο forum. Άρα και αυτό που πάω να ανοίξω υπάρχει :P
Άντε να δούμε πόσο θα κρατήσει αυτό το topic :P
Επίσης το topic το άνοιξα γιατί ήθελα να σου απαντήσω σε αυτό το post σου(αρχικά) αλλά χωρίς να spamάρω το άλλο topic μιας και μου είπες πως είμαι off.
Στην ερώτησή μας λοιπόν.
Γιατί δεν τα βγάζετε ξεχωριστά; Φοβάστε να μην σας πάρουνε τα credits και μετά βγάζει ο καθένας όπου θέλει τους subs σας και επομένως τον κόπο σας χωρίς να σας ρωτάει ή κάτι άλλο;
Αν είναι big story μην μου την πεις, δεν με ενδιαφέρει ιδιαίτερα xD
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 08 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 60
Τοποθεσία: στο ∞ & -->

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιούλ 20, 2012 2:51 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Έξυπνη η κίνηση σου αλλά δεν νομίζω να πιάσει. Παίζει να εξελιχθεί σε φάση aka black hole και δεν λέει.
_________________


Μερικές φορές δεν έχει σημασία τι ζητάς
ή πόσα ζητάς, αλλά πως το ζητάς!
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 18 Ιούλ 2012
Δημοσιεύσεις: 13


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιούλ 20, 2012 9:19 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

trane7free έγραψε:
Έξυπνη η κίνηση σου αλλά δεν νομίζω να πιάσει. Παίζει να εξελιχθεί σε φάση aka black hole και δεν λέει.

Όχι πάει, αυτός είναι ο σκοπός της :P
Αν έχει ξανά ανοιχτεί παρόμοιο topic και έκλεισε διότι δεν θέλετε black holes στο forum, τότε κλείστε και αυτό, διότι έψαξα και δεν βρήκα κάτι παρόμοιο, οπότε μπορεί να μην θέλουν οι Admins/ Mod και να τα κλείνουν, τι να πω :P
Πάντως εγώ πιστεύω πως πρέπει να υπάρχει η ελεύθερη γωνιά στο forum που να γράφει ο καθένας ό,τι(περίπου) θέλει.
Από τα 15~ post μου ήθελα ήδη 2 φορές να γράψω σε τέτοιο topic αλλά δεν το έβρισκα οπότε είπα να δοκιμάσω την τύχη μου ανοίγοντάς το ο ίδιος.
Και στην τελική τα post δεν μετράνε οπότε οι Admins δεν θα πρέπει να ελέγχουν για το spam παρά μόνο για το να μην ξεπερνάνε τα μέλη τους rules.
Σε άλλα forum σου ξανά λέω αυτό είναι ένα από τα must topics, έχει την ίδια σημασία(περίπου) με το topic των κανόνων!
Εγώ πολύ θα ήθελα να μείνει πάντως big smile
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 12 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 892
Τοποθεσία: Αθήνα







Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιούλ 20, 2012 10:23 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Προσωπικά πιστεύω ότι ένα τέτοιο thread θα ήταν μια ωραία πινελιά για το forum μας. Ιδίως αν χρησιμοποιείται και για ενημερωτικούς σκοπούς και όχι μόνο για καφρίλα. Όχι ότι είναι κακή και λίγη καφρίλα, αλλά όλα έχουν ένα όριο. Αν τηρούνται οι στοιχειώδεις κανόνες ( π.χ όχι βρισίδια, όχι προσβολές ανάμεσα στα μέλη κλπ) δεν βλέπω κανέναν λόγο για να κλείσει αυτό το thread. Και ίσως να εξελιχθεί και σε δημοφιλέστατο μέρος του forum. Καλό κάψιμο σε όλους μας λοιπόν.
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 17 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 367
Τοποθεσία: Eternal Crusader










Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιούλ 20, 2012 11:42 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Θα πρότεινα όμως αλλαγή του τίτλου. Spam είναι το να επαναλαμβάνεις ένα συγκεκριμένο πράγμα. Αυτό ήδη δε συμβαίνει εδώ. Προσωπικά προτείνω "Πείτε ό,τι θέλετε".
_________________

http://www.youtube.com/watch?v=GZfJOK_Ywmk&feature=related
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 08 Μάρ 2007
Δημοσιεύσεις: 1242
Τοποθεσία: Πουθενά



Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιούλ 20, 2012 11:47 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μικρό είναι το forum μας, με λίγους και καλούς posters. Άμα κάποιοι ξέφευγουν off-topic, γίνεται για 2-3 posts που είτε πήγαν στον Κάδο Ανακύκλωσης (το πραγματικό Spam Corner) είτε έμειναν εκεί που είναι, γιατί δεν ενόχλησαν και κανέναν. Δεν χρειάστηκε ποτέ ένα topic τύπου Black Hole, γι' αυτό και δεν είχε δημιουργηθεί.
Προσωπικά, δεν νομίζω ότι θα το χρησιμοποιήσουμε ιδιαίτερα το συγκεκριμένο topic.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 18 Ιούλ 2012
Δημοσιεύσεις: 13


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιούλ 20, 2012 12:55 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

bezdim έγραψε:
Θα πρότεινα όμως αλλαγή του τίτλου. Spam είναι το να επαναλαμβάνεις ένα συγκεκριμένο πράγμα. Αυτό ήδη δε συμβαίνει εδώ. Προσωπικά προτείνω "Πείτε ό,τι θέλετε".

Μπααα, θα προτιμούσα κάτι αγγλικό για title, σαν το "Spam Corner" ή το "Black Hole".

psofia έγραψε:
Μικρό είναι το forum μας, με λίγους και καλούς posters. Άμα κάποιοι ξέφευγουν off-topic, γίνεται για 2-3 posts που είτε πήγαν στον Κάδο Ανακύκλωσης (το πραγματικό Spam Corner) είτε έμειναν εκεί που είναι, γιατί δεν ενόχλησαν και κανέναν. Δεν χρειάστηκε ποτέ ένα topic τύπου Black Hole, γι' αυτό και δεν είχε δημιουργηθεί.
Προσωπικά, δεν νομίζω ότι θα το χρησιμοποιήσουμε ιδιαίτερα το συγκεκριμένο topic.

Δεν είμαι σίγουρος για το αν το forum είναι μικρό με 16000+ member(θα μου πεις, "δεν γράφουν όλα τους post", αλλά αυτό είναι άλλο).
Λογικά πρέπει να είναι μέσα στα 5(για να μην πω 3) μεγαλύτερα forums της Ελλάδας που ασχολείται με anime.
Θα πρότεινα να το κρατήσουμε το συγκεκριμένο topic γιατί σε κάποιους σαν κι εσένα μπορεί να μην φανεί και τόσο χρήσιμο αλλά σε κάποιους άλλους σας εμένα και τον Deykalionas17 μπορεί να φανεί.
Στην τελική σε όσους δεν χρειάζεται ας μην γράφουν σε αυτό, δεν ενοχλεί σε κάτι πιστεύω Wink
Επίσης αφού δεν υπάρχει κάτι παρόμοιο πιστεύω πως δεν χρειάζεται να φύγει - μιας και δεν ενοχλεί σε κάτι Wink
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 04 Μάι 2008
Δημοσιεύσεις: 497
Τοποθεσία: R'lin K'ren A'a





Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιούλ 20, 2012 1:27 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Deykalionas17 έγραψε:
( π.χ όχι βρισίδια,

σωστα, εγω τουλαχιστον προτιμω να ριχνω τα βρισιδια εκει που απαιτειται, στα anime & manga topics.

@Bezi σκεψου μονο τι εχουν να δουν τα ματακια μας κ ποσο θα γελασουμε.
So, FOR CHAOS!!!
_________________
My MAL List
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 08 Μάρ 2007
Δημοσιεύσεις: 1242
Τοποθεσία: Πουθενά



Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιούλ 20, 2012 1:47 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

m_Namikaze έγραψε:

Δεν είμαι σίγουρος για το αν το forum είναι μικρό με 16000+ member(θα μου πεις, "δεν γράφουν όλα τους post", αλλά αυτό είναι άλλο).


Και εγώ που δεν γράφτηκα προχτές στο forum σου λέω ότι τα άτομα που συμμετέχουν τακτικά στις συζητήσεις δεν παίζει να είναι πάνω από 25.
Τεσπα, popcorn υπάρχει άφθονο, ορίστε και το topic σου για να μονολογείς.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 17 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 367
Τοποθεσία: Eternal Crusader










Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιούλ 20, 2012 2:30 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Φορ γκρέητερ τζάστις:


_________________

http://www.youtube.com/watch?v=GZfJOK_Ywmk&feature=related
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 18 Ιούλ 2012
Δημοσιεύσεις: 13


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιούλ 20, 2012 6:03 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

psofia έγραψε:
m_Namikaze έγραψε:

Δεν είμαι σίγουρος για το αν το forum είναι μικρό με 16000+ member(θα μου πεις, "δεν γράφουν όλα τους post", αλλά αυτό είναι άλλο).


Και εγώ που δεν γράφτηκα προχτές στο forum σου λέω ότι τα άτομα που συμμετέχουν τακτικά στις συζητήσεις δεν παίζει να είναι πάνω από 25.

You got that right!
Το forum μου είναι εδώ και αρκετό καιρό dead. Αλλά αν είδες τα post που έχουν γίνει θα κατάλαβες πως δεν ήταν πάντα έτσι. Παρ' όλα αυτά όμως και στις καλύτερες του τα μέλη που γράφανε post δεν ήταν πάνω από 10-15, άσχετα αν το καθένα έγραφε 500 post από μόνο του, που για το μικρό forum μας ήταν πολλά. Αλλά πόσο καιρό γίνετε να μιλάνε 15 άτομα μεταξύ τους;! Τα εξαντλήσαμε όλα τα θέματα οπότε σιγά σιγά το forum άρχισε να πέφτει. Αν και αυτό οφείλετε και σε κάτι άλλο :P

ΥΓ. Το spam έχει ήδη αρχίσει. Ο bezdim βάζει τα πιο άκυρα video στον κόσμο, αν και είναι ωραία Laughing Laughing

psofia έγραψε:
Τεσπα, popcorn υπάρχει άφθονο, ορίστε και το topic σου για να μονολογείς.


Μια χαρά θα πάνε τα πράγματα και δεν θα μονολογώ... για πολύ :P
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 08 Μάρ 2007
Δημοσιεύσεις: 1242
Τοποθεσία: Πουθενά



Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιούλ 20, 2012 6:18 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Kαι ποιο είναι αυτό το forum?

Καθόλου άκυρο το βίντεο του Δημήτρη, πάρα πολύ έγκυρο και επίκαιρο το βρίσκω. Razz
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 18 Ιούλ 2012
Δημοσιεύσεις: 13


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιούλ 20, 2012 8:48 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

psofia έγραψε:
Kαι ποιο είναι αυτό το forum?

Αυτό είναι.
Ένα που έχω φτιάξει εγώ με έναν φίλο.

psofia έγραψε:
Καθόλου άκυρο το βίντεο του Δημήτρη, πάρα πολύ έγκυρο και επίκαιρο το βρίσκω. Razz

Επίκαιρο με το topic, που το θέμα του το topic είναι "το άκυρο", οπότε... Razz Razz
Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέου Θέματος     Απάντηση στο Θέμα     AnimeClipse Αρχική σελίδα » Off-Topic Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.01627 seconds with 5 queries