Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » Off-Topic

Εκλογές 2012 Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30  Επόμενη
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  
Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 08 Δεκ 2010
Δημοσιεύσεις: 407


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιούν 18, 2012 11:21 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

venezouelas έγραψε:

Με συγχωρείς αλλά τώρα συγκρίνεις την ΝΔ με το ΣΥΡΙΖΑ; Εγώ πιστεύω ότι οι "στενόμυαλοι" που την ψήφισαν είναι βολεμένοι και διεφθαρμένοι και τους κρίνω γιατί είδα τι σκατά πολιτική εφάρμοσαν και φέρανε μέχρι εδώ ..και τονίζω ότι τον ψήφισα γιατί ήθελα να δώσω μια ευκαιρία να κυβερνήσει αυτό το κόμμα..πάντως αν μερικοί το θεωρούν ηλιθιότητα αυτό το πράγμα τι να πω απόψη τους αλλά από την στιγμή που δεν έχει κυβερνήσει πότε του στην ιστορία της ελλάδας καλό είναι να μην κρίνουμε χωρίς να δούμε την πολιτικής που θα κάνουνε...


ωπα, ωπα. κατσε γιατι αυτο το ακουω πολυ καιρο τωρα και οποτε το ακουω νευριαζω ακομα περισσοτερο. θα σταματησετε επιτελους να λετε αυτη την ανυποστατη ηλιθιοτητα; ειδικα οσοι δεν εχετε ιδεα απο νδ και τι εχει κανει για τους νεοδημοκρατες(τιποτα απολυτως).

να σκεφτεστε και παραπερα. τι παει να πει μην κρινουμε χωρις να δουμε τη πολιτικη που θα ασκησει; ειναι σαν να μου λες: με εχει πιασει ενας βιαστης, μου λεει θα σε βιασω, και του λεω ελα, γιατι δεν πιστευω οτι οντως το εννοει. ειναι λογικη αυτη; Και με τον γαπ το ιδιο εγινε και ειδατε που φτασαμε. και στο λεω ξεκαθαρα. οσοι ψηφισαν συριζα, δεν εχουν ιδεα ουτε απο πολιτικη, ουτε απο ιστορια. μενετε σε ωραιοποιημενες εκφρασεις. αυτοι που εφεραν τον παπανδρεου στην εξουσια, αυτοι οι ιδιοι ηθελαν να βγει ο συριζα στην εξουσια. τις ιδιες ωραιοποιημενες εκφρασεις πιστεψαν τοτε, τις ιδιες και τωρα. και το καλυτερο ποιο ειναι; ο παπανδρεου φταιει που φτασαμε εδω. οχι αυτοι που τον ψηφισαν(και μην ακουσω οτι δεν ξεραμε. ο καραμανλης ειπε οτι αν δεν παρουμε μετρα τωρα μετα θα ερθουν πολυ δυσκολες μερες. οταν ακυρωσε το μπουργκας -αλεξανδρουπολη, που θα εφερνε ετησιως, δισεκατομυρια(νομιζω 20) στη χωρα, δεν βγηκε κανεις σας να πει κατι. το κατεβασατε αμασητο). αν λοιπον εβγαινε, οταν θα μας οδηγουσε στην εξαφανιση, τοτε ο τσιπρας θα εφταιγε. οχι αυτοι που ττον βγαλανε. σταματηστε να πιστευετε σε ωραια λογια. αντικρυστε τη πραγματικοτητα και επιτελους αποδεχτητε ευθυνες. στη συνεντευξη του βενιζελου στον ενικο, οταν νευριασε, λεει σε καποια στιγμη ο βενιζελος στο πολιτη: ελατε να κυβερνησετε. και του απανταει ο αλλος: δεν θελω να κυβερνησω, θελω εσεις να με κυβερνησετε. οταν λοιπον αποποιεισαι της ευθυνης της πραξης, δεν δικαιουσαι να κρινεις το αποτελεσμα. αν εβγαινε ο τσιπρας(που δεν θα εβγαινε και ουτε προκειται να βγει ποτε- γιατι δεν ανηκει εκει που πρεπει να ανηκει ενας πρωθυπουργος-) θα καταργουσε το μνημονιο, τον εγγυητη δηλαδη της ελλαδας για να μπορει να δανειζεται χρημα ωστε να πληρωνει χρεη, μισθους κλπ κλπ. ναι αλλα γιατι να δανειζομαστε; γιατι δεν βγαζουμε τα χρηματα. γιατι απο το 81 τα προβατα οι νεοελληνες ακολουθησαν τον ΜΕΓΑΛΟ. τον ΤΕΡΑΣΤΙΟ, ανδρεα παπανδρεου στο καλεσμα του για υπερκαταναλωτισμο, θεσεων στο δημοσιο, επιδοματων κλπ κλπ κλπ. με αποτελεσμα να εχουμε ενα τεραστιο χρεος που δεν μπορουμε να πληρωσουμε αν δεν δανειστουμε. ΑΥΤΗ ειναι η πραγματικοτητα. Και ναι. δεν φταινε οι πολιτικοι που φτασαμε εδω. την ευθυνη την εχουν 100% οι πολιτες. γιατι: 1)ξαναβγαζανε αυτους που εβλεπαν οτι κλεβανε, 2)ανεχονταν ολη την ατιμωρησια που υπηρχε και υπαρχει(η γελοιοτητα σε ολο της το μεγαλειο: ο κουλουρης πατησε με το αμαξι ανθρωπο, δεν κουνηθηκε ουτε μυγα. ο κασιδιαρης εριξε μια σφαλιαρα στη κανελη μονο τα swat δε στειλανε για να τον πιασουν) 3)γιατι ηταν μερος του ολου κλεψιματος με τα επιδοματα, με το δημοσιο κλπ κλπ κλπ. Η ΝΔ αυτη τη στιγμη ηταν καλυτερη-χειροτερη λυση που υπηρχε. Ή καλυτερα που μας εδιναν. Γιατι οπως ειπα παραπανω, η κυβερνηση που ειχαμε μεχρι στιγμης ηταν η καλυτερη. και αυτο που πιστευω ειναι πως πρεπει απο ολα τα κομματα να παρθουν οι καλυτεροι και να μπουν στη κυβερνηση. οπως πχ ο πανουσης,(οχι ο τζιμακος-αυτος της δημαρ). Πρεπει, για μενα να δημιουργηθει μια κυβερνηση με τους καλυτερους της βουλης ή τουλαχιστον των τριων τη κυβερνησης.

edit:Ολοκληρώθηκε πριν από λίγο η συνεδρίαση της Κεντρικής Επιτροπής της Δημοκρατικής Αριστεράς η οποία ενέκρινε την εισήγηση του προέδρου του κόμματος Φώτη Κουβέλη για τις διαδικασίες συγκρότησης κυβέρνησης.

Όπως αναφέρει σχετική ανακοίνωση, «η Κεντρική Επιτροπή αποφάσισε ότι τυχόν κυβέρνηση συνεργασίας πρέπει να εξασφαλίζει προγραμματική συμφωνία και να απαρτίζεται από φερέγγυα πρόσωπα».


Έχει επεξεργασθεί από τον/την youzhi στις Δευ Ιούν 18, 2012 11:31 pm, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 12 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 892
Τοποθεσία: Αθήνα







Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιούν 18, 2012 11:25 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Melkor1431 έγραψε:
συγνώμη, χωρίς να διαβάσω τα αποπάνω, θέλω να πω ότι έχουμε πάθει αρκετά ήδη ώστε θα έπρεπε να είχαμε μάθει.


Σε οποιαδήποτε άλλη κοινωνική, πολιτική και οικονομική κατάσταση θα συμφωνούσα 100%. Αλλά αν και τα μισά από αυτά που ακούμε από το εξωτερικό ισχύουν, οι εξελίξεις στην Ευρώπη και τον κόσμο τρέχουν. Εδώ λένε ότι θα έχουν σημασία οι μέρες που θα αφιερωθούν μέχρι να φτιαχτεί η κυβέρνηση για να πάμε έτοιμοι στο τάδε eurogroup και στην τάδε σύνοδο... Δεν θεωρώ ότι έχουμε το χρόνο να περιμένουμε τους καλομαθημένους αριστερούς που η μόνη τους πολιτική εμπειρία είναι τα κάγκελα των πανεπιστημίων και των δημόσιων υπηρεσιών, να "μάθουν τα κατατόπια" και μετά να πάνε να κάνουνε δουλειά. Φημολογείται ότι ο ίδιος ο Τσίπρας είχε ζητήσει από Βενιζέλο και Σαμαρά 6 μήνες "περίοδο χάριτος" μιας και το κόμμα του θα κυβερνούσε για πρώτη φορά. Όσο και αν με βρίζει το 90% των ανθρώπων με τους οποίους συζητώ συνεχίζω να πιστεύω ότι καλύτερα αυτά τα λαμόγια αυτή τη συγκεκριμένη στιγμή παρά ο Τσίπρας και οποιοσδήποτε άλλος δηλαδή...
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 18 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 775











Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιούν 18, 2012 11:38 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Oπως το παμε ακομα και αν χρεωκοπησουμε με οποια κυβερνηση γινει θα πουμε οτι φταιει ο Τσιπρας αν ειναι δυνατον δλδ.

Εγω εχω απορια μεγαλη και δεν την εκφραζω εγω αλλα την ακουσα σημερα στο bbc γυρνωντας τα καναλια στα ψηφιακα.Για ποιο λογο γιναν οι εκλογες και γιατι να μην ξαναγινουν απο τη στιγμη που το εκλογικο αποτελεσμα αναλογικα εδωσε τις ιδιες πιθανες κυβερνησεις;

Και να το θεσω εγω ελληνικα για ποιο λογο εγιναν εκλογες αν θυμαστε καλα????Γιναν γιατι πολυ απλα δεν συμμετειχε ο Συριζα γιατι θεταν ορους τα τσιρακια πασοκ και δημαρ και κυριως η Δημαρ.

Τωρα που οι εκλογες αυτες δωσαν τα ιδια ΑΝΑΛΟΓΙΚΑ αποτελεσματα γιατι δεν εχουν θεμα με το Συριζα να συμμετασχει και αυτο το εμποδιο να παρακαφθει???

Αρα επι της ουσιας και οχι της αφορμης ποιος φταιει αραγε που δεν εγινε κυβερνηση???

(Επισης στις πρωτες εκλογες ο Συριζα κρατησε την εντολη 3 μερες και η ΝΔ 24 ωρες.Τοτε η ΝΔ ηταν υπευθυνη και ο Συριζα επαιζε με το χρονο

Τωρα η ΝΔ θα την κρατησει ως την Τεταρτη και ο Συριζα δεν την θελει καν.Τωρα η ΝΔ ειναι υπευθυνη και ο Συριζα ειναι ανευθυνος που τωρα καιγομαστε πιο πολυ απο τον χρονο.)

Γιατι τωρα δεν γινεται αλλιως????Τοτε δλδ γινοτατε????

Θα τρελαθουμε ειμαστε με τα καλα μας εποικοινωνουμε εδω μεσα,ποιος ειναι ο καλομαθημενος ο αριστερος, τοσο κοντη μνημη εχουμε η παραλογισμο????

Πραγματικα με ορισμενα πραγματα θα τρελαθω Topic Closed

EDIT

Κατι ακομα που το ξεχασα επισης απο το ΒΒC το ακουσα και εχω και εγω την ιδια απορια.

Γιατι ο Σαμαρας πανηγυρισε ως πρωτος και ο Συριζα ως δευτερος απο την στιγμη που δεν καναν αυτοδυναμια?Επειδη αυξησαν,θεωρητικα απο το 100% των κομματων της βουλης,το ποσοστο τους????

Υποτιθεται οτι τα τρια κομματα με 159 εδρες δεν ειχαν πολιτικη νομιμοποιηση με 165 εχουν ομως οι 2 τους?Δλδ καναμε εκλογες για 6 εδρες παραπανω και για ποσες καμια 2-3 του Συριζα.

Μας δουλευουν ψιλογαζι μου φαινεται και εμεις κοιμομαστε.Αντε χθες ειχαμε την αγωνια μας αλλα σημερα ειναι μια αλλη μερα που πρεπει να δουμε λογικα τη εγινε τελικα.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την devilmanson στις Τρι Ιούν 19, 2012 12:13 am, 2 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 08 Δεκ 2010
Δημοσιεύσεις: 407


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιούν 18, 2012 11:45 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

devilmanson έγραψε:

Και να το θεσω εγω ελληνικα για ποιο λογο εγιναν εκλογες αν θυμαστε καλα????Γιναν γιατι πολυ απλα δεν συμμετειχε ο Συριζα γιατι θεταν ορους τα τσιρακια πασοκ και δημαρ και κυριως η Δημαρ.

Τωρα που οι εκλογες αυτες δωσαν τα ιδια ΑΝΑΛΟΓΙΚΑ αποτελεσματα γιατι δεν εχουν θεμα με το Συριζα να συμμετασχει και αυτο το εμποδιο να παρακαφθει???


για μενα οι λογοι που δεν εκαναν κυβερνηση τοτε ειναι: παραγραφη αδικηματων των προηγουμενων, προσπαθεια να βγει η χ.α απο τη βουλη, βελτιωση των ποσοστων και της νδ αλλα και του συριζα ωστε πλεον να σταθεροποιηθει το νεο πολιτικο σκηνικο που δημιουργησαν οι εκλογες της 6η μαιου

Δεν νομιζω να τη κρατησει μεχρι τη τεταρτη. ηδη βρεθηκε με τσιπρα-καμμενο-βενιζελο-κουβελη και μετα τα οσα ειπε και ο βενιζελος αλλα και η αποφαση της δημαρ για συγκροτηση κυβερνησης, το μονο που μενει ειναι να ορισουν τα προσωπα που θα την απαρτιζουν.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την youzhi στις Δευ Ιούν 18, 2012 11:57 pm, 2 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 18 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 775











Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιούν 18, 2012 11:48 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

youzhi έγραψε:
devilmanson έγραψε:

Και να το θεσω εγω ελληνικα για ποιο λογο εγιναν εκλογες αν θυμαστε καλα????Γιναν γιατι πολυ απλα δεν συμμετειχε ο Συριζα γιατι θεταν ορους τα τσιρακια πασοκ και δημαρ και κυριως η Δημαρ.

Τωρα που οι εκλογες αυτες δωσαν τα ιδια ΑΝΑΛΟΓΙΚΑ αποτελεσματα γιατι δεν εχουν θεμα με το Συριζα να συμμετασχει και αυτο το εμποδιο να παρακαφθει???


για μενα οι λογοι που δεν εκαναν κυβερνηση τοτε ειναι: παραγραφη αδικηματων των προηγουμενων, προσπαθεια να βγει η χ.α απο τη βουλη, βελτιωση των ποσοστων και της νδ αλλα και του συριζα ωστε πλεον να σταθεροποιηθει το νεο πολιτικο σκηνικο που δημιουργησαν οι εκλογες της 6η μαιου


Δεν ειδες το ΕDIT μου μαλλον γιατι τωρα το εγραφα.Κοινως μως καναμε εκλογες για να κερδισει 6 εδρες η μια μερια και η αλλη 2.Συνχαρητηρια πεταξαμε τοσα λεφτα σαν χωρα για 8 εδρες να αλλαξουν ε ειμαστε για γελια. Thumb Down
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 08 Δεκ 2010
Δημοσιεύσεις: 407


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 19, 2012 12:01 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

devilmanson έγραψε:

Υποτιθεται οτι τα τρια κομματα με 159 εδρες δεν ειχαν πολιτικη νομιμοποιηση με 165 εχουν ομως?Δλδ καναμε εκλογες για 6 εδρες παραπανω και για ποσες καμια 2-3 του Συριζα.


τωρα και οι τρεις εχουν 179. ουσιαστικα χρειαζονται αλλον εναν για να περνανε οτι θελουν στη βουλη

Τωρα το ειδα στο mega. συμφωνα με τη gpo το τι ειχαν στο μυαλο τους οταν ψηφισαν:
1)διασφαλιση της θεσης της ελλαδας στο ευρω 31,7%
2)καταργηση μνημονιου 18%
3)τροποποιηση μνημονιου 13%
4)το να υπαρξει κυβερνηση 30-32%(δεν το θυμαμαι ακριβως το ποσοστο)
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 21 Νοέ 2005
Δημοσιεύσεις: 53
Τοποθεσία: Thessaloniki


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 19, 2012 12:03 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παράθεση:
ωπα, ωπα. κατσε γιατι αυτο το ακουω πολυ καιρο τωρα και οποτε το ακουω νευριαζω ακομα περισσοτερο. θα σταματησετε επιτελους να λετε αυτη την ανυποστατη ηλιθιοτητα; ειδικα οσοι δεν εχετε ιδεα απο νδ και τι εχει κανει για τους νεοδημοκρατες(τιποτα απολυτως).


http://www.youtube.com/watch?v=WiQ6jNCqw9U Whistling Whistling

Πολύ φανατισμένοι είστε εδώ μέσα κάποιοι, σαν δεξιοί κνίτες ένα πράγμα.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger


Ένταξη: 18 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 775











Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 19, 2012 12:11 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

youzhi έγραψε:


τωρα και οι τρεις εχουν 179. ουσιαστικα χρειαζονται αλλον εναν για να περνανε οτι θελουν στη βουλη



Ναι σορρυ ξεχασα να διευκρινισω στην προταση μου,θα το συμπληρωσω και πανω, οτι με 165 εχουν οι 2 γιατι η Δημαρ ακομα δεν ξερουμε τι θα κανει και θα το αποφασισει την τεταρτη.Ακομα και με την Δημαρ ομως παλι θα εχουν 179 που επισης μου φαινεται τρελο και τι πηγαμε να θυσιασουμε στον βωμο αυτο των εδρων οπως πχ.Εξοδο απο το ευρω κοινωνικο χαος,υγεια κτλ κτλ.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 08 Δεκ 2010
Δημοσιεύσεις: 407


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 19, 2012 12:19 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Blast0 έγραψε:
Παράθεση:
ωπα, ωπα. κατσε γιατι αυτο το ακουω πολυ καιρο τωρα και οποτε το ακουω νευριαζω ακομα περισσοτερο. θα σταματησετε επιτελους να λετε αυτη την ανυποστατη ηλιθιοτητα; ειδικα οσοι δεν εχετε ιδεα απο νδ και τι εχει κανει για τους νεοδημοκρατες(τιποτα απολυτως).


http://www.youtube.com/watch?v=WiQ6jNCqw9U Whistling Whistling

Πολύ φανατισμένοι είστε εδώ μέσα κάποιοι, σαν δεξιοί κνίτες ένα πράγμα.


Δεν ειμαι δεξιος απλως γνωριζω πολυ καλα τη νδ και ξερω ανθρωπους που εχουν τρεξει για τη νδ και πηραν τα...γνωστα. και δεν ειναι καθολου βολεμενοι. ειναι ανθρωποι που ειτε δουλευουν καθημερινα απο το πρωι ως το βραδυ ή ακομα και καποιοι που ειναι ανεργοι. δεν μπορει λοιπον ο καθενας που δεν εχει ιδεα για ενα κομμα, να λεει το μακρυ του και το κοντο του. δηλαδη 2.000.000 περιπου που ψηφισαν νδ ειναι βολεμενοι, δεν εχουν κανενα προβλημα, και το 1.500.000 που ψηφισε συριζα ειναι ανεργοι, αστεγοι κλπ κλπ. και επειδη εβαλες ενα ο,τι να ναι βιντεο για πες μου, ποσα πασοκια βολεψε το '90 ο μεγαλος δεξιος εβερτ; ποσα πασοκια βολευτηκαν επι καραμανλη; τους τεμεναδες που εκαναν στα τσιρακια του πασοκ(πχ γσεε);

devilmanson έγραψε:

μου φαινεται τρελο και τι πηγαμε να θυσιασουμε στον βωμο αυτο των εδρων οπως πχ.Εξοδο απο το ευρω κοινωνικο χαος,υγεια κτλ κτλ.


ειχανε τεραστιο ζορι για το τι θα θυσιαζαμε. ολοι οι αρχηγοι με μαυρους κυκλους ηταν. ειχαν μεινει αυπνοι απο την αγωνια.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 21 Νοέ 2005
Δημοσιεύσεις: 53
Τοποθεσία: Thessaloniki


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 19, 2012 12:36 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Προφανώς η νδ δεν πρόλαβε να τους βολέψει όλους. Λίγα χρόνια κυβέρνησε σε σχέση με το πασοκ οπότε λογικό είναι πολλοί να μείναν απ έξω. Σε κάθε χώρο πάντως υπάρχουν ιδεολόγοι , απλά αυτό δεν αναιρεί την πελατειακή σχέση τεράστιου μέρους των ψηφοφόρων της νδ και του πασοκ με τα κόμματα.

Btw στο ότι να ναι βίντεο βλέπω τον κύριο τσιτουρίδη, τον ξέρεις φαντάζομαι, δίπλα στον κύριο που λέει ότι λέει (τον οποίο δε γνωρίζω). Δεν τον βλέπω να αντιδράει ιδιαίτερα :Ρ Μη προσπαθείτε να κάνετε το άσπρο μαύρο, κανείς δεν είπε ότι φταίει μόνο η νδ για την κατάσταση που βρίσκεται η χώρα.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger


Ένταξη: 08 Δεκ 2010
Δημοσιεύσεις: 407


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 19, 2012 12:53 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Blast0 έγραψε:
Προφανώς η νδ δεν πρόλαβε να τους βολέψει όλους. Λίγα χρόνια κυβέρνησε σε σχέση με το πασοκ οπότε λογικό είναι πολλοί να μείναν απ έξω. Σε κάθε χώρο πάντως υπάρχουν ιδεολόγοι , απλά αυτό δεν αναιρεί την πελατειακή σχέση τεράστιου μέρους των ψηφοφόρων της νδ και του πασοκ με τα κόμματα.

Btw στο ότι να ναι βίντεο βλέπω τον κύριο τσιτουρίδη, τον ξέρεις φαντάζομαι, δίπλα στον κύριο που λέει ότι λέει (τον οποίο δε γνωρίζω). Δεν τον βλέπω να αντιδράει ιδιαίτερα :Ρ Μη προσπαθείτε να κάνετε το άσπρο μαύρο, κανείς δεν είπε ότι φταίει μόνο η νδ για την κατάσταση που βρίσκεται η χώρα.


στα 5 χρονια δεν εγινε καμια προσληψη, δεν δοθηκε κανενα επιδομα. επισης μεσα σε 3 χρονια 89-92, ο μπαμπας της ντορας, ξεπουλησε ολη την ελλαδα. ναι δεν προλαβαιναν. δεν μπορουσαν να βρουν χρονο.

φαινεται οτι δεν γνωριζεις τιποτα σχετικα με τη νεα δημοκρατια. πελατειακη σχεση τεραστιου μερους των ψηφοφορων. το να δεις τον τσιτουριδη, τον πρωτο υπουργο που εδιωξε απο τη κυβερνηση ο καραμανλης, να μιλαει σε 5 δικους του, δειχνει τεραστιο μερος των ψηφοφορων. συγχαρητηρια
δεν θα κατσεις να ψαχνεις στο youtube να μαθεις για τα κομματα. θα πας σε εναν 40 χρονο- 50 χρονο νεοδημοκρατη και θα τους πεις τι εκανες εσυ για τη νδ και τι εκανε αυτη για σενα. ετσι θα μαθεις ποια ειναι η "πελατειακη" σχεση της νδ. στη νδ για να βολευτεις, πρεπει να ειναι ή κολλητος ή ξαδερφος υπουργου. αν εισαι απλα ψηφοφορος δεν προκειται να κανεις τιποτα. για αυτο εβγαινε 20 χρονια το πασοκ. γιατι εβαζε μεσα και τους απλους ψηφοφορους του όχι μονο τους κολλητους

εγω δεν ειπα ποτε οτι φταιει η νεα δημοκρατια ή το πασοκ. ειπα οτι φταινε αυτοι που ψηφισαν νεα δημοκρατια, πασοκ, και οπως τονιζα πριν τις 6 μαιου, οσοι ψηφισαν του 5 της βουλης. αυτοι φταινε που φτασαμε ως εδω.

edit:επειδη ειναι σε εντονο υφος και δεν μου αρεσει γιατι πολυ απλα μπορει και να παρεξηγηθω, δεν με ενδιαφερει το τι λεει ο καθενας για τα κομματα. αλλα οταν μιλαμε για τους ανθρωπους που τα ψηφιζουν(δεν αναφερομαι στο κκε γιατι πολυ απλα το ψηφιζουν ο κομμουνιστες)δεν μπορουμε να τα ισοπεδωνουμε ολα και να υιοθετουμε τις αθλιοτητες των μμε. και επειδη μορει να μου πει καποιος μα καλα πιο πανω και εσυ δεν το εκανες για οσους ψηφισαν συριζα; η απαντηση μου ειναι μια. Η κρητη εβγαλε συριζα. Μονο αυτο, τα λεει ολα.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την youzhi στις Τρι Ιούν 19, 2012 1:08 am, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 21 Νοέ 2005
Δημοσιεύσεις: 53
Τοποθεσία: Thessaloniki


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 19, 2012 1:07 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ναι οκ, το βιντεάκι με την παρουσία πρώην υπουργού της νδ που παραιτήθηκε εξαιτίας σκανδάλου δεν έχει καμία αξία, οι προσωπικές εμπειρίες 5 40-50αρηδων που δε γεύτηκαν το μέλι έχουν....I rest my case
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger


Ένταξη: 08 Δεκ 2010
Δημοσιεύσεις: 407


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 19, 2012 1:12 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Blast0 έγραψε:
Ναι οκ, το βιντεάκι με την παρουσία πρώην υπουργού της νδ που παραιτήθηκε εξαιτίας σκανδάλου δεν έχει καμία αξία, οι προσωπικές εμπειρίες 5 40-50αρηδων που δε γεύτηκαν το μέλι έχουν....I rest my case


επιτελους καταλαβες αυτο που ηθελα να πω. οτι αυτη ακριβως ειναι η πελατειακη σχεση της νδ. οι υπουργοι τρωνε. οι απλοι ψηφοφοροι της οχι.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 07 Ιαν 2012
Δημοσιεύσεις: 24
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 19, 2012 1:25 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

youzhi έγραψε:
Blast0 έγραψε:
Παράθεση:
ωπα, ωπα. κατσε γιατι αυτο το ακουω πολυ καιρο τωρα και οποτε το ακουω νευριαζω ακομα περισσοτερο. θα σταματησετε επιτελους να λετε αυτη την ανυποστατη ηλιθιοτητα; ειδικα οσοι δεν εχετε ιδεα απο νδ και τι εχει κανει για τους νεοδημοκρατες(τιποτα απολυτως).


http://www.youtube.com/watch?v=WiQ6jNCqw9U Whistling Whistling

Πολύ φανατισμένοι είστε εδώ μέσα κάποιοι, σαν δεξιοί κνίτες ένα πράγμα.


Δεν ειμαι δεξιος απλως γνωριζω πολυ καλα τη νδ και ξερω ανθρωπους που εχουν τρεξει για τη νδ και πηραν τα...γνωστα. και δεν ειναι καθολου βολεμενοι. ειναι ανθρωποι που ειτε δουλευουν καθημερινα απο το πρωι ως το βραδυ ή ακομα και καποιοι που ειναι ανεργοι. δεν μπορει λοιπον ο καθενας που δεν εχει ιδεα για ενα κομμα, να λεει το μακρυ του και το κοντο του. δηλαδη 2.000.000 περιπου που ψηφισαν νδ ειναι βολεμενοι, δεν εχουν κανενα προβλημα, και το 1.500.000 που ψηφισε συριζα ειναι ανεργοι, αστεγοι κλπ κλπ. και επειδη εβαλες ενα ο,τι να ναι βιντεο για πες μου, ποσα πασοκια βολεψε το '90 ο μεγαλος δεξιος εβερτ; ποσα πασοκια βολευτηκαν επι καραμανλη; τους τεμεναδες που εκαναν στα τσιρακια του πασοκ(πχ γσεε);

Aμφιβάλλω να είναι άνθρωποι που δουλευούν από το πρωί εώς το βράδυ για να πάρουν 5 εκατοστάρικα ή ακόμα και άνεργοι. Εγώ πιστεύω ότι είναι άνθρωποι που με την προπαγάνδα που άσκησε η ΝΔ(πχ ότι δεν θα ψήφιζαν το μνημόνιο 2 αλλά τελικά το ψήφισαν. ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΗΣΑΝ τον λάο προκαλώντας του φόβο ότι θα βγούμε από το ευρώ και αλλά ''ωραία'' της ΝΔ. Επίσης οι άνθρωποι που την ψήφισαν είναι βολεμένοι όπως προανέφερα ή τους υποσχεθεί λεφτά ή θέσεις...ή αλλιώς παίζει να είσαι χαζός να ψηφίζεις αυτό που συμβάλλει την καταδίκη σου και όλων μας ή ακόμα χειρότερα των παιδιών σου....Εμένα ο πατέρας μου δουλεύει από το πρωι εως το βράδυ αλλά δεν πήγε να ψηφίζει αυτά τα λαμόγια ΝΔ και ΠΑΣΟΚ... Κάτι τελευταίο αναρωτιέμαι γιατί πρέπει να αναγκαστώ εγώ και ο καθένας και να κυβερνάνε τα ίδια κόμματα.....δηλάδη σιγά τους σωτήρες ...έλεος πια ....μπορούμε μόνοι μας να σώσουμε τον εαυτό μας ως λαό. Λέω κάτι που απέδειξε αυτό που είπε κάποιος δεν θυμάμαι ποιος ....Αν δεν αλλάξει αυτή η άτιμη νοοτροπία που έχουμε σαν χώρα δυστυχώς είμαστε άξιοι της μοίρας μας....και αυτό έγινε..
Deykalionas17 , φάσκεις και αντιφάσκεις μου φαίνεται...από την μια λες ότι προτιμάς να σε κυβερνήσουν τα λαμόγια και από την άλλη παραπονιέσαι...αποφασίσε ρε φίλε μου τι θέλεις.....
Σημείωση: Ο Αντώνης Σαμαράς είπε μετά τις εκλογές: '' Θα σεβαστούμε τις υποχρεώσεις και την υπογραφή της χώρας'' ενώ πριν τις εκλογές : '' Αλλαγή και επαναδιαπραγματεύση του μνημονίου''....Χειροκρότηστε το μαύρο πρόβατο της Μέρκελ!!!! Δοξάστε τον!!!
_________________


Έχει επεξεργασθεί από τον/την venezouelas στις Τρι Ιούν 19, 2012 1:36 am, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 08 Μάρ 2007
Δημοσιεύσεις: 1242
Τοποθεσία: Πουθενά



Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 19, 2012 1:35 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

@youzhi
Νομίζω ότι δεν έπιασες την ειρωνεία...
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέου Θέματος     Αυτό το Θέμα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε κάποια δημοσίευση σ' αυτό     AnimeClipse Αρχική σελίδα » Off-Topic Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30  Επόμενη
Σελίδα 26 από 30

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.0089 seconds with 5 queries