Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » Off-Topic

Εκλογές 2012 Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4 ... 28, 29, 30  Επόμενη
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  
Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 08 Δεκ 2010
Δημοσιεύσεις: 407


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Απρ 29, 2012 3:23 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγω απο την αρχη που βγηκε πως θα γινουν εκλογες ειπα ενα πραγμα. Αυτος που ειναι δεξιος να ψηφισει καμμενο ή χρυση αυγη και αυτος που ειναι αριστερος κουβελη ή δημαρα. Παντως σιγουρα κανεναν απο αυτους που ειναι μεσα στη βουλη γιατι πολυ απλα ολοι τους ειναι τα ιδια σκατα. οχι οτι αυτοι ειναι καλυτεροι, αλλα για να δουμε αν πραγματικα ενδιαφερονται οπως διατυμπανιζουν τοσο καιρο για τη πατριδα. Για μενα η ορθοτερη επιλογη για να ψηφισουν ειναι δεξιος- καμενος, αριστερος-κουβελης. και θα εξηγησω το γιατι.

Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 04 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 2744
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη





















Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Απρ 29, 2012 2:01 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

youzhi έγραψε:
Για μενα η ορθοτερη επιλογη για να ψηφισουν ειναι δεξιος- καμενος, αριστερος-κουβελης. και θα εξηγησω το γιατι.


Συμφωνώ με τα επιχειρήματά σου για τα κόμματα που αναφέρεις, ωστόσο διαφωνώ με την κατάληξή σου.

Ο Κουβέλης, πέρα από κάτι μικρές μεταστροφές στις θέσεις του σχετικά με το μνημόνιο, ενώ έλεγε ότι δε θα έχει στο κόμμα του υποψηφίους του ΠΑΣΟΚ, τελικά γέμισε με δαύτους. Και γιατί να μην ψηφίσω κατευθείαν ΠΑΣΟΚ τότε;

Ο δε Καμμένος, όπου βρεθεί κι όπου σταθεί, είναι οργισμένος και θυμωμένος. Δε γίνεται όμως έτσι δουλειά, τουλάχιστον εγώ έτσι θεωρώ. Και το ίδιο βλέπω και από τα στελέχη του, σε όποια εκπομπή ή δήλωση τους βλέπω, είναι όλοι τσατισμένοι κι εκνευρισμένοι. Κερασάκι στην τούρτα; Τα ασφαλιστικά μέτρα και η σύλληψη του Λιάτσου. Θα μας κόψει και το δικαίωμα της κριτικής και του λόγου ο κ. Καμμένος; Λυπάμαι, δε θα πάρω.
_________________
Διαβάστε τους Κανόνες του Forum! Τα greeklish απαγορεύονται!
Διαβάστε το Playback FAQ
Feeling... nauseous already? Wait to see my anime list first...

And remember, fansubbing is NOT serious business...
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα Διεύθυνση AIM Yahoo Messenger MSN Messenger


Ένταξη: 08 Δεκ 2010
Δημοσιεύσεις: 407


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Απρ 29, 2012 3:10 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Gpower2 έγραψε:

Συμφωνώ με τα επιχειρήματά σου για τα κόμματα που αναφέρεις, ωστόσο διαφωνώ με την κατάληξή σου.



εχεις δικιο σε αυτα που λες και συμφωνω. θα εξηγησω το γιατι κατεληξα σε αυτες τις δυο επιλογες. Καταρχας τονιζω πως αναφερομαι στους ΔΕΞΙΟΥΣ και τους ΑΡΙΣΤΕΡΟΥΣ που τοσα χρονια ψηφιζουν τους 5. Οι επιλογες σε αυτες τις εκλογες ειναι 3. 1)ψηφιζουμε εναν εκ των 5. 2)ψηφιζουμε κομματα που μπορουν να μπουν στη βουλη(καμμενος-κουβελης-ντορα-δημαρας-χρυση αυγη). 3)ψηφιζουμε αλλα κομματα. (το να μη ψηφισει καποιος ΕΙΝΑΙ το χειροτερο. Οπως επισης να ριξει λευκο/ακυρο-ΜΙΑ ΜΟΝΟ ΦΟΡΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΜΙΛΗΣΟΥΜΕ! ΜΙΑ ΚΑΘΕ 4 ΧΡΟΝΙΑ! ΑΣ ΤΟ ΕΚΜΕΤΑΛΕΥΘΟΥΜΕ!!!)

οποιοι επιλεξουν τη πρωτη επιλογη θα ειναι αξιοι της μοιρας τους (και της βλακειας τους). Στο προηγουμενο ποστ εξηγησα γιατι δεν πρεπει να ψηφιστουν οι 5.

οποιοι επιλεξουν τη δευτερη επιλογη(που για μενα οπως προειπα ειναι και η ορθοτερη) θα δωσουν δυναμη σε καποιους που εχουν αντιταχθει στη τραπεζικη βουλη και θα εχουμε μια καλη αντιπολιτευση. ο καμμενος, για οσους δεν τον ξερουν, επειδη τον ακουω χρονια, παντα ειχε αυτο τον πολιτικο λογο. Δεν ειναι κατι που το κανει τωρα για να τραβηξει κοσμο. και ο λογος που προτεινω αυτους τους δυο ειναι γιατι ο μονος αλλος δυνατος(που μπορει να μπει στη βουλη) αριστερος που υπαρχει ειναι δημαρας αλλα πιστευω πως ο κουβελης ειναι προτιμωτερος, και απο τους δεξιους οι δυνατοι ειναι τρεις:καμμενος-ντορα-χρυση αυγη. ντορα=αμερικανακι, χρυσηαυγη=νεοναζι. οποτε ειναι ξεκαθαρη η επιλογη(ενος δεξιου)

αυτοι οι οποιοι θα επιλεξουν τη τριτη επιλογη ισως να επιλεξουν και τη καλυτερη γιατι προκειται για κομματα που δεν εχουν μπλεχτει στη βρωμια της πολιτικης(εκτος των μανο και παπαθεμελη), προκειται για νεο αιμα, και ισως ορθοτερο πολιτικο λογο και καλυτερες θεσεις/προτασεις. δυστυχως ομως προκειται για μια χαμενη ψηφο. γιατι αυτα τα κομματα δεν θα μπορεσουν να μπουν στη βουλη και δεν θα μπορεσει να ακουστει η φωνη των ελληνων μεσα στη βουλη. δηλαδη θα ψηφισεις κατι το οποιο δεν θα μπορεσει να αρθρωσει λογο, δεν θα μπορεσει να ακουστει.

αυτες οι σκεψεις ηταν που με οδηγησαν στο συγκεκριμενο αποτελεσμα
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 04 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 2744
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη





















Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Απρ 29, 2012 3:16 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

youzhi έγραψε:
δυστυχως ομως προκειται για μια χαμενη ψηφο. γιατι αυτα τα κομματα δεν θα μπορεσουν να μπουν στη βουλη και δεν θα μπορεσει να ακουστει η φωνη των ελληνων μεσα στη βουλη.


Αυτή ακριβώς η λογική είναι που δεν μπορώ να καταλάβω. Γιατί να μην μπουν στη βουλή; Αν τους ψηφίσει ο κόσμος και πάρουν το 3% μια χαρά θα μπουν.
Μην προδιαγράφουμε τίποτα σε αυτές τις εκλογές.
Είναι άδικο και κρίμα να ψηφίσουμε κάποιον που δε μας εκφράζει απόλυτα, επειδή φοβόμαστε ότι αυτός που μας εκφράζει δε θα μπει στη βουλή.
_________________
Διαβάστε τους Κανόνες του Forum! Τα greeklish απαγορεύονται!
Διαβάστε το Playback FAQ
Feeling... nauseous already? Wait to see my anime list first...

And remember, fansubbing is NOT serious business...
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα Διεύθυνση AIM Yahoo Messenger MSN Messenger


Ένταξη: 22 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 611





Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Απρ 29, 2012 3:29 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ο Κουβέλης και ο Καμμένος ακούγονται πολύ τέλοιοι στα κανάλια. Μακάρι να κάνουν όσα λένε (ότ)αν μπουν στη βουλή και να μην εξαπατηθούμε για ακόμα μία φορά. Πάντως η ψήφος μου θα πέσει στο Κόμμα πειρατών Ελλάδας

Κόμμα Πειρατών Ελλάδας - Μετ' εμποδίων προς τις κάλπες
_________________

ΤΟ ADN είναι ένα σύστημα προώθησης των anime στην Ελλάδα.Ορισμένες αλυσίδες:
AnimeClipse Releases//Saint Seiya Collection//High Definition Movies
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 08 Δεκ 2010
Δημοσιεύσεις: 407


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Απρ 29, 2012 3:33 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Gpower2 έγραψε:
youzhi έγραψε:
δυστυχως ομως προκειται για μια χαμενη ψηφο. γιατι αυτα τα κομματα δεν θα μπορεσουν να μπουν στη βουλη και δεν θα μπορεσει να ακουστει η φωνη των ελληνων μεσα στη βουλη.


Αυτή ακριβώς η λογική είναι που δεν μπορώ να καταλάβω. Γιατί να μην μπουν στη βουλή; Αν τους ψηφίσει ο κόσμος και πάρουν το 3% μια χαρά θα μπουν.
Μην προδιαγράφουμε τίποτα σε αυτές τις εκλογές.
Είναι άδικο και κρίμα να ψηφίσουμε κάποιον που δε μας εκφράζει απόλυτα, επειδή φοβόμαστε ότι αυτός που μας εκφράζει δε θα μπει στη βουλή.


Καποτε ενας αμερικανος ειχε πει πως η τηλεοραση εχει τεραστια δυναμη. μπορει να ανεβασει ή να ριξει κυβερνησεις. το μεγαλυτερο τρομοκρατικο οργανο ειναι τα μμε. Για πες μου. ειδες κανεναν απο τα μικρα κομματα να βγαινει ποτε στη τηλεοραση; να καλουν τον εκπροσωπο τους να μιλησει, να πει τις θεσεις του κομματος του; μονο τους δικους τους φωναζουν. Αυτο νομιζω πως το εχουμε δει και στην ελλαδα. Οταν το 80%(και παραπανω) πιστευει οτι του πουλαει η τηλεοραση ειναι λογικο να μη μπορουν να γινουν καποια πραγματα. Δεν ειναι μια λογικη που δεν μπορεις ν καταλαβεις. ειναι η πραγματικοτητα. και θα σου πω ενα πραγμα. ΠΑΣΟΚ: 1997-ΙΜΙΑ. 2000-Χρηματιστηριο(πεθαναν ανθρωποι τοτε), 2010-Δ.Ν.Τ-Ξεπουλημα της χωρας.

Επιτεθηκαν στην ελλαδα, χαθηκαν περιουσιες, εκλεψαν δισεκαταμυρια, πεθαναν ανθρωποι, η χωρα φτανει σιγα σιγα στην απολυτη εξαθλιωση και το πασοκ οχι μονο υπαρχει, ΑΛΛΑ ΔΙΕΚΔΙΚΕΙ ΤΗΝ ΔΙΑΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 20%!!!!!! και ολα αυτα, γιατι απο πισω του εχει τα καναλια. Και ενω ΟΛΟΙ το ξερουμε αυτο, συνεχιζουμε να βλεπουμε ειδησεις στη τν(το mega φυσικα πρωτο) και ψηφιζουμε και ΠΑΛΙ πασοκ. Εγω αυτη τη λογικη, δεν μπορεσα ποτε μου να καταλαβω
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 24 Μάι 2010
Δημοσιεύσεις: 34



Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Απρ 29, 2012 3:35 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Gpower2 έγραψε:
youzhi έγραψε:
Για μενα η ορθοτερη επιλογη για να ψηφισουν ειναι δεξιος- καμενος, αριστερος-κουβελης. και θα εξηγησω το γιατι.


Ο δε Καμμένος, όπου βρεθεί κι όπου σταθεί, είναι οργισμένος και θυμωμένος. Δε γίνεται όμως έτσι δουλειά, τουλάχιστον εγώ έτσι θεωρώ. Και το ίδιο βλέπω και από τα στελέχη του, σε όποια εκπομπή ή δήλωση τους βλέπω, είναι όλοι τσατισμένοι κι εκνευρισμένοι. Κερασάκι στην τούρτα; Τα ασφαλιστικά μέτρα και η σύλληψη του Λιάτσου. Θα μας κόψει και το δικαίωμα της κριτικής και του λόγου ο κ. Καμμένος; Λυπάμαι, δε θα πάρω.


Διαφωνω γενικοτερα για αυτο! Δηλαδη μπορουμε να λεμε τον καθενα κλεφτη και να τον στιγματιζουμε και δεν πιστευω να αμφιβαλλει κανεις οτι στιγματιστηκε μετα το δημοσιευμα κιολας της εφημεριδας, απλα ετσι επειδη μας καπνισε; Αυτα οπως ειπε ο ιδιος ειχανε ξαναπαει στα δικαστηρια και ειχε ξαναδικαιωθει, αρα για να γραψει και αυτος τα ιδια σαφως ειχε καποια συμφεροντα... ποσο μαλλον οταν ο ιδιος ο Αιμιλιος ειχε δηλωσει οτι θα κλεισει η εφημεριδα... και ξαφνικα βρηκε λεφτα. Αλλα οπως και να εχει οταν ξερουμε οτι εχει περασει κατι απο τα δικαστηρια και δεν εχουμε δικαιωθει δεν το ξανακανουμε, προφανως το εκανε και για λογους εντυπωσεων... και να εχεις την εντυπωση αυτη που εγραψες. Αν ειναι ελευθερια λογου να λεμε τον καθενα κλεφτη απο τη στιγμη που τον εχει δικαιωσει το δικαστηριο παω πασο. Λυπαμαι, ομως εγω δε θα παρω!
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 04 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 2744
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη





















Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Απρ 29, 2012 3:45 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

warlock έγραψε:
Αν ειναι ελευθερια λογου να λεμε τον καθενα κλεφτη απο τη στιγμη που τον εχει δικαιωσει το δικαστηριο παω πασο.


Διόρθωσέ με αν κάνω λάθος, αλλά τώρα ο Λιάτσος συλλήφθηκε επειδή αναφέρθηκε το όνομα της γυναίκας του Καμμένου στην εφημερίδα του, για την οποία είχε κανέι ασφαλιστικά μέτρα ο Καμμένος.
Δεν είδα πουθενά κανένα χαρακτηρισμό προς το πρόσωπο του Καμμένου, και μάλιστα το όνομα της γυναίκας του Καμμένου δεν το ανέφερε ο Λιάτσος σαν αρθρογράφος, αλλά σαν απομαγνητοφώνηση συνέντευξης.

Αν αναφέρθηκαν χαρακτηρισμοί όπως τους αναφέρεις το συζητάμε ξανά, αλλά με την ίδια λογική θα έπρεπε να μπουν φυλακή όλοι οι πολιτικοί που χαρακτηρίζουν κλέφτες ο ένας τον άλλον όπου βρεθούν κι όπου σταθούν.

youzhi έγραψε:
και ολα αυτα, γιατι απο πισω του εχει τα καναλια.


Μακάρι να ήταν απλά έτσι τα πράγματα. Γιατί πλέον με το διαδίκτυο, μια κρίσιμη μάζα του εκλογικού σώματος ενημερώνεται για τα πάντα, χωρίς το πατρονάρισμα των καναλιών.
Αλλά βλέπεις άτομα 18-30 χρονών να τρέχουν στα εκλογικά γραφεία, στις φοιτητικές παρατάξεις και σε όλα τα event των μεγάλων κομμάτων. Γιατί; Γιατί ονειρεύονται μια καρέκλα κι αυτοί.
Μην τα ρίχνουμε λοιπόν όλα στα κανάλια (όχι ότι δε φταίνε) αλλά ας κάνουμε και μια αυτοκριτική. Γιατί κι εγώ στις προηγούμενες εκλογές, τους μεγάλους ψήφισα, δεν το κρύβω.
_________________
Διαβάστε τους Κανόνες του Forum! Τα greeklish απαγορεύονται!
Διαβάστε το Playback FAQ
Feeling... nauseous already? Wait to see my anime list first...

And remember, fansubbing is NOT serious business...
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα Διεύθυνση AIM Yahoo Messenger MSN Messenger


Ένταξη: 12 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 892
Τοποθεσία: Αθήνα







Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Απρ 29, 2012 3:51 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λυπάμαι που ίσως ακουστώ απόλυτος και εκνευρίσω πολλούς γιατί έχει και σχεδόν 10% στις εκλογές τρομάρα του... Μιλάω για τον Καμμένο. Αλλα είναι δυνατόν ρε παιδιά να βγαίνει ένας τύπος να λέει ότι εγώ αναγνωρίζω όποιο χρέος γουστάρω, θα επιστρέψω όσα θέλω στους δανειστές και άμα λάχει θα μπινελικώσω και τη Μέρκελ γιατί είμαι Ελληνάρας... Δηλαδή αν έβγΙνε κάποιος και έλεγε θα κάνω τον κατώτατο μισθό 2500, θα πάρω πίσω την Πόλη και την Κύπρο, θα κάνω τα πάντα δημόσια και δωρέαν και δεν ξέρω τι άλλο θα το πιστέυατε και θα τον ψηφίζατε;;; Ο τύπος είναι ο ορισμός του λαικιστή. Οι "θέσεις" του κόμματος είναι αστείες καιβασίζεται καθαρά στο γεγονός ότι θα τον ψηφίσουν αυτοί που έχουν πληγεί από το μνημόνιο. Δεν έχουν κανένα νόημα και δεν ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα αυτά που λέει και ούτε πρόκειται να τα τηρήσσει. Είπαμε η γενία μας να έχει κριτική σκέψη και να μην ψηφήσει ΠΑΣΟΚ ΝΔ, αλλά με το να ψηφίζει κανείς Καμένο, δεν δείχνει κριτική σκέψη. Δείχνει μόνο, αποφάσεις εν θερμώ και ότι είναι ευκολόπιστος και του αρέσει να του χαιδεύουν τα αυτιά. Δεν θα βγούμε έτσι από την κρίση... Αυτό είναι το μόνο σίγουρο...

Όσο για απόψεις που ακούστηκαν (θετικές εννοώ) για ΚΚΕ και Χρυσή Αυγή δεν έχω τίποτα άλλο να πω πέρα από το ότι πέφτω από τα σύννεφα... Κρίμα...
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 08 Δεκ 2010
Δημοσιεύσεις: 407


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Απρ 29, 2012 3:55 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Gpower2 έγραψε:
Αλλά βλέπεις άτομα 18-30 χρονών να τρέχουν στα εκλογικά γραφεία, στις φοιτητικές παρατάξεις και σε όλα τα event των μεγάλων κομμάτων. Γιατί; Γιατί ονειρεύονται μια καρέκλα κι αυτοί.
Μην τα ρίχνουμε λοιπόν όλα στα κανάλια (όχι ότι δε φταίνε) αλλά ας κάνουμε και μια αυτοκριτική. Γιατί κι εγώ στις προηγούμενες εκλογές, τους μεγάλους ψήφισα, δεν το κρύβω.


εχεις απολυτο δικιο σε αυτο. και μαλιστα τις παραταξεις των σχολων τις θεωρω ενα απο τα σημαντικοτερα προβληματα στην εκπαιδευση(αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα). ναι μονο που ζεις στην ελλαδα. και στην ελλαδα παντα οι αλλοι φταινε. ποτε εγω. για να αλλαξει ο κοσμος, πρεπει πρωτα να αλλαξουμε εμεις. οταν ο αλλος δεν ανοιγει κανα βιβλιο να ξεστραβωθει, δεν ψαχνεται για να αντιληφθει τι στο διαολο συμβαινει γυρω του, και περιμενει μασημενη τροφη ή να συμβει κατι σε αυτον για να ξυπνησει απο το λιθαργο και να αντιδρασει, τοτε πως θα αλλαξουν τα πραγματα;

Deykalionas17 έγραψε:
Δηλαδή αν έβγΙνε κάποιος και έλεγε θα κάνω τον κατώτατο μισθό 2500, θα κάνω τα πάντα δημόσια και δωρέαν και δεν ξέρω τι άλλο θα το πιστέυατε και θα τον ψηφίζατε;;;


εδω και 30 χρονια παιρνει 7-8% και λεγεται ΚΚΕ.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 24 Μάι 2010
Δημοσιεύσεις: 34



Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Απρ 29, 2012 3:59 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Gpower2 έγραψε:
warlock έγραψε:
Αν ειναι ελευθερια λογου να λεμε τον καθενα κλεφτη απο τη στιγμη που τον εχει δικαιωσει το δικαστηριο παω πασο.


Διόρθωσέ με αν κάνω λάθος, αλλά τώρα ο Λιάτσος συλλήφθηκε επειδή αναφέρθηκε το όνομα της γυναίκας του Καμμένου στην εφημερίδα του, για την οποία είχε κανέι ασφαλιστικά μέτρα ο Καμμένος.
Δεν είδα πουθενά κανένα χαρακτηρισμό προς το πρόσωπο του Καμμένου, και μάλιστα το όνομα της γυναίκας του Καμμένου δεν το ανέφερε ο Λιάτσος σαν αρθρογράφος, αλλά σαν απομαγνητοφώνηση συνέντευξης.

Αν αναφέρθηκαν χαρακτηρισμοί όπως τους αναφέρεις το συζητάμε ξανά, αλλά με την ίδια λογική θα έπρεπε να μπουν φυλακή όλοι οι πολιτικοί που χαρακτηρίζουν κλέφτες ο ένας τον άλλον όπου βρεθούν κι όπου σταθούν.


Συμφωνω απολυτα με την τελευταια σου φραση ισως με την αρση της βουλευτικης ασυλιας να διορθωθει αυτο κιολας αλλα ο χαρακτηρισμος ειχε γινει σε προηγουμενο ολοσελιδο αφιερωμα οπου την χαρακτηριζε πλαστογραφο και πηρε ασφαλιστικα μετρα η γυναικα του ωστε να μην αναφερετε το ονομα της στην εφημεριδα.


Gpower2 έγραψε:
youzhi έγραψε:
και ολα αυτα, γιατι απο πισω του εχει τα καναλια.


Μακάρι να ήταν απλά έτσι τα πράγματα. Γιατί πλέον με το διαδίκτυο, μια κρίσιμη μάζα του εκλογικού σώματος ενημερώνεται για τα πάντα, χωρίς το πατρονάρισμα των καναλιών.
Αλλά βλέπεις άτομα 18-30 χρονών να τρέχουν στα εκλογικά γραφεία, στις φοιτητικές παρατάξεις και σε όλα τα event των μεγάλων κομμάτων. Γιατί; Γιατί ονειρεύονται μια καρέκλα κι αυτοί.
Μην τα ρίχνουμε λοιπόν όλα στα κανάλια (όχι ότι δε φταίνε) αλλά ας κάνουμε και μια αυτοκριτική. Γιατί κι εγώ στις προηγούμενες εκλογές, τους μεγάλους ψήφισα, δεν το κρύβω.


Συμφωνω απολυτα επισης και με ολα τα παραπανω!
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 04 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 2744
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη





















Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Απρ 29, 2012 4:02 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

youzhi έγραψε:
οταν ο αλλος δεν ανοιγει κανα βιβλιο να ξεστραβωθει, δεν ψαχνεται για να αντιληφθει τι στο διαολο συμβαινει γυρω του, και περιμενει μασημενη τροφη ή να συμβει κατι σε αυτον για να ξυπνησει απο το λιθαργο και να αντιδρασει, τοτε πως θα αλλαξουν τα πραγματα;


Αυτή είναι η απαισιόδοξη προσέγγιση του θέματος.
Εγώ προσωπικά προσπαθώ να αντιμετωπίζω τα πάντα με αισιοδοξία.
Θεωρώ λοιπόν, ότι όσοι έχουν ξυπνήσει από τον λήθαργο, θα πρέπει να ενωθούν και να μη συνεχίσουν να τροφοδοτούν αυτό το σύστημα. Εξού και η επιμονή μου σε ψήφο που αντιπροσωπεύει τα πιστεύω μας. Γιατί πιστεύω ότι αν πραγματικά ψηφίσουμε έτσι, τότε θα πετύχουμε και τον σκοπό μας και θα μπούνε στη βουλή αυτοί που θέλουμε εμείς. Το αν θα βγούνε κι αυτοί σαν τους παλιούς...
_________________
Διαβάστε τους Κανόνες του Forum! Τα greeklish απαγορεύονται!
Διαβάστε το Playback FAQ
Feeling... nauseous already? Wait to see my anime list first...

And remember, fansubbing is NOT serious business...
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα Διεύθυνση AIM Yahoo Messenger MSN Messenger


Ένταξη: 24 Μάι 2010
Δημοσιεύσεις: 34



Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Απρ 29, 2012 4:04 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Deykalionas17 έγραψε:
Λυπάμαι που ίσως ακουστώ απόλυτος και εκνευρίσω πολλούς γιατί έχει και σχεδόν 10% στις εκλογές τρομάρα του... Μιλάω για τον Καμμένο. Αλλα είναι δυνατόν ρε παιδιά να βγαίνει ένας τύπος να λέει ότι εγώ αναγνωρίζω όποιο χρέος γουστάρω, θα επιστρέψω όσα θέλω στους δανειστές και άμα λάχει θα μπινελικώσω και τη Μέρκελ γιατί είμαι Ελληνάρας... Δηλαδή αν έβγΙνε κάποιος και έλεγε θα κάνω τον κατώτατο μισθό 2500, θα πάρω πίσω την Πόλη και την Κύπρο, θα κάνω τα πάντα δημόσια και δωρέαν και δεν ξέρω τι άλλο θα το πιστέυατε και θα τον ψηφίζατε;;; Ο τύπος είναι ο ορισμός του λαικιστή. Οι "θέσεις" του κόμματος είναι αστείες καιβασίζεται καθαρά στο γεγονός ότι θα τον ψηφίσουν αυτοί που έχουν πληγεί από το μνημόνιο. Δεν έχουν κανένα νόημα και δεν ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα αυτά που λέει και ούτε πρόκειται να τα τηρήσσει. Είπαμε η γενία μας να έχει κριτική σκέψη και να μην ψηφήσει ΠΑΣΟΚ ΝΔ, αλλά με το να ψηφίζει κανείς Καμένο, δεν δείχνει κριτική σκέψη. Δείχνει μόνο, αποφάσεις εν θερμώ και ότι είναι ευκολόπιστος και του αρέσει να του χαιδεύουν τα αυτιά. Δεν θα βγούμε έτσι από την κρίση... Αυτό είναι το μόνο σίγουρο...

Όσο για απόψεις που ακούστηκαν (θετικές εννοώ) για ΚΚΕ και Χρυσή Αυγή δεν έχω τίποτα άλλο να πω πέρα από το ότι πέφτω από τα σύννεφα... Κρίμα...


Κοιτα καταλαβαινω την αποψη σου σε αυτο αλλα το υποστηριζει αψογα με τα επιχειρηματα του ολο αυτο που λεει και ΝΑΙ τα επιχειρηματα του ειναι ΑΠΟΛΥΤΑ πειστικα για μενα, δεν ειναι κατι υπερβολικο ειναι κατι που σε εχουν κανει να πιστεψεις ή θελεις να πιστεψεις. Τωρα αν θα τα κανει... η απαντηση μου ειναι οτι κανενας δεν ξερει αν θα τα κανει, αυτα που λεει!
_________________


Έχει επεξεργασθεί από τον/την warlock στις Κυρ Απρ 29, 2012 4:33 pm, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 12 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 892
Τοποθεσία: Αθήνα







Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Απρ 29, 2012 4:20 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Φίλε warlock ασε σε παρακαλώ τα bold. Δεν με έχουν κάνει να πιστέψω τίποτα. Δεν είμαι εγώ ο εύπιστος της παρέας... Είναι πολύ απλό. Πήραμε ένα δάνειο. Υπογράψαμε τους όρους. Πήραμε τα λεφτά. Και τώρα λέμε δεν τα γυρνάμε;; Αυτό λέγεται χρεοκοπία, μονομερής καταγγελία σύμβασης και οικονομικός και γεωπολιτικός αποκλεισμός για την Ελλάδα. Να σας δω όλους τώρα που πιστέυετε ότι έχετε προβλήματα τι θα κάνετε σε περίπτωση πολέμου, πραξικοπήματος ή πάυσης πληρωμών;; Θα σας αρέσει; Δεν νομίζω... Δεν πρόκειται να πω σε κανέναν τι να ψηφίσει. Απλά να πω ότι πριν ρίξετε ακραία ψήφο, να είστε έτοιμοι για ακραία πολιτική σκηνή και ζωή....

Edit: δεν κρατιέμαι θα το πω. Τσαντίζομαι να ακούω κολακευτηκά λόγια για ΚΚΕ και Χρυσή Αυγή, όταν οι παππούδες μας ζήσανε εμφύλιο και χούντα... Διαβάστε λίγο. Μάθετε για το παρελθόν. Τι έγινε επί Κομμουνισμού στη Ρωσία;; Καλοπερνόυσαν οι άνθρωποι εεε;; Αν δεν μάθουμε από τα λάθη του παρελθόντος δεν θα γίνουμε καλύτεροι στο μέλλον...
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 24 Μάι 2010
Δημοσιεύσεις: 34



Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Απρ 29, 2012 4:32 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Deykalionas17 έγραψε:
Φίλε warlock ασε σε παρακαλώ τα bold. Δεν με έχουν κάνει να πιστέψω τίποτα. Είναι πολύ απλό. Πήραμε ένα δάνειο. Υπογράψαμε τους όρους. Πήραμε τα λεφτά. Και τώρα λέμε δεν τα γυρνάμε;; Αυτό λέγεται χρεοκοπία, μονομερής καταγγελία σύμβασης και οικονομικός και γεωπολιτικός αποκλεισμός για την Ελλάδα. Να σας δω όλους τώρα που πιστέυετε ότι έχετε προβλήματα τι θα κάνετε σε περίπτωση πολέμου, πραξικοπήματος ή πάυσης πληρωμών;; Θα σας αρέσει; Δεν νομίζω... Δεν πρόκειται να πω σε κανέναν τι να ψηφίσει. Απλά να πω ότι πριν ρίξετε ακραία ψήφο, να είστε έτοιμοι για ακραία πολιτική σκηνή και ζωή....


Πραγματικα βαριεμαι να γραφω γιατι αυτα που γραφεις τα θεωρω εντελως ακυρα! Δεν ειμαι συνηθισμενος να γραφω σεντονια! Τωρα αν σε ενοχλησαν τα bold τα αποσυρω αμεσα. Απο εκει και περα να ξερεις οτι αν συνεχισουμε ετσι δηλαδη μνημονιακα να εισαι σιγουρος και σταση πληρωμων θα γινει και δραχμη θα εχουμε! Οπως εχω πει και σε προηγουμενο ποστ δε θεωρω τιποτα ακραιο οσον αφορα τον συγκεκριμενο, εχω δει ολες τους τις αποψεις και τα επιχειρηματα που το στηριζουν και συμφωνω απολυτα! Αν θεωρειτε οτι δε θελω το μνημονιο ενω βλεπω οτι υπαρχει λυση ακραιο ειμαι ακραιος!
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέου Θέματος     Αυτό το Θέμα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε κάποια δημοσίευση σ' αυτό     AnimeClipse Αρχική σελίδα » Off-Topic Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4 ... 28, 29, 30  Επόμενη
Σελίδα 3 από 30

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.01284 seconds with 5 queries