Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » Rurouni Kenshin

Rurouni Kenshin Remake
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  
Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 22 Μάι 2007
Δημοσιεύσεις: 521
Τοποθεσία: Βόρεια

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Δεκ 18, 2011 11:48 am
Τίτλος: Rurouni Kenshin Remake
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δε ξέρω πόσοι πατήσατε με προσδοκία να διαβάσετε ότι ένα remake είναι ήδη underway αλλά πριν βιαστείτε να με κράξετε να δηλώσω πως δεν ξέρω κατά πόσο είναι έγκυρη η πηγή. Ιδού όμως τι λέει:

Παράθεση:
The June issue of Shueisha's Jump Square magazine is announcing on Thursday that production on a new Rurouni Kenshin anime project has been green-lit. More information will be provided in future issues of Jump Square.

The magazine also noted that the Blu-ray Disc versions of the two Rurouni Kenshin original video anime (OVA) projects and the Rurouni Kenshin: Ishin Shishi no Chinkonka [Requiem] film will ship between August 24 and October 26. A compilation CD will ship on July 27. Rurouni Kenshin, Meiji Kenkaku Romantan Saisen, a new game for the Sony PSP system, already shipped last month.

Nobuhiro Watsuki's original 1994-1999 samurai manga in Shueisha's Weekly Shonen Jump inspired a television anime series that is celebrating its 15th anniversary this year. Viz Media published the manga in North America, and Media Blasters' AnimeWorks label released the television anime. ADV Films released the two OVA projects and the film under the licenser's prescribed title Samurai X.

Since he ended the Rurouni Kenshin manga, Watsuki drew Gun Blaze West and Buso Renkin. His current title, Embalming - The Another Tale of Frankenstein, has been running in Jump Square since the magazine's inaugural issue in 2007.

via

Όπως είπα κατά πόσο είναι έγκυρο δε ξέρω αλλά και μόνο που άκουσα remake άρχισαν να μου τρέχουν τα σάλια. Επίσης γράφει και για Blu-Ray, μήπως η ομάδα της AC να μας έκανε το καλύτερο δωράκι χριστουγέννων με Kenshin OVA 1080p? Yahooooo Clapping
_________________


.::My Cartoon List::.


BUGGY IS BACK!!!OP FTW!
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέου Θέματος     Απάντηση στο Θέμα     AnimeClipse Αρχική σελίδα » Rurouni Kenshin Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.01919 seconds with 5 queries