Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » Fairy Tail

[AC] Fairy Tail Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 52, 53, 54 ... 99, 100, 101  Επόμενη
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  
Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 12 Οκτ 2009
Δημοσιεύσεις: 29




Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 03, 2011 3:07 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

παιδια να ρωτήσω εγινε κατι και σταματησε?
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 28 Απρ 2011
Δημοσιεύσεις: 234
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 03, 2011 3:25 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

υπομονη και θα ερθει!
Εφοσον δεν υπαρχει σχετικη ανακοινωση τιποτα δεν αλλαξε

Whistling Whistling
_________________



Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger


Ένταξη: 04 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 2744
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη





















Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 03, 2011 5:22 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μια βδομάδα καθυστερήσαμε κι αρχίσαν ήδη τα σενάρια;

Κρατήστε τα αυτά για τις πολιτικές εξελίξεις, γιατί η Nausea δε σταματάει!
_________________
Διαβάστε τους Κανόνες του Forum! Τα greeklish απαγορεύονται!
Διαβάστε το Playback FAQ
Feeling... nauseous already? Wait to see my anime list first...

And remember, fansubbing is NOT serious business...
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα Διεύθυνση AIM Yahoo Messenger MSN Messenger

Προειδοποιήσεις: 1 x 1
Ένταξη: 29 Αύγ 2008
Δημοσιεύσεις: 27


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Νοέ 05, 2011 4:40 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ρε παιδια στην Ιαπονια βγήκε το 104 και εμεις ειμαστε ακομα στο 101!
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 12 Απρ 2011
Δημοσιεύσεις: 462


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Νοέ 05, 2011 5:16 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Να τους δειρουμε. Ακου εκει οι αχρειοι να ειναι ακομη στο επισοδειο 101 και στην Γιαπωνια να παιζει το 104. Ξυλο και τα λεφτα μας πισω.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 05 Μάρ 2011
Δημοσιεύσεις: 19


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Νοέ 05, 2011 5:22 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Συμφωνώ με τον αλχημιστή! Στην κρεμάλα γρήγορα! Twisted Evil
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 04 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 2744
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη





















Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Νοέ 05, 2011 5:57 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Spyko έγραψε:
Ρε παιδια στην Ιαπονια βγήκε το 104 και εμεις ειμαστε ακομα στο 101!


Tοτε πιστεύω ότι προλαβαίνεις να μάθεις Ιαπωνικά μέχρι το 105 και να τα βλέπεις τη μέρα που παίζονται στην Ιαπωνία... Wink

Ήμασταν έτοιμοι για διπλό rls σήμερα. Αλλά με τα πμ που δέχομαι και τα σχόλια που βλέπω εδώ, δεν ξέρω αν έχω πλέον την όρεξη να χάσω άλλο ένα Σάββατο για να ετοιμάζω επεισόδια...

Απλά σκέφτομαι και όλα τα παιδιά που μας στηρίζουν αυτά τα χρόνια. Όμως αυτοί μας καταλαβαίνουν. Σας ευχαριστούμε πραγματικά.
_________________
Διαβάστε τους Κανόνες του Forum! Τα greeklish απαγορεύονται!
Διαβάστε το Playback FAQ
Feeling... nauseous already? Wait to see my anime list first...

And remember, fansubbing is NOT serious business...
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα Διεύθυνση AIM Yahoo Messenger MSN Messenger


Ένταξη: 11 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 256
Τοποθεσία: -----

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Νοέ 05, 2011 6:53 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Kαι καλα κανεις Gpower.Το να απαιτουν νεο rls δεν ειναι αποδεκτος τροπος.Το να ρωτανε για το αν συνεχιζεται η σειρα κανονικα ειναι!Θυμαστε που σας τα επριζα για το GTO;Μετα απο τη συζητηση που ειχα με τον Μέλκορα καταλαβα πολλα.Με το πασο σας και οταν ειστε ετοιμοι με το καλο το νεο rls!
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger


Ένταξη: 21 Μάι 2007
Δημοσιεύσεις: 876
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη




Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Νοέ 05, 2011 7:24 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πιθανότατα το ΣΚ ή το αργότερο την Δευτέρα θα βγουν τα 2 επεισόδια που σας χρωστάμε.... Embarassed

Καθυστέρησα με την μετάφραση του 102 και έτσι μείναμε λίγο πίσω... sweatdrop

Λογικά από βδομάδα θα επιστρέψουμε πάλι σε φυσιολογικούς ρυθμούς... Neutral
_________________
Arvendui for President
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 04 Νοέ 2008
Δημοσιεύσεις: 453








Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Νοέ 05, 2011 11:20 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Gpower2 έγραψε:
Spyko έγραψε:
Ρε παιδια στην Ιαπονια βγήκε το 104 και εμεις ειμαστε ακομα στο 101!


Tοτε πιστεύω ότι προλαβαίνεις να μάθεις Ιαπωνικά μέχρι το 105 και να τα βλέπεις τη μέρα που παίζονται στην Ιαπωνία... Wink

Ήμασταν έτοιμοι για διπλό rls σήμερα. Αλλά με τα πμ που δέχομαι και τα σχόλια που βλέπω εδώ, δεν ξέρω αν έχω πλέον την όρεξη να χάσω άλλο ένα Σάββατο για να ετοιμάζω επεισόδια...

Απλά σκέφτομαι και όλα τα παιδιά που μας στηρίζουν αυτά τα χρόνια. Όμως αυτοί μας καταλαβαίνουν. Σας ευχαριστούμε πραγματικά.


Επειδη ο Gpower ειναι χαμηλων τονων παληκαρι και επειδη πραγματικα δειχνει υπερμετρο σεβασμο σε κατι τετοια ποστ, εγω απλα να πω οτι οποιος καραγκιοζης παραπονεθει ξανα οτι καθυστερουν τα επεισοδια θα τον παρει και θα τον σηκωσει. Δεν φτανει που τα παιδια καθονται και σπαταλανε το χρονο τους για να σας τα φερουν, παραπονιεστε και απο πανω. Εχετε χαρη που ειμαι φανταρος και δεν εχω το χρονο να κοιταω τα thread ειδαλλως θα σας ειχε παρει του warning και του ban η κατηφορα.
Και αυτο ισχυει για ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ σκεφτει να παραπονεθει η να κρινει με τετοιο τροπο γτ αργησαν να βγουν καποια επεισοδια.
Ειμαστε ανθρωποι με δουλειες υποχρεωσεις και δεν χρωσταμε τπ και σε κανεναν να τα ακουμε και απο πανω.Σε οποιον δεν αρεσει να περιμενει τα μπογαλακια του και σε αλλη παραλια.Δεν θα καθησουμε να παρακαλαμε και να απολογουμαστε σε κανεναν.Αντε γτ παραεχει γινει το κακο καθε φορα που αργει να βγει κατι.
This is me w8ing for u

_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος

Προειδοποιήσεις: 1 x 1
Ένταξη: 29 Αύγ 2008
Δημοσιεύσεις: 27


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Νοέ 06, 2011 3:36 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Gpower2 έγραψε:
Spyko έγραψε:
Ρε παιδια στην Ιαπονια βγήκε το 104 και εμεις ειμαστε ακομα στο 101!


Tοτε πιστεύω ότι προλαβαίνεις να μάθεις Ιαπωνικά μέχρι το 105 και να τα βλέπεις τη μέρα που παίζονται στην Ιαπωνία... Wink

Ήμασταν έτοιμοι για διπλό rls σήμερα. Αλλά με τα πμ που δέχομαι και τα σχόλια που βλέπω εδώ, δεν ξέρω αν έχω πλέον την όρεξη να χάσω άλλο ένα Σάββατο για να ετοιμάζω επεισόδια...

Απλά σκέφτομαι και όλα τα παιδιά που μας στηρίζουν αυτά τα χρόνια. Όμως αυτοί μας καταλαβαίνουν. Σας ευχαριστούμε πραγματικά.


Εγά απλά ξέρω οτι για τους υπότιτλους, το συγχρονισμό και διορθοσεις θέλει το πολύ 5 ώρες (Γιατι πλεον δεν γινετε και hardsub). Τωρά αν τα κανεις ολα αυτά μόνος σου τοσο καιρο οκ, αλλα πιστεύω ειναι κ αλλα ατομα που ασχολουνται, αν κανει λιγο απο ολα ο καθενας μια χαρα βγαινουν σε 1 βδομααδα, αλλα για 3 βδομαδες ειναι πολυ. Και θα μπορουσατε να πειτε παιδια θα βγει σε 3 βδομαδες ή παραπανο μη περιμενετε αδικα.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 12 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 892
Τοποθεσία: Αθήνα







Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Νοέ 06, 2011 3:56 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Spyko έγραψε:
Εγά απλά ξέρω οτι για τους υπότιτλους, το συγχρονισμό και διορθοσεις θέλει το πολύ 5 ώρες (Γιατι πλεον δεν γινετε και hardsub). Τωρά αν τα κανεις ολα αυτά μόνος σου τοσο καιρο οκ, αλλα πιστεύω ειναι κ αλλα ατομα που ασχολουνται, αν κανει λιγο απο ολα ο καθενας μια χαρα βγαινουν σε 1 βδομααδα, αλλα για 3 βδομαδες ειναι πολυ. Και θα μπορουσατε να πειτε παιδια θα βγει σε 3 βδομαδες ή παραπανο μη περιμενετε αδικα.


Φίλε μου spyko, είμαι ο Deyki17 και είμαι αυτός που σου έδωσε την κίτρινη κάρτα. Λοιπόν από το παραπάνω quote φαίνεται ότι δεν έχεις την παραμικρή ιδέα του τι είναι fansubbing. Επομένως χωρίς να ξέρεις τίποτα δεν μπορείς να κρίνεις. 2ον δεν έχεις δικαίωμα να μας βάζεις χρονοδιάγραμμα. Δεν θα σε ρωτήσουμε πότε θα βγάλουμε release. Εμείς όποτε ευκαιρούμε κάνουμε release και όποιος θέλει (ΤΣΑΜΠΑ) το καταβάζει. Όποιος δεν θέλει να πάει αλλού που είναι καλύτεροι και πιο γρήγοροι.(και άμα βρει να με αφοδεύσει μετά).

Επομένως. Για να βγει η κάρτα σου και για να μην χοντρύνει το θέμα:

1)Διάβασε τους κανόνες του forum.
2)ΕΦΑΡΜΟΣΕ τους κανόνες του forum.
3)Μάθε τι εστί fansubbing πριν κρίνεις.
4)Μάθε να σέβεσαι τον συνάνρθωπό σου και να μην ζητάς κάτι για το οποίο δεν μόχθησες ποτέ και το πέρνεις έτοιμο στο πιάτο. Η αχαριστία είναι μεγάλο μειονέκτημα.
5)Για πήγαινε ψάξε και λίγο αλλού. Βρήκες εδώ εμάς και μας τη λες. Να δούμε αν μετά θα εκτιμήσεις την ποιότητα και την ταχύτητα των releases μας.
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 26 Μάι 2010
Δημοσιεύσεις: 65


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Νοέ 06, 2011 4:15 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ντροπή σε αυτούς που κάνουνε και παράπονα δεν φτάνει τα παιδιά που κάθονται και μας το μεταφράζουν και αυτό είναι το ευχαριστώ!;
Εγώ πάντως σας καταλαβαίνω παιδια και σας ευχαριστώ που μας παρέχεται αυτό το απίθανο ανιμε! Ξέρω πως αυτό που κάνετε δεν είναι και εύκολα ειδικά τα εφφέ που βάζεται και παλι μπράβο σας. Βγάλτε τα επεισόδια όποτε μπορείτει και αφήστε τους άλλους να λένε ότι θέλουν, εμείς που σας καταλαβαίνουμε είμαστε εδώ και σας υποστηρίζουμε!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger


Ένταξη: 08 Δεκ 2010
Δημοσιεύσεις: 407


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Νοέ 06, 2011 4:48 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Spyko έγραψε:
Εγά απλά ξέρω οτι για τους υπότιτλους, το συγχρονισμό και διορθοσεις θέλει το πολύ 5 ώρες (Γιατι πλεον δεν γινετε και hardsub). Τωρά αν τα κανεις ολα αυτά μόνος σου τοσο καιρο οκ, αλλα πιστεύω ειναι κ αλλα ατομα που ασχολουνται, αν κανει λιγο απο ολα ο καθενας μια χαρα βγαινουν σε 1 βδομααδα, αλλα για 3 βδομαδες ειναι πολυ. Και θα μπορουσατε να πειτε παιδια θα βγει σε 3 βδομαδες ή παραπανο μη περιμενετε αδικα.


Αν νομιζεις οτι ειναι απλο, κανεις λαθος. Ειναι αρκετα δυσκολο να βγαλεις τους υποτιτλους(δεν θα μιλησω για το encode), γιατι δεν εχει μονο σημασια να γραψεις τη μεταφραση, αλλα πρεπει να τη βαλεις και στο σωστο χρονο. Και δεν ειναι μονο αυτο. Ειναι ολοκληρη διαδικασια, η οποια ειναι αρκετα χρονοβορα. Και τα παιδια δεν ειναι ρομποτ. Να το παρουν με τη μια. Ξερεις ποσο ευκολα σου σπαει τα νευρα; Ειδικα αν δεις οτι εχεις κανει λαθος. Ειναι αρκετα κουραστικο, όσο και αν δεν φαινεται. Και το κυριοτερο. Ο καθενας εχει τη ζωη του, και αυτο θα πρεπει να γινεται ΑΠΟΛΥΤΑ σεβαστο απο ολους. Απο τη στιγμη που καποιος, ειτε ειναι η animeclipse ειτε ειναι ο οποιοσδηποτε, καθισει να βγαλει επεισοδιο απο σειρα, όσα και αν βγαλει, λες ενα ευχαριστω και τελος. Δεν εχεις κανενα δικαιωμα να του βαλεις χρονοδιαγραμμα ποσο μαλλον να τον επικρινεις που αργει το release.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 12 Οκτ 2009
Δημοσιεύσεις: 29




Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Νοέ 06, 2011 5:15 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ρε ειστε σοβαροι? σας υποσχεθηκαν ποτε οτι θα βγαζουν 1 επεισοδιο την βδομαδα? οπως λενε και πιο πανω τα παιδια δεν ειναι ολοι μερα μπροστα σε ενα Pc, εχουν δουλειες και υποχρεωσεις. εγω απλα ρωτησα αν εγινε κατι και σταματησαν δεν απετισα κατι!
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέου Θέματος     Απάντηση στο Θέμα     AnimeClipse Αρχική σελίδα » Fairy Tail Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 52, 53, 54 ... 99, 100, 101  Επόμενη
Σελίδα 53 από 101

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.01949 seconds with 5 queries