Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » Κυτίο Παραπόνων

Κίτρινη κάρτα;
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  
Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 21 Φεβ 2010
Δημοσιεύσεις: 20


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Σεπ 14, 2011 8:04 pm
Τίτλος: Κίτρινη κάρτα;
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλησπερα!εκανα μια ερωτηση σχετικα με τα realleses:

batman έγραψε:
γεια σε ολους!!εχω ξεκινησει το soul eater κ εχει κολλησει στο 32 επισοδιο.απο οτι βλεπω το fairy tail παει σφαιρα.μηπως θα επρεπε να υπαρχει καλυτερη ενημερωση στο ποιο anime θα κανετε realese ολοκληρο για να μην χανουμε τα επισοδια ?π.χ αν ηξερα οτι θα κανετε τετοιο reallese στο fairy tail δεν θα ξεκινουσα το soul eater.τωρα ειναι πολλα 92 επισοδια να τα ξεκινησω για εμενα.επισης το soul eater εχει χασει απο την τοση αναμονη(αποψη μου).δεν ξερω για ποιο λογο σταματησε (κ δεν πειραζει)αλλα ρε παιδια καντε μια ενημερωση σχετικα Thumbs UP ευχαριστω!!!!!


κ πηρα αυτην την απαντηση ->

Gpower2 έγραψε:
Έχουμε πει χίλιες φορές, ότι κάθε project δουλεύεται από διαφορετικά άτομα.
Και κάθε ομάδα ατόμων έχει τους δικούς της ρυθμούς.

Όποτε είναι έτοιμο κάποιο επεισόδιο, το βγάζουμε για σας.

Αν δε σας αρέσει, μην ασχολείστε.

Topic locked, και όποιος το συνεχίσει τρώει πορτοκαλιά καρτούλα.


Τι κακο ηταν στην ερωτηση μου?τι ειναι η καρτα?ποιος απο τους κανονες του forum παραβιαστηκε?το topic αποψεις-προτασεις νομιζω υπαρχει για να λεμε τις αποψεις κ τις προτασεις μας.ουτε χυδαια μιλησα ουτε προσεβαλα κανεναν. Thumb Down RTFM Thumb Down

Edited By Gpower2: Σουλουπώθηκε η μορφή και ΟΧΙ το περιεχόμενο, για να είναι κατανοητό και ευανάγνωστο.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email


Ένταξη: 12 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 892
Τοποθεσία: Αθήνα







Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Σεπ 14, 2011 8:45 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Η κίτρινη κάρτα είναι προειδοποίηση για κακή συμπεριφορά. Δεν σε περιορίζει σε τίποτα. Μπορείς να μπαίνεις στο forum και να συζητάς όπως και πριν. Είναι καθαρά ενημερωτικού χαρακτήρα η κίτρινη. Γενικά δεν είναι ανάγκη να βρίσεις κάποιον για να έχεις κακή συμπεριφορά.

Για να το συμμαζέψουμε μας ζητάς ουσιαστικά, να ενημερώνουμε τους χρήστες ποια επεισόδια θα βγάζουμε για να μην περιμένουν. Πράγμα παντελώς αδύνατο γιατί ούτε εμείς γνωρίζουμε πότε θα βγει το κάθε επεισόδιο. Είμαστε ομάδα που αποτελείται από διαφορετικούς ανθρώπους με πολλές και διαφορετικές μεταξύ μας υποχρεώσεις ο καθένας. Οπότε σε τέτοια περίοδο με την Ελλάδα στα σκατά, οι μισοί δεν ξέρουν αν αύριο θα δουλεύουν και οι υπόλοιποι αν θα πάρουμε (και αν το πάρουμε τι αξία θα έχει) πτυχίο. Οπότε το να ζητάει κάποιος επεισόδια, χωρίς καν να ψάξει αντίστοιχα thread που υπάρχουν είναι κακή και ανεύθυνη συμπεριφορά στην οποία αρμόζει προειδοποίηση. Αυτά και ελπίζω να σε κάλυψα.
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 04 Μάι 2008
Δημοσιεύσεις: 497
Τοποθεσία: R'lin K'ren A'a





Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Σεπ 14, 2011 8:55 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

και για να μην κρυβόμαστε, την κίτρινη την έφαγες από μένα για τους λόγους που ανέφερε από πάνω ο συνάδελφος, συν του ότι υπάρχει αντίστοιχο νήμα για το soul eater που βγάζει η ομάδα, το οποίο βρίσκονταν στα πρόσφατα θέματα γιατί είχαμε απαντήσει χτες σε παρόμοια, αλλά ευγενικά διατυπωμένη, ερώτηση και εσύ δεν μπήκες καν στον κόπο να κοιτάξεις. αλλά αυτό ήταν το λιγότερο. η απαίτηση σου να δίνουμε αναφορά για το τι και πως ήταν εξοργιστική.

that being said (and done), νομίζω το θέμα σταματά εδώ.
carry on people.
_________________
My MAL List
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 21 Φεβ 2010
Δημοσιεύσεις: 20


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Σεπ 14, 2011 9:21 pm
Τίτλος: παρακαλω να ανακαλεσετε
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

παδια ανεφερα σαν παραδειγμα το soul eater κ επισης ειπα οτι δεν πειραζει που σταματησε.ΔΕΝ απαιτησα επισοδιο ΟΥΤΕ αναφορα.εκανα ενα θεμα στις αποψεις που αφορουσε την ενημερωση ολων των anime σχετικα με τα realesses.το οτι ειναι αδυνατο απο οτι καταλαβα δεν σημαινει τιποτα.οι αποψεις επαναλαμβανω ειναι για αυτο το θεμα.ΑΠΟΨΕΙΣ!οχι μιλας κ θα τιμωρηθεις!
παρακαλω να ανκαλεσετε την απαιτηση μου για επισοδια κ οτι ζηταω αναφορα πραγμα πραγμα που σας εξοργιζει.ΟΥΤΕ απαιτησα επισοδιο ουτε τιποτα!απλα ειπα μια προταση!
ευχαριστω πολυ
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email


Ένταξη: 12 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 892
Τοποθεσία: Αθήνα







Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Σεπ 14, 2011 9:28 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν όντως δεν εννούσες κάτι τέτοιο το θέμα αλλάζει. Απλά έτσι όπως το έγραψες έτσι ακούστηκε. Όπως βλέπεις όλοι το ίδιο συμπέρασμα βγάλαμε. Δεν είμαστε τρελοί. Φαντάζομαι ότι αν είναι έτσι σε 1-2 μέρες η κίτρινη θα αφαρεθεί. Έτσι κι αλλιώς όπως σου είπα είναι ενημερωτικού χαρακτήρα η κάρτα αυτή. That''s all !
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 04 Μάι 2008
Δημοσιεύσεις: 497
Τοποθεσία: R'lin K'ren A'a





Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Σεπ 14, 2011 10:25 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

νομίζω το κουράζουμε τσάμπα.
τα πράγματα είναι απλά
1) εφόσον δεν μας πληρώνει κανένας, δεν δίνουμε σε κανέναν αναφορά για το τι θα βγάλουμε, πότε θα το βγάλουμε και αν θα το βγάλουμε.
2)εφόσον δεν μας πληρώνει κανένας κάνουμε ότι μας αρέσει, μέχρι εκεί που μας αρέσει, όποτε μας αρέσει.
3) όταν μια ομάδα ξεκινάει κάτι, όσο καλές προθέσεις και όρεξη αν έχει, δεν μπορεί να προβλέψει τι θα ξημερώσει αύριο.
4)δόξα το μέγα Ιλούβαταρ, μέχρι τώρα δεν είπαμε για καμία δουλειά που έχουμε αναλάβει ότι τη σταματάμε. αυτό σημαίνει ότι θα κινήσουμε βουνά και θάλασσες, θα περάζουν χρόνια και εποχές, αλλα θα ολοκληρώσουμε ότι έχουμε αναλάβει. μακάρι να μπορούσαμε γρηγορότερα, αλλά --->2 & 3.
5)δεν γινόμαστε αχάριστοι ζητώντας και τα ρέστα από πάνω, λέγοντας "αν ήξερα ότι θα το σταματούσατε δεν θα το άρχιζα". όπως είπε το αφεντικό, άμα δεν σας αρέσει, μην σχολείστε.
6)αυτό έλειπε να σας πειράζει κιόλας η όποια καθυστέρηση.
7)οι απόψεις είναι σεβαστές και πρέπει να διατυπώνονται, αλλά σκεφτόμαστε λίγο πρώτα ότι μπορεί αυτό που σε μας φαίνεται λογικό και απλό, ίσως είναι προσβλητικό για τους άλλους.
8)όταν μπαίνουμε σε ένα φόρουμ, ψάχνουμε λίγο πρώτα μπας και υπάρχει ήδη κάποιο θέμα, που απαντάει σε αυτό που θέλουμε να ρωτήσουμε, ώστε να μην χρειάζεται να ανοίξουμε για ψύλλου πήδημα νέο θέμα και το κάνουμε σιγά σιγά το φόρουμ κοτέτσι. δέχομαι ότι όλοι καταλάβαμε λάθος και η απορία σου ήταν γενικού περιεχομένου με παράδειγμα το soul eater, αλλά αν έψαχνες λίγο δεν θα χρειάζονταν να ανοίξεις θέμα για το hellsing. υπάρχει ήδη κάποιο που σε καλύπτει. και μην μου πεις ότι το είδες, έψαξες και δεν βρήκες οπότε είπες "ας ρωτήσω". γιατί όλοι ξέρουμε ότι δνε το έκανες.
9)κάτι που πολλοί δεν καταλαβαίνετε. το ξέρω ότι δείχνουμε προς τα έξω ότι ασχολούμαστε με μία ή δύο μόνο σειρές, αλλά πρώτον, δεν σημαίνει ότι τα υπόλοιπα μέλη των υπόλοιπων υποομάδων δεν δουλεύουν σε αυτές που σε εσάς φαίνονται σταματημένες, ούτε δεύτερον, ότι δεν έχουμε πιάσει άλλα projects τα οποία δεν έχουμε ανακοινώσει, ακριβώς για να μην μας πρήζετε κάθε τρεις και πέντε για το πότε θα τα βγάλουμε. το γιατί το κάναμε αυτό αντί να ασχολούμαστε με τις ήδη υπάρχουσες ταλαιπωρημένες και καθυστερημένες δουλειές, βλέπετε στο νούμερο 2. και πάλι όμως ισχύει το 4.
10)ας μην κάνουμε έτσι για μια κίτρινη κάρτα. τα ωραία ξεκινάνε μετά το δεύτερο ban.
11)understormed?




Υ.Γ.
12)
Παράθεση:
Δεν είμαστε τρελοί.

ααααααα, για σε παρακαλώ! να μιλάς για τον εαυτό σου Razz
_________________
My MAL List
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 18 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 775











Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Σεπ 14, 2011 11:18 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καιρό έχω να ποστάρω και εγώ οπότε ας πεταχτώ να πω και εγώ την γνώμη μου...

Όπως είπαν οι αγαπητοί συνάδελφοι

1ον) Η κιτρίνη μην σε τρελαίνει αφαιρείτε ύστερα από ένα μικρό διάστημα αν δεν δοθεί άλλη αφορμή.

2ον)Η δουλειά που γίνεται εδώ δεν γινεται βάση χρονικών πλάνων και οι λόγοι πολλοί όπως το κάθε ανίμε και κάθε πρότζεκτ έχει άλλες απαιτήσεις άλλο βαθμό δυσκολίας.

ΥΣ:Ξέρω δεν ειπα κάτι το πολύ ουσιώδεις απλά ήθελα να γράψω για να δείξω,στον εαυτό μου, ότι υπάρχω!! Razz
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 01 Μάρ 2011
Δημοσιεύσεις: 406
Τοποθεσία: Vengeful Spirit

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Σεπ 15, 2011 12:54 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Melkor, βαλε και καμια ωραια, σχετικη pic. Razz
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 04 Μάι 2008
Δημοσιεύσεις: 497
Τοποθεσία: R'lin K'ren A'a





Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Σεπ 15, 2011 7:11 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος


_________________
My MAL List
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 04 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 2744
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη





















Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Σεπ 15, 2011 7:32 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Άλλο ένα topic locked.

Φίλε batman, έχουμε πολλάκις και σε πάρα πολλά thread, τι ισχύει στην ομάδα.

Είναι απίστευτα κουραστικό και ψυχοφθόρο κάθε τρεις και λίγο, να τα ακούμε για τις καθυστερήσεις ή μη των project.

Επίσης, την κάρτα την έφαγες για τη γενική συμπεριφορά σου. Έχεις ανοίξει κατά καιρούς διάφορα διπλά thread, ρωτάς πραγματα χιλιοειπωμένα, και γενικά αγνοείς επιδεικτικά τα γραμμένα στο forum.

Μπορεί να τα ζητάς ευγενικά, αλλά δεν παύεις να αγνοείς τα πεπραγμένα. Learn to search!

That said and done, την επόμενη φορά, κάνε τον κόπο πρώτα να ψάχνεις και μετά να ρωτάς.

Ευχαριστώ.
_________________
Διαβάστε τους Κανόνες του Forum! Τα greeklish απαγορεύονται!
Διαβάστε το Playback FAQ
Feeling... nauseous already? Wait to see my anime list first...

And remember, fansubbing is NOT serious business...
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα Διεύθυνση AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέου Θέματος     Αυτό το Θέμα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε κάποια δημοσίευση σ' αυτό     AnimeClipse Αρχική σελίδα » Κυτίο Παραπόνων Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.01511 seconds with 5 queries