Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » Τεχνική Υποστήριξη

Χρήσιμα προγράμματα πάσης φύσεως Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 16, 17, 18, 19  Επόμενη
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  

Θέλετε να μπουν και προγράμματα ειδικών κατηγορίων;
Ναι
87%
 87%  [ 87 ]
Όχι
1%
 1%  [ 1 ]
Δε με ενδιαφέρει
11%
 11%  [ 11 ]
Σύνολο Ψήφων : 99

Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 09 Οκτ 2009
Δημοσιεύσεις: 61


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιούν 14, 2010 4:54 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδιά ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Κατέβασα όλα τα προγράμματα για να δω τι κάνουν. Το Speccy και το PC Wizard 2010 έβγαλαν ότι έχω 4 slots για RAM ενώ το CrucialUKScan (το ξέρεται?) λέει ότι έχω 2 slots, πιο είναι το σωστό? Επίσης αν έχω 4 slots και βάλω επιπλέον μνήμη αυτή πρέπει να έχει απλά τον ίδιο χρονισμό 333MHz όπως οι παλιές και δεν θα πρέπει να ξεπερνάει στο σύνολο τα 4GB? γιατί έτσι λέει το αυτοκόλλητο του Laptop. Επιπλέον το PC Wizard 2010 έχει μια επιλογή Δοκιμασία Επιδόσεων αν τρέξω τα test μπορεί να προκληθεί κάποιο πρόβλημα στο Laptop? Τέλος το SpeedFan βγάζει τα παρακάτω αποτελέσματα (εικόνα):
« http://img217.imageshack.us/i/laptoptemp.jpg/ »
υπάρχει πρόβλημα με τους Core μου έχουν Φωτιές αντί για Νι από δίπλα και τι μπορώ να κάνω για να γίνουν Νι? TΝΧ και συγνώμη αν θα σας κουράσω.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 04 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 2744
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη





















Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιούν 14, 2010 9:31 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μιας και μιλάς για laptop, δεν έχεις και πολλές επιλογές. Μία λύση είναι να πάρεις βάση με ανεμιστήρα ώστε να τοποθετείς εκεί το laptop και να ψύχεται από κάτω.

Αν είναι να βάλεις κι άλλη μνήμη, καλό είναι να βάλεις ίδιου χρονισμού. Θεωρητικά μπορείς να βάλεις και μεγαλύτερου, αλλά δε σου εγγυάται κανένας ότι θα συνεργαστεί με την υπάρχουσα.

Όσο για τις θερμοκρασίες των CPU σου, μου φαίνονται normal...
_________________
Διαβάστε τους Κανόνες του Forum! Τα greeklish απαγορεύονται!
Διαβάστε το Playback FAQ
Feeling... nauseous already? Wait to see my anime list first...

And remember, fansubbing is NOT serious business...
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα Διεύθυνση AIM Yahoo Messenger MSN Messenger


Ένταξη: 21 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 564



Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 16, 2010 12:20 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

GeoLikeNeo έγραψε:
Συνφορουμίτες ( big smile ) θα μπορούσατε να μου προτείνεται ένα πρόγραμμα παρακολουθήσεις των θερμοκρασιών για Laptop (έχω ένα Turbo-X). Ευχαριστώ και για οποιαδήποτε άλλη πληροφορία για καλύτερη πρόταση το ζητάτε Thumb 2 Up .


http://www.cpuid.com/softwares/hwmonitor.html
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 09 Οκτ 2009
Δημοσιεύσεις: 61


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούν 19, 2010 10:03 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδιά ξέρετε πως μπορούμε να κάνουμε resume σε download από megaupload ή rapidshare? THX!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 16 Ιούλ 2008
Δημοσιεύσεις: 513
Τοποθεσία: Κοζάνη








Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούν 19, 2010 10:26 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν γίνεται παρά μόνο αν έχεις πρόγραμμα downloader. Π.χ για το megaupload αυτό είναι ένα καλό downloader: http://www.brothersoft.com/megaupload-downloader-297427.html
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 21 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 564



Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούν 19, 2010 4:30 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

a better one for many filehosts:
http://wordrider.net/freerapid/
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 09 Οκτ 2009
Δημοσιεύσεις: 61


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Αύγ 07, 2010 1:17 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μήπως ξέρετε κάποιο δωρεάν πρόγραμμα GPS για κινητό Samsung SGH-L810V ή Sony Ericsson W595 ή Sharp GX40? Ευχαριστώ.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 14 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 147
Τοποθεσία: πέρα από τα πέρατα, πέρα από τα πέρα μέρη

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Σεπ 11, 2010 10:13 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδιά καλημέρα,
έχω laptop και πρέπει βάλω antivirus, το οποίο να είναι καλό, εύκολο στην χρήση και χωρίς πολλές ρυθμίσεις (εάν γίνεται και καθόλου-ακόμα καλύτερα) διότι δεν σκαμπάζω πολλά.

Το ληγμένο μου antivirus έβγαλε μία ενδειξη για απειλή (rapidly spreading ; ) ονόματι W32.Ismo1k.B@mm να πανικοβληθώ ;

Περιμένω προτάσεις για να πάω να πάρω επί τόπου ένα, μήπως παίζει τίποτα free;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 02 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 49


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Σεπ 11, 2010 10:30 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λοιπον , ακου...

εαν επροκειτο να αγορασεις παρε το panda security . εγγυημενο και πολυ ευχρηστο...
εαν θελεις δωρεαν υπαρχει το Avira που ειναι και ευχρηστο και απλο και δωρεαν . εμενα οταν τα ειχα με καλυταν και τα 2
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 20 Ιούν 2009
Δημοσιεύσεις: 206


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Σεπ 11, 2010 10:37 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

για laptop εχω να σου προτείνω το Avast antivirus οπως εχω κ εγώ...στο δικο μου laptop είναι κ ελαφρή κ εχεις προστασια σε οτι θες!!
Αν θες τωρα κατεβασε την Free Version (η οποία δεν είναι trial) αρκει να κανεις μια εγγραφή νομίζω! Thumbs UP
Οσο για τις αλλες εκδοσεις οι οποιες παρεχουν περισσοτερη προστασια (ή θα τις αγορασεις[,που δεν χρειαζεται] ή μπορεις να τις κατεβασει με crack αν ψαξεις λιγο
π.χ λεω εγω τωρα στο WWW.ISOHUNT.COM λεω εγω... Whistling !

Αλλη μια προταση που σου εχω ειναι το Kaspesky το οποιο θεωρειτε φετος απο τα καλυτερα Antivirus! Θα το βρεις με τον ιδιο τροπο! Thumb 2 Up

AVAST
_________________


You can kill the dreamer, yes, you can definitly kill the dreamer, but you can NOT kill the dream!

If we took an eye for an eye, the whole world would be BLIND!
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 14 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 147
Τοποθεσία: πέρα από τα πέρατα, πέρα από τα πέρα μέρη

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Σεπ 11, 2010 3:46 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

shanks_theo σε ευχαριστώ.

Ελαβα την free Version του Avast, προσωρινά και βλέπουμε. Αφού ολοκλήρωσε τον πλήρη έλεγχο του συστήματος δεν μου εμφάνισε κάποιον ιό, ενώ το παλιό Νορτον επιμένει ότι κάτι υπάρχει, αυτό μόνο με προβληματίζει λιγάκι.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 20 Ιούν 2009
Δημοσιεύσεις: 206


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Σεπ 11, 2010 4:10 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μην σε προβληματιζει αυτο, το avast εντοπιζει οπιοδηποτε αρχειο κ το σκαναρει για να δει εαν εχει υιο ισως το norton (που το ειχα κ εγω μια περιοδο..) να εχει κολησει σε καπιο αρχειο εμφανιζοντας σαν κακοβουλο αν κ δεν νομιζω, αφου σου βρήκε το avast οτι εναι μια χαρα! Thumbs UP
Αν θελεις μπορω να σου πω με πμ πως να εχεις Full Version του Avast Internet Security(με 2 βηματα μονο, αλλα δεν ξερω αν επιτρεπεται να το πω, ρωταω τους admin γι'αυτο- χωρις να φανερωσω κανενα crack αλλα μονο τον ιστοτοπο που μπορει να βρει το licence file για να ενεροποιηθει η Full Version του Avast I.S) το οποιο είναι το καλυτερο απο τις εκδοσεις του avast κ παρεχει πληρη κ λεπτομερη προστασια σε ΟΛΑ! Ακομα κ στις συνδεσεις internet κ ιστοσελιδες..κλπ 2 σε 1!!κατι που δεν εχει το Avast Free
_________________


You can kill the dreamer, yes, you can definitly kill the dreamer, but you can NOT kill the dream!

If we took an eye for an eye, the whole world would be BLIND!
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 12 Νοέ 2009
Δημοσιεύσεις: 84
Τοποθεσία: Θεσ/νικη , Ηρακλειο , Hyrule

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Σεπ 11, 2010 7:05 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

mkv2vob τελειο προγραμματακι που μετατρεπει τα anime , ταινιες σε format τετοια ετσι ωστε να μπορεις να τα παιζεις απο το usb η το blue-ray του ps3
ειναι γρηγορο και διατηρει την ποιοτητα του αρχικου βιντεο ενω παραλληλα δεν υπαρχει κανενα προβλημα με τους υποτιτλους

Ναυσικά έγραψε:
shanks_theo σε ευχαριστώ.

Ελαβα την free Version του Avast, προσωρινά και βλέπουμε. Αφού ολοκλήρωσε τον πλήρη έλεγχο του συστήματος δεν μου εμφάνισε κάποιον ιό, ενώ το παλιό Νορτον επιμένει ότι κάτι υπάρχει, αυτό μόνο με προβληματίζει λιγάκι.


κοιτα αν το laptop σου ειναι σχετικα δυνατο θα σου προτεινα να αγορασεις το kaspersky internet security
εκτος του οτι δεν περναει τιποτα τα κανει ολα σε ενα
πχ δεν περνανε οι διαφημησεις απο site κτλ

Edit By Gpower2: Don't double post, use EDIT!
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 20 Ιούν 2009
Δημοσιεύσεις: 206


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Σεπ 11, 2010 10:18 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν είναι απαραιτητο να το αγορασει ρε katamaran... Laughing !!
Aμα θες να το χρησιμοποιησεις ...παντως Ναυσικα ...
1) Kατεβασε την trial Version toy Kaspersky Internet Security 2011 από ΕΔΩ νομίζω οτι πρεπει να κανεις εγγραφή πρώτα.! Whistling κ
2)Αφου το εγκαταστησεις σαν trial version ...(νομιζω οτι δεν επιτρεπεται να βαλω κλειδι...)
γι'αυτο δες αυτο το βιντεο οπου σου περιγραφει αναλυτικα τι να κανεις με 3 βηματα αν κ πιστευω κατα πολυ οτι το Avast Internet Security είναι καλύτερο κ πολύ ελαφρή οπως το Kaspersky!
Παντως κατα την αποψη μου θα συμφωνησω με τον Katamaran το Κaspersky κ το Avast είναι από τα καλύτερα κ οτι πρεπει για laptop... Thumbs UP
_________________


You can kill the dreamer, yes, you can definitly kill the dreamer, but you can NOT kill the dream!

If we took an eye for an eye, the whole world would be BLIND!
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 04 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 2744
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη





















Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Σεπ 11, 2010 10:50 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Kaspersky -> X
Είναι από τα πιο βαριά και δύστροπα antivirus που υπάρχουν κι έχει ξεπεραστεί τα τελευταία χρόνια από το NOD32 της ESET. Δεν είναι τυχαίο που τα περισσότερα προγράμματα που βασίζονται σε επικοινωνία μέσω internet έχουν σχεδόν πάντα ειδικό section στην υποστήριξη για προβλήματα με το Kasperksy.

Αν ψάχνεις να αγοράσεις κάποιο, τότε NOD32 με κλειστά τα μάτια.

Όσον αφορά τα δωρεάν antivirus, δύο είναι οι λύσεις, Antivir και Avast. Προσωπικά έχω μια ελαφριά προτίμηση στο Antivir, ωστόσο και το Avast είναι αρκετά αξιόπιστο. Όμως το Antivir παραμένει πιο ελαφρύ από το Avast όσον αφορά την κατανάλωση των System Resources.

Μακριά από AVG, Panda και Norton. Είναι "καρκίνοι" και οι 3 εφαρμογές.

Τα παραπάνω έχουν προκύψει τόσο από προσωπικές δοκιμές, όσο και από αναγνώσεις διάφορων αξιόπιστων sites, όπως το www.av-comparatives.org που αναφέρω και στο 1ο ποστ.
_________________
Διαβάστε τους Κανόνες του Forum! Τα greeklish απαγορεύονται!
Διαβάστε το Playback FAQ
Feeling... nauseous already? Wait to see my anime list first...

And remember, fansubbing is NOT serious business...
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα Διεύθυνση AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέου Θέματος     Απάντηση στο Θέμα     AnimeClipse Αρχική σελίδα » Τεχνική Υποστήριξη Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 16, 17, 18, 19  Επόμενη
Σελίδα 17 από 19

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.01767 seconds with 5 queries