Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » Off-Topic

Ελληνικός στρατός και συναφι!!! Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Επόμενη
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  
Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 21 Μάρ 2008
Δημοσιεύσεις: 274
Τοποθεσία: konoha

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούλ 14, 2010 10:19 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

rasraziel έγραψε:
Παιδιά ωραία όλα αυτά περι εμπειριών, αλλά όταν έχεις την αρραβωνιαστικιά απ'έξω και περιμένει...


Μια πατρίδα την έχουμε!!! Όπως είπα και ποιο πάνω παλιά τους λιώνανε 2 και 3 χρόνια, καλά είναι.
_________________
Επισκευτείτε το blog μου.

http://orthodoxy-rainbow.blogspot.com/
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 04 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 1339


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούλ 14, 2010 10:23 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αρραβωνιαστικια?? του αλλουνου γεννησε η γυναικα του οσο ηταν μεσα....Thumbs UP



θα δεις πολλα απιστευτα πραγματα....
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 31 Αύγ 2006
Δημοσιεύσεις: 1178
Τοποθεσία: ------



Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούλ 14, 2010 10:23 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ultimatesayan έγραψε:
Kαι φιλίες και εμπειρίες! Που θα ξανακάνεις σχέδιο μάχης σαν πολυβολητής σε Μ113??? Παπάκια, ναι, ναι, τα παπάκια Razz

Edit:Ναι, καλά το θέμα με τη καριέρα αλλά μια πατρίδα έχουμε, αξίζει να κάνουμε λίγη υπομονή, παλιά τους λιώνανε με 2 και 3 χρόνια θητεία...


Παλιά με το που τελείωνες τη σχολή και τον στρατό είχες αυτόματα και δουλειά.
Τώρα κάνεις ΑΕΙ + μεταπτυχιακό + διδακτορικό + μετεκπαιδεύσεις στο εξωτερικό και πάλι παίζεται αν θα βρεις δουλειά με 900 - 1000 €.
ʼσε κι εγώ πατριώτης είμαι, αλλά όχι εγώ να τρώω την π###α και ο γιος του τάδε πολιτικού να π$#$#ται με την Τζούλια κάνοντας "θητεία" στο ναυτικό μουσείο.
Η αγάπη για την πατρίδα φαίνεται αλλού. Εννοείται πως αν γίνει πόλεμος πρώτος θα πάω αλλά δεν έχω καμιά όρεξη να κάνω τον μ@λάκα για 9 μήνες, εκτός κι αν μπορέσουν να με αξιοποιήσουν κάπου που μπορώ να προσφέρω ουσιαστικά και να είναι μέσα στον τομέα μου. Επιμένω ότι το υποχρεωτικό 2μηνο ουσιαστική εκπαίδευσης με βρίσκει σύμφωνο.
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 03 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 191


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούλ 14, 2010 10:29 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

arislp έγραψε:
αρραβωνιαστικια?? του αλλουνου γεννησε η γυναικα του οσο ηταν μεσα....Thumbs UP



θα δεις πολλα απιστευτα πραγματα....


Την γυναίκα την χάνεις πιο δύσκολα από ότι την αρραβωνιαστικιά.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 21 Μάρ 2008
Δημοσιεύσεις: 274
Τοποθεσία: konoha

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούλ 14, 2010 10:33 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

gpanos έγραψε:
ultimatesayan έγραψε:
Kαι φιλίες και εμπειρίες! Που θα ξανακάνεις σχέδιο μάχης σαν πολυβολητής σε Μ113??? Παπάκια, ναι, ναι, τα παπάκια Razz

Edit:Ναι, καλά το θέμα με τη καριέρα αλλά μια πατρίδα έχουμε, αξίζει να κάνουμε λίγη υπομονή, παλιά τους λιώνανε με 2 και 3 χρόνια θητεία...


Παλιά με το που τελείωνες τη σχολή και τον στρατό είχες αυτόματα και δουλειά.
Τώρα κάνεις ΑΕΙ + μεταπτυχιακό + διδακτορικό + μετεκπαιδεύσεις στο εξωτερικό και πάλι παίζεται αν θα βρεις δουλειά με 900 - 1000 €.
ʼσε κι εγώ πατριώτης είμαι, αλλά όχι εγώ να τρώω την π###α και ο γιος του τάδε πολιτικού να π$#$#ται με την Τζούλια κάνοντας "θητεία" στο ναυτικό μουσείο.
Η αγάπη για την πατρίδα φαίνεται αλλού. Εννοείται πως αν γίνει πόλεμος πρώτος θα πάω αλλά δεν έχω καμιά όρεξη να κάνω τον μ@λάκα για 9 μήνες, εκτός κι αν μπορέσουν να με αξιοποιήσουν κάπου που μπορώ να προσφέρω ουσιαστικά και να είναι μέσα στον τομέα μου. Επιμένω ότι το υποχρεωτικό 2μηνο ουσιαστική εκπαίδευσης με βρίσκει σύμφωνο.


Ναι έχεις δίκιο, αλλά όχι και 2μηνο ρε παιδιά, 5 μήνες νομίζω είναι ότι πρέπει. Ε, μη γίνει και στρατός για τουρίστες...
_________________
Επισκευτείτε το blog μου.

http://orthodoxy-rainbow.blogspot.com/
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 03 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 191


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούλ 14, 2010 10:40 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

^^ Μου κάνει εντύπωση πως υπερασπίζονται όλοι το στρατό αφού υπηρετήσουν. Πριν πάνε έχουν εντελώς άλλη άποψη. Αλλά αφού τελειώσουν, προκειμένου να μην είναι αδικία για αυτούς, θέλουν να χωθούμε και εμείς οι υπόλοιποι...

Δεν λέω συγκεκριμένα για σενα ultimatesayan. Μια γενίκευση κάνω...
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 31 Αύγ 2006
Δημοσιεύσεις: 1178
Τοποθεσία: ------



Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούλ 14, 2010 10:49 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Χμμ δεν είναι ακριβώς έτσι.
Πριν περίπου 1,5 χρόνο που έφυγα στο εξωτερικό είχα μια πάρα πολύ δύσκολη αρχή. Στις γενικές δυσκολίες που έχεις όταν είσαι μόνος - καινούριος στο εξωτερικό, έχοντας μάλιστα και υπεύθυνη δουλειά (γλώσσα, περιβάλλον, σύστημα εργασίας, ξεκίνημα δουλειάς με σχεδόν μηδενική εμπειρία) είχα και μια επιμελήτρια που πραγματικά ήταν απίστευτα παράλογη με ποικιλία συμπτωμάτων ορμονικών διαταραχών αν καταλαβαίνετε τι θέλω να πω. Πέρασα απίστευτα δύσκολα το πρώτο 3μηνο. Παρόλα αυτά πλέον η συγκεκριμένη δύστροπη επιμελήτρια μου έχει ιδιαίτερη εμπιστοσύνη σε σημείο να μου λέει τα προσωπικά της, κέρδισα την εμπιστοσύνη των συναδέλφων μου και προσαρμόστηκα στις συνθήκες της χώρας π.χ. γλώσσα, καιρός, ωράρια εργασίας, κουζίνα... περίπου (δεν τρώγονται τα φαγητά εδώ). Λογικά σε 2 -3 μήνες επιστρέφω Ελλάδα οπου και θα συνεχίσω το υπόλοιπο της ειδικότητας μου και μετά βλέπουμε. Παρόλο που χαίρομαι που θα γυρίσω στην πατρίδα μου που τόσο μου έλειψε και όσο κι αν λέω ότι βαρέθηκα στην συγκεκριμένη πόλη (είναι και μικρή πανάθεμα την) ήδη άρχισαν να μου λείπουν κάποιες καταστάσεις και σίγουρα όταν θα επιστρέψω Ελλάδα θα έχω κρατήσει τα θετικά και θα έχω ξεχάσει πολλά αρνητικά και τις δυσκολίες που πέρασα εδώ.
Πιστεύω ότι είναι ένας μηχανισμός άμυνας του ανθρώπου. Από τις εμπειρίες μας κρατάμε στο μυαλό μας την θετική πλευρά.
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 18 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 775











Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούλ 14, 2010 11:09 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σαν πρωτοστατις του τοπικ ,306 λεμε!!!!!!, Razz Razz

Σου λεω οτι ημουν και ειμαι κατα του στρατου οσον αφορα τον τοσο πολυ καιρο που σε κρατανε εσωκλειστο και αν μπορεις να το γλυτωσεις γλυτωσε το.

Θα σου πω ομως την κλασικουρα οτι ειναι μια εμπειρια οπου εχει πολυ κακες αλλα και πολυ καλες στιγμες.

Επισης επειδη αφησα και εγω σχεση πισω μου μακροχρονια να με περιμενει ενω υπηρετουσα ,και την διατηρω ακομα, Razz ο στρατος ειναι το τελευταιο αν οντως ειστε καλα μεταξυ σας που θα μπορουσε να σας χωρισει!
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 31 Αύγ 2006
Δημοσιεύσεις: 1178
Τοποθεσία: ------



Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούλ 14, 2010 11:16 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

devilmanson έγραψε:
ο στρατος ειναι το τελευταιο αν οντως ειστε καλα μεταξυ σας που θα μπορουσε να σας χωρισει!



I don't think so...
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 02 Απρ 2006
Δημοσιεύσεις: 580
Τοποθεσία: Ηράκλειο











Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 15, 2010 12:14 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

gpanos έγραψε:


Παλιά με το που τελείωνες τη σχολή και τον στρατό είχες αυτόματα και δουλειά.
Τώρα κάνεις ΑΕΙ + μεταπτυχιακό + διδακτορικό + μετεκπαιδεύσεις στο εξωτερικό και πάλι παίζεται αν θα βρεις δουλειά με 900 - 1000 €.
ʼσε κι εγώ πατριώτης είμαι, αλλά όχι εγώ να τρώω την π###α και ο γιος του τάδε πολιτικού να π$#$#ται με την Τζούλια κάνοντας "θητεία" στο ναυτικό μουσείο.

Gp, μεταξύ μας ε, αλλά και ένα φιλαράκι, γιος επιδιορθωτή υποδημάτων, μια χαρά βουτύρωνε το ψωμί στο στρατόπεδο το οποίο εβρίσκετο, με την κοπελιά του.
Και δεν ήτο βύσμα...
Απλά δε θέλει κόπο, θέλει τρόπο.
_________________


Έχει επεξεργασθεί από τον/την sugata στις Πεμ Ιούλ 15, 2010 12:18 am, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 15 Ιαν 2007
Δημοσιεύσεις: 315


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 15, 2010 12:18 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν ειχα ολες τις υπολοιπες προυποθεσεις πιστευω θα τον εξαγοραζα το στρατο αλλα σιγα τωρα λιποταξιες και κουραφεξαλα..
rasraziel έγραψε:
^^ Μου κάνει εντύπωση πως υπερασπίζονται όλοι το στρατό αφού υπηρετήσουν. Πριν πάνε έχουν εντελώς άλλη άποψη. Αλλά αφού τελειώσουν, προκειμένου να μην είναι αδικία για αυτούς, θέλουν να χωθούμε και εμείς οι υπόλοιποι...


Και εγω πριν μπω δεν μου αρεσε καθολου η ιδεα του στρατου.. Η μερα που γκατζολυθηκα και η ημερα που εγινα πολιτης ηταν απο τις πιο ευτυχισμενες στη ζωη μου.

Τωρα ομως οταν ακουω αυτη τη λεξη ("στρατος") χαμογελαω. Μαλλον ειναι αυτο που λεει κ ο gpanos - τα κακα τα ξεχνας.
Φυσικα ολο αυτο ΔΕΝ ειναι μια συνωμοσια ολων οσων εχουν παει στρατο κατα αυτων που ακομα δεν πηγαν!
Razz
Ο στρατος ειναι απλα ενα γιγαντιαιο ξεβολεμα. Σε βγαζουν απο την καθημερινοτητα σου και προσπαθουν να σε στρατικοποιησουν με οτι αυτο συνεπαγεται.

Θα ηθελα ενα στρατο με περισσοτερο εμφαση στην εκπαιδευση και λιγοτερη αναγκη για υπηρεσιες αλλα φανταζομαι ειναι κ αυτο κομματι της στρατικοποιησης. Αλλα να γινει ορθολογικος ή ωφελιμος ο στρατος ειναι κατι παραπανω απο ουτοπικο γιατι συγκεντρωνει ολες μα ολες τις παθογενειες της κοινωνιας μας.

Χωρις να ειμαι στρατοκ@βλος, ειμαι περηφανος που εβγαλα την θητεια μου αξιοπρεπως, χωρις βυσμα, χωρις να γινω βαρος σε κανεναν.. ->

'Θελει δυναμη και νευρο να φυλας σκοπια στον Εβρο"

ultimatesayan έγραψε:
Kαι φιλίες και εμπειρίες! Που θα ξανακάνεις σχέδιο μάχης σαν πολυβολητής σε Μ113??? Παπάκια, ναι, ναι, τα παπάκια Razz

Ποια παπακια ρε φιλε! Να σου φερω το αρμα που εριξα να σε πατησει Razz

7η ΕΜΑ Προβατωνας!


Υ.Γ. Μια χαρα την κρατας την σχεση αρκει να θελουν και οι 2... Εγω την κρατησα.
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 31 Αύγ 2006
Δημοσιεύσεις: 1178
Τοποθεσία: ------



Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 15, 2010 12:31 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

@sugata Ναι αλλά ο άλλος για να έχει την δυνατότητα να μετατρέπει τον χώρο της θητείας του σε μπουρδέλο πολυτελείας με επώνυμες ιερόδουλες σημαίνει ότι δεν κάνει θητεία αλλά μας κοροϊδεύει. Άκου ρε φύλακας στο ναυτικό μουσείο... θα τρελαθώ. Και τρέχουμε εμείς οι κοινοί θνητοί στον Έβρο και στην Χιο.
Προφανώς ο φίλος σου, Κώστα, έβρισκε στα κλεφτά λίγο χρόνο για την κοπέλα του. Αυτό είναι απόλυτα φυσιολογικό και μαγκιά του. Cool
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 02 Απρ 2006
Δημοσιεύσεις: 580
Τοποθεσία: Ηράκλειο











Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 15, 2010 12:34 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλά ο συγκεκριμένος το παράκανε με την Τζούλια. Λες και δεν είχε λεφτά να πάει κάπου αλλού.
Και όλως τυχαίως, είχε και τον παπαράτσι δίπλα να τραβά φωτό.
Ρε ήταν στημένο. Τυχαίο, δε νομίζω.
Κοροϊδιλίκι ήταν βασικά με τον μικρό.
Άλλοι κι άλλοι όντως το 'χουν κάνει μπορντέλο, και δεν τους πήρε ποτέ χαμπάρι κανείς.
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 15 Ιαν 2007
Δημοσιεύσεις: 315


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 15, 2010 12:38 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Η Τζουλια βρηκε ενα πιτσιρικα που ειχε την αναγκη να δειχτει στους υπολοιπους οτι μπορει να ειναι με ομορφες γυναικες, σε ακριβα αμαξια και οτι δεν τον πιανει τιποτα.

Να τον χαιρεται ο πατερας και η μανα που τον μεγαλωσαν με τις σωστες αξιες.

Ωχ τυχαιο? ο πατερας του ηταν Γενικος Γραμματεας στο κομμα που μας κυβερνησε?
ακου να δεις συμπτωσεις
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 21 Μάρ 2008
Δημοσιεύσεις: 274
Τοποθεσία: konoha

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 15, 2010 10:48 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

rasraziel έγραψε:
^^ Μου κάνει εντύπωση πως υπερασπίζονται όλοι το στρατό αφού υπηρετήσουν. Πριν πάνε έχουν εντελώς άλλη άποψη. Αλλά αφού τελειώσουν, προκειμένου να μην είναι αδικία για αυτούς, θέλουν να χωθούμε και εμείς οι υπόλοιποι...

Δεν λέω συγκεκριμένα για σενα ultimatesayan. Μια γενίκευση κάνω...


Όχι, δεν είναι καθόλου έτσι, για εμένα τουλάχιστον. Καλά, ίσως εάν μειωνόταν τόσο η θητεία να νιώθαμε αδικημένοι όμως δεν είναι αυτό. Πιστεύω πως για να εκπαιδευτεί σωστά ένας στρατιώτης χρειάζονται ούτε λιγότερο ούτε περισσότερο 5 μήνες. Όμως, μέσα σε αυτούς τους μήνες να γίνετε σωστή εκπαίδευση. Όχι, ατελείωτα θαλαμοφυλίκια και λάντζα μέχρι να σου βγει ο πάτος στα μαγειρεία...
_________________
Επισκευτείτε το blog μου.

http://orthodoxy-rainbow.blogspot.com/
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέου Θέματος     Απάντηση στο Θέμα     AnimeClipse Αρχική σελίδα » Off-Topic Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Επόμενη
Σελίδα 12 από 13

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.0231 seconds with 5 queries