Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » Fan Art

Ένα amv και ένα σκίτσο απο μένα
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  
Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 22 Οκτ 2009
Δημοσιεύσεις: 17


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Οκτ 23, 2009 5:01 pm
Τίτλος: Ένα amv και ένα σκίτσο απο μένα
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σας παρουσιαζω με χαμογελο το πρωτο amv που εφτιαξα πριν μερικους μηνες,περιεχει σκηνες απο μερικα anime που μου αρεσουν παρα πολυ.ειναι ερασιτεχνικο βεβαια αλλα πειτε τη γνωμη σας για το αποτελεσμα..

http://www.youtube.com/watch?v=7s2p4Xl6ynM


και εδω έχω εναν απο μερικους χαρακτηρες manga που φτιαχνω κατα καιρους.η εικόνα ειναι σε μισοτελειωμενο επιπεδο ενω στο βιντεο παιρνει την τελικη του μορφη το σχεδιο..

http://www.youtube.com/watch?v=9lm5sz7EAUU

http://i200.photobucket.com/albums/aa169/stagpyrgos/00.jpg

i'm glad to hear your opinions big smile big smile big smile big smile
_________________
αγκαλιά με καραφάκια ούζο,κράσο και τεκίλα..


Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 12 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 892
Τοποθεσία: Αθήνα







Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Οκτ 23, 2009 7:58 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πω πω... Δεν το περίμενα φίλε, αλλά ο χαρακτήρας σου είναι απόλυτα φοβερός!!! Πολύ πολύ πολύ ωραίος! Μπορούσε να είναι άνετα ένα πρώιμο σχέδιο ενός φύλακα αγγέλου του Luffy! Razz Razz Είναι πραγματικά πολύ ωραίο. Δεν σου κρύβω ότι αρχικά μόλις είδα τον τίτλο του thread δεν είχα σκοπό να τα δω. Αλλά τελικά μόλις μπήκα και είδα και το post σου έτσι ωραίο οργανωμένο κτλ είπα να ρίξω μια ματιά και έμεινα άναυδος. Man έχεις ταλέντο. Δούλεψέ το και ανέβασε κι άλλες φωτογραφίες από χαρακτήρες να δούμε και τράβα στον Ψινακή να σε κάνει τον πρώτο έλληνα Mangaka!!! Thumbs UP Thumbs UP

Y.Γ:Το AMV θα το δω αργότερα και θα κάνω edit με εντυπώσεις.

Εδιτ1:Το AMV είναι πολύ ωραίο για πρώτη προσπάθεια. Θυμάμαι ακόμη τη δική μου 1η προσπάθεια και δεν έφτανε ούτε στο ένα δαχτυλάκι αυτού που έκανες εσύ. Γι'αυτό και σταμάτησα κάποια στιγμή να ασχολούμαι με τα AMV's. Ωραία επιλογή μουσικής και σκηνών και καλός συνδυασμός. Βέβαια έχεις πολύ δουλειά ακόμα ώστε να μάθεις να κόβεις τις σκηνές ακριβώς εκεί που θες, για να εμφανίζεις ΑΚΡΙΒΩΣ αυτό που θες τη στιγμή που το θες κλπ.

Έχεις πολλά ακόμα να προσθέσεις για να έχεις ένα ολοκληρωμένο AMV. Αρχικά τα γράμματα που είχες στην αρχή δεν συνηθίζονται. Ότι θες να γράψεις γράφε το καλύτερα στα comments ή στα details δεξιά και όχι στο ίδιο το video. Επίσης θα πρέπει να μάθεις να κόβεις τον ήχο του anime έτσι ώστε να ακούγεται αποκλειστικά η μουσική. Και από'κει και πέρα είναι θέμα επιλογής σκηνών και εφέ. Πολύ καλή δουλειά πάντως θα το ξαναπώ. Προσπάθησε κι άλλο και φτιάξε κι άλλα AMV's. Κάτι μου λέει ότι σε λίγο καιρό θα είσαι ξεφτέρι!!! Thumb 2 Up

Εδιτ2:Μια πολύ ωραία λεπτομέρεια είναι να έχεις καλής ποιότητας video και μάλιστα raw. Δηλαδή χωρίς υπότιτλους. Αυτό βέβαια είναι για το όταν φτάσεις σε ψηλό επίπεδο. Αλλά να ξέρεις ότι ο θεατής απολαμβάνει πολύ καλύτερα ένα HD AMV χωρίς υπότιτλους, παρά ένα κατεστραμμένο (σε εικόνα) που είναι τίγκα στις σημειώσεις και στους υπότιτλους. Ganbatte man!!

Εδιτ3:Προφανώς καταλάθως το παιδί postαρε το thread του 2 φορές. Οπότε όποιος φανταστικός μοδεράτορας έχει την ευγενή καλοσύνη ας σβήσει το 2ο post. Thx!!! Whistling Wink
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 19 Οκτ 2009
Δημοσιεύσεις: 9
Τοποθεσία: ;;;;;;;

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Οκτ 24, 2009 7:52 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ωραίο το amv σου αλλά εκεί που έπαθα ήταν με το σκίτσο που ήταν τέλειο μπράβο σου Respekt Kakashi Thumb up
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger


Ένταξη: 22 Οκτ 2009
Δημοσιεύσεις: 17


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Οκτ 24, 2009 8:56 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ευχαριστω πολυ παιδες για τα σχολια.!χαιρομαι οταν ακουω καλα σχολια για δουλειες που κανω με αγαπη.. big smile big smile big smile

προς Deykalionas17: στο amv τον ηχο τον αφησα επιτηδες, μου αρεσαν οι σκηνες με τον ηχο τους αλλα μαλλον δεν ηταν και η καλυτερη ιδεα Whistling
δεν ξερω αν και ποτε θα φτιαξω αλλο amv,καθως δεν εχω και πολυ χρονο αυτην την περιοδο..σχεδια ομως σιγουρα θα κανω,κυριως επειδη θα μπριζωθω απ'αυτο το site.. Laughing
_________________
αγκαλιά με καραφάκια ούζο,κράσο και τεκίλα..


Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 21 Μάρ 2008
Δημοσιεύσεις: 274
Τοποθεσία: konoha

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Οκτ 24, 2009 12:46 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

το σκιτσο σου ειναι πολυ καλο, υπαρχουν ομως περιθωρια βελτιωσης,για παραδειγμα δωσε λιγη προσοχη στις αναλογιες των χεριων, οχι οτι ειναι ασχημα αλλα μπορεις να τα βελτιωσεις.
_________________
Επισκευτείτε το blog μου.

http://orthodoxy-rainbow.blogspot.com/
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 22 Οκτ 2009
Δημοσιεύσεις: 17


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Οκτ 31, 2009 3:26 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ένα σχέδιο που έκανα σήμερα.Αυτή είναι η μεγάλη μου αδερφή μου σε μικρή ηλικία(σε έκδοση manga παντα One Tooth Grin ).Δείτε το σχέδιο πείτε μου τη γνώμη σας αν δε βαριέστε big smile

http://i200.photobucket.com/albums/aa169/stagpyrgos/DSC01507.jpg
_________________
αγκαλιά με καραφάκια ούζο,κράσο και τεκίλα..


Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 12 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 892
Τοποθεσία: Αθήνα







Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Οκτ 31, 2009 4:21 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

stag360 έγραψε:
Ένα σχέδιο που έκανα σήμερα.Αυτή είναι η μεγάλη μου αδερφή μου σε μικρή ηλικία(σε έκδοση manga παντα One Tooth Grin ).Δείτε το σχέδιο πείτε μου τη γνώμη σας αν δε βαριέστε big smile

http://i200.photobucket.com/albums/aa169/stagpyrgos/DSC01507.jpg


It's good! Το'χεις man. Αν και πρέπει να δουλέψεις αρκετά για να πετύχεις μεγαλύτερη λεπτομέρεια. Τα μάτια είναι πολύ ωραία, το αστέρι στο λαιμό επίσης. Δεν υπάρχει κάτι άσχημο γενικά! Thumbs UP Απλώς προσπάθησε σιγά σιγά να προσθέτεις λεπτομέρειες big smile
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 21 Μάρ 2008
Δημοσιεύσεις: 274
Τοποθεσία: konoha

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Οκτ 31, 2009 5:07 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

πολυ καλο!!!
_________________
Επισκευτείτε το blog μου.

http://orthodoxy-rainbow.blogspot.com/
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 12 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 116
Τοποθεσία: Ξεσσαλλλλονίκη

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Οκτ 31, 2009 5:36 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

πολυ ωραια timings I LIKE IT Respekt Respekt Respekt Respekt Respekt Respekt Respekt Respekt Respekt Respekt Respekt Respekt Respekt Respekt
_________________







ʼν το διαβάζεις αυτό τότε σίγουρα βαριέμαι.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέου Θέματος     Απάντηση στο Θέμα     AnimeClipse Αρχική σελίδα » Fan Art Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.0133 seconds with 5 queries