Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » Τεχνική Υποστήριξη

Αναπαραγωγή Αρχείων Βίντεο - Πληροφορίες - Οδηγίες - Links Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19  Επόμενη
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  
Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 09 Οκτ 2009
Δημοσιεύσεις: 45


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Οκτ 17, 2009 9:12 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ε εγώ έχω Mac και χρησιμοποιώ το Movist που είναι ο καλύτερος player για Mac. Απλά αν έχει κάποιος Mac λίγο βοήθεια! Έχω vlc αλλά για τα mac δεν παίζει και πολύ καλά!Αλλιός θα το βρώ μόνος! Thumbs UP Ευχαριστώ!!Το παίζει όπως είπα απλά δεν βγάζει τους υπότιτλους! big smile
_________________
ΒΑΚΑΑΑΑΑΑ!!!SARABADAAAAA BAKAAAAA SHINIGAMIIIII SARUUUUUUU!!!!!!SHINE!
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger


Ένταξη: 04 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 2744
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη





















Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Οκτ 17, 2009 9:27 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δυστυχώς δεν έχω δουλέψει με Mac σε αυτά τα θέματα κι έτσι δε γνωρίζω από πρώτο χέρι τι να σου προτείνω.

Σύμφωνα όμως με αυτό το thread:

http://forums.animesuki.com/showthread.php?t=31445

αναφέρουν τον VLC και τον Mplayer OS X τον οποίο μπορείς να βρείς εδώ:

http://mplayer.andiyar.com/files/MPlayer.dmg

Τέλος παραθέτω κι εδώ τις οδηγίες για τον Mplayer OS X:

Παράθεση:
Mplayer OS X: For all of your soft sub playback needs!
Board members Andiyar and Nonezumi have created a Universal version of Mplayer! You can get it here. UPDATED 8/7/07! This version will work with both Intel and PowerPC based Macs. Please note this version under OS 10.4 requires X11 to be installed (more on that below). Please follow all the instructions in the read me on how to install this version of Mplayer properly.
If you don't like Andiyar/Nonezumi's version for whatever reason you can download one of the "official" builds here: http://www.mplayerhq.hu/design7/dload.html

Before you install Mplayer on OS 10.4.x you need to install X11, available on your OS X Tiger install disc or here: http://www.apple.com/support/downloa...formacosx.html. Make sure to download the 1.1.3 update available from software update or here: http://www.apple.com/support/downloa...te2006113.html

For those of you running Mac OS X Leopard (OS 10.5) X11 is not necessary.

Now that you've installed X11 you can go ahead and install Mplayer. If you are using Andiyar's version of Mplayer, in order to enable softsub support please follow these instructions: Open the preferences panel. Under General select "none" as the subtitle font. Now click on the Miscellaneous tab and find the additional panels box and paste in the following:

-ass -embeddedfonts -fontconfig

If you are using a different build of Mplayer: open preferences under font select a true type font (I selected Gulim, to figure out what fonts you have that are truetype open fonts in your system library and look for fonts with the extension .ttf) Next select ISO-8859-1 for default encoding. If your computer is a couple of years old I would also enable "drop frames on slower machines" under Video and Audio. Now you are ready to play files.

To watch a .mkv file with softsubs do the following: press the "v" key to enable or disable subtitles during playback. Next press "j" to select the proper subtitle file if you are using Andiyar's version, otherwise press "b". Command/Apple F or just F (depending on what version of Mplayer you have) enables full screen viewing.


Ελπίζω να βοήθησα!
_________________
Διαβάστε τους Κανόνες του Forum! Τα greeklish απαγορεύονται!
Διαβάστε το Playback FAQ
Feeling... nauseous already? Wait to see my anime list first...

And remember, fansubbing is NOT serious business...
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα Διεύθυνση AIM Yahoo Messenger MSN Messenger


Ένταξη: 09 Οκτ 2009
Δημοσιεύσεις: 45


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Οκτ 18, 2009 8:04 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ε δεν υπάρχει πλέων ο player αυτός! Κοίτα το Θέμα είναι ότι αν κάποιος ξέρει από Mac να βοηθήσει δεν έχω κάποιο άλλο πρόβλημα με άλλο anime που έχω κατεβάσει και έχω κατεβάσει πολλά από εσάς! Απλά μου κάνει εντύπωση γιατί ο συγκεκριμένως player που έχω τα βρίσκει όλα μόνα του πχ στο intro το τραγουδάκι μου το μεταφράζει και επειδή το είδα το anime και μου άρεσε τις λέξεις πάνω που εξηγείτε τις βλέπω!! Μόνο τους υπότιτλους δεν βλέπω! Το δούλεψα λίγο από το VLC αλλά για τα Mac το VLC δεν είναι όπως τα PC(windows) και δεν κατάφερα τίποτα!Τώρα αν δεν βρούμε λύση δεν χάθηκε ο κόσμος! Στο κάτω κάτω το SOUL EATER δεν έχει πρόβλημα αν είχε εκεί, θα είχα πρόβλημα!!!!χεχε! Laughing Και πάλι ευχαριστώ για την βοήθεια! Thumbs UP Thumb 2 Up Worthy Respekt
_________________
ΒΑΚΑΑΑΑΑΑ!!!SARABADAAAAA BAKAAAAA SHINIGAMIIIII SARUUUUUUU!!!!!!SHINE!
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger


Ένταξη: 15 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 156


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Οκτ 18, 2009 12:36 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

jimterwolv έγραψε:
Απλά μου κάνει εντύπωση γιατί ο συγκεκριμένως player που έχω τα βρίσκει όλα μόνα του πχ στο intro το τραγουδάκι μου το μεταφράζει και επειδή το είδα το anime και μου άρεσε τις λέξεις πάνω που εξηγείτε τις βλέπω!! Μόνο τους υπότιτλους δεν βλέπω! Το δούλεψα λίγο από το VLC αλλά για τα Mac το VLC δεν είναι όπως τα PC(windows) και δεν κατάφερα τίποτα!


To karaoke στο intro τραγουδάκι είναι κολλημένο πάνω στο βίντεο, οπότε λογικό να το βλέπεις.

Οι υπότιτλοι είναι σε διαφορετικό stream, που σημαίνει ότι έχεις τη δυνατότητα να επιλέξεις αν θα εμφανίζονται ή όχι.

Αν ενώ παίζει το anime, πας στο μενού Video--->Subtitles Track θα πρέπει να σου εμφανίζει τους υπότιτλους ως επιλογή.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 09 Οκτ 2009
Δημοσιεύσεις: 45


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Οκτ 18, 2009 1:33 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Έλα το έφτιαξα με το QuikTime player!!!!! Τελικά το QuikTime τα παίζει όλα big smile !!!!!Ευχαριστώ και πάλι πολύ για το support!! Thumbs UP
_________________
ΒΑΚΑΑΑΑΑΑ!!!SARABADAAAAA BAKAAAAA SHINIGAMIIIII SARUUUUUUU!!!!!!SHINE!
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger


Ένταξη: 02 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 33


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Οκτ 24, 2009 9:45 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδια θα ηθελα την βοηθεια σας.Χρησιμοποιω media player classic(εχω εγκαταστησει το CCCP) για να βλεπω HD αρχεια με ενεργοποιημενα το DXVA το οποιο χρειαζομαι απαραιτητα λογο παλιου συστηματος(ΑΜD 64 3700+,HD 4350).Μεχρι τωρα ολα ετρεχαν τελεια( οτι κατεβαζα σε ΗDσυνηθως 720p ετρεχε χωιρις χρηση CPU).Ετρεξα χθες 2 αρχεια
(1080ρ ) και εχω το εξεις προβλημα παιζει μονο ο ηχος χωρις εικονα.Παρατηρησα οτι τα αρχει αυτα εχου ηχο AC3 και οχι DTS.Κατεβασα αλλο ενα αρχειο 1080p με ΑC3 ηχο και παλι το ιδο προβλημα προφανως για καποιο λογο δεν ενεργοποιειται το DXVA και τρεχει μονο ο ηχος(χωρις ενεργοποιημενο το DXVA παιζουν αλλα λογο cpu δεν βλεπονυται σε μενα).Ενεργοποιησα σαν external filter να προτιματε το cyberlink.h264 και τα βιντεο επαιξαν με σπασιματα καθε τοσο.Το προβλημα λυθηκε τελειος (προεκυψε ομως αλλο) απενεργοποιωντας VMR9 rendless(εχω XP 32) και ενεργοποιωντας το Haali renderer
οποτε ολα τα βιντεο παιζουν ομως τωρα δεν μπορω να βαλω υποτιτλους.Δοκιμασα με σκετο MPC,Ηaali,ffdshow και απεκαθυστωντας το CCCP σε υπολογιστη με vista 64(και προσφατη εγκατασταση χωρις πολυ σαβουρα) και παλι δεν ενεργοποιειται για τα συγκεκριμενα αρχεια με ac3 DXVA.Δοκιμαζω εδω και 2 μερες διαφορους συνδιασμους ρυθμισεων και μου εχουν σπασει τα νευρα.Γνωριζεται μηπως αν υπαρχει προβλημα στην ενεργοποιηση του DXVA αρχειων mkv με AC3 ηχο γενικοτερα ή ειμαι ο μονος που συνεβει.Αν οχι πως Evil or Very Mad το λυνω( αν υπαρχει κανας οδηγος γιατι εγω δεν μπορω να βρω τιποτα) .Φταιει καποια ρυθμιση που εχω,φταιει το cccp,Η εστω πως βαζω υποτιτλους με haali renderer .

Σημειωση οτι σημερα κατεβασα και εδα το dragonball και στο MPC ο ηχος ειχε σαν παρασιτα στο mediaplayer των windows επαιζε κανονικα.Αν εχεται καποα λυση γιατι προς το παρον καθομαι και αλλαζω ρυθμισεις καθε φορα που θελω να δω anime και καθε φορα που βλεπω ταινιες.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 09 Οκτ 2009
Δημοσιεύσεις: 45


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Οκτ 24, 2009 10:54 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Χωρίς πλάκα κατέβασε το Quick Time 7 και δες αν παίζει με αυτόν!!! Και πες μου αν στο παίζει να σου πω τι θα κάνεις να τον δεις και στον δικό σου player αν δες θες το Quick time. Όχι τον 10 τον 7! Περιμένω να μου πεις!
_________________
ΒΑΚΑΑΑΑΑΑ!!!SARABADAAAAA BAKAAAAA SHINIGAMIIIII SARUUUUUUU!!!!!!SHINE!
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger


Ένταξη: 15 Μάι 2007
Δημοσιεύσεις: 751
Τοποθεσία: Solefald, Iceland





Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Οκτ 24, 2009 11:15 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Με Haali Renderer μπορείς να ρίχνεις υπότιτλους μέσα στον mpc και να τους ανοίγει εκείνος.
Εκτός αν για DXVA έχεις απενεργοποιημένο το φίλτρο δηλαδή, που πάω πάσο.
_________________
www.ookami-fansubs.com for your Fullmetal Alchemist fix...
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 02 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 33


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Οκτ 24, 2009 11:34 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λοιπον στο MPC εχω ενεργοποιημενο να κανει autoload (οχι μεσω directvobsub)
jimterwolv με τον quicktime πως να το ανοιξω αφου δεν αναγνωριζει το αρχειο.
ευχαριστω για την αμεση απαντηση Rolling Eyes
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 21 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 564



Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Οκτ 25, 2009 12:02 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

DXVA με subs παίζει μόνο με vmr9. Για το θέμα του ήχου τσέκαρε ποιο φίλτρο χρησιμοποιεί για decoding, ίσως έχει εκεί κάποιο θέμα. Από τη στιγμή που χρηισμοποείς DXVA βγάλε το CCCP και όλα τα υπόλοιπα φίλτρα και κατέβασε το νέο MPC homecinema.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 02 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 33


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Οκτ 25, 2009 1:09 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εχω δοκιμασει και χωρις το CCCP θα ξαναπροσπαθησω αυριο.Παντως για το filter εμφανιζει οταν παιζει το προβληματικο αρχειο τα εξεις
default direct sound device
audio switcher
ac3 audio decoder


(δοκιμασα και με το tsMuxerGUI και αφαιρεσα τον ηχο αλλα παλι δεν το τρεχει)
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 21 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 564



Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Οκτ 25, 2009 1:23 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ίσως έχεις κάποιο θέμα με drivers μιας και είναι πρόσφατα εγκατεστημένο το λειτουργικό. Είναι το τελευταίο MPC homecinema αυτό που δοκίμασες και αν ναι είναι το 32bit ή το 64bit; Registry cleaner έτρεξες; Αν πατήσεις να πάει λίγο μπροστά η εικόνα ξεκολλάει; (μου το έκανε κάποια αρχική έκδοση αυτό). Δεν ξέρω αν έχει προβλήματα η ΑΤΙ με το DXVA ακόμα, έχω nvidia. Αν πετύχω κάτι, θα γράψω. No more ideas...

EDIT

Παράθεση:
I was taken by surprise yesterday for not doing so - I got a blank white screen instead of the normal proper video playback. Once I opened the Catalyst Control Center (and closed it), reopening MPC-HC and the video then worked fine. *Bravo ATI!* You've got my standing ovation.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 09 Οκτ 2009
Δημοσιεύσεις: 45


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Οκτ 25, 2009 7:27 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Nodas κατέβασες τον 7 ή τον 10 μόνον ο 7 παίζει mkv μετά τον 7 το κόψανε αυτό το αρχείο! Πάντως αν κατέβασες τον 7 και δεν στο διαβάσει πρώτον έλεγξε τα αρχεία που διαβάζει και βάλε τικ και σε όλα τα αρχεία και αν δεν σου παίζει και τότε, τότε λιπάμε αλλά στο Mac μου ο 7 το παίζει και χωρίς κανένα πρόβλημα!Απλά εγώ μετά τα μετατρέπω σε .avi h .mov για να τα βλέπω στην TV!(το κάνει και αυτό)Πάντως πες μου πια έκδοση κατέβασες και τι έγινε μετά από αυτά που σου είπα να κάνεις!
_________________
ΒΑΚΑΑΑΑΑΑ!!!SARABADAAAAA BAKAAAAA SHINIGAMIIIII SARUUUUUUU!!!!!!SHINE!
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger


Ένταξη: 02 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 33


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Οκτ 25, 2009 11:50 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

QuickTime 7.6.4 δεν βρηκα να εχει επιλογη τετοιο format(mkv ή h264) κατα την εγκατασταση .Προσπαθησα να ανοιξω αλλα μου λεει οτι δεν καταλαβαινει το format
θα ξαναπροσπαθησω.
sunday Εχω εγκαταστημενους τους τελευταιος drvers και στους 2 υπολογιστες(ATI) ο ενας με τα XP εχει καρτα HD4350 και ο δευτερος με Vista 64 4850. Δεν ξεκολαει οτι και να κανω απλα ακουγεται ο ηχος(οταν ανοιγω δηλαδη το αρχειο δεν εχω μαυρη οθονη απλα την μπαρα λες και παιζει αρχειο ηχου) μεχρι τωρα εχω δοκιμασει 5 video 1080 με AC3 και εχω το ιδο προβλημα.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 09 Οκτ 2009
Δημοσιεύσεις: 45


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Οκτ 25, 2009 11:59 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

QuickTime™ Version 7.6.3 εγώ έχω αυτόν τώρα φίλε μου εμένα μου τα παίζει τώρα εσένα γτ όχι δεν ξέρω περίεργο όμως!! Sad
_________________
ΒΑΚΑΑΑΑΑΑ!!!SARABADAAAAA BAKAAAAA SHINIGAMIIIII SARUUUUUUU!!!!!!SHINE!
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέου Θέματος     Απάντηση στο Θέμα     AnimeClipse Αρχική σελίδα » Τεχνική Υποστήριξη Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19  Επόμενη
Σελίδα 15 από 19

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.0199 seconds with 5 queries