Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » Manga

One Piece Manga (Πρoσοχή Spoilers...!!!) Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 15, 16, 17 ... 82, 83, 84  Επόμενη
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  
Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 11 Σεπ 2006
Δημοσιεύσεις: 181
Τοποθεσία: Netherlands


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Οκτ 22, 2009 10:23 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ναί κόλαση το τσάπτερρρρρρρρ! Άντε να περιμένεις μια εβδομάδα ακόμα! Crying or Very sad
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 17 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 135


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Οκτ 23, 2009 5:04 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πάντως ρε παίδες ο Luffy πολύ στάσιμος είναι από πλευράς δύναμης, μόνο κάτι εκλάμψεις έχει με το haki. Παραμένει ίδιος από το Ennies Lobby... Σ'αυτήν την επική μάχη που γίνεται, είναι σα να είδε φως και μπήκε Laughing Τι μας έχει δείξει ότι μπορεί να κάνει εκεί πέρα από μόνος του;;; Τη μία τον σώζει η Boa, την άλλη αυτός ο Vista απο τους WB πειρατές, μετά;;; Πραγματικά απορώ που το πάει ο Oda...
_________________

"What's truly frightening... is when betrayal is unexpected..."
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger


Ένταξη: 11 Σεπ 2006
Δημοσιεύσεις: 181
Τοποθεσία: Netherlands


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Οκτ 23, 2009 6:46 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

dimgoku έγραψε:
Πάντως ρε παίδες ο Luffy πολύ στάσιμος είναι από πλευράς δύναμης, μόνο κάτι εκλάμψεις έχει με το haki. Παραμένει ίδιος από το Ennies Lobby... Σ'αυτήν την επική μάχη που γίνεται, είναι σα να είδε φως και μπήκε Laughing Τι μας έχει δείξει ότι μπορεί να κάνει εκεί πέρα από μόνος του;;; Τη μία τον σώζει η Boa, την άλλη αυτός ο Vista απο τους WB πειρατές, μετά;;; Πραγματικά απορώ που το πάει ο Oda...


Μην είσαι άδικος... Έκανε gomu gomu scapegoat με το κορμί του buggy Laughing Πιστεύω οτι θα βγάλει κάποιο νέο ability τώρα στην μάχη που πραγματικά θα παλέψει. Δε μπορώ να σκεφτώ ποιόν θα τον βάλει να παλέψει ο Oda..
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 12 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 892
Τοποθεσία: Αθήνα







Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Οκτ 23, 2009 7:26 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

dimgoku έγραψε:
Πάντως ρε παίδες ο Luffy πολύ στάσιμος είναι από πλευράς δύναμης, μόνο κάτι εκλάμψεις έχει με το haki. Παραμένει ίδιος από το Ennies Lobby... Σ'αυτήν την επική μάχη που γίνεται, είναι σα να είδε φως και μπήκε Laughing Τι μας έχει δείξει ότι μπορεί να κάνει εκεί πέρα από μόνος του;;; Τη μία τον σώζει η Boa, την άλλη αυτός ο Vista απο τους WB πειρατές, μετά;;; Πραγματικά απορώ που το πάει ο Oda...


Κοίτα εγώ πιστεύω ότι ο Luffy ΔΕΝ πρόκειται να γίνει ιδιαίτερα δυνατότερος. Κάποιες τεχνικές πιθανώς και κάποια κόλπα ακόμα καλύτερης αξιοποίησης του φρούτου του. Δεν μπορεί να κάνει τίποτα παραπάνω. Μέχρι εκεί του επιτρέπει το φρούτο του να πάει. Ήδη όπως πιθανώς θυμάσαι το Gear 2 κάνει τη ζωή του να περνάει 2 φορές πιο γρήγορα. Το Gear 3 τον κάνει μικρό για κάποια λεπτά μετά την χρήση του και κακά τα ψέματα είναι μόνο αποδοτικό για final blow και όχι μέσα σε μια τέτοια μάχη. (γιατί μόλις γίνει μικρός θα τον κάνουν όλοι με τα κρεμμυδάκια!! Laughing Laughing Laughing )

Αν το σκεφτείς τελείως ψυχρά, ακόμα και οι ήδη υπάρχουσες τεχνικές του δεν είναι τίποτα ιδιαίτερο... Έχουν πολλά κακά και πιθανώς πολλές φορές περισσότερα από τα καλά. Ο Oda πιστεύω ότι το πάει στο κόσμο του haki, όπως έχω ξαναπει. Ο Luffy κατέχει το αυτοκρατορικό haki το οποίο το έχουν 1/1.000.000 ανθρώπους. Και ακόμα πολύ λιγότεροι μπορούν να το δουλέψουν και να το χρησιμοποιήσουν. Οπότε μπορείς να καταλάβεις ότι το haki του Luffy είναι που θα κάνει την διαφορά και θα τον κάνει δυνατότερο από τους πάντες.

Μην ξεχνάς το haki του Shanks ο οποίος μόνο περπατώντας στο flagship του Whitebeard ανάγκασε το μισό πλήρωμά του να λιποθυμίσει. Χωρίς να επιτεθεί, χωρίς τίποτα. Μόνο με την παρουσία του. Και δεν ξέρουμε ΚΑΝ αν έχει το αυτοκρατορικό ή το απλό haki πολύ τουμπανιασμένο!!! Razz Razz Οπότε (κατά την άποψή μου πάντα) το μέλλον στο One Piece από εδώ και πέρα είναι το haki!!!
Αυτά από εμένα... Ούφ κουράστηκαν τα χέρια μου Whistling Whistling Laughing
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 07 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 666
Τοποθεσία: σταδιαλα...

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Οκτ 24, 2009 11:41 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

βασανιστηκο eyecancer το κεφαλαιο... εβγαλα τα ματια μου...

επισης ηταν αδιαφορο καθως οπως εχω ξαναπει οτι χαρακτηρες ειχαμε και δεν ειχαμε τους βαλαμε στο πλυντηριο και καναμε εναν αχταρμα...

ο Χοκαης ειναι κουλ αγορινας βεβαια...
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email


Ένταξη: 12 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 892
Τοποθεσία: Αθήνα







Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Οκτ 24, 2009 12:06 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

serestrum έγραψε:
επισης ηταν αδιαφορο καθως οπως εχω ξαναπει οτι χαρακτηρες ειχαμε και δεν ειχαμε τους βαλαμε στο πλυντηριο και καναμε εναν αχταρμα...


Αυτό δεν μπορώ να καταλάβω γιατί θεωρείται τόσο κακό! Όλοι λένε ότι αυτή η μάχη θα αποφασίσει το μέλλον του κόσμου του One Piece. Πόσοι έπρεπε να είναι μέσα στην σημαντικότερη μάχη ever; 5 άτομα; Δεν συμφωνώ λοιπόν καθόλου μ'αυτό που λες... Τέσπα τα καλύτερα έπονται...
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 21 Μάρ 2008
Δημοσιεύσεις: 274
Τοποθεσία: konoha

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Οκτ 24, 2009 12:39 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ενα εχω να πω, Ο HAWKEYE ΕΙΝΑΙ ΕΚΠΛΥΚΤΙΚΟΣ!!! Respekt Worthy Respekt Worthy Respekt Worthy Respekt Worthy
_________________
Επισκευτείτε το blog μου.

http://orthodoxy-rainbow.blogspot.com/
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 07 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 666
Τοποθεσία: σταδιαλα...

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Οκτ 24, 2009 12:59 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Deykalionas17 έγραψε:


Αυτό δεν μπορώ να καταλάβω γιατί θεωρείται τόσο κακό! Όλοι λένε ότι αυτή η μάχη θα αποφασίσει το μέλλον του κόσμου του One Piece. Πόσοι έπρεπε να είναι μέσα στην σημαντικότερη μάχη ever; 5 άτομα; Δεν συμφωνώ λοιπόν καθόλου μ'αυτό που λες... Τέσπα τα καλύτερα έπονται...



σε τετοιες μαχες δημιουργειται το φαινομενο του νεκρου χρονου... μας δειχνει ενα σημειο της μαχης. στα αλλα τι γινεται? παγωνουν? κοιτανε ολοι το σημειο που εξελισεται εκεινη τη στιγμη?

οταν ξαναγυρναμε σε αλλο σημειο τους βλεπουμε στα ιδια σχεδον να περνανε την ωρα τους με το αλλο φαινομενο:

τις ματιες που σκοτωνουν...

με κοιτας σε κοιτω... και μετα σιωπη...

και παμε ετσι ωσπου να πεθανουν οι μισοι..παραδειγμα με σφραγιδα το Μπλ(εαχ)ιτς που εκλεισε εναν χρονο απο τοτε που ξεκινησε μια μαχη μεταξυ καποιων με μεγαλα βυζια υποθετω...

γιαυτο το βρισκω αδιαφορο λοιπον... με απλα λογια εχω σιχαθει τα περισσοτερα shounen και διαβαζω το ΟΡ απο συνηθεια...
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email


Ένταξη: 12 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 892
Τοποθεσία: Αθήνα







Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Οκτ 24, 2009 4:59 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

[quote="serestrum"]
Deykalionas17 έγραψε:



σε τετοιες μαχες δημιουργειται το φαινομενο του νεκρου χρονου... μας δειχνει ενα σημειο της μαχης. στα αλλα τι γινεται? παγωνουν? κοιτανε ολοι το σημειο που εξελισεται εκεινη τη στιγμη?

οταν ξαναγυρναμε σε αλλο σημειο τους βλεπουμε στα ιδια σχεδον να περνανε την ωρα τους με το αλλο φαινομενο:

τις ματιες που σκοτωνουν...

με κοιτας σε κοιτω... και μετα σιωπη...

και παμε ετσι ωσπου να πεθανουν οι μισοι..παραδειγμα με σφραγιδα το Μπλ(εαχ)ιτς που εκλεισε εναν χρονο απο τοτε που ξεκινησε μια μαχη μεταξυ καποιων με μεγαλα βυζια υποθετω...

γιαυτο το βρισκω αδιαφορο λοιπον... με απλα λογια εχω σιχαθει τα περισσοτερα shounen και διαβαζω το ΟΡ απο συνηθεια...


Αυτά που λες είναι απόλυτα σεβαστά. Είναι η άποψή σου. Σε ένα μικρό κομμάτι μπορώ να συμφωνήσω, αλλά και πάλι θεωρώ ότι δεν μπορεί σε ένα chapter 15 σελίδων να καλύψει πολλά παραπάνω ο oda και κάθε mangakas. Οπότε λογικό είναι κατά κάποιο τρόπο να "παγώνει" κάποιο γεγονός που συμβαίνει ενώ εκείνος μας περιγράφει κάτι άλλο. Τέσπα εγώ ακόμα αντέχω τα shounen και τα γουστάρω. Οπότε όταν τα βαρεθώ τα ξαναλέμε Razz
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 08 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 949
Τοποθεσία: Εντός εκτός και επί τ'αυτά...




Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Οκτ 25, 2009 1:35 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

serestrum έγραψε:

σε τετοιες μαχες δημιουργειται το φαινομενο του νεκρου χρονου... μας δειχνει ενα σημειο της μαχης. στα αλλα τι γινεται? παγωνουν? κοιτανε ολοι το σημειο που εξελισεται εκεινη τη στιγμη?

οταν ξαναγυρναμε σε αλλο σημειο τους βλεπουμε στα ιδια σχεδον να περνανε την ωρα τους με το αλλο φαινομενο:

τις ματιες που σκοτωνουν...

με κοιτας σε κοιτω... και μετα σιωπη...

και παμε ετσι ωσπου να πεθανουν οι μισοι..παραδειγμα με σφραγιδα το Μπλ(εαχ)ιτς που εκλεισε εναν χρονο απο τοτε που ξεκινησε μια μαχη μεταξυ καποιων με μεγαλα βυζια υποθετω...

γιαυτο το βρισκω αδιαφορο λοιπον... με απλα λογια εχω σιχαθει τα περισσοτερα shounen και διαβαζω το ΟΡ απο συνηθεια...

Λιώστα ανθρωπά μου! Ισοπέδωσε τα όλα! Οδοστρωτήρα! Twisted Evil
Εντάξει...Δις... Ιζ... SHOUNENNN!!!
Πάντως προχωράει πολύ πιο γρήγορα από Impel Down, έτσι;
Ο δικός σου ήταν απίστευτος πάντως... ειδικά όταν του επέστρεψε τη μύξα ο Χοκάις... Ο οποίος είναι ρισπεκτ... Αλλά θα ήθελα να τον δω με Ζόρο...
_________________

Και τα ρέστα μου στο παρακάτω:
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 07 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 666
Τοποθεσία: σταδιαλα...

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Οκτ 25, 2009 1:52 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ο δικος μου ειναι παντα απιστευτος... απλα δεν το εγραψα για να μην γινω γραφικος... Laughing
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email


Ένταξη: 04 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 1745
Τοποθεσία: Αθήνα



Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Οκτ 30, 2009 12:01 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

562 is out!!!

Καλο διαβασμα...!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email


Ένταξη: 08 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 949
Τοποθεσία: Εντός εκτός και επί τ'αυτά...




Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Οκτ 30, 2009 1:09 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

serestrum έγραψε:
ο δικος μου ειναι παντα απιστευτος... απλα δεν το εγραψα για να μην γινω γραφικος... Laughing

Τώρα μπορείς να το γράψεις και σε υποστηρίζω και εγώ!! Laughing
Θεός...he is...
Πάρε και μια αλλαγή που δεν ήταν στα αναμενόμενα!
I like!
_________________

Και τα ρέστα μου στο παρακάτω:
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 12 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 892
Τοποθεσία: Αθήνα







Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Οκτ 30, 2009 2:38 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Συμφωνώ και επαυξάνω! Buggy kicked some butt!!! Cool Cool Αλλά Whitebeard dead;;; WTF;; Τόσο νωρίς;; Μου φαίνεται ότι σιγά σιγά τα πράγματα θα γίνουν πολύ πιο ενδιαφέροντα...
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 07 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 666
Τοποθεσία: σταδιαλα...

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Οκτ 30, 2009 6:43 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

παλι θαμαι ο ξινιλας...

κακιστο κεφαλαιο. στο μισο δεν καταλαβαινεις τζιζους απο το σχεδιο στο αλλο μισο αστειο κονσερβα με τον buggy να αποτελει το κωμικο διαλειμα σε καθε κεφαλαιο... και τα γεγονοτα ειναι ιδια εδω και 4 κεφαλαια.

ναι ενταξει χαλαρα και αστειακια και σαχλαμαριτσες, μπορει να το διαβαζω απο συνηθεια πλεον αλλα το νιωθω εντονα να ερχεται το drop καθως χαλαει πολυ την αισθητικη μου...

και το τελος δεν μου αναψε το ενδιαφερον... ενιωσα σιγουρος πως το επομενο κεφαλαιο θα ειναι με εκπληκτες φατσες, κλαμματα και στασιμοτητα.

ξερω πως σας αφηνει παγερα αδιαφορους ( παλι καλα... ) αλλα απο το επομενο κεφαλαιο και το περιεχομενο του μαλλον θα κριθει αν θα συνεχισω να το διαβαζω... θα το συνεχισω οταν επιστρεψει ο ussop... σταδιαλα πια... Laughing

πραγματικα εχω απογοητευτει τρομερα ειδικα αν σκεφτει κανεις οτι τοσο καιρο συνεχιζα να το διαβαζω επι 3 χρονια για να δω αυτη τη μαχη...


μεχ...
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέου Θέματος     Απάντηση στο Θέμα     AnimeClipse Αρχική σελίδα » Manga Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 15, 16, 17 ... 82, 83, 84  Επόμενη
Σελίδα 16 από 84

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.00926 seconds with 5 queries