Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » Κυτίο Παραπόνων

Hajime no Ippo Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  
Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 17 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 367
Τοποθεσία: Eternal Crusader










Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Αύγ 04, 2009 4:08 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πλάκα στην πλάκα έχεις δίκιο με τις διακοπές gpower2, αν και δε θα πρέπει να τις συνδέουμε με το θερμό της εποχής!

Tα κεφάλαια ίσως έχουν φύγει σε offshore εταιρεία, ας σπεύσει κάποιος να ελέγξει τους λογαριασμούς στην Ελβετία. Αλλά γιατί να τρέξει, αφού έχουμε τον gpanos!

Γιώργο όπως θα φεύγεις κάνε μια παράκαμψη και πέρνα από Γενεύη να δεις τι έγινε το κομπόδεμα.

Εν τέλει η οικονομική κρίση χτύπησε και την Animeclipse. Tα κεφάλαια κάνουν φτερά και οι μετοχές έχουν μικρότερη αξία και από dvd boxset της Sailor Moon.

Ίσως θα πρέπει να γίνουν και περικοπές στην ανάλυση και το bitrate των releases, ίσως έτσι γλιτώσουμε χρόνο και μπορέσουμε να βρούμε μια 2η δουλειά όλοι μας για να στηρίξουμε την ψωροκώσταινα.


(ΟΚ, το ξέχειλωσα το ξέρω Laughing )
_________________

http://www.youtube.com/watch?v=GZfJOK_Ywmk&feature=related


Έχει επεξεργασθεί από τον/την bezdim στις Τετ Αύγ 05, 2009 1:43 am, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 06 Αύγ 2008
Δημοσιεύσεις: 234
Τοποθεσία: Πάτρα





Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Αύγ 04, 2009 5:08 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

[spam festival mode]

gpower2 έγραψε:

geutella θα συζητήσουμε τα περί αύξησης εντός της εβδομάδος, να κάνεις κι εσύ τα μπανάκια σου τον 15αύγουστο με περισσή άνεση.


Αν νομίζεις αφεντικό πως με μια ψωροαυξησούλα θα τη γλιτώσεις έτσι απλά, είσαι πολύ γελασμένος.

Απαιτούμε:
Δημόσια - καθολική - υποχρεωτική Ασφάλιση
Μείωση των ορίων ηλικίας συνταξιοδότησης: στα 55 για τις γυναίκες, στα 60 για τους άντρες
Αύξηση μισθών και συντάξεων, με κατώτατο μισθό τα 1200 ευρώ
35ωρο - 7ωρο - 5ήμερο
Δωρεάν - Δημόσια Υγεία και Πρόνοια
Ένταξη στα βαρέα - ανθυγιεινά
ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΟΥΝ ΟΙ ΕΡΓΟΔΟΤΕΣ!

Εάν δεν εισακουστούν τα αιτήματά μας, υπογράφοντας η εργοδοσία νέα συλλογική σύμβαση εργασίας, το σωματείο θα προκηρύξει σε πρώτη φάση νέα 48ωρη απεργία και κατόπιν απεργία αορίστου χρόνου. Be prepared... Δε θα κάνουμε ούτε βήμα πίσω!

[/spam festival mode]
_________________

Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 31 Αύγ 2006
Δημοσιεύσεις: 1178
Τοποθεσία: ------



Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Αύγ 05, 2009 12:31 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αναφέρω ότι μετά από επίσκεψη μου στα κεντρικά της UBS (United Banks of Switzerland) στη Γενεύη ο λογαριασμός της AC είναι γεμάτος με ελβετικά φράγκα.
O διευθυντής μου διαβεβαίωσε προσωπικά ότι ουδεμία πιθανότητα υπάρχει να παραβιαστεί το τραπεζικό απόρρητο. Κατά συνέπεια οι admins μπορούν να κοιμούνται ήσυχοι. Τώρα για offshore εταιρείες δεν έχω ιδέα.
Αυτά... Cool
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 11 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 20
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Αύγ 05, 2009 10:30 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Χρειάζεστε διακοπές μου φαίνεται.
(Μαζί σας κι εγώ) Sad
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 24 Ιούν 2006
Δημοσιεύσεις: 321
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Αύγ 06, 2009 2:08 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Spam no jutsu


Αυξησεις... μηδεν
Ενσημα... ανυρπακτα
Ωρες εργασιας σχεδον εξουθενωτικες...
Απαιτησεις σχεδον υπερανθρωπες....
Κρυφοι λογαριασμοι στην UBS...

Καλησπερα ... με λενε Αρχοντη και εργαζομαι για το Τμήμα Επιθεώρησης Εργασίας και με βασει τα παραπανω μετα απο ελεγχο διαπιστωθηκε οτι :

η AC δεν έχει καταθέσει στην Επιθεώρηση εργασίας την κατάσταση προσωπικού (Άρθρου 16 Ν.2874/2000) που είχε δικαίωμα να την καταθέσει μέχρι τις 15/11 με αποτελεσμα Βάσει του Ν.3385/2005, το πρόστιμο για κάθε παράβαση της εργατικής νομοθεσίας (άρα και για την μη επιβολή, την εκπρόθεσμη υποβολή ή πλημμελή συμπλήρωση της κατάστασης προσωπικού) καθορίζεται σε τουλάχιστον 30.000 ευρώ".

Επισης μετα απο καταγγελια και μετα απο ελεχγο εχει διαπιστωθεί ότι, ο εργοδότης δεν κατέβαλε το σύνολο των ασφαλιστικών εισφορών που απαιτούνται για την ασφάλιση ολόκληρου του προσωπικού του, συντάσσεται σε βάρος του "Πράξη Επιβολής Εισφορών".
Οι καταλογιζόμενες με τις Π.Ε.Ε. μη καταβληθείσες εισφορές επιβαρύνονται με πρόσθετα τέλη (άρθρα 26 & 27, ΑΝ1846/51 όπως τροποποιήθηκαν από τα άρθρα 13 & 14 του Ν. 2972/01).

Αναφορικα θα ηθελα να ενημερωσω οτι κατά των εργοδοτών που δεν κατέβαλαν τις εισφορές στο ΙΚΑ-ΕΤΑΜ ασκείται (οπως και πραγματοποιηθηκε) ποινική δίωξη από τον αρμόδιο εισαγγελέα (αυτεπάγγελτα) για τα αδικήματα της παρακράτησης των εργοδοτικών εισφορών και της υπεξαίρεσης των εργατικών, βάσει των διατάξεων του Α.Ν. 86/67.


Παρακαλω τον υπευθηνο να επικοινωνησει μαζι μου για τα περαιτερω και επισης την αγαπητη Geutella ωστε να παραλαβει την αμοιβη της καταγελιας της ευχαριστω. Whistling

Υ.Γ Βεβαια οπως γνωριζετε ολα μπορουν να ληθουν αναλογα με τις αναγκες του καθενα και παλι ευχαριστω... Whistling

Spam no Jutsu ... K A I ! ! !
_________________
X---Kage Bushin No Jutsu---X

Μολις παρατηρησα οτι εγινα Forum Adict (xaxax)
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger


Ένταξη: 18 Ιούν 2009
Δημοσιεύσεις: 10


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Αύγ 10, 2009 12:27 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδιά, πέρα από την πλάκα έχετε παρατηρήσει πως σε πολλά επεισόδια υπάρχει μια καθυστέρηση στον ήχο (0,5-1 δευτερόλεπτο πιο μπροστά) καθώς και μια οριζόντια μπλε λωρίδα στο αριστερό κάθετο μέρος της εικόνας? Στην αρχή νόμιζα ότι είχατε κάνει κάποιο λάθος στην κωδικοποίηση κι αφού κατέβασα το release των infusion μετά το 22ο ep. παρατήρησα την ίδια ακριβώς καθυστέρηση στον ήχο και την ίδια μπλε γραμμή. Οπότε ίσως το πρόβλημα να έγκειται στην αρχική πηγή των original dvd (πιθανώς των ίδιων που παραγγείλατε για να κάνετε το encoding της αρεσκείας σας).
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 02 Απρ 2006
Δημοσιεύσεις: 580
Τοποθεσία: Ηράκλειο











Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Αύγ 10, 2009 5:28 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Player που χρησιμοποιείς;
Ισχύς του υπλογιστή σου;
Όσο για την μπλε λωρίδα, θα μπορούσες να τραβήξεις ένα screenshot να δω πώς φαίνεται; (μέγεθος, πόσο έντονη είναι, κτλ...)
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 19 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 98


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Αύγ 10, 2009 8:25 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

jimilegolas έγραψε:
Χρειάζεστε διακοπές μου φαίνεται.
(Μαζί σας κι εγώ) Sad

καλα εισαι Δημητρακι....
τα έχουν παίξει τα παιδιά με τη ζεστή,....
πάλι καλά που εγώ έχω κάνει μερικά μπάνια...
gpane.... πάνε να κάνεις και εσυ κανα μπανακι ρε παιδί μου,,,,
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 18 Ιούν 2009
Δημοσιεύσεις: 10


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Αύγ 10, 2009 8:27 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

sugata έγραψε:
Player που χρησιμοποιείς;
Ισχύς του υπλογιστή σου;
Όσο για την μπλε λωρίδα, θα μπορούσες να τραβήξεις ένα screenshot να δω πώς φαίνεται; (μέγεθος, πόσο έντονη είναι, κτλ...)


mpc homecinema με video renderer τον haali. Το ίδιο μου κάνει και με kmplayer. Στα screenshot που τραβάω περιέργως η λωρίδα δε φαίνεται, αλλά μέσα από τον player είναι ορατή (κυρίως φαίνεται σε φωτεινές σκηνές), θα δοκιμάσω με άλλον renderer να δω αν έφταιγε αυτό.

Όσο για τον ήχο (σχετικά με την καθυστέρηση) έκοψα ένα μικρό μέρος από ένα επεισόδιό σας και το ανέβασα σε έναν image hoster, το lack του ήχου φαίνεται στην κίνηση των χειλιών του 一歩 στην αρχή και τη μέση του video :

View My Video

Αυτό το παρατήρησα σχεδόν στα μισά επεισόδια.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 27 Απρ 2007
Δημοσιεύσεις: 33
Τοποθεσία: somewhere in oblivion

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Αύγ 29, 2009 5:14 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μήπως θα έπρεπε να ενημερώνεται και το project status που και που;;; Εάν είναι δύσκολο ας το αφαιρέσουμε από το menu μιας και είναι περισσότερο παραπλανητικό παρά πραγματικό. Wink
_________________
where death is most alive...
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 19 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 98


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Αύγ 30, 2009 9:12 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

δε μιλάω δε μιλάω δε μιλάω δε μιλάω δε μιλάωωωωωωωωωωωωω!!!!!!
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 04 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 2744
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη





















Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Αύγ 30, 2009 11:07 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Φίλε sofos11 έχεις δίκιο, είναι μέσα στα πλάνα μας η ενημέρωση του project status και θα ανανεωθεί σύντομα.

Ωστόσο το παρόν thread έχει ξεφύγει τελείως από το αρχικό του θέμα, οπότε...

το παρόν κλειδώνεται Topic Locked
_________________
Διαβάστε τους Κανόνες του Forum! Τα greeklish απαγορεύονται!
Διαβάστε το Playback FAQ
Feeling... nauseous already? Wait to see my anime list first...

And remember, fansubbing is NOT serious business...
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα Διεύθυνση AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέου Θέματος     Αυτό το Θέμα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε κάποια δημοσίευση σ' αυτό     AnimeClipse Αρχική σελίδα » Κυτίο Παραπόνων Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2
Σελίδα 2 από 2

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.00999 seconds with 5 queries