Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » Γενικά

Μια βοήθεια στον αδαή...
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  
Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 29 Νοέ 2008
Δημοσιεύσεις: 10


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Αύγ 03, 2009 9:12 pm
Τίτλος: Μια βοήθεια στον αδαή...
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κατ αρχας καλησπερα σε ολους και καλες διακοπες σε οσουν προκειται να φυγουν........Ειμαι καιρο μελος αλλα δυστυχως οι υποχρεωσεις μου δεν μου επιτρεπουν να λαμβανω μερος ενεργα στο φορουμ και στα διαφορα τοπικ του...........Θα ηθελα την βοηθεια σας...Ψαχνω να βρω ενα παλιο αρκετα ανιμε .....
Θυμαμαι αμυδρα οτι το κονσεπτ του ηταν 3 η 4 γυναικες σε ενα διαστημικο σκαφος αν δεν κανω λαθος λεγοταν ακοκανγκαρια ....Το μονο που θυμαμαι ειναι μια απο τις γυναικες να μενει εγκυος σε εναν ξενο και αγνωστο σε αυτους πλανητη και το παιδι να μεγαλωνει μεσα σε μια μερα και να γινεται ενηλικας.....Ξερω οτι αυτα που λεω ειναι εντελως αοριστα αλλα ισως καποιος ''ΠΑΛΙΟΣ'' old school να καταλαβει για πιο λεω...Ευχαριστω εκ των προτερων
ΥΓ..Προσπαθω να μαθω την Ιαπωνικη γλωσσα εδω και κατι μηνες απο ον λαην μαθηματα....Δυστυχως δεν εχω βρει καποιο φροντιστηριο που να την διδασκει....Αν ξερει καποιος αν υπαρχει κατι στην αθηνα ασ απαντησει η ασ στειλει ΠΜ....θα με βοηθουσε παρα πολυ...
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger


Ένταξη: 02 Απρ 2006
Δημοσιεύσεις: 580
Τοποθεσία: Ηράκλειο











Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Αύγ 04, 2009 8:09 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλή σου μέρα φίλε.
Σχετικά με το άνιμε που ψάχνεις, δε μπορώ να σε βοηθήσω.
Σχετικά όμως με την διδασκαλία της ιαπωνικής γλώσσας, ο καλύτερος σου φίλος είναι η πρεσβεία της.
http://www.gr.emb-japan.go.jp/portal/gr/culture/lessons1.htm
Θα βρεις φροντιστήρια αναγνωρισμένα, όπου μπορείς να πάρεις να ρωτήσεις ό,τι θες.
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 07 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 102
Τοποθεσία: Thessaloniki

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Αύγ 05, 2009 12:28 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

hydraformed πόσο παλιό ειναι το anime που ψαχνεις?
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger


Ένταξη: 21 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 564



Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Αύγ 05, 2009 1:03 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=760
νομίζω...
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 23 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 64


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Αύγ 05, 2009 6:45 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τώρα άμα σου πω ότι και γω ακριβώς τις ίδιες αναμνήσεις έχω από το συγκεκριμένο άνιμ θα με πιστέψεις :P Άντε εγώ θυμάμαι κάτι περiσσότερο ακόμα... το παιδί πέφτει σε μια λίμνη η κάτι τέτοιο και εκεί μεγαλώνει απότομα αλλά δεν θυμάμαι αν οφείλεται στη λίμνη. Το λινκ που πόσταρε ο sunday καλό φαίνεται αλλά για να πω την αλήθεια μου με αυτά που θυμάμαι δεν βοηθαέι και πολύ χεχε :P
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 29 Νοέ 2008
Δημοσιεύσεις: 10


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Αύγ 07, 2009 9:20 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

sport_billy έγραψε:
Τώρα άμα σου πω ότι και γω ακριβώς τις ίδιες αναμνήσεις έχω από το συγκεκριμένο άνιμ θα με πιστέψεις :P Άντε εγώ θυμάμαι κάτι περiσσότερο ακόμα... το παιδί πέφτει σε μια λίμνη η κάτι τέτοιο και εκεί μεγαλώνει απότομα αλλά δεν θυμάμαι αν οφείλεται στη λίμνη. Το λινκ που πόσταρε ο sunday καλό φαίνεται αλλά για να πω την αλήθεια μου με αυτά που θυμάμαι δεν βοηθαέι και πολύ χεχε :P

Και ομως φιλαρακι sport-billy αυτο ειναι τελικα......Χριστος και παναγια....Ημουν ακομα 14 χρονων οταν το πρωτοειδα.......Ευχαριστω ολους σας για την βοηθεια ....Χιλια ευχαριστω φιλε sunday........Φερνει ποοοοοοοολλες αναμνησεις πισω αυτο το ανιμε........Και σε εσενα ευχαριστω φιλε sugata για την βοηθεια......Ηταν απο τα πρωτα που αρχισα να βλεπω και με κολλησαν στον κοσμο του ανιμε...Βεβαια ειμαι λιγο rookie ακομα και εχω πολλα να μαθω και να δω φυσικα.....Ευτυχως που υπαρχουν και καποιοι ανθρωποι σαν και εσας εδω μεσα και κρατανε το πνευμα των ανιμε ζωντανο....
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger


Ένταξη: 29 Νοέ 2008
Δημοσιεύσεις: 10


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Αύγ 11, 2009 7:31 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το κατεβασα και τα σπαει μιλαμε...........
Βεβαια μ@λ@κι@ μου που δεν αποθηκευσα το γιου αρ ελ να το κανω ποστ....
Και απο προχθες ψαχνω σαν τρελος για να σας το ποσταρω αλλα δεν το βρισκω .....
Ειναι απιθανο...Με πηγε πολλα χρονια πισω......
Αν υπαρχει καποιος αλλος τροπος να το στειλω σε οποιον ενδιαφερεται στειλτε μου να ξερω......
Ειναι dual audio ...Τζαπαν με αγγλικους υποτιτλους και αγγλικα με αγγλικους υποτιτλους
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέου Θέματος     Απάντηση στο Θέμα     AnimeClipse Αρχική σελίδα » Γενικά Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.01361 seconds with 5 queries