Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » Απόψεις-Προτάσεις

Ένα φοβερό anime που δεν έχει ελληνικούς υπότιτλους!
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  
Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 27 Μάι 2009
Δημοσιεύσεις: 11
Τοποθεσία: ΞΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούν 04, 2009 1:10 pm
Τίτλος: Ένα φοβερό anime που δεν έχει ελληνικούς υπότιτλους!
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ο Kentaro Miura εχει δημιουργισει ενα καταπλικτηκο ανιμε το οπιο εχω δει και διαβασει (ολα τα μανγκα που εχοθν βγει)....Απο το ψαχτιρη που εκανα στο νετ εχς δει οτι εχει παρα πολους θαυμαστες..Ειναι για μενα το καλητερο ανιμε που εχω δει και νομιζω οτη εχω δει πολλα....Εχει φοβερο σεναρηο θεικες μαχες και νομιζω οτι ειναι η ωρα του να μεταφραστη στα Ελληνικα για να το απολαφσουμε ολοι!!!Αφτα!!

Πιστεύω και από το ενδιαφέρον που έχω δει στο internet αλλά και από φίλους που βλέπουν πολλά anime,ότι έχα από τα καλύτερα που έχει κυκλοφορήσει είναι το BERSERK....Παρότι τελειώνει κάπως άδοξα τα 25 επεισόδιά του είναι the best όλα ένα προς ένα...Δεν ξέρω αν συμφωνείτε αν το έχετε δει και αν συμφωνείτε για αυτό περιμένω την άποψή σας..Που πιστεύω ότι θα είναι ίδια!!!happy))
_________________
ΠΑΟΚ ΟΥΙΣΚΙ ΚΑΙ IRON MAIDEN ΔΙΣΚΟΙ!
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger


Ένταξη: 24 Φεβ 2008
Δημοσιεύσεις: 228




Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούν 04, 2009 2:16 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πρώτα από όλα κάνε σε παρακαλώ αν γίνεται edit το post επειδή απαγορεύονται τα greeklish.
Αν και για το συγκεκριμένο anime πρέπει να έχει ξανά γίνει πρόταση λογικά δεν νομίζω να εργαστούν τα παιδιά, άσε που είναι ανοιχτά πολλά projects που σημαίνει οτι δεν μπορούν να ανοιχτούν περισσότερες τρίπες.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 15 Μάι 2007
Δημοσιεύσεις: 751
Τοποθεσία: Solefald, Iceland





Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούν 04, 2009 2:54 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

...συν το γεγονός ότι η προστακτική σε συνδυασμό με τα κεφαλαία greeklish μάλλον λίγους θα πείσει ν' ασχοληθούν με μια κομμένη σειρά... Rolling Eyes
_________________
www.ookami-fansubs.com for your Fullmetal Alchemist fix...
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 30 Μάι 2005
Δημοσιεύσεις: 740
Τοποθεσία: $root_dir














Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούν 04, 2009 3:55 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το Berserk είναι ένα παλιά, καλή, αλλά αδικημένη σειρά. Λόγω έλλειψης χρηματοδότησης, το studio που το σχεδίαζε το είχε σταματήσει στα 25 επεισόδια, εντελώς ξαφνικά και άκομψα. Προσπάθησαν να κάνουν ένα μπάλωμα του 1 επεισοδίου, (όποιος δεν το έχει δει μη διαβάσει το spoiler)

αλλά δεν κατάφεραν τίποτα περισσότερο από το να μπερδέψουν εντελώς το θεατή. Μόνο όποιος διαβάσει το manga καταλαβαίνει τι έγινε και πως έγινε. Το οποίο Manga βέβαια, συνεχίζεται εδώ και 20 χρόνια, και ακόμα δεν έχει τελειώσει.

Στην Ελλάδα ήταν ακόμα πιο άκομψη η κυκλοφορία του, μιας και κυκλοφόρησε μόνο το 1ο DVD, με 5 επεισόδια, και μετά δεν ξανακυκλοφόρησε τίποτα.

Είχε ξεκινήσει μια προσπάθεια μετάφρασης του Manga, από τον φίλτατο Eru, η οποία όμως δε γνώρισε ιδιαίτερη επιτυχία, και λόγω μεγάλης δυσκολίας στον καθαρισμό των εικόνων, σταμάτησε.

Το να πιάσουμε μια σειρά που από μόνη της είναι ημιτελής, είναι δίκοπο μαχαίρι. Αφενός πολλοί θα πορωθούμε, ειδικά στα πρώτα επεισόδια, και μετά θα ξενερώσουμε όλοι μαζί, όταν σταματήσει, μετέωρη στο κενό.

Υ.Γ.: Το αρχικό σου post έγινε edit στα ελληνικά.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 27 Μάι 2009
Δημοσιεύσεις: 11
Τοποθεσία: ΞΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούν 04, 2009 9:05 pm
Τίτλος: ναι...
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

1)Εφχαρηστο πολη admint για τον χρονοσου.Απο οτι καταλαβες δεν γνοριζα τους κανονες και δεν πολικαταλαβενω τον τροπο λυτουργιας των forum,μιας που συμετεχω σε ενα απο αφτα προτη φορα(δεν γνοριζα οτι υπαρχουν καν κανονες).....2) Το claymore κομενη σειρα δεν ειναι?Αν δεν κανω λαθος χαμος εγινε οταν μεταφραστηκε και το bersek ειναι κλασης ανωτερο ανιμε για μενα 3)Το διαβασα ξανα το κειμενο μου και δεν ειδα πουθενα προστακτικη.Μαλον δεν το διαβασες καλα.Εκτος και αν αναφερεσε στον τιτλο που ειναι απλα κραχτης και χρηαζετε.....4)Μια τοσο πετιχημενη σε βαθος χρονου σειρα εστο και κομενη(επανακυκλοφορισε 2009 για 3η φορα) ειναι δυνατον να αποτυχει?




Υ.Γ. Συγνομη για τιν ορθογραφηα αλλα εχω προβλημα(δυσλεξηα)
_________________
ΠΑΟΚ ΟΥΙΣΚΙ ΚΑΙ IRON MAIDEN ΔΙΣΚΟΙ!
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger


Ένταξη: 24 Φεβ 2008
Δημοσιεύσεις: 228




Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούν 04, 2009 9:19 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μάλον πρέπει να λέει τον τίτλο σε ένα άλλο topic που έγραφες τα ίδια.
Τέλος πάντων καλοσόρησες στην παρέα μας όσο για την ορθογραφία εννοείται ότι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 26 Ιούν 2007
Δημοσιεύσεις: 133
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούν 04, 2009 9:32 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ναι μεν το Claymore είναι κομμένη σειρά, αλλά ξεκίνησε να γίνεται fansub όσο ακόμα η σειρά παιζόταν στην τηλεόραση, οπότε δεν μπορούσες να ξέρεις που θα έφτανε.

Επιπλέον στο Claymore έχουμε και ένα τέλος σε αντίθεση με το Berserk που το κόβουν τελείως απότομα και ψάχνεις το επόμενο επεισόδιο.

Left64 το πρώτο επεισόδιο της σειράς υπάρχει και στο manga και είναι στην αρχή μάλιστα Razz
_________________
You're not getting in my way.
Besides,i really don't want to leave you.-Hayami -Gunparade March
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 27 Μάι 2009
Δημοσιεύσεις: 11
Τοποθεσία: ΞΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούν 04, 2009 10:41 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Προσοπικα ειχα δει τα 5 προτα επισοδια απο to seven νικιασμενα..Στα χρονια που το ιντερνετ δεν ηταν στα πανω του (προ 4αετιας) και εψαχνα τα υπολιπα 20 καμια 2ετια οσο για την συνεχια.....Την εμαθα προφατα(!!) απο το μανγκα απο το τεληο site www.bleachexile.com που τα σπαει και μπρορω να πω οτι προπονησα τα αγγλικα μου για τα καλα(τοσο διαβασμα ουτε στης πανελινηες)....Για αφτω το λεω το bersek εχει σασπενς και αγονηα και εκτος ανιμε και λογο αφτης τις ταλεπορηας μου αφτη η εμονη μου!!Α!Μετα τον προτο τομο μανγκα που μεταφερθικε υπαρχουν αλλη 2 που δινουν σημαντικες πληροφοριες αλλα δεν μεταφερθικαν ποτε(!!) περασανε απλα στον 4 τομο,οπος επισις εξαφανισαν τον 10 τομο και μεταφεραν μεχρι σχεδον ολο τον 12.Και παρολαφτα ειναι υπεροχο!!!!Ειναι τρελη αφτοι οι Ιαπον!!!
_________________
ΠΑΟΚ ΟΥΙΣΚΙ ΚΑΙ IRON MAIDEN ΔΙΣΚΟΙ!
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger


Ένταξη: 05 Απρ 2010
Δημοσιεύσεις: 7
Τοποθεσία: The Dark Abyss

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Απρ 27, 2010 2:46 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδια εγώ δεν έχωπρόβλημα να υποτιτλίσω στα ελληνικά το anime. Ήδη το είχα ξεκινήσει εδώ και λίγο καιρό για την πλάκα μου. Έχω Υποτιτλίσει μέχρι και το επεισόδιο 15, και κάνω 1-2 επεισόδια τη μέρα (ναι τη βρίσκω άγρια με το Berserk). Aν θέλετε μολις το τελειώσω να ανεβάσω τους υποτίτλους με κάποιον τρόπο.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέου Θέματος     Απάντηση στο Θέμα     AnimeClipse Αρχική σελίδα » Απόψεις-Προτάσεις Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.01415 seconds with 5 queries