Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » Γενικά

Ας δει το msg καποιος admin / project leader....!!!
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  
Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 16 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 40
Τοποθεσία: Χάθηκα μέσα στο Ρινγκ βλέποντας Ippo!

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Απρ 28, 2009 3:13 pm
Τίτλος: Ας δει το msg καποιος admin / project leader....!!!
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λοιπον Καλησπερα και Χρόνια Πολλά σε όλους.... Thumb 2 Up
Θα ηθελα να βοηθήσω και εγω σε καποιο απο τα projects της animeClipse...
αν καποιος admin / project leader εχει χρονο ας μου κανει ενα PM για να τον εωημερωσω σε τι projects θελω να βοηθησω!!! κυριως θα ήθελα να ειμαι μεταφραστης γιατι με τα typessetings δεν τα παω πολυ καλα Whistling Whistling Whistling


Ευχαριστω για τον χρονο σας!!!
_________________
Εντάξει παιδιά 2 Anime που μου αρέσουν είναι το soul eater ( S.E ) και ΦΥΣΙΚΑ το Hajime No Ippo New Challanger!!!





HaJiMe No IpPo RuLez!!!!
AC RuLeZ !!!!
Και πάνω από όλα SoTbIlLy RuLez!!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger


Ένταξη: 07 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 666
Τοποθεσία: σταδιαλα...

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Απρ 28, 2009 4:00 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

πολυ vip εισαι ωρε... στειλτους εσυ pm....

Laughing Laughing


σορρυ αλλα δεν μπορεσα να μην κανω σχολιο... Embarassed
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email


Ένταξη: 24 Ιούν 2006
Δημοσιεύσεις: 321
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Απρ 28, 2009 6:03 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

βασικα αν θελεις να βοηθησεις πρεπει πρωτα να ρωτησεις αν τα παιδια θελουν βοηθεια και σε ποιο τομεα.. typesetting encoding raws translation κλπ ... και βεβαια πρεπει να μιλησεις εσυ ο ιδιος με καποιον admin και να του δωσεις καποιες πληροφοριες αν εχεις ξαναασχοληθει με ανιμε (και δεν εννοω να βλεπεις μονο) σε τι επιπεδο ειναι τα αγγλικα σου κλπ κλπ κλπ και βεβαια αν εχεις τον απαραιτητο χρονο αυτα τα ολιγα παντα φιλικα και καλως ορισες στην παρεα μας ! Thumb 2 Up


Υ.Γ για αποφυγη παρεξηγησεων αν δεν εχεις διαβασει τα forum rules θα ηταν καλο να ριξεις μια ματια Thumbs UP

Υ.Γ 2 και βεβαια η μεγαλυτερη βοηθεια στην AC ειναι η υποστηριξη των παιδιων και των project κανοντας SEED Twisted Evil

_________________
X---Kage Bushin No Jutsu---X

Μολις παρατηρησα οτι εγινα Forum Adict (xaxax)
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger


Ένταξη: 16 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 40
Τοποθεσία: Χάθηκα μέσα στο Ρινγκ βλέποντας Ippo!

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Απρ 28, 2009 6:47 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Προς : serestrum
serestrum έγραψε:
πολυ vip εισαι ωρε... στειλτους εσυ pm....

Laughing Laughing


σορρυ αλλα δεν μπορεσα να μην κανω σχολιο... Embarassed


χαχαχαχαχα εγω δεν σχολιαζω.... ( παλι μ@λ@κι.. λεω αλλα δεν πειραζει Twisted Evil )
αλλα με πληγωσες τωρα Crying or Very sad Crying or Very sad χιχιχιχι Razz

Προς : SaDoW
SaDoW έγραψε:
βασικα αν θελεις να βοηθησεις πρεπει πρωτα να ρωτησεις αν τα παιδια θελουν βοηθεια και σε ποιο τομεα.. typesetting encoding raws translation κλπ ... και βεβαια πρεπει να μιλησεις εσυ ο ιδιος με καποιον admin και να του δωσεις καποιες πληροφοριες αν εχεις ξαναασχοληθει με ανιμε (και δεν εννοω να βλεπεις μονο) σε τι επιπεδο ειναι τα αγγλικα σου κλπ κλπ κλπ και βεβαια αν εχεις τον απαραιτητο χρονο αυτα τα ολιγα παντα φιλικα και καλως ορισες στην παρεα μας ! Thumb 2 Up


Υ.Γ για αποφυγη παρεξηγησεων αν δεν εχεις διαβασει τα forum rules θα ηταν καλο να ριξεις μια ματια Thumbs UP

Υ.Γ 2 και βεβαια η μεγαλυτερη βοηθεια στην AC ειναι η υποστηριξη των παιδιων και των project κανοντας SEED Twisted Evil


Λοιπον πρωτα πρωτα εχω ξαναδοκιμασει να μεταφρασω καποια επεισοδια απο ενα project της AC ... αλλα δεν καταφερα να συνεχισω επειδη οι υποχρεωσεις μ δεν με αφηναν Crying or Very sad οταν με το καλο τελειοσουν οι εξετασεις θα αφιερωσω ολον τον χρονο μου στην μεταφραση animes και στην πρεα της AC αν φυσικα γίνω δεκτος big smile big smile big smile Embarassed
Οσο για το SEED η γραμμη μ ειναι για το π3ος ( σορρυ για την κακια λεξη big smilebig smilebig smile Whistling )
_________________
Εντάξει παιδιά 2 Anime που μου αρέσουν είναι το soul eater ( S.E ) και ΦΥΣΙΚΑ το Hajime No Ippo New Challanger!!!





HaJiMe No IpPo RuLez!!!!
AC RuLeZ !!!!
Και πάνω από όλα SoTbIlLy RuLez!!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger


Ένταξη: 24 Ιούν 2006
Δημοσιεύσεις: 321
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Απρ 29, 2009 9:12 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

επειδη εγω δεν ειmαι αρμοδιος και απλα εκφραζω την γνωμη μου θελω να σου επισημανω 2 πραγματακια (τα οποια ειναι γνωστα σε ολους εδω μεσα και ιδιαιτερα στις ομαδες που εχουν αναλαβεο το εκαστοτε project)

Ειναι ομαδικη δουλεια - αλυσιδα. Αν καποιος δεν εχει χρονο να "ξοδεψει" για την δουλεια που του εχουν αναθεσει τοτε ολο το προτζεκτ χτυπαει πισω ..
Που σημαινει οτι αν κολλησει για καποιο λογο Π.χ η μεταφραση .. δεν κουνιετε φυλλο .. αν κοιταξεις το Project Status κατω κατω τα παιδια αναφερουν την διαδικασια που χρειαζετε για να γινει ενα release οποτε καταλαβαινεις οτι ενα κομματι αν σταματησει αυτοματα υπαρχει προβλημα ( και αυτο πολλες φορες οδηγησε και σε drop η σε stall )
Οσο χαζο και αν ακουστει οταν ενα ατομο αναλαμβανει ενα σημειο ενος προτζεκτ εχει και μια (ας μου επιτραπει η λεξη) ευθυνη απενατι στο team και απεναντι σε εμας που περιμενουμε το release big smile
ολοι βεβαια καταλαβαινουμε εδω μεσα οτι υπαρχουν και υποχρωσεις και ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΕΣ και πολλες αλλες καταστασεις που παντα εστω και για λιγο καθυστερουν Respekt

Τωρα αν διαθετεις τον χρονο και την ορεξη μιλησε με καποιον admin και ορμα στο ψητο! Thumb 2 Up


Αν κανω καποιο λαθος παρακαλω διορθωστε με
_________________
X---Kage Bushin No Jutsu---X

Μολις παρατηρησα οτι εγινα Forum Adict (xaxax)
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger


Ένταξη: 16 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 40
Τοποθεσία: Χάθηκα μέσα στο Ρινγκ βλέποντας Ippo!

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Απρ 29, 2009 1:26 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

SaDoW έγραψε:
επειδη εγω δεν ειmαι αρμοδιος και απλα εκφραζω την γνωμη μου θελω να σου επισημανω 2 πραγματακια (τα οποια ειναι γνωστα σε ολους εδω μεσα και ιδιαιτερα στις ομαδες που εχουν αναλαβεο το εκαστοτε project)

Ειναι ομαδικη δουλεια - αλυσιδα. Αν καποιος δεν εχει χρονο να "ξοδεψει" για την δουλεια που του εχουν αναθεσει τοτε ολο το προτζεκτ χτυπαει πισω ..
Που σημαινει οτι αν κολλησει για καποιο λογο Π.χ η μεταφραση .. δεν κουνιετε φυλλο .. αν κοιταξεις το Project Status κατω κατω τα παιδια αναφερουν την διαδικασια που χρειαζετε για να γινει ενα release οποτε καταλαβαινεις οτι ενα κομματι αν σταματησει αυτοματα υπαρχει προβλημα ( και αυτο πολλες φορες οδηγησε και σε drop η σε stall )
Οσο χαζο και αν ακουστει οταν ενα ατομο αναλαμβανει ενα σημειο ενος προτζεκτ εχει και μια (ας μου επιτραπει η λεξη) ευθυνη απενατι στο team και απεναντι σε εμας που περιμενουμε το release big smile
ολοι βεβαια καταλαβαινουμε εδω μεσα οτι υπαρχουν και υποχρωσεις και ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΕΣ και πολλες αλλες καταστασεις που παντα εστω και για λιγο καθυστερουν Respekt

Τωρα αν διαθετεις τον χρονο και την ορεξη μιλησε με καποιον admin και ορμα στο ψητο! Thumb 2 Up


Αν κανω καποιο λαθος παρακαλω διορθωστε με


Κοιτα φιλε μου.... μιλαω παντα φιλικα ετσι...
οταν τελειωσει με το καλο η εξεταστικη.. ( περιπου 10 ιουνιου ) θα εχω απλετο χρονο... απλα θελω να συνενοηθω απο τωρα για να μην χανουμε χρονο...
ο σκοποσ μου ειναι να βοηθησω την AC να παει μπροστα και ΟΧΙ να καθηστερησω την ομοδα...
Thumbs UP
_________________
Εντάξει παιδιά 2 Anime που μου αρέσουν είναι το soul eater ( S.E ) και ΦΥΣΙΚΑ το Hajime No Ippo New Challanger!!!





HaJiMe No IpPo RuLez!!!!
AC RuLeZ !!!!
Και πάνω από όλα SoTbIlLy RuLez!!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger


Ένταξη: 04 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 2744
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη





















Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Απρ 29, 2009 1:52 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Φίλε Sotbilly,

καταρχήν ευχαριστούμε για την προσφορά σου να μας βοηθήσεις!

Επειδή αυτή τη στιγμή είναι ανοικτά πολλά project και θέλουμε σιγά σιγά να τα κλείνουμε, δεν είναι στις άμεσες προτεραιότητές μας το recruiting νέων μελών και ιδιαίτερα μεταφραστών.

Βέβαια, κάθε ομάδα έχει το συντονιστή της, επομένως αν κάποια ομάδα χρειάζεται βοήθεια σε μετάφραση, μπορεί να σου στείλει pm ο αντίστοιχος συντονιστής.
_________________
Διαβάστε τους Κανόνες του Forum! Τα greeklish απαγορεύονται!
Διαβάστε το Playback FAQ
Feeling... nauseous already? Wait to see my anime list first...

And remember, fansubbing is NOT serious business...
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα Διεύθυνση AIM Yahoo Messenger MSN Messenger


Ένταξη: 16 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 40
Τοποθεσία: Χάθηκα μέσα στο Ρινγκ βλέποντας Ippo!

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Απρ 30, 2009 9:41 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

gpower2 έγραψε:
Φίλε Sotbilly,

καταρχήν ευχαριστούμε για την προσφορά σου να μας βοηθήσεις!

Επειδή αυτή τη στιγμή είναι ανοικτά πολλά project και θέλουμε σιγά σιγά να τα κλείνουμε, δεν είναι στις άμεσες προτεραιότητές μας το recruiting νέων μελών και ιδιαίτερα μεταφραστών.

Βέβαια, κάθε ομάδα έχει το συντονιστή της, επομένως αν κάποια ομάδα χρειάζεται βοήθεια σε μετάφραση, μπορεί να σου στείλει pm ο αντίστοιχος συντονιστής.


Thumb 2 Up Ο.Κ. κατάλαβα........ πάντως αν κάποιος συντονιστήσ θελεί μεταφραστή ας με έχει υπ' όψην του!!!!!! Thumbs UP
_________________
Εντάξει παιδιά 2 Anime που μου αρέσουν είναι το soul eater ( S.E ) και ΦΥΣΙΚΑ το Hajime No Ippo New Challanger!!!





HaJiMe No IpPo RuLez!!!!
AC RuLeZ !!!!
Και πάνω από όλα SoTbIlLy RuLez!!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέου Θέματος     Απάντηση στο Θέμα     AnimeClipse Αρχική σελίδα » Γενικά Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.01395 seconds with 5 queries